Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (30)Реферативна база даних (2697)Книжкові видання та компакт-диски (908)Журнали та продовжувані видання (108)
Пошуковий запит: (<.>U=Р458.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 133
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Перепечай О.О. 
Хірургічне лікування поперекового остеохондрозу з використанням черезшкірної дискектомії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.О. Перепечай ; Харк. НДІ ортопедії та травматології ім. М.І.Ситенка. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Наведені дані про клініко-експериментальні дослідження і хірургічне лікування, присвячені удосконаленню способів черезшкірної дискектомії на основі дослідження вимірювань стану опорної і рухової функції хребетних сегментів до і після операції, уточненню показань і протипоказань для виконання різних модифікацій цієї операції. На підставі проведених досліджень, у тому числі аналізу помилок і ускладнень черезшкірної дискектомії, уточнені показання і протипоказання до застосування цього методу хірургічного лікування хворих з поперековим остеохондрозом, запропоновані нові способи хірургічного лікування і інструментарій для його виконання. Отримані нові дані і використання методик хірургічного лікування дозволяють суттєво підвищити ефективність хірургічного лікування хворих з різними варіантами поперекового остеохондрозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-589

Рубрики:

      
2.

Хатум Халед Карім 
Механогенез клиноподібності та торсії при структуральному сколіозі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Хатум Халед Карім ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 1999. — 14 с. — укp.

Зроблено аналіз результатів дослідження клиноподібності та торсії в формуванні структурального диспластичного сколіозу I-IV ступенів у 97 хворих на вершині основної і компенсаторної кривизн. Для вивчення формування деформації в горизонтальній площині була розроблена методика виміру торсії по магнітно-резонансних томограмах. Методика заключається у вимірі кута торсії, утвореного двома лініями, проведеними: одна - через верхівку та основу остистого відростка, друга - через основу остистого відростка і середину кола тіла хребця. Для визначення величини клиноподібності хребців виміряли кут, що утворився між замикаючими пластинками тіл хребців. Дослідження клиноподібності та торсії здійснювали на рівні вершинного, нижнього та верхнього проміжних хребців основної та компенсаторної кривизн при грудному, грудо-поперековому, поперековому і комбінованому типах сколіозу в підгрупах I-IV ступенів диспластичного сколіозу (вивчено 423 хребця). При всіх типах сколіозу на основній кривизні відмічено відставання торсії хребців від клиноподібності. Така ж тенденція виявлена і на компенсаторній кривизні з тією тільки різницею, що остання розвивається повільніше і при I-II ступенях не виражена. У той же час при комбінованому сколіозі формування грудної та поперекової кривизн йде рівномірно на обох кривизнах. Такий же розвиток клиноподібності та торсії на вершинному, нижньому і верхньому проміжних хребцях відмічений на двох первинних дугах викривлення при комбінованому сколіозі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.533

Рубрики:

      
3.

Страфун С.С. 
Комплексне ортопедичне лікування хворих із застарілими ушкодженнями плечового сплетення та периферичних нервів верхньої кінцівки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / С.С. Страфун ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 1999. — 32 с. — укp.

В основу роботи покладено аналіз результатів обстеження та лікування 367 хворих із застарілими ушкодженнями плечового сплетіння та периферичних нервів верхньої кінцівки. Вперше проведена комплексна гістоморфологічна, біохімічна, міотонометрична та електрофізіологічна оцінка змін в денервованих м'язах таких хворих у різні терміни денервації. Розроблена система оцінки функціонального стану м'язів на основі динаміки електрофізіологічних та міотонометричних змін, характеристики ультразвукової картини м'язів і зміни паттерну їх електроміографічної та силової активності. Обгрунтована і вдосконалена система засобів оперативної ортопедичної корекції у таких хворих, розроблені нови способи оперативного ортопедичного лікування і запропонована робоча класифікація ступенів важкості застарілих ушкоджень плечового сплетіння. Використання системи комплексного диференційованого ортопедичного лікування у хворих із застарілими ушкодженнями плечового сплетіння дозволило отримати значний приріст інтегрального показника рухової функції верхньої кінцівки - в середньому на 34,2%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.284.1

Рубрики:

      
4.

Олійник О.Є. 
Первинне ендопротезування кульшового суглоба при асептичному некрозі голівки стегнової кістки (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.Є. Олійник ; Харк. НДІ ортопедії та травматології ім. М.І.Ситенка. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Захищається 12 наукових праць, присвячених розробці, обгрунтуванню і клінічному впровадженню методики первинного ендопротезування кульшового суглоба при асептичному некрозі голівки стегнової кістки (АНГСК). На основі клінічних і рентгенологічних даних, а також даних, отриманих у результаті вивчення механічних властивостей голівки стегнової кістки в нормі і при АНГСК, сформульована концепція ендопротезування, диференційованого за стадіями захворювання, відповідно до якої на ранніх стадіях протезування проводиться з використанням біполярного ендопротеза голівки стегнової кістки, на пізніх - тотального ендопротеза кульшового суглоба. Використовувані при цьому оригінальні ендопротези системи "ОРТЭН", а також інструментарій для їхньої установки захищені Патентами України. Методика використана при лікуванні 48 пацієнтів з АНГСК. Проведено аналіз результатів лікування в терміни від одного до п'яти років. Позитивні клінічні результати отримані в 95,8% випадків, задовільні - в 4,2% хворих при термінах лікування 109,95 + - 6,85 днів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5

Рубрики:

      
5.

Сердюк С.О. 
Хірургічна профілактика прогресування поперекового і грудопоперекового сколіозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / С.О. Сердюк ; Харк. НДІ ортопедії та травматології ім. М.І.Ситенка. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці методу хірургічної профілактики прогресування поперекового і грудопоперекового сколіозу у дітей на основі корекції і стабілізації базисного відділу хребта. Проаналізовані наслідки оперативного і консервативного методів лікування сколіотичної деформації. Обгрунтована необхідність корекції та стабілізації базисного відділу хребта при прогресуючих формах поперекового і грудопоперекового сколіозу у дітей на ранніх стадіях хвороби (II, III ступінь за В.Д.Чакліним). Одержані дані лягли в основу розробки показань для хірургічного лікування сколіозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.533

Рубрики:

      
6.

Хазайма Ахмед Абдель Кадер 
Стабілізуючий ефект переднього спондилодезу та занурювальних фіксаторів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Хазайма Ахмед Абдель Кадер ; Харк. НДІ ортопедії та травматології ім. М.І.Ситенка. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація включає експериментальні та клінічні дослідження. В експерименті на 36 блоках поперекового відділу хребта створена модель чотирьох дестабілізуючих станів в хребтовому руховому сегменті: 1) резекція диска, 2) резекція диска і задніх кістково-зв'язкових структур, 3) резекція тіла хребця, 4) резекція тіла хребця і задніх структур (спондилектомія). Вивчений ступінь втрати стабільності в сегменті при означених ситуаціях, відновленні її при фіксації занурювальними пластинами ХНДІОД-І, ХНДІОД-ІІ, Roy-Camille в умовах порушення цілісності структур і в умовах міжтілового спондилодезу. Клінічні дослідження включили аналіз 306 історій хвороби і рентгенограм хворих, що були розподілені на групи, аналогічні експериментальним за принципом придбаної або артифіційної нестабільності. Клінічні спостереження підтвердили дані експериментальних досліджень про стан стабільності хребтового рухового сегмента при порушеннях його цілісності, а також в умовах відновленої передньої опори і фіксації занурювальними конструкціями. Розроблений на підставі цих досліджень алгоритм вибору оптимальних способів стабілізації хребтового сегмента, тривалості післяопераційного ліжкового режиму і характеру зовнішньої іммобілізації дозволяє зменшити травматичність і кратність оперативних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.58

Рубрики:

      
7.

Шеремет О.Б. 
Особливості реабілітації хворих старших вікових груп з остеохондрозом шийного відділу хребта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.Б. Шеремет ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості комплексної реабілітації хворих на остеохондроз шийного відділу хребта середнього та літнього віку з використанням двох комплексів лікувальної гімнастики: ізометричної та бадуаньцзин. Розроблено схему диференційованого підходу до призначення вивчених комплексів залежно від віку пацієнтів, стану мозкового кровообігу (за даними реоенцефалографії), функціонального стану вегетативної нервової системи (за даними спектрального аналізу варіабельності серцевого ритму, варіаційної пульсометрії та активної ортостатичної проби). Рекомендовано одноразове застосування комплексу з реєстрацією мозкового кровообігу методом реоенцефалографії та тонусу вегетативної нервової системи методом спектрального аналізу варіабельності серцевого ритму. Виявлено, що у хворих з клінічними проявами остеохондрозу шийного відділу хребта ортостатичні порушення кровообігу зустрічаються частіше, ніж у пацієнтів з патологією поперекового відділу хребта. Застосування комплексу ізометричних вправ і гімнастики бадуаньцзин призвело до нормалізації гемодинамічного забезпечення під час активної ортостатичної проби. Завдяки диференційованому підходу до застосування лікувальної гімнастики відзначено покращання стану хворих, продовження строків ремісії, підвищено якість життя хворих середнього та літнього віку з остеохондрозом шийного відділу хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5
Шифр НБУВ: РА311774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Сиротинська Г.І. 
Остеохондроз шийного відділу хребта і вегетативні розлади у людей різного віку: діагностика та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Г.І. Сиротинська ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Встановлено, що для хворих з нейро-рефлекторними проявами остеохондрозу шийного відділу хребта характерна переважна активність симпатичного відділу вегетативної нервової системи, яка впливає на ефективність тракційної терапії. Доведено адекватність методу спектрального аналізу варіабельності серцевого ритму щодо діагностики вертеброгенних вегетативних розладів, контролю ефективності та прогнозування можливих побічних реакцій тракційної терапії. Вперше запропоновано диференційований підхід до лікування хворих з остеохондрозом шийного відділу хребта на основі призначення тракційної терапії, ескузану відповідно до функціонального стану вегетативної нервової системи, показників церебральної гемодинаміки, віку та статі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401
Шифр НБУВ: РА309569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Беседінський С.М. 
Особливості ендопротезування кульшового суглоба та післяопераційної реабілітації хворих старших вікових груп: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / С.М. Беседінський ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням ендопротезування кульшового суглоба та післяопераційної реабілітації хворих старших вікових груп. В основу роботи покладено аналіз результатів обстеження та лікування 454 хворих з патологією кульшового суглоба, яким у клініці ортопедії і травматології дорослих Українського НДІ травматології та ортопедії виконано 502 первинних та 20 ревізійних ендопротезувань кульшового суглоба. Вперше розглянуто питання особливостей ендопротезування кульшового суглоба та післяопераційної реабілітації хворих старших вікових груп. Виявлено посилення остеопорозу з віком у хворих з патологією кульшового суглоба, який більш виражений на ураженій кінцівці. На основі ультразвукової денситометрії досліджено динаміку змін структурно-функціонального стану кісткової тканини у хворих залежно від віку та статі після тотального ендопротезування кульшового суглоба. Розроблено показання до способу фіксації компонентів ендопротезу відповідно до ступеня вираженості остеопорозу та до вибору типу імплантата. Удосконалено техніку оперативного втручання у разі остеопороза та впроваджено у практику новий тип ранорозширювача, а також комплексну систему лікування та реабілітації хворих старших вікових груп. Доведено ефективність застосування антирезорбтивних препаратів для лікування остеопороза у хворих з ендопротезом кульшового суглоба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5
Шифр НБУВ: РА308358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бансал Алок 
Асептична нестабільність ендопротеза кульшового суглоба. Діагностика і лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Бансал Алок ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

На підставі біомеханічного моделювання за допомогою методу кінцевих елементів, клінічних і рентгенологічних досліджень 42 хворих віком від 24 до 78 років з асептичною нестабільністю компонентів ендопротеза кульшового суглоба визначено передумови розвинення нестабільності. Розроблено діагностику та методи хірургічного лікування та запропоновано рекомендації щодо її профілактики. На базі біомеханічного моделювання за допомогою методу кінцевих елементів доведено важливість збереження субхондральної пластинки кульшової западини, що необхідно для перерозподілу напружень і захисту губчастої кістки від великих навантажень. Визначено умови розвинення ранньої асептичної нестабільності чашки ендопротези через її видалення. Необхідною умовою визначено повне перекривання чашки ендопротеза стінками кульшової западини. Оптимальне положення ніжки ендопротеза у кістково-мозковому каналі стегнової кістки повинно бути нейтральним або вальгусним. Встановлено оптимальну хірургічну тактику залежно від ступеня вираженості кісткових дефектів кульшової западини та проксимального відділу стегнової кістки. У процесі збереження даних структур визначено реендопротезування з застосуванням кісткового цементу; за відсутності - установлення безцементного ендопротеза з застосуванням кісткової та керамопластики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5
Шифр НБУВ: РА311803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Халед М.С. Альджамаль 
Фізична реабілітація хворих при ендопротезуванні кульшового суглоба: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Халед М.С. Альджамаль ; Національний ун-т фізичного виховання і спорту України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.147 + Р458.286.5-541
Шифр НБУВ: РА310868

Рубрики:

      
12.

Сайєд Мухсен Ахмед 
Профілактика і лікування помилок та ускладнень коригуючих операцій при сколіозі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / Сайєд Мухсен Ахмед ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Досліджено причини помилок і механізми розвитку ускладнень коригуючих операцій у випадках тяжких та виражених формах сколіозу. Розроблено заходи щодо профілактики та усунення їх з метою покращання результатів лікування. Наведено робочу класифікацію помилок та ускладнень хірургічного лікування тяжких і виражених форм сколіозу. Розглянуто помилки й ускладнення доопераційного періоду, визначено їх роль у розвитку ускладнень під час операції та у ранньому післяопераційному періоді, а також визначено шляхи профілактики їх лікування. Розроблено заходи щодо профілактики та лікування помилок і ускладнень під час хірургічного втручання, а також досліджено вплив на перебіг раннього післяопераційного періоду. Розроблено діагностику, профілактику та лікування ускладнень раннього післяопераційного періоду з боку внутрішніх органів (дихальної, серцево-судинної систем, шлунково-кишкового тракту, сечовивідної та нервової систем). Проведено ретельний аналіз спостережень за гострим розширенням шлунка після коригуючих операцій на хребті, розроблено заходи з метою ранньої діагностики, профілактики та ефективного лікування даного ускладнення. Встановлено причини та механізми втрати корекції - ускладнення пізнього післяопераційного періоду. З'ясовано причини розвитку мієлопатії у пізньому післяопераційному періоді, а також намічено шляхи профілактики та лікування даного ускладнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.533
Шифр НБУВ: РА308726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Гужевський І.В. 
Діагностика та хірургічне лікування передньо-медіальної нестабільності колінного суглоба на ранніх стадіях ревматоїдного артриту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / І.В. Гужевський ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання оптимізації діагностики та підвищення ефективності хірургічного лікування хворих на ранніх стадіях ревматоїдного артриту (РА) з синдромом передньо-медіальної нестабільності колінного суглоба (ПМНКС). Виявлено нові сонографічні симптоми ПМНКС. За результатами клінічних спостережень 119 хворих, сонографічного дослідження капсульно-зв'язкового апарату колінного суглоба й аналізу даних літератури систематизовано фактори патогенезу ПМНКС у обраної категорії хворих. На підставі уявлень щодо механізмів розвитку ПМНКС вперше розроблено диференційовані показання до обсягу лікувально-профілактичних операцій та запропоновано методику реконструкції передньо-медіальної зони капсульно-зв'язкового апарату колінного суглоба на ранніх стадіях РА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.4
Шифр НБУВ: РА314954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Юрик О.Є. 
Неврологічні аспекти остеохондрозу хребта (патогенез, клініка та лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / О.Є. Юрик ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Розглянуто клініко-функціональні, біохімічні та імуногістохімічні особливості формування неврологічних проявів остеохондрозу хребта. У переважної більшості хворих спостережено розлади в діяльності вегетативної нервової системи за типом субклінічної системної вегетативної дисфункції. Вперше описано нейротрофічні зміни в кістках та суглобах кінцівок, зумовлених остеохондрозом хребта. Досліджено нейротрофічні розлади в паравертебральних тканинах методом ультразвукової сонографії. Виявлено генетичні маркери остеохондрозу хребта. Доведено превалюючу роль структур спинного мозку у формуванні даної патології. Створено нову схему дерматомної іннервації людини. Доведено клінічну ефективність комплексної фармакопунктури та геліорефлексотерапії. Наведено нові експертні критерії оцінки втрати працездатності у разі остеохондрозу хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401
Шифр НБУВ: РА315203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Ісса Махмуд Ахмед 
Значення інфрачервоного випромінювання у комплексному лікуванні стійких вертеброгенних попереково-крижових больових синдромів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Ісса Махмуд Ахмед ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Висвітлено питання обгрунтування клінічного застосування комплексного методу лікування - лазеропунктури інфрачервоним лазерним випромінюванням у поєднанні з остеоперіостальною електроакупунктурой для лікування стійких вертеброгенних попереково-крижових синдромів у разі остеохондрозу хребта. Показано, що акупунктурна діагностика за Накатані є інформативним критерієм визначення функціонального стану акупунктурних меридіанів у хворих зі стійкими больовими синдромами попереково-крижового остеохондрозу. Встановлено, що застосування лазеропунктури у разі больових синдромів попереково-крижового остеохондрозу має вплив на визначені ланки його патогенезу і є патогенетичним методом лікування. Показано, що запропоновані лікувальні методи дозволяють досягти стійкого терапевтичного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-542
Шифр НБУВ: РА314348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Тяжелов О.А. 
Нестабільність плечового суглоба (етіологія, патогенез, клініка, діагностика та лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / О.А. Тяжелов ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти диференційної діагностики та лікування хворих з нестабільністю плечового суглоба. Викладено концепцію диспластичної нестабільності плечового суглоба, за допомогою якої виявлено спадково-схильні зміни кісткових і м'якотканинних структур суглоба. Відкрито новий механізм біологічної стабілізації плечового суглоба, пов'язаний з величиною торсії проксимального відділу плечової кістки. Запропоновано систему діагностики (у тому числі нові засоби рентгенологічного обстеження). Розроблено принципи та методики патогенетичного лікування нестабільності плечового суглоба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.284.1
Шифр НБУВ: РА313096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Торчинський В.П. 
Тотальне ендопротезування кульшового суглоба з використанням кісткового цементу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.П. Торчинський ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2001. — 18 с. — укp.

На підстаі обстежень, лікування та спостереження 321 хворого з патологією кульшового суглоба у Республіканському центрі ендопротезування суглобів на базі клініки ортопедії та травматології дорослих Інституту травматології та ортопедії АМН 1993 - 1999 рр. виконано 375 тотальних ендопротезувань з цементною фіксацією компонентів протеза. Розроблено рецептуру кісткових цементів на базі системи поліметилметакрилат - метилметакрилат. Досліджено властивості експериментальних зразків. Встановлено, що кістковий цемент не викликає загальної реакції організму , патологічних змін у кістковій тканині та в кістковому мозку. У процесі клонування остеогенних клітин-попередників кісткового мозку за наявності кісткового цементу спостерігається пригнічення росту та диференціювання остеогенних клітин. За результатами клініко-рентгенологічних обстежень з'ясовано, що основною причиною цементування компонентів тотального ендопротеза є остеопороз (65,1 %), дисплазія кульшового суглоба (16,5 %), вживання гормональних препаратів (8,3 %), дефекти кісткових лож (3,4 %), ревізійне ендопротезування (6,7 %). Розроблено тотальний ендопротез кульшового суглоба конструкції Українського науково-дослідного інституту травматології та ортопедії, техніку його імплантації, комплекс реабілітаційних заходів у разі тотального ендопротезування кульшовогосуглоба. Наведено класифікацію ускладнень, а також детальний аналіз причин їх виникнення, способів профілактики та лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5
Шифр НБУВ: РА313111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Самойленко О.А. 
Черезшкірний та транспедикулярний міжтіловий спондилодез при травмі поперекового відділу хребта (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.А. Самойленко ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного експериментально-клінічного дослідження впливу на формування міжтілового кісткового блока додаткового руйнування міжхребцевого диску та пункційного введення подрібненого демінералізованого кісткового матриксу, можливість виконання з цією метою транспедикулярного доступу до диску. На підставі результатів експерименту на собаках встановлено, що додаткова тунелізація пошкодженого переломом міжхребцевого диска та суміжного тіла хребця створює більш сприятливі умови для прояву остеоіндуктивних властивостей демінералізованого кісткового матриксу та утворення кісткового зрощення тіл хребців. З використанням результатів експерименту на анатомічних препаратах поперекового відділу хребта людини доведено можливість виконання транспедикулярної тунелізації свердлами вищерозташованого диска. Виявлено постійний анатомічний орієнтир для транспедикулярного проведення елементів фіксаторів. Фіксувальні властивості транспедикулярних конструкцій, у яких стрижні введено в горизонтальній площі та під кутом до неї, однакові. Визначено, що введення стрижнів відповідно осі дуги через поглиблення між основами поперечного та нижнього суглобових відростків, дозволяє підвищити безпеку та точність проведення маніпуляцій. Транспедикулярне відновлення передньої опори титановим імплантатом зі шнековою різьбою значно покращує стабілізувальний ефект задньої внутрішньої фіксації. Проаналізовано наслідки лікування 45 хворих з пошкодженнями поперекових хребців, яким виконано пункційний спондилодез, до пошкоджених дисків було введено лекозим і подрібнений демінералізований кістковий матрикс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.58
Шифр НБУВ: РА316850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Бондаренко О.В. 
Особливості клінічних проявів остеохондрозу хребта у жінок в пері- та постменопаузальному періодах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.В. Бондаренко ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Представлено результати обстеження жінок віком 40 - 69 років у пері- та постменопаузальному періодах з клінічними проявами остеохондрозу хребта (ОХ). Виявлено особливості клінічних проявів ОХ, клімактерічного синдрому (КС) і структурно-функціонального стану кісткової тканини в обстежених хворих залежно від віку, тривалості постменопаузального періоду та локалізації ОХ. Уточнено особливості дегенеративно-дистрофічних змін у хребті, структурно-функціонального стану кісткової тканини та впливу замісної гормональної терапії у жінок з синдромом Тернера. Запропоновано препарат "Гранули кверцетину" для зниження виразності хронічного больового синдрому в хребті та КС, поліпшення структурно-функціонального стану кісткової тканини у жінок у пері- та постменопаузальному періодах з клінічними проявами ОХ, остеопенічним синдромом або остеопорозом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-37 + Р712.59-37
Шифр НБУВ: РА317132 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Тондій О.Л. 
Особливості клінічного перебігу та лікування неврологічних проявів остеохондрозу шийно-грудного відділу хребта з врахуванням статевого диморфізму та саногенетичних заходів захисту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.Л. Тондій ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено особливості розвитку й перебігу неврологічних проявів шийно-грудного остеохондрозу у хворих з врахуванням функціонального становища їх статевої системи та фізіологічних мір захисту. Описано методи диференційованого лікування. Обстежено 156 жінок і 78 чоловіків з врахуванням неврологічного статусу, пульсометрії, біохімічних тестів для визначення інтенсивності запальних та дегенеративних проявів у тканинах хребта, адаптаційних реакцій, становища менструальної функції у жінок (кольпоцитодіагностика), загального стану здоров'я за допомогою цитобіофізичного методу (визначення електронегативності ядер живих букальних клітин). На підставі одержаних даних виявлено більш поліморфний перебіг захворювання у жінок на відміну від чоловіків, значимість порушень менструальної функції у розвитку та перебігу вертебрального остеохондрозу. Відзначено, що фізіологічні міри захисту у жінок мобілізуються більш активно, ніж у чоловіків. З метою потенціювання дії медикаментів на патогенетичні прояви у хворих (біль, явища запалення, дегенеративно - дистрофічні процеси у тканинах хребта) і одночасної активізації стану саногенетичних механізмів і адаптогенних реакцій обгрунтовано вибір фізичних чинників - міліметрових хвиль, низькочастотних магнітних полів, що діють за законом "випадковості" та імпульсного лазерного випромінювання в інфрачервоному діапазоні, які поліпшували результати лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-3
Шифр НБУВ: РА315565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського