Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (323)Книжкові видання та компакт-диски (191)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Р419.18$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 47
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Алексєєва Г. А. 
Вплив різних гуморальних імунних факторів на структурно-функціональні показники міокарда у хворих на ревматоїдний артрит: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / Г. А. Алексєєва ; НАМН України, ННЦ "Ін-т кардіології ім. М.Д. Стражеска". — К., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено патологічні зміни структури та функції серця в південноукраїнській популяції хворих на ревматоїдний артрит (РА). Вивчено розповсюджуваність основних серцево-судинних захворювань, частоту органічних уражень клапанного апарату серця та порушень ліпідного спектру плазми крові у разі цього захворювання. Вперше встановлено, що найбільш характерним для РА є розвиток гіпертрофії лівого шлуночка (ЛШ) з підвищенням індексу маси міокарда ЛШ без збільшення відносної товщини його стінок, яка не залежить від ступеня активності запального процесу в суглобах і наявності супутньої артеріальної гіпертензії, супроводжується збільшенням порожнин лівого передсердя та ЛШ, погіршенням діастолічної функції міокарда, збільшенням частоти суправентикулярної і шлуночкової екстрасистолії високих градацій. Продемостровано патологічний вплив порушень гуморального імунітету у разі РА на структурно-функціональний стан міокарда. Доведено прямий кореляційний зв'язок між підвищенням титрів антикардіоліпінових антитіл (АКА), кріоглобулінів (КГ), антитіл до білка теплового шоку hsp 60 (АБТШ) і формуванням гіпертрофії ЛШ, а також частотою ектопічних порушень ритму серця у хворих на РА. Обгрунтовано можливість зниження продукції АКА, КГ і АБТШ за застосування гідроксихлорохіну, що супроводжувалося відсутністю прогресії негативних змін структурно-функціональних показників міокарда протягом одного року спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13 + Р419.180.11
Шифр НБУВ: РА385109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Цецура Н. В. 
Диференційовані підходи до запобігання ускладнень у перебігу генералізованих захворювань тканин пародонту при різних формах ревматоїдного артриту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Н. В. Цецура ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Вперше виявлено особливості клінічного перебігу генералізованого пародонтиту (ГП), асоційованого з суглобовою та системною формами ревматоїдного артриту (РА). Встановлено залежність мікробіологічного спектра пародонтальної кишені від характеру перебігу ГП, асоційованого з різними формами РА. Показано залежність характеру перебігу ГП від вираженості аутоімунного процесу у разі РА. Виявлений дисбаланс у співвідношенні про- та протизапальних цитокінів дозволяє прогнозувати розвиток загострення в перебігу ГП. Вперше розроблено й апробовано нову лікарську форму у вигляді пародонтальної плівки для місцевого лікування ГП, асоційованого з різними формами РА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12 + Р419.180.11
Шифр НБУВ: РА379629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Благодаренко Г. Б. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу ревматоїдного артриту за наявності ендотеліальної та субклінічної гіпотиреоїдної дисфункції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / Г. Б. Благодаренко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Розкрито питання встановлення клініко-патогенетичних особливостей перебігу ревматоїдного артриту за наявності ендотеліальної та субклінічної гіпотиреоїдної дисфункції. Встановлено розповсюдженість цього сполучення, продемонстровано важливість використання "опитувальника" для виявлення субклінічної гіпотиреоїдної дисфункції, визначено порушення функції судинного ендотелію у даних хворих. Розроблено й опрацьовано нові діагностичні та лікувальні підходи щодо підвищення ефективності лікування хворих шляхом використання левотироксину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11 + Р415.120.21
Шифр НБУВ: РА382229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Прохоров І. Є. 
Патогенетичне обгрунтування та оптимізація протизапальної терапії суглобової форми ювенільного ревматоїдного артриту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / І. Є. Прохоров ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено підвищення ефективності протизапальної терапії активної стадії суглобової форми (СФ) ювенільного ревматоїдного артриту (ЮРА) на основі вивчення результатів клінічного, біохімічного, імунологічного обстеження. Обстежено та спостережено 79 хворих у віці від 6-ти до 16-ти років в активній стадії СФ ЮРА. Експериментально доведено, що найбільш інформативними критеріями активності суглобного синдрому виявлено індекс припухлості, тривалість ранкової скутості, вміст сіалових кислот, гіперлейкоцитоз, рівень серомукоїду. Встановлено, що активна стадія СФ ЮРА супроводжується вираженими порушеннями імунного статусу у вигляді збільшення відносного вмісту Т-лімфоцитів, зниження відносного вмісту CD8, збільшення вмісту Ig, підвищення активності інтерлейкіну-8 (ІЛ-8), фактор некрозу пухлин- , ІЛ-1, ІЛ-6 та підвищення рівня активності антитіл до колагену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-5
Шифр НБУВ: РА369552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Москаленко О. В. 
Зміни структурно-функціонального стану кісток і корекція остеометаболітів у хворих на ревматоїдний артрит: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / О. В. Москаленко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто розв'язання наукової задачі - на підставі вивчення маркерів кісткового метаболізму й остеотропних хімічних елементів у крові та волоссі пацієнтів з різним перебігом ревматоїдного артриту. Доведено клінічну значущість даних показників у розвитку суглобової й екстраартикулярної патології, їх зв'язок з імунним статусом, патогенетичну роль у змінах структурного стану кістки. Встановлено вплив патогенетичної терапії на вміст маркерів кісткового метаболізму та хімічних елементів в організмі хворих. Виділено критерії, які прогнозують перебіг захворювання й ефективність подальших лікувальних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-2
Шифр НБУВ: РА371853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Карасевська Т.А. 
Структурно-функціональний стан кісткової тканини в жінок різного віку, хворих на ревматоїдний артрит: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / Т.А. Карасевська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи оптимізації методів діагностики, профілактики та лікування остеопорозу та його ускладнень у жінок різного віку, хворих на ревматоїдний артрит (РА) з використанням результатів дослідження структурно-функціонального стану кісткової тканини й основних факторів ризику її втрати. Визначно основні фактори ризику втрати кісткової тканини у даного контингенту хворих. Оцінено частоту остеопорозу у жінок різного віку, хворих на РА. Досліджено вікові особливості стану кісткової тканини, проаналізовано зв'язок між її станом і характером перебігу РА. Проаналізовано частоту та структуру остеопоротичних переломів. Визначено особливості динаміки стану кісткової тканини залежно від віку. Вивчено ефективність і безпечність біофосфонатів (препаратів памідронової й алендронової кислот) у лікуванні остеопорозу, профілактиці втрати кісткової тканини у різних ділянках скелета, зменшенні вираженості вертебрального больового синдрому та покращенні якості життя жінок, хворих на РА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-3 + Р418.11-5
Шифр НБУВ: РА372785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ярош В.В. 
Клінічний перебіг та активність запального процесу у хворих на ревматоїдний артрит під впливом терапії статинами: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / В.В. Ярош ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Встановлено, що застосування статинів на додаток до проведеної терапії у хворих на ревматоїдний артрит покращує клінічний перебіг захворювання і є визначеним незалежно від стану ліпідного профілю. Проаналізовано, що сприятливий вплив статинів забезпечується їх протизапальними й імуномодулювальними властивостями, що підтверджується не лише змінами клінічних показників активності процесу, але й зміною цитокінового профілю. Зазначено, що застосування статинів змінює рівень діагностичного та прогностичного маркера цитрулінового виментину убік його зменшення. Розкрито імуномодулювальну дію симвастатину, яка проявляється в зменшенні деструктивних змін у суглобах, незалежному від застосованої дози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 + Р418.12-52
Шифр НБУВ: РА372657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Мельохіна В.О. 
Клінічна ефективність та підбір біологічних антитуморнекротичних препаратів хворим на ревматоїдний артрит та анкілозуючий спондилоартрит: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.12 / В.О. Мельохіна ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 + Р458.250.40-52 +
Шифр НБУВ: РА370854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Іваницький І. В. 
Клініко-патогенетичні особливості атеросклеротичних уражень серцево-судинної системи у хворих на ревматоїдний артрит в залежності від наявності метаболічного синдрому та шляхи їх корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / І. В. Іваницький ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 21 с. — укp.

Вперше встановлено особливості патогенезу атеросклерозу (АС) ураження судин у хворих на ревматоїдний артрит (РА) з наявністю метаболічного синдрому (МС). Вперше виявлено патогенетичний зв'язок між рівнем інсулінорезистентності (ІР) і проатерогенними змінами ліпідного профілю крові, показниками ПОЛ, ендотеліальною дисфункцією, рівнем лептин, адипонектин у пацієнтів з РА залежно від наявності МС і прогресування ІР на фоні системного запалення. Виявлено відсутність позитивного впливу базисної терапії на рівень ІР і дисліпідемії у пацієнтів з РА. Патогенетично обгрунтовано доцільність застосування в комплексі лікування хворих на РА з наявністю МС та АС ураження судин аторвастатину, який виявляє не тільки гіполіпідемічний, але також і протизапальний та інсуліносенситизувальний ефекти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-3 + Р419.180.11-3
Шифр НБУВ: РА380540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Тимочук В.В. 
Диференційований підхід до тотального ендопротезування кульшового суглоба у хворих на ревматоїдний артрит: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / В.В. Тимочук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано методику вибору способу фіксації компонентів ендопротеза тазостегнового суглоба у хворих на ревматоїдний артрит з метою покращення результатів лікування даного контингенту осіб. Проведено ретроспективний аналіз результатів лікування 85-ти хворих на ревматоїдний артрит, яким виконано 118 операцій тотального ендопротезування тазостегнового суглоба. На підставі клініко-рентгенологічного дослідження й анкетування хворих, результатів ультразвукової остеоденситометрії, рентгенденситометрії, культурально-імунологічних досліджень остеогенної активності стромальних стовбурових клітин кісткового мозку з різних ділянок тазостегнового суглоба та статистичної обробки даних розроблено методику бального оцінювання стану кісткової тканини тазової кістки у ділянці тазостегнової западини та стегнової кістки в міжвертлюговій ділянці. Виведено остеогенну активність стромальних стовбурових клітин кісткового мозку з проксимального відділу стегнової западини, голівки стегнової кістки та ділянки даху тазостегнової западини. Доведено вплив препаратів базисної терапії та глюкокортикостероїдів на рівень остеогенної активності стромальних стовбурових клітин кісткового мозку. Вивчено щільність кісткової тканини у хворих на ревматоїдний артрит методом рентгенденситометрії та ультразвукової остеоденситометрії, проведено їх порівняльний аналіз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11 + Р458.286.5
Шифр НБУВ: РА371880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Зімба О. О. 
Вплив недиференційованої дисплазії сполучної тканини на розвиток та клінічний перебіг ревматизму: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / О. О. Зімба ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше проаналізовано особливості клінічного перебігу ревматизму залежно від вираженості недиференційованої дисплазії сполучної тканини (НДСТ). Встановлено, що важкий і середній ступені НДСТ у хворих на ревматизм поєднуються з більшою активністю ревматичного процесу. Виявлено взаємозв'язок між змінами в імунній системі у хворих на ревматизм і важкістю НДСТ. Доведено, що важкий ступінь НДСТ, множинні аномальні хорди у шлуночках серця (АХШС) поєднуються з вищим рівнем ендотеліну-1 у плазмі крові хворих на ревматизм у порівнянні з пацієнтами з легким ступенем НДСТ і поодинокими АХШС. Вперше розроблено алгоритм стратифікації ризику розвитку ревматизму, що дозволяє виявляти осіб з НДСТ, які входять в групу підвищеного ризику, виникнення даної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-3
Шифр НБУВ: РА373732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Хоменко В.М. 
Вегетативна та ендотеліальна дисфункція у хворих на фіброміалгію: зв'язок з клінічними проявами та ефективністю лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / В.М. Хоменко ; АМН України. Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено ранні маркери ураження серцево-судинної системи у хворих на фіброміалгію (ФМ) - показників вегетативної регуляції та функціонального стану ендотелію, досліджено їх зв'язок з основними клінічними проявами ФМ, даними долориметрії та дисліпідемією. Вивчено ефективність корекції виявлених порушень шляхом включення до традиційної терапії ФМ <$Ebeta>-адреноблокатора карведилолу. Встановлено, що у хворих на ФМ має місце зміщення симпатовагального балансу в напрямку симпатикотонії та порушення функції ендотелію з підвищенням вмісту ендотеліну-1 (ЕТ-1) в плазмі крові, зниженням ендотелійзалежної вазодилатації (ЕЗВД) плечової артерії. Показано наявність кореляційних зв'язків між формуванням вегетативного дисбалансу й основними клінічними проявами ФМ (інсомнією, тривогою, депресією), а також між показниками функціонального стану ендотелію (вмістом ЕТ-1 і ступенем ЕЗВД) і рівнем загального холестерину. Доведено, що застосування карведилолу у хворих на ФМ дозволяє істотно покращити стан вегетативної регуляції та значно зменшити виразність ендотеліальної дисфункції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.4 + Р419.180.20
Шифр НБУВ: РА357533

Рубрики:

      
13.

Хоменко В.М. 
Вегетативна та ендотеліальна дисфункція у хворих на фіброміалгію: зв'язок з клінічними проявами та ефективністю лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / В.М. Хоменко ; АМН України. Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено ранні маркери ураження серцево-судинної системи у хворих на фіброміалгію (ФМ) - показників вегетативної регуляції та функціонального стану ендотелію, досліджено їх зв'язок з основними клінічними проявами ФМ, даними долориметрії та дисліпідемією. Вивчено ефективність корекції виявлених порушень шляхом включення до традиційної терапії ФМ beta-адреноблокатора карведилолу. Встановлено, що у хворих на ФМ має місце зміщення симпатовагального балансу в напрямку симпатикотонії та порушення функції ендотелію з підвищенням вмісту ендотеліну-1 (ЕТ-1) в плазмі крові, зниженням ендотелійзалежної вазодилятації (ЕЗВД) плечової артерії. Показано наявність кореляційних зв'язків між формуванням вегетативного дисбалансу й основними клінічними проявами ФМ (інсомнією, тривогою, депресією), а також між показниками функціонального стану ендотелію (вмістом ЕТ-1 і ступенем ЕЗВД) і рівнем загального холестерину. Доведено, що застосування карведилолу у хворих на ФМ дозволяє істотно покращати стан вегетативної регуляції та значно зменшити виразність ендотеліальної дисфункції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.4 + Р419.180.20 +
Шифр НБУВ: РА357533

Рубрики:

      
14.

Чибісова І.Ю. 
Особливості перебігу, патогенезу та лікування реактивного артриту у шахтарів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / І.Ю. Чибісова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми підвищення якості діагностики різних клініко-лаборатоних варіантів реактивного хламідійного артриту у шахтарів окремих професійних груп (ПГ, ГОВ, Пр, Кр, ПЕС) залежно від гірничо-геологічних умов їх трудової діяльності у шахтах (глибина розробок вугілля, температура, вологість, запорошеність і швидкість повітрятних потоків робочої зони, потужність і кут нахилу вугільних шарів, силове навантаження на колінні суглоби). Установлено особливості перебігу захворювання у гірників у порівнянні з іншими робітниками. Розкрито фактори, що впливають на ефективність лікування й дозволяють прогнозувати хід терапевтичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.18 + Р418.12 + Р124.506.1-4 +
Шифр НБУВ: РА361356

Рубрики:

      
15.

Гомозова О.А. 
Клініко-патогенетичне значення змін пуринового обміну, мікроелементного статусу та їх корекція у хворих на ревматоїдний і реактивний артрити: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / О.А. Гомозова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Визначено патогенетичну роль порушень пуринового обміну та мікроелементного складу у разі ревматоїдного та хламідійіндукованого артриту на підставі результатів вивчення рівнів сечової кислоти у крові, сечі, експіратах, її ниркового кліренсу, активностей у сироватці ксантиноксидази (КО), аденозиндезамінази (АДА), 5-нуклеотидази, параметрів наявності у волоссі молібдену, марганцю, міді та цинку. Показано взаємозв'язок зазначених показників з окремими клініко-лабораторними ознаками хвороб. Визначено критерії, які дозволяють прогнозувати перебіг і ефективність лікування захворювань, а в результаті застосування інгібіторів КО і АДА покращано результати терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161 + Р419.180.11 +
Шифр НБУВ: РА359320

Рубрики:

      
16.

Коляденко С.В. 
Вміст мелатоніну, ІЛ-8 та ІЛ-10 в плазмі крові хворих на фіброміалгію: зв'язок з клінічними проявами та ефективністю лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / С.В. Коляденко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Визначено рівні мелатоніну (МТ), прозапального інтерлейкіну-8 (ІЛ-8) та протизапального ІЛ-10. Вивчено взаємозв'язки між біохімічними показниками та клініко-психологічними проявам у хворих на фіброміалгію, а також вплив МТ, флуоксетину та їх комбінації на основні клінічні та психологічні прояви фібрміалгії (ФМ). Установлено, що у хворих на ФМ має місце порушення циркадності продукції МТ зі значним зниженням його пікових концентрацій у плазмі крові хворих о 4-й годині ранку, зростання вмісту у плазмі крові ІЛ-8 та зниження на рівні тенденції ІЛ-10 з суттєвим зсувом співвідношення між ними у бік переважання прозапального ІЛ-8. У пацієнтів з низькими піковими концентраціями МТ установлено порушення сну та поглиблення депресивних психологічних рис характеру. Доведено, що за умов застосування флуоксетину у хворих з ФМ покращуються показники психологічного статусу, зменшуються синдроми болю та втоми, за цього посилюються окремі прояви інсомії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.4 + Р419.180.20 +
Шифр НБУВ: РА350417

Рубрики:

      
17.

Фаражалла А.І. 
Оцінка ефективності застосування даларгіну при ураженні серцево-судинної системи у хворих на ревматоїдний артрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / А.І. Фаражалла ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Одержано нові дані про особливості ураження міокарда у хворих на ревматоїдний артрит (РА) залежно від ступеня активності запального процесу. Вивчено ефективність дії даларгіну для ін'єкцій на перебіг РА II - III ступенів активності за умов ураження серця з урахуванням клінічних показників, показників ураження серця та загального гомеостазу. Доведено властивість даларгіну знижувати активність запального процесу та позитивно впливати на ремоделювання лівого шлуночка у хворих на РА II - III ступеня активності з супутнім ураженням серця. Обгрунтовано доцільність призначення даларгіну хворих на РА для профілактики гастропатій на тлі призначення препаратів базисної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 + Р410-52 +
Шифр НБУВ: РА341994

Рубрики:

      
18.

Золотницька О.Ю. 
Вплив противірусних препаратів на структуру та функції імунокомпетентних клітин у хворих на ревматоїдний артрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / О.Ю. Золотницька ; Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування хворих на ревматоїдний артрит (РА) шляхом розробки рекомендацій щодо включення в лікувальний комплекс препаратів противірусної активності з урахуванням вірусологічних, імунологічних і клінічних результатів обстеження хворих. Відзначено, що під час комплексної терапії РА з препаратами <$Eaplha>-інтерферону та індукторів синтезу, покращується клінічний ефект метотрексату (МТ) за рахунок впливу на віруси, потенціювання імунотропної дії базисної терапії. Досліджено підвищення клінічної ефективності дії МТ з високою активністю ацикловіру щодо вірусної інфекції у разі РА. Доведено, що застосування препаратів <$Eaplha>-інтерферону і ацикловіру обмежено через їх високу токсичність та велику частоту побічних явищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 +
Шифр НБУВ: РА343023

Рубрики:

      
19.

Колюча С.В. 
Застосування ультразвуку та препарату Траумель С в комплексному відновлювальному лікуванні хворих на ревматоїдний артрит на госпітальному етапі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / С.В. Колюча ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2006. — 27 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування хворих на ревматоїдний артрит шляхом розробки лікувально-реабілітаційних комплексів з включенням антигомотоксичного препарату Траумель С і ультразвукової терапії. На підставі аналізу динаміки клініко-функціональних, лабораторних, біохімічних, імунологічних методів досліджень, а також цитологічного та імунологічного дослідження синовіальної рідини визначено терапевтичну та порівняльну ефективність лікувально-реабілітаційних комплексів. Розроблено нові фізіо-фармакотерапевтичні комплекси із застосуванням препарату Таумель С на початковому етапі лікування з подальшим призначенням ультрафонотерапії на уражені суглоби або ультрафонотерапії у поєднанні з фонопунктурою на основні точки акупунктури загальної дії, специфічні точки акупунктури наднирників і сполучної тканини, що дозволяє суттєво підвищити ефективність лікування хворих на ревматоїдний артрит. З'ясовано, що клінічний ефект досягався на тлі нормалізації показників клітинного та гуморального імунітету та забезпечував більш тривалу стабілізацію терапевтичного ефекту за умов зменшення доз медикаментозних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-5 +
Шифр НБУВ: РА343260

Рубрики:

      
20.

Зеніна Т.І. 
Аналіз ефективності та безпеки комбінованої базисної терапії ревматоїдного артриту метотрексатом у поєднанні з преднізолоном і гідроксихлорохіном: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Т.І. Зеніна ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2005. — 27 с. — укp.

Уперше шляхом лонгітудінального моніторингу та кореляційного аналізу показників клінічної симптоматики ревматоїдного артриту (РА) з урахуванням можливих побічних проявів обраних базисних засобів доведено доцільність застосування комбінованої базисної терапії метотрексатом у субоптимальній дозі (7,5 мг/тиждень) та преднізолоном у низькій дозі (10 мг/дбу) та гідроксихлорохіном у мінімальній дозі (200 мг/добу) у хворих на суглобову форму РА з несприятливим перебігом (активністю запального процесу II - III ступеня, II - III рентгенологічною стадією, порушенням функціональної здатності суглобів II - III ступеня, незалежно від серологічного варіанта та характеру прогресування). Визначено високу ефективність та певною мірою прийнятну безпеку лікування, а також суттєву перевагу над стандартною монотерапією метотрексатом у середній терапевтичній дозі (10 мг/тиждень). З використанням одержаних даних розроблено комплексну програму комбінованої базисної терапії (дозовий режим, оптимальні терміни призначення та відміни складових терапії, шляхи прогнозування можливих ускладнень протягом 24-х місяців лікування).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 +
Шифр НБУВ: РА337581

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського