Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (27)Реферативна база даних (965)Книжкові видання та компакт-диски (433)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Р458.25$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 59
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Перепечай О.О. 
Хірургічне лікування поперекового остеохондрозу з використанням черезшкірної дискектомії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.О. Перепечай ; Харк. НДІ ортопедії та травматології ім. М.І.Ситенка. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Наведені дані про клініко-експериментальні дослідження і хірургічне лікування, присвячені удосконаленню способів черезшкірної дискектомії на основі дослідження вимірювань стану опорної і рухової функції хребетних сегментів до і після операції, уточненню показань і протипоказань для виконання різних модифікацій цієї операції. На підставі проведених досліджень, у тому числі аналізу помилок і ускладнень черезшкірної дискектомії, уточнені показання і протипоказання до застосування цього методу хірургічного лікування хворих з поперековим остеохондрозом, запропоновані нові способи хірургічного лікування і інструментарій для його виконання. Отримані нові дані і використання методик хірургічного лікування дозволяють суттєво підвищити ефективність хірургічного лікування хворих з різними варіантами поперекового остеохондрозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-589

Рубрики:

      
2.

Сердюк С.О. 
Хірургічна профілактика прогресування поперекового і грудопоперекового сколіозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / С.О. Сердюк ; Харк. НДІ ортопедії та травматології ім. М.І.Ситенка. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці методу хірургічної профілактики прогресування поперекового і грудопоперекового сколіозу у дітей на основі корекції і стабілізації базисного відділу хребта. Проаналізовані наслідки оперативного і консервативного методів лікування сколіотичної деформації. Обгрунтована необхідність корекції та стабілізації базисного відділу хребта при прогресуючих формах поперекового і грудопоперекового сколіозу у дітей на ранніх стадіях хвороби (II, III ступінь за В.Д.Чакліним). Одержані дані лягли в основу розробки показань для хірургічного лікування сколіозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.533

Рубрики:

      
3.

Хазайма Ахмед Абдель Кадер 
Стабілізуючий ефект переднього спондилодезу та занурювальних фіксаторів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Хазайма Ахмед Абдель Кадер ; Харк. НДІ ортопедії та травматології ім. М.І.Ситенка. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація включає експериментальні та клінічні дослідження. В експерименті на 36 блоках поперекового відділу хребта створена модель чотирьох дестабілізуючих станів в хребтовому руховому сегменті: 1) резекція диска, 2) резекція диска і задніх кістково-зв'язкових структур, 3) резекція тіла хребця, 4) резекція тіла хребця і задніх структур (спондилектомія). Вивчений ступінь втрати стабільності в сегменті при означених ситуаціях, відновленні її при фіксації занурювальними пластинами ХНДІОД-І, ХНДІОД-ІІ, Roy-Camille в умовах порушення цілісності структур і в умовах міжтілового спондилодезу. Клінічні дослідження включили аналіз 306 історій хвороби і рентгенограм хворих, що були розподілені на групи, аналогічні експериментальним за принципом придбаної або артифіційної нестабільності. Клінічні спостереження підтвердили дані експериментальних досліджень про стан стабільності хребтового рухового сегмента при порушеннях його цілісності, а також в умовах відновленої передньої опори і фіксації занурювальними конструкціями. Розроблений на підставі цих досліджень алгоритм вибору оптимальних способів стабілізації хребтового сегмента, тривалості післяопераційного ліжкового режиму і характеру зовнішньої іммобілізації дозволяє зменшити травматичність і кратність оперативних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.58

Рубрики:

      
4.

Хатум Халед Карім 
Механогенез клиноподібності та торсії при структуральному сколіозі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Хатум Халед Карім ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 1999. — 14 с. — укp.

Зроблено аналіз результатів дослідження клиноподібності та торсії в формуванні структурального диспластичного сколіозу I-IV ступенів у 97 хворих на вершині основної і компенсаторної кривизн. Для вивчення формування деформації в горизонтальній площині була розроблена методика виміру торсії по магнітно-резонансних томограмах. Методика заключається у вимірі кута торсії, утвореного двома лініями, проведеними: одна - через верхівку та основу остистого відростка, друга - через основу остистого відростка і середину кола тіла хребця. Для визначення величини клиноподібності хребців виміряли кут, що утворився між замикаючими пластинками тіл хребців. Дослідження клиноподібності та торсії здійснювали на рівні вершинного, нижнього та верхнього проміжних хребців основної та компенсаторної кривизн при грудному, грудо-поперековому, поперековому і комбінованому типах сколіозу в підгрупах I-IV ступенів диспластичного сколіозу (вивчено 423 хребця). При всіх типах сколіозу на основній кривизні відмічено відставання торсії хребців від клиноподібності. Така ж тенденція виявлена і на компенсаторній кривизні з тією тільки різницею, що остання розвивається повільніше і при I-II ступенях не виражена. У той же час при комбінованому сколіозі формування грудної та поперекової кривизн йде рівномірно на обох кривизнах. Такий же розвиток клиноподібності та торсії на вершинному, нижньому і верхньому проміжних хребцях відмічений на двох первинних дугах викривлення при комбінованому сколіозі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.533

Рубрики:

      
5.

Шеремет О.Б. 
Особливості реабілітації хворих старших вікових груп з остеохондрозом шийного відділу хребта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.Б. Шеремет ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості комплексної реабілітації хворих на остеохондроз шийного відділу хребта середнього та літнього віку з використанням двох комплексів лікувальної гімнастики: ізометричної та бадуаньцзин. Розроблено схему диференційованого підходу до призначення вивчених комплексів залежно від віку пацієнтів, стану мозкового кровообігу (за даними реоенцефалографії), функціонального стану вегетативної нервової системи (за даними спектрального аналізу варіабельності серцевого ритму, варіаційної пульсометрії та активної ортостатичної проби). Рекомендовано одноразове застосування комплексу з реєстрацією мозкового кровообігу методом реоенцефалографії та тонусу вегетативної нервової системи методом спектрального аналізу варіабельності серцевого ритму. Виявлено, що у хворих з клінічними проявами остеохондрозу шийного відділу хребта ортостатичні порушення кровообігу зустрічаються частіше, ніж у пацієнтів з патологією поперекового відділу хребта. Застосування комплексу ізометричних вправ і гімнастики бадуаньцзин призвело до нормалізації гемодинамічного забезпечення під час активної ортостатичної проби. Завдяки диференційованому підходу до застосування лікувальної гімнастики відзначено покращання стану хворих, продовження строків ремісії, підвищено якість життя хворих середнього та літнього віку з остеохондрозом шийного відділу хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5
Шифр НБУВ: РА311774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Сайєд Мухсен Ахмед 
Профілактика і лікування помилок та ускладнень коригуючих операцій при сколіозі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / Сайєд Мухсен Ахмед ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Досліджено причини помилок і механізми розвитку ускладнень коригуючих операцій у випадках тяжких та виражених формах сколіозу. Розроблено заходи щодо профілактики та усунення їх з метою покращання результатів лікування. Наведено робочу класифікацію помилок та ускладнень хірургічного лікування тяжких і виражених форм сколіозу. Розглянуто помилки й ускладнення доопераційного періоду, визначено їх роль у розвитку ускладнень під час операції та у ранньому післяопераційному періоді, а також визначено шляхи профілактики їх лікування. Розроблено заходи щодо профілактики та лікування помилок і ускладнень під час хірургічного втручання, а також досліджено вплив на перебіг раннього післяопераційного періоду. Розроблено діагностику, профілактику та лікування ускладнень раннього післяопераційного періоду з боку внутрішніх органів (дихальної, серцево-судинної систем, шлунково-кишкового тракту, сечовивідної та нервової систем). Проведено ретельний аналіз спостережень за гострим розширенням шлунка після коригуючих операцій на хребті, розроблено заходи з метою ранньої діагностики, профілактики та ефективного лікування даного ускладнення. Встановлено причини та механізми втрати корекції - ускладнення пізнього післяопераційного періоду. З'ясовано причини розвитку мієлопатії у пізньому післяопераційному періоді, а також намічено шляхи профілактики та лікування даного ускладнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.533
Шифр НБУВ: РА308726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Сиротинська Г.І. 
Остеохондроз шийного відділу хребта і вегетативні розлади у людей різного віку: діагностика та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Г.І. Сиротинська ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Встановлено, що для хворих з нейро-рефлекторними проявами остеохондрозу шийного відділу хребта характерна переважна активність симпатичного відділу вегетативної нервової системи, яка впливає на ефективність тракційної терапії. Доведено адекватність методу спектрального аналізу варіабельності серцевого ритму щодо діагностики вертеброгенних вегетативних розладів, контролю ефективності та прогнозування можливих побічних реакцій тракційної терапії. Вперше запропоновано диференційований підхід до лікування хворих з остеохондрозом шийного відділу хребта на основі призначення тракційної терапії, ескузану відповідно до функціонального стану вегетативної нервової системи, показників церебральної гемодинаміки, віку та статі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401
Шифр НБУВ: РА309569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Ісса Махмуд Ахмед 
Значення інфрачервоного випромінювання у комплексному лікуванні стійких вертеброгенних попереково-крижових больових синдромів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Ісса Махмуд Ахмед ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Висвітлено питання обгрунтування клінічного застосування комплексного методу лікування - лазеропунктури інфрачервоним лазерним випромінюванням у поєднанні з остеоперіостальною електроакупунктурой для лікування стійких вертеброгенних попереково-крижових синдромів у разі остеохондрозу хребта. Показано, що акупунктурна діагностика за Накатані є інформативним критерієм визначення функціонального стану акупунктурних меридіанів у хворих зі стійкими больовими синдромами попереково-крижового остеохондрозу. Встановлено, що застосування лазеропунктури у разі больових синдромів попереково-крижового остеохондрозу має вплив на визначені ланки його патогенезу і є патогенетичним методом лікування. Показано, що запропоновані лікувальні методи дозволяють досягти стійкого терапевтичного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-542
Шифр НБУВ: РА314348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Самойленко О.А. 
Черезшкірний та транспедикулярний міжтіловий спондилодез при травмі поперекового відділу хребта (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.А. Самойленко ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного експериментально-клінічного дослідження впливу на формування міжтілового кісткового блока додаткового руйнування міжхребцевого диску та пункційного введення подрібненого демінералізованого кісткового матриксу, можливість виконання з цією метою транспедикулярного доступу до диску. На підставі результатів експерименту на собаках встановлено, що додаткова тунелізація пошкодженого переломом міжхребцевого диска та суміжного тіла хребця створює більш сприятливі умови для прояву остеоіндуктивних властивостей демінералізованого кісткового матриксу та утворення кісткового зрощення тіл хребців. З використанням результатів експерименту на анатомічних препаратах поперекового відділу хребта людини доведено можливість виконання транспедикулярної тунелізації свердлами вищерозташованого диска. Виявлено постійний анатомічний орієнтир для транспедикулярного проведення елементів фіксаторів. Фіксувальні властивості транспедикулярних конструкцій, у яких стрижні введено в горизонтальній площі та під кутом до неї, однакові. Визначено, що введення стрижнів відповідно осі дуги через поглиблення між основами поперечного та нижнього суглобових відростків, дозволяє підвищити безпеку та точність проведення маніпуляцій. Транспедикулярне відновлення передньої опори титановим імплантатом зі шнековою різьбою значно покращує стабілізувальний ефект задньої внутрішньої фіксації. Проаналізовано наслідки лікування 45 хворих з пошкодженнями поперекових хребців, яким виконано пункційний спондилодез, до пошкоджених дисків було введено лекозим і подрібнений демінералізований кістковий матрикс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.58
Шифр НБУВ: РА316850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бондаренко О.В. 
Особливості клінічних проявів остеохондрозу хребта у жінок в пері- та постменопаузальному періодах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.В. Бондаренко ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Представлено результати обстеження жінок віком 40 - 69 років у пері- та постменопаузальному періодах з клінічними проявами остеохондрозу хребта (ОХ). Виявлено особливості клінічних проявів ОХ, клімактерічного синдрому (КС) і структурно-функціонального стану кісткової тканини в обстежених хворих залежно від віку, тривалості постменопаузального періоду та локалізації ОХ. Уточнено особливості дегенеративно-дистрофічних змін у хребті, структурно-функціонального стану кісткової тканини та впливу замісної гормональної терапії у жінок з синдромом Тернера. Запропоновано препарат "Гранули кверцетину" для зниження виразності хронічного больового синдрому в хребті та КС, поліпшення структурно-функціонального стану кісткової тканини у жінок у пері- та постменопаузальному періодах з клінічними проявами ОХ, остеопенічним синдромом або остеопорозом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-37 + Р712.59-37
Шифр НБУВ: РА317132 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Гандурська О.П. 
Використання електростимуляції та електропунктури з фармакопунктурою у комплексному лікуванні нейрорефлекторних больових синдромів остеохондрозу хребта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.П. Гандурська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено питання застосування електростимуляції та електропунктури з фармакопунктурою у комплексному лікуванні хворих з нейрорефлекторними больовими синдромами остеохондрозу хребта з метою досягнення максимального знеболення та стимуляції саногенетичних процесів в організмі. Отримані дані свідчать, що електропунктура з адекватно підібраними параметрами та фармакопунктура блокаторами кальцієвих каналів має достовірно вищу результативність у лікуванні хворих з рефлекторними больовими м'язово-тонічними проявами остеохондрозу хребта у порівнянні з електростимуляцією та медикаментозним лікуванням. Для лікування нейродистрофічних проявів ефективними є електропунктура з фармакопунктурою блокаторами кальцієвих каналів і плазмолом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-54
Шифр НБУВ: РА313745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Юрик О.Є. 
Неврологічні аспекти остеохондрозу хребта (патогенез, клініка та лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / О.Є. Юрик ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Розглянуто клініко-функціональні, біохімічні та імуногістохімічні особливості формування неврологічних проявів остеохондрозу хребта. У переважної більшості хворих спостережено розлади в діяльності вегетативної нервової системи за типом субклінічної системної вегетативної дисфункції. Вперше описано нейротрофічні зміни в кістках та суглобах кінцівок, зумовлених остеохондрозом хребта. Досліджено нейротрофічні розлади в паравертебральних тканинах методом ультразвукової сонографії. Виявлено генетичні маркери остеохондрозу хребта. Доведено превалюючу роль структур спинного мозку у формуванні даної патології. Створено нову схему дерматомної іннервації людини. Доведено клінічну ефективність комплексної фармакопунктури та геліорефлексотерапії. Наведено нові експертні критерії оцінки втрати працездатності у разі остеохондрозу хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401
Шифр НБУВ: РА315203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Тондій О.Л. 
Особливості клінічного перебігу та лікування неврологічних проявів остеохондрозу шийно-грудного відділу хребта з врахуванням статевого диморфізму та саногенетичних заходів захисту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.Л. Тондій ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено особливості розвитку й перебігу неврологічних проявів шийно-грудного остеохондрозу у хворих з врахуванням функціонального становища їх статевої системи та фізіологічних мір захисту. Описано методи диференційованого лікування. Обстежено 156 жінок і 78 чоловіків з врахуванням неврологічного статусу, пульсометрії, біохімічних тестів для визначення інтенсивності запальних та дегенеративних проявів у тканинах хребта, адаптаційних реакцій, становища менструальної функції у жінок (кольпоцитодіагностика), загального стану здоров'я за допомогою цитобіофізичного методу (визначення електронегативності ядер живих букальних клітин). На підставі одержаних даних виявлено більш поліморфний перебіг захворювання у жінок на відміну від чоловіків, значимість порушень менструальної функції у розвитку та перебігу вертебрального остеохондрозу. Відзначено, що фізіологічні міри захисту у жінок мобілізуються більш активно, ніж у чоловіків. З метою потенціювання дії медикаментів на патогенетичні прояви у хворих (біль, явища запалення, дегенеративно - дистрофічні процеси у тканинах хребта) і одночасної активізації стану саногенетичних механізмів і адаптогенних реакцій обгрунтовано вибір фізичних чинників - міліметрових хвиль, низькочастотних магнітних полів, що діють за законом "випадковості" та імпульсного лазерного випромінювання в інфрачервоному діапазоні, які поліпшували результати лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-3
Шифр НБУВ: РА315565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Роханський А.О. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування електростимуляції та дециметрохвильової терапії в комплексі з радоновими ваннами у хворих на різні неврологічні синдроми поперекового остеохондрозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / А.О. Роханський ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено ефективність впливу електростимуляції та дециметрохвильової терапії (ДМХ) e комплексі з радоновими ваннами на особливості клінічного перебігу та функціональний стан прихребетних м'язів у хворих на рефлекторні, компресійно-корінцеві та радикулоішемічні синдроми поперекового остеохондрозу (ПОХ) за даними електроміографії та реовазографії. Встановлено, що курсове застосування електростимуляції більш активно впливає на електрогенез прихребетних м'язів у хворих на рефлекторні та компресійно-корінцеві синдроми, викликаючи ріст біопотенціалів і зменшуючи асиметрію їх напруги за довільного м'язового зусилля. Визначено, що ДМХ-терапія більш ефективно впливає на кровотік паравертебральних м'язів, що викликає його нормалізацію в хворих на рефлекторні й компресійно-корінцеві синдроми та істотно збільшуючи пульсове кровонаповнення в хворих на радикулоішемічні синдроми. Розроблено диференційовані рекомендації щодо застосування ДМХ-терапії та електростимуляції в хворих на різні неврологічні прояви ПОХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-54
Шифр НБУВ: РА320926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Шкробот С.І. 
Поперековий остеохондроз з неврологічними проявами: патогенез і диференційована терапія на етапах медичної реабілітації: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / С.І. Шкробот ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 35 с. — укp.

Визначено патогенетичне значення процесів вільнорадикального окиснення ліпідів (ВОЛ), стану імунної реактивності організму, регіонарної гемодинаміки та периферичної мікроциркуляції в розвитку та перебігу неврологічних проявів поперекового остеохондрозу (ПО) для розробки ефективних, патогенетично обгрунтованих методів лікування та реалібітації хворих на ПО з різними неврологічними варіантами (корінцевим, м'язово-тонічним, вегето-судинним і нейродистрофічним синдромами). Встановлено залежність між клініко-патогенетичними варіантами перебігу неврологічних проявів ПО та рівнем порушень перекисного окиснення ліпідів, антиоксидантного захисту, імунної реактивності організму, регіонарної гемодинаміки та кисневого забезпечення тканин нижніх кінцівок у хворих, а також закономірності їх змін залежно від віку пацієнтів, рентгенологічної стадії захворювання, стадії функціональної недостатності хребта та наявності супутньої патології. Доведено, що використання фонової терапії з включенням хондопротектора алфлутопу дозволяє досягти клінічної ремісії у 64,8 % випадків. Запропоновано диференційовані патогенетично обгрунтовані комлексні програми лікування та реабілітації хворих з різними неврологічними варіантами ПО з включенням антиоксидантної терапії (емоксипіну), нікардипіну, або комбінованого магнітолазерного опромінення, або курсу сірководневих ванн, які поліпшували клінічні результати лікування з ремісією у 80,5 - 93,3 % випадків, нормалізували параметри ВОЛ, антиоксидантного захисту, імунної реактивності організму, гемодинаміки та кисневого забезпечення організму, що запобігає прогресуванню та частим рецидивам хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-541
Шифр НБУВ: РА318663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Тузінек С.Я. 
Фізіологічний аналіз факторів, що протидіють формуванню сколіотичної постави у молодих людей: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / С.Я. Тузінек ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 18 с. — укp.

На підставі результатів дослідження дітей, підлітків і осіб, що досягли морфофункціональної зрілості, в процесі росту організму виявлено фізіологічний механізм, що протидіє сколіотичним порушенням постави (СПП), складовими компонентами якого є енергетичний потенціал і рівень інтеграції функцій організму. Зазначено, що істотна роль у запобіганні СПП належить пропріоцептивному контролю м'язів хребта та тулуба. Встановлено, що більшість СПП формується внаслідок поступової "капітуляції" цих факторів і формування тривалого функціонально-структурного "сліду" як адаптації до асиметричної рухової поведінки. Загальнорозвиваюче фізичне тренування, що стимулює енергетичний потенціал і фізичну працездатність організму, у разі значної вираженості СПП (останнє характеризується несприятливим впливом на поставу) - це призводить до "енергетичного обкрадання" внутрішніх потреб морфофункціонального розвитку. З метою протидії СПП доцільне використання спеціалізованого тренування пропріоцептивного чуття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.533
Шифр НБУВ: РА318539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Колотуша В.Г. 
Особливості клініки, лікування та профілактики неврологічних проявів остеохондрозу поперекового відділу хребта у хворих різних морфо-конституціональних типів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.Г. Колотуша ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі результатів проведених досліджень встановлено конституціонально обумовлені особливості вертеброневрологічних проявів і клінічного перебігу остеохондрозу поперекового відділу хребта (ОХ ПВХ) у хворих різних соматипів. Виявлено конституціально обумовлені відмінності анатомічних і функціональних характеристик ПВХ в осіб різних соматотипів. Встановлено, що серед чинників, які визначають різномантність клінічних проявів ОХ ПХВ, важливе місце займають конституціональні особливості, на які треба зважати під час проведення цілеспрямованої діагностики. Наведено рекомендації щодо вибору тактики диференційованого лікування хворих з неврологічними проявами ОХ ПВХ з урахуванням їх соматотипу. Розроблено практичні рекомбінації щодо профілактики рецидивів неврологічних проявів ОХ ПВХ у хворих різних соматотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-43 + Р458.250.401-5
Шифр НБУВ: РА319552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Улещенко Д.В. 
Структурно-функціональний стан кісткової тканини у хворих на прогресуючі форми сколіозу ІІІ та ІV ступеня: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Д.В. Улещенко ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Комплексно вивчено показники ультразвукової денситометрії, метаболізму кісткової та хрящової тканини, крові та сечі у хворих на прогресуючі форми сколіозу III та IV ступеня різної етіології віком від 12 до 40-а років, а також проведено морфологічні дослідження структури хребтів та дисків. Установлено, що остеопенічний синдром та остеопороз супроводжують розвиток та прогресування сколіозу в 67,64 % випадків, незалежно від статі: остеопенію I ступеня виявлено у 29,34 %, II - у 23,91 %, III - у 25 %, а остеопороз - у 21,73 % хворих. Визначено, що виразність остеопенії та остеопорозу виявляється у віковому періоді активного прогресування сколіотичної деформації хребта (12 - 16 років). Установлено, що у частини хворих на сколіоз III та IV ступеня, в яких ультразвукова денситометрія не виявила порушень, біохімічні дослідження вказують на присутність порушень в органічній основі кісткової тканини за умов відсутності змін у мінеральному обміні, що свідчить про первинність порушень органічної основи кісткової тканини. На підставі аналізу морфологічних досліджень показано, що сколіотична деформація III та IV ступеня супроводжується зменшенням кісткової маси та виразними змінами структурно-функціональної організації кісткової тканини та міжхребцевих дисків у ділянках викривлення хребта, що є характерним для остеопенічного синдрому та остеопорозу різного ступеня виразності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.533 +
Шифр НБУВ: РА326628

Рубрики:

      
19.

Дамін Фалех Дамін 
Фізична реабілітація хворих з травматичними ушкодженнями нижньо-грудного і поперекового відділів хребта: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Дамін Фалех Дамін ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання фізичної реабілітації хворих на травматичні ушкоження нижньо-грудного та поперекового відділів хребта з використанням адекватних сучасних методів соціально-побутових навичок, функціонального стану серцево-судинної системи, опорно-рухового апарата хворих, у динаміці періодів реабілітації. Обгрунтовано та розроблено програми фізичної реабілітації, які містять комплексне застосування прав лікувальної гімнастики та нетрадиційних методів для тематичних хворих, які відрізняються від існуючих програм диференційованим підходом залежно від локалізації ушкодження, вибором конкретних засобів і методів кінезитерапії на різних термінах проведення реабілітаційних заходів. Доповнено систему показників і тестів оцінки ефективності реабілітаційного лікування даної категорії хворих. Навено дані про зміни локальної рухової активності, показників центральної та периферичної гемодинаміки в період відновлення залежно від термінів реабілітації тематичних хворих. За результатами комплексного дослідження даної категорії хворих з використанням педагогічних, клінічних і фізіологічних методів показано, що запропоновані програми фізичної реабілітації мають переваги у порівнянні з загальноприйнятими засобами та методами фізичної медицини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-54 +
Шифр НБУВ: РА323105

Рубрики:

      
20.

Філатов А.М. 
Комплексне лікування хворих на розповсюджений остеохондроз хребта з прискореним постарінням опорно-рухового апарату: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.М. Філатов ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено структурно-функціональний вік та темпи старіння кісткової тканини в хворих з розповсюдженим остеохондрозом хребта (РОХ), а також клініко-рентгенологічні особливості даної патології. Розроблено диференційну систему реабілітації даних хворих залежно від типу старіння кісткової системи. Встановлено, що вірогідні відмінності в порівнянні з календарним віком виявлено у всіх вікових групах тільки в пацієнтів з остеохондрозом хребта та компресійно-корінцевим синдромом. У хворих на остеохондроз поперекового хребта з нейрорефлекторними проявами було спостережено тенденцію до збільшення структурно-функціонального віку. У 78 % хворих на РОХ спостерігалося прискорене старіння опорно-рухового апарату незалежно від віку та статі, що необхідно враховувати під час проведення лікувально-профілактичних заходів, особливо мануальної терапії. Вивчено особливості клінічного перебігу РОХ залежно від переважної локалізації дегенеративно-дистрофічного процесу. Запропоновано комплексну систему лікування даних хворих залежно від структурно-функціонального віку кістково-м'язової системи. Розроблено показання та протипоказання до проведення мануальної терапії в хворих з дегенеративно-дистрофічними ураженнями хребта та прискореним старінням опорно-рухового апарату. Вивчено вплив антигомотоксичних препаратів Traumed-S, Zeel-T, Discus compositum на перебіг захворювання в хворих з розповсюдженим остеохондрозом хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5 +
Шифр НБУВ: РА323127

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського