Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (100)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>U=Р453.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Козубенко Н.В. 
Зміна рівня нервовоспецифічних білків під впливом експериментального соматогенного болю та фармакокорекції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.В. Козубенко ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Вивчено вплив експериментального післяопераційного соматогенного болю на рівень окремих нервовоспецифічних білків у мозку щура. Показано, що у оперованих щурів стан гіпералгезії супроводжується зниженням локомоторної та дослідницької активності. Підтверджено наявність післяопераційної гіпералгезії на відсутність інфекційного запалення. Визначено вплив нестероїдного протизапального препарату на вміст нервовоспецифічних білків за умов гіпералгезії. Проведено кореляційний аналіз та аналіз вітсоткового вмісту різних форм білків, специфічних для нейронів і астроглії й глікозаміноглікат-зв'язуючої активності білків міжклітинного матриксу за умов післяопераційного болю та впливу даних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.221.4 + Р453.87-52 +
Шифр НБУВ: РА335689

Рубрики:

      
2.

Тарабрін О.О. 
Тромбонебезпечність у хірургії: діагностика, профілактика та корекція: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / О.О. Тарабрін ; Укр. НДІ мор. медицини. — О., 1999. — 43 с. — укp.

Вперше вивчена та охарактеризована система регуляції агрегатного стану крові у онкологічних хворих на етапах хірургічного лікування з використанням лікувальної проби, яка дозволяє визначити резервні можливості системи гемостазу. Встановлено, що ступінь розладнень системи гемостазу пропорційна стадії онкологічного процесу. Дослідження по вивченню впливу різноманітних протитромботичних засобів та лікувальних діб на функціональний стан системи регуляції агрегатного стану крові у онкохворих дозволили розробити комплексну схему передопераційної та післяопераційної корекції стану тромбонебезпеки, а її впровадження у клінічну практику - зменшити ризик виникнення тромботичних ускладнень. Для комплексної оцінки стану і функціональної взаємодії усіх ланок системи гемостазу і фібринолізу, а також для дослідження реологічних характеристик суцільної крові було використано метод низькочастотної вібраційної п'єзоелектричної гемовіскозиграфії та визначено показники гемовіскозиграми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р453.87

Рубрики:

      
3.

Костенко В.О. 
Фармакологічна регуляція окиснювальних і репаративних процесів в оперованих органах антигіпоксантами, іммобілізованими на хірургічних нитках: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.05 / В.О. Костенко ; Ін-т фармакології та токсикології АМН України. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Встановлено, що антигіпоксанти, введені в системний кровотік (у дозах: натрію сукцинат і мексидол - 50 мг/кг, етоній - 30 мг/кг внутрішньочеревинно за 30 хвилин до нефротомії та через 1, 2, 3, 4, 5, 6 діб після операції) та місцево (у складі хірургічних ниток у дозі 10 мг/кг маси тварини), підвищують енергетичний потенціал, фосфорилювальну активність мітохондрій, обмежують вільнорадикальне пероксидне окиснення ліпідів, стимулюють репаративні процеси в ішемізованих паравульнарних тканинах після нефротомії. Даний ефект антигіпоксантів потенціюється за умов помірного підвищення кисневого режиму тканин у разі призначення гіпербаричної оксигенації. За методом морфометрії виявлено, що введення антигіпоксантів у складі біофіла прискорює перехід ранового запалення на макрофагально-моноцитарну та фібробластичну стадії. Введення мексидолу й етонію, іммобілізованих на нитках, стимулює на 7 добу післяопераційного періоду проліферацію фібробластів. Обмеження даного процесу певним часовим інтервалом (7 - 14 доба) запобігає розвитку надлишкових проліферативних змін, що призводять до формування грубого волокнистого рубця та стриктур порожнистих органів. Зроблено висновок, що місцеве введення антигіпоксантів (натрію сукцинату, мексидолу й етонію) в операційний локус (у складі хірургічних ниток) дозволяє досягти фармакологічного ефекту в дозах значно менших (10 мг/кг маси тварини), ніж у разі системного введення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р453.87
Шифр НБУВ: РА320619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського