Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (53)Книжкові видання та компакт-диски (35)
Пошуковий запит: (<.>U=Р457.365.08$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Маєтний 
Відкрита торакоабдомінальна травма (обгрунтування стандартизованої лікувально-діагностичної тактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Євген Миколайович Маєтний ; Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.08 + Р457.465.08
Шифр НБУВ: РА348950

Рубрики:

      
2.

Муризіна О. Ю. 
Вплив аналгезії на перебіг післятравматичного періоду при тяжкій сполученій торакальній травмі: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / О. Ю. Муризіна ; Дніпропетр. держ. мед. акад.. — Д., 2010. — 24 с.: a-табл. — укp.

Висвітлено питання покращання ефективності лікування тяжкої сполученої торакальної травми шляхом удосконалення системної та регіонарної аналгезії у післятравматичному періоді. Визначено стан газообміну, легеневої вентиляції та механіки дихання, регуляторних систем на фоні системної аналгезії за тяжкої сполученої торакальної травми. Розглянуто особливості перебігу післятравматичного періоду тяжкої сполученої торакальної травми на фоні аналгезії трамадолом і метамізолом. Доведено, що торакальна паравертеральна блокада покращує загальну та зміцнює вегетативну регуляцію із збереженням рівня парасимпатичної активності на 14-ту добу після тяжкої сполученої торакальної травми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.08-52 + Р457.465.08-52
Шифр НБУВ: РА374599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Знахарчук В.М. 
Клініко-організаційні засади лікування постраждалих з поєднаною торако-абдомінальною травмою на раньому госпітальному етапі надання медичної допомоги: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.М. Знахарчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2005. — 18 с. — укp.

Уперше вивчено клініко-епідеміологічну структуру постраждалих з поєднаною торако-абдомінальною травмою, які отримують лікування на ранньому госпітальному етапі надання медичної допомоги. Уперше проведено науковий аналіз ефективності діагностичних заходів щодо цих постраждалих. Розроблено й обгрунтовано схему прийняття клініко-оганізаційних рішень у процесі надання допомоги постраждалим з поєднаною торако-абдомінальною травмою на ранньому госпітальному етапі лікування. Наведено шкалу ризиків летальності у зазначених хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.08 + Р457.365.08 +
Шифр НБУВ: РА338306

Рубрики:

      
4.

Лихман В. М. 
Комплексне хірургічне лікування постраждалих з тяжкими закритими травмами органів грудної порожнини (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.03 / В. М. Лихман ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Вперше запропоновано етіопатогенетичну концепцію пріоритетних напрямів діагностики та хірургічного лікування постраждалих з закритою формою органів грудної порожнини. Вперше досліджено можливості проведення рентгенендоваскулярної оклюзії судин, що кровоточать. Розроблено спосіб динамічного об'єктивного оцінювання тяжкості стану травмованих з прогнозуванням динаміки їх функціонального стану та можливістю розподілу за клінічними групами для визначення тактичних завдань. Розроблено діагностичні алгоритми, що базуються на домінуючому синдромі, та характерні ушкодження, що дало можливість застосувати диференційований підхід до хірургічного лікування. Доведено високу ефективність комплексного застосування рентгенендоваскулярної оклюзії судин грудної клітки, що кровоточать, та екстракорпоральної оксигенації крові для профілактики та лікування респіраторного дистрес-синдрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.08-59
Шифр НБУВ: РА380305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Павленко А.Ю. 
Оптимізація респіраторних функцій у постраждалих з торакальною травмою методом подовженої потенційованої субплевральної блокади: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / А.Ю. Павленко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати обстеження 97-ми постраждалих з гострою дихальною недостатністю, зумовленою ізольованою та поєднаною закритою торакальною травмою (ЗГТ). На підставі одержаних даних установлено основні чинники гострої дихальної недостатності, а саме: больовий синдром і первинне ураження легень внаслідок забою. Виявлено, що за закритої торакальної травми регіональна аналгезія на відміну від загальної має найбільший антиноцицептивний потенціал і стабілізувальний вплив на оксигенаційну функцію легень. Зазначено, що розглянуті регіональні методи знеболення не запобігають розвитку та поширенню деструктивних змін у легеневій паренхімі, зумовлених контузією. З метою усунення больового синдрому та стимуляції саногенно-репаративних процесів у легенях розроблено метод подовженої потенційованої субплевральної блокади, який забезпечує регіональне знеболення та фізіотерапевтичний вплив постійного струму. Подовжена потенційована субплевральна блокада на відміну від інтра- та субплеврального знеболення запобігає розвитку альтернативних процесів у зоні забою. Результивною дією подовженої потенційованої субплевральної блокади виявлено зниження удвічі частоти інфекційних ускладнень у респіраторній системі та підвищення виживаності постраждалих з ЗГТ, ускладненою забоєм легень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.08 +
Шифр НБУВ: РА356097

Рубрики:

      
6.

Наконечний Є.В. 
Реінфузія крові у хворих з травмою грудної клітки і живота та попередження її ускладнень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Є.В. Наконечний ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності реінфузії крові та профілактики її специфічних ускладнень. Показано, що кров у серозній порожнині з часом значною мірою змінюється, що зумовлює активацію вільно-радикальних процесів, перекисного окиснення ліпідів та інгібірування антиоксидантних властивостей. Розроблено та впроваджено до практики алгоритм реінфузійної програми, що дозволяє індивідуалізувати реінфузію крові у кожному конкретному випадку. Показано перевагу використання відмитих еритроцитів. Доведено, що застосування розробленого алгоритму на базі методи відмивання еритроцитів дає змогу вірогідно знизити летальність і загальну кількість специфічних ускладнень у даного контингенту хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.08 + Р457.465.08 +
Шифр НБУВ: РА345123

Рубрики:

      
7.

Піщанський Р.Є. 
Хірургічне лікування постраждалих з поєднаною травмою грудей та кінцівок: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Р.Є. Піщанський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика (м. Київ). — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше у контексті системного підходу досліджено стан гемодинаміки у потерпілих з поєднаною травмою грудей і кінцівок, виявлено особливості перебігу травматичної хвороби. Розглянуто сучасні методи діагностики домінуючого ушкодження, визначено ефективність й особливості їх використання, з урахуванням яких розроблено оптимальну тактику хірургічного лікування потерпілих з поєднаною травмою грудей і кінцівок. Розроблено алгоритм лікувально-діагностичних заходів для лікування пацієнтів з поєднаною травмою грудей і кінцівок. Запропоновано новий спосіб передньої медіастіномії для здійснення доступу в контрлатеральну плевральну порожнину у разі двобічних ушкоджень грудей. Удосконалено хірургічний інструментарій, який використовується у процесі проведення ампутацій кінцівок, зокрема, розроблено присторої для виділення й відрізання нервів, обробки обпила кістки, для репозиції кіскових уламків, які дозволяють зменшити травматичність операції, скоротити час оперативного втручання, знизити частоту розвитку фантомно-болючого синдрому й каузалгії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.08-5 + Р458.198-5 + Р458.193-5 +
Шифр НБУВ: РА363450

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського