Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (49)Книжкові видання та компакт-диски (29)
Пошуковий запит: (<.>U=Р458.193$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Кравченко К. В. 
Діагностика та методи лікування посттравматичного згорнутого гемотораксу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / К. В. Кравченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 18 с. — укp.

У ході дослідження проаналізовано результати обстеження та лікування 101-го хворого з посттравматичним згорнутим гемотораксом. Встановлено, що найбільш інформативними в діагностиці згорнутого гемотораксу серед неінвазивних методів є комп'ютерна томографія, серед інвазивних - оптична торакоскопія. Вдосконалення схеми діагностики та лікування згорнутого гемотораксу з застосуванням відеоасистованої торакоскопії дозволило досягти зменшення кількості післяопераційних ускладнень, скорочення тривалості лікування, покращання віддалених наслідків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.193-59
Шифр НБУВ: РА381650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мурад Ібрагім Муршед Ахмад 
Корекція сурфактантної системи легень в комплексному лікуванні ускладнень травм грудної клітки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Мурад Ібрагім Муршед Ахмад ; Вінницький національний медичний ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2003. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.193-5
Шифр НБУВ: РА322609

Рубрики:

      
3.

Філь А. Ю. 
Поєднана травма з пошкодженням грудинно-реберного каркасу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / А. Ю. Філь ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему покращання результатів лікування хворих з поєднаною травмою та пошкодженням грудинно-реберного каркасу на основі розробки нового способу остеосинтезу ребер. Аналіз 2 600 актів судово-медичного дослідження трупів показав, що з 2 600 померлих 60 % становили різноманітні захворювання, 17 % - всі види травм, 10 % - отруєння, 9 % - асфіксії, 3 % - переохолодження і 1 % - опіки. Проаналізовано, що з 442-х випадків у 322-х причиною смерті були закриті травматичні пошкодження, а у 118-ти відкриті (поранення). Зазначено, що в структурі закритої травми, яка спричинена дією тупих предметів зі смертельним наслідком, завжди була важка поєднана травма тіла, яка у 91,6 % випадків поєднувалася з черепно-мозковою травмою і у 66,8 % - з закритою травмою грудної клітки. В експерименті на трупах було виконано переломи ребер запатентованим пристроєм для визначення міцності кісток, після чого виконували остеосинтез ребер різними способами: інтрамедулярно, стержневими апаратами, накістковими пластинами та запатентованою скобою СФ. У разі порівняльного виміру стабільності синтезованих ребер виявлено їх значну стабільність, яка коливалася в межах 110 - 150 кг, 16-ти хворим проведено остеосинтез скобами СФ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.193-5
Шифр НБУВ: РА376153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Панченко О. В. 
Променева діагностика закритих пошкоджень грудної клітки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.23 / О. В. Панченко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вирішено актуальне завдання торакальної радіології, що полягає в розробленні групувань променевих ознак і тактики променевої діагностики уражень легень, плеври та ребер у разі закритої травми грудної клітки (ЗТГК). Систематизовано й уточнено частоту та види ушкоджень легень і плеври у разі ЗТГК за даними променевих методів дослідження. Визначено види та строки появи ускладнень ЗТГК. На основі проведеного експерименту та морфологічної верифікації вперше запропоновано оцінювання ступеня тяжкості контузії легені у постраждалих з ЗТГК за допомогою рентгенологічних досліджень. Вперше визначено рентгенологічні ознаки травматичної нестабільності реберних клапанів. Розроблено спосіб об'єктивізації травматичної нестабільності за допомогою функціональної рентгенографії. Вперше запропоновано оцінювання ступеня тяжкості пневмотораксу з тиском у плевральній порожнині, вищим за атмосферний у постраждалих з ЗТГК на основі рентгенологічних досліджень. Науково обгрунтовано рентгенологічні прояви ЗТГК, які відповідають ступеням тяжкості травми. Визначено чутливість, специфічність і точність променевих методів дослідження та їх діагностичне значення у разі ЗТГК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.193-436
Шифр НБУВ: РА384177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Піщанський Р.Є. 
Хірургічне лікування постраждалих з поєднаною травмою грудей та кінцівок: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Р.Є. Піщанський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика (м. Київ). — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше у контексті системного підходу досліджено стан гемодинаміки у потерпілих з поєднаною травмою грудей і кінцівок, виявлено особливості перебігу травматичної хвороби. Розглянуто сучасні методи діагностики домінуючого ушкодження, визначено ефективність й особливості їх використання, з урахуванням яких розроблено оптимальну тактику хірургічного лікування потерпілих з поєднаною травмою грудей і кінцівок. Розроблено алгоритм лікувально-діагностичних заходів для лікування пацієнтів з поєднаною травмою грудей і кінцівок. Запропоновано новий спосіб передньої медіастіномії для здійснення доступу в контрлатеральну плевральну порожнину у разі двобічних ушкоджень грудей. Удосконалено хірургічний інструментарій, який використовується у процесі проведення ампутацій кінцівок, зокрема, розроблено присторої для виділення й відрізання нервів, обробки обпила кістки, для репозиції кіскових уламків, які дозволяють зменшити травматичність операції, скоротити час оперативного втручання, знизити частоту розвитку фантомно-болючого синдрому й каузалгії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.08-5 + Р458.198-5 + Р458.193-5 +
Шифр НБУВ: РА363450

Рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського