Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (203)Книжкові видання та компакт-диски (116)
Пошуковий запит: (<.>U=Р458.250.401-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Стауде В.А. 
Артифіціальна фібротизація зв'язок в лікуванні дегенеративної нестабільності поперекових хребтових сегментів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.А. Стауде ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено новий малоінвазивний спосіб лікування дегенеративної нестабільності - метод артифіціальної фібротизації зв'язок (АФЗ). На підставі математичного й експериментального моделювання та морфологічного дослідження 72-х лабораторних тварин доведено можливість і доцільність артифіціального підвищення носійної спроможності хребтового рухового сегмента. У процесі математичного моделювання методом кінцевих елементів встановлено, що блок фібротизованих між- та надостових зв'язок певних геометричних розмірів протидіє зсувним навантаженням, а також сприяє зниженню напруження у зоні міжхребцевого диска. На підставі експериментальних біомеханічних і морфологічних досліджень виявлено, що для досягнення кістково-фіброзного блоку за АФЗ оптимальним є використання електротермічного впливу - електрокоагуляції. Зазначено, що жорсткість хребтових сегментів підвищується залежно від термінів після моделювання. Для проведення клінічних випробувань розроблено технологію використання методу АФЗ. Доведено ефективність застосування нового малоінвазивного способу лікування дегенеративної нестабільності на підставі результатів обстеження 30-ти хворих з застосуванням сонографічного, клінічного й рентгенологічного (зокрема, рентгенометричного) методів дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5 +
Шифр НБУВ: РА336869

Рубрики:

      
2.

Гандурська О.П. 
Використання електростимуляції та електропунктури з фармакопунктурою у комплексному лікуванні нейрорефлекторних больових синдромів остеохондрозу хребта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.П. Гандурська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено питання застосування електростимуляції та електропунктури з фармакопунктурою у комплексному лікуванні хворих з нейрорефлекторними больовими синдромами остеохондрозу хребта з метою досягнення максимального знеболення та стимуляції саногенетичних процесів в організмі. Отримані дані свідчать, що електропунктура з адекватно підібраними параметрами та фармакопунктура блокаторами кальцієвих каналів має достовірно вищу результативність у лікуванні хворих з рефлекторними больовими м'язово-тонічними проявами остеохондрозу хребта у порівнянні з електростимуляцією та медикаментозним лікуванням. Для лікування нейродистрофічних проявів ефективними є електропунктура з фармакопунктурою блокаторами кальцієвих каналів і плазмолом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-54
Шифр НБУВ: РА313745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Пшик Р. С. 
Гомеостаз мікроелементів та вітамінів А і Е у хворих з неврологічними проявами остеохондрозу поперекового відділу хребта: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / Р. С. Пшик ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Вперше проаналізовано участь в патогенетичних механізмах загострення неврологічних проявів поперекового остеохондрозу (НППОХ). Визначено стан мікроелементного забезпечення у крові пацієнтів з різними патогенетичними варіантами НППОХ і виявлено однотипні зміни, що вказує на їх участь у механізмах розвитку різних неврологічних проявів. Вперше досліджено взаємозв'язки вмісту мікроелементів, жиророзчинних вітамінів (A та E) і даних клінічних та інструментальних обстежень у хворих з НППОХ в динаміці лікування. Обгрунтовано та підтверджено ефективність застосування вітамінно-мінеральних комплексів у лікуванні НППОХ. Вперше виділено латентні фактори, які пояснюють понад 72 % сукупної дисперсії даних, і встановлено, що значущим є поєднання факторів, що доцільно враховувати як в діагностиці так і під час вибору лікувальної тактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5 + Р625.9-5
Шифр НБУВ: РА381231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Тещук В.Й. 
Диференційоване застосування резонансної магніто-квантової терапії у відновлювальному лікуванні хворих з неврологічними синдромами поперекового остеохондрозу на шпитальному етапі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.Й. Тещук ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2007. — 24 с. — укp.

Здійснено дослідження з метою підвищення ефективності відновлювального лікування хворих з неврологічними синдромами поперекового остеохондрозу, що перебувають у госпіталі, на базі комплексного застосування медикаментозної та різних варіантів резонансної магніто-квантової терапії з урахуванням клініко-нейрофункціональних особливостей перебігу захворювання. Установлено, що комплексне лікування з використанням резонансної магніто-квантової терапії (за локальною та багаторівневою методиками) сприяє регресу больового синдрому, позитивним змінам у клінічній картині захворювання, здійснює сано- та патогенетичний вплив, про що доводить поліпшення клініко-неврологічного статусу, функціонального стану нейромоторного апарату, периферичного кровообігу. Доведено перевагу нормалізувального впливу комплексного застосування медикаментозної та багаторівневої методики резонансної магніто-квантової терапії. Розроблені комплекси: диференційовані залежно від тяжкості перебігу захворювання, неврологічного синдрому. Застосування даних комплексів сприяє значному підвищенню ефективності терапії на етапі лікування у госпіталі та покращанню якості життя зазначеного контингенту хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5 +
Шифр НБУВ: РА354567

Рубрики:

      
5.

Попов А.І. 
Експериментально-клінічне обгрунтування пункційної вертебропластики у хворих з компресійними переломами грудних та поперекових тіл хребців при остеопорозі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.І. Попов ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів клінічних, експериментальних, морфологічних, біомеханічних і гістологічних досліджень з використанням методів математичних розрахунків обгрунтовано новий спосіб пункційної вертебропластики компресійних переломів тіл хребців у разі остеопорозу з застосуванням композиційного матеріалу. За результатами клініко-рентгенологічних досліджень установлено особливості клінічної симптоматики та рентгенологічні характеристики переломів тіл грудних і поперекових хребців за остеопорозу, створено їх класифікацію. Базуючись на даних математичних, експериментально-біомеханічних і гістологічних досліджень, запропоновано вважати композиційний матеріал з певним складом кераміки, а саме: 2-х частин ГАП і 8-ми частин ТКФ, а також зі співвідношенням кераміки до цементу 20:80, найбільш досконалим матеріалом для заповнення кісткових дефектів та вертебропластики. Розроблено інструментарій, показання та визначено задачі даного оперативного лікування. Доведено, що пункційна вертебропластика з використанням композиційних матеріалів є високоефективним способом лікування компресійних переломів тіл хребців у разі остеопорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-589 +
Шифр НБУВ: РА341399

Рубрики:

      
6.

Яворська Н.П. 
Забезпеченість водорозчинними вітамінами та імунологічні порушення при неврологічних проявах остеохондрозу поперекового відділу хребта: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.П. Яворська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено динаміку показників імунного статусу у хворих, прооперованих з приводу НППОХ, у ранньому відновному та віддаленому післяопераційному періодах і виявлено виражені зміни імунітету у хворих з даною патологією після операції, що свідчить про можливість участі імунологічних механізмів у виникненні рецидивів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5 +
Шифр НБУВ: РА362454

Рубрики:

      
7.

Басова-Воробйова В.О. 
Застосування електростимуляції та озокериту в комплексному лікуванні хворих з ускладненими формами поперекового остеохондрозу хребта в післяопераціному періоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.О. Басова-Воробйова ; Крим. республ. НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовно результати комплексного клініко-неврологічного та інструментального обстеження хворих на поперековий остеохондроз(ПОХ) у ранньому післяопераційному періоді. Визначено особливості ускладнених грижами дисків форм ПОХ, характеру у них периферичної та системної гемодинаміки. Обгрунтовано необхідність застосування фізичних факторів у післяопераційному періоді, у тому числі у хворих з поєднаною кардіологічною паталогією. Розроблено новий спосіб фізіотерапії ПОХ у ранньому післяопераційному періоді шляхом послідовного проведення аплікацій озокериту на попереково-крижову ділянку хребта та електростимуляції м'язів гомілок. На підставі результатів лікування доведено, що включення даного способу аплікацій озокериту й електростимуляції підвищує ефективність їх лікування, що проявляється зниженням поширення й виразності неврологічної симптоматики, поліпшенням електрозбудженості м'язів гомілок з підвищенням їх рухової активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-54 +
Шифр НБУВ: РА337263

Рубрики:

      
8.

Кульченко І.А. 
Застосування малоамплітудних вправ у поєднанні з розвантаженням хребта у фізичній реабілітації хворих на поперековий остеохондроз: Автореф. дис... канд. фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / І.А. Кульченко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено й апробовано комплекс малоамплітудних вправ, виконання яких поєднано з розвантаженням хребта на профілакторі Євмінова, спрямовааних на підвищення ефективності процесу фізичної реабілітації хворих на поперековий остеохондроз. Експериментально обгрунтовано доцільність використання нової методики відновлювального лікування, виражену в одержанні анальгезуючого ефекту під час інтенсивного формування та зміцнення м'язового корсета. Обгрунтовано показання та протипоказання до занять лікувальною фізичною культурою з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнтів і факту наявності супутніх патологій, що забезпечить максимальну ефективність і безпеку застосування реабілітаційних заходів. Експериментально встановлено, що нову методику фізичної реабілітації хворих на поперековий остеохондроз доцільно застосовувати в найбільш ранній період захворювання, що значно скорочує терміни лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-541 +
Шифр НБУВ: РА339728

Рубрики:

      
9.

Ісса Махмуд Ахмед 
Значення інфрачервоного випромінювання у комплексному лікуванні стійких вертеброгенних попереково-крижових больових синдромів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Ісса Махмуд Ахмед ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Висвітлено питання обгрунтування клінічного застосування комплексного методу лікування - лазеропунктури інфрачервоним лазерним випромінюванням у поєднанні з остеоперіостальною електроакупунктурой для лікування стійких вертеброгенних попереково-крижових синдромів у разі остеохондрозу хребта. Показано, що акупунктурна діагностика за Накатані є інформативним критерієм визначення функціонального стану акупунктурних меридіанів у хворих зі стійкими больовими синдромами попереково-крижового остеохондрозу. Встановлено, що застосування лазеропунктури у разі больових синдромів попереково-крижового остеохондрозу має вплив на визначені ланки його патогенезу і є патогенетичним методом лікування. Показано, що запропоновані лікувальні методи дозволяють досягти стійкого терапевтичного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-542
Шифр НБУВ: РА314348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Матвєєва Н.В. 
Імуно-біохімічні аспекти застосування лікувальних грязей у комплексній реабілітації хворих на остеохондроз хребта (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Н.В. Матвєєва ; Крим. республ. установа "НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова". — Ялта, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікування пелоїдами хворих на остеохондроз хребта на етапі санаторно-курортної реабілітації на підставі даних якісного та кількісного оцінювання дії пелоїдів з урахуванням імунно-біохімічних і морфологічних аспектів, ролі активаціії фізіологічної системи гіпоталамус - гіпофіз - наднирники, закономірностей впливу на кісткову тканину, реагування імунної системи та процесів апоптозу. Експериментально та клінічно обстежено 50 студентів-волонтерів, 82 хворих на остехонодроз хребта та 70 білих лабораторних щурів. Установлено залежність імуно-біохімічних і морфофункціональних показників від тривалості дії грязьових аплікацій і кореляційний взаємозв'язок між імунологічними параметрами, показниками стрес-лімітувальної системи та структурно-функціональним станом кісткової тканини, що дозволяє контролювати вплив пелоїдотерапії на організм. Виявлені дефекти дії лікувальних грязей у хворих на остеохондроз є дозо-залежними, вони взаємозв'зані з активацією стрес-регулювальних систем, зокрема системи гіпоталамус - гіпофіз - наднирники й імуно-регулювальних механізмів локальних і системних, що є головним моментом розвитку комплексної реакції організму на дію лікувальних грязей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5 +
Шифр НБУВ: РА364702

Рубрики:

      
11.

Роханський А.О. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування електростимуляції та дециметрохвильової терапії в комплексі з радоновими ваннами у хворих на різні неврологічні синдроми поперекового остеохондрозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / А.О. Роханський ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено ефективність впливу електростимуляції та дециметрохвильової терапії (ДМХ) e комплексі з радоновими ваннами на особливості клінічного перебігу та функціональний стан прихребетних м'язів у хворих на рефлекторні, компресійно-корінцеві та радикулоішемічні синдроми поперекового остеохондрозу (ПОХ) за даними електроміографії та реовазографії. Встановлено, що курсове застосування електростимуляції більш активно впливає на електрогенез прихребетних м'язів у хворих на рефлекторні та компресійно-корінцеві синдроми, викликаючи ріст біопотенціалів і зменшуючи асиметрію їх напруги за довільного м'язового зусилля. Визначено, що ДМХ-терапія більш ефективно впливає на кровотік паравертебральних м'язів, що викликає його нормалізацію в хворих на рефлекторні й компресійно-корінцеві синдроми та істотно збільшуючи пульсове кровонаповнення в хворих на радикулоішемічні синдроми. Розроблено диференційовані рекомендації щодо застосування ДМХ-терапії та електростимуляції в хворих на різні неврологічні прояви ПОХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-54
Шифр НБУВ: РА320926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Філатов А.М. 
Комплексне лікування хворих на розповсюджений остеохондроз хребта з прискореним постарінням опорно-рухового апарату: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.М. Філатов ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено структурно-функціональний вік та темпи старіння кісткової тканини в хворих з розповсюдженим остеохондрозом хребта (РОХ), а також клініко-рентгенологічні особливості даної патології. Розроблено диференційну систему реабілітації даних хворих залежно від типу старіння кісткової системи. Встановлено, що вірогідні відмінності в порівнянні з календарним віком виявлено у всіх вікових групах тільки в пацієнтів з остеохондрозом хребта та компресійно-корінцевим синдромом. У хворих на остеохондроз поперекового хребта з нейрорефлекторними проявами було спостережено тенденцію до збільшення структурно-функціонального віку. У 78 % хворих на РОХ спостерігалося прискорене старіння опорно-рухового апарату незалежно від віку та статі, що необхідно враховувати під час проведення лікувально-профілактичних заходів, особливо мануальної терапії. Вивчено особливості клінічного перебігу РОХ залежно від переважної локалізації дегенеративно-дистрофічного процесу. Запропоновано комплексну систему лікування даних хворих залежно від структурно-функціонального віку кістково-м'язової системи. Розроблено показання та протипоказання до проведення мануальної терапії в хворих з дегенеративно-дистрофічними ураженнями хребта та прискореним старінням опорно-рухового апарату. Вивчено вплив антигомотоксичних препаратів Traumed-S, Zeel-T, Discus compositum на перебіг захворювання в хворих з розповсюдженим остеохондрозом хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5 +
Шифр НБУВ: РА323127

Рубрики:

      
13.

Колотуша В.Г. 
Особливості клініки, лікування та профілактики неврологічних проявів остеохондрозу поперекового відділу хребта у хворих різних морфо-конституціональних типів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.Г. Колотуша ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі результатів проведених досліджень встановлено конституціонально обумовлені особливості вертеброневрологічних проявів і клінічного перебігу остеохондрозу поперекового відділу хребта (ОХ ПВХ) у хворих різних соматипів. Виявлено конституціально обумовлені відмінності анатомічних і функціональних характеристик ПВХ в осіб різних соматотипів. Встановлено, що серед чинників, які визначають різномантність клінічних проявів ОХ ПХВ, важливе місце займають конституціональні особливості, на які треба зважати під час проведення цілеспрямованої діагностики. Наведено рекомендації щодо вибору тактики диференційованого лікування хворих з неврологічними проявами ОХ ПВХ з урахуванням їх соматотипу. Розроблено практичні рекомбінації щодо профілактики рецидивів неврологічних проявів ОХ ПВХ у хворих різних соматотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-43 + Р458.250.401-5
Шифр НБУВ: РА319552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Горяча Т.С. 
Особливості психічного здоров'я в осіб із "соматогенною фрустрацією" (на прикладі хворих на остеохондроз): автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Т.С. Горяча ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Розкрито основні аспекти проблеми психічного здоров'я особистості у вітчизняній і зарубіжній психології. Виділено та вивчено його показники у межах гуманістичної концепції "позитивного психічного здоров'я". Теоретично обгрунтовано визначення поняття "соматогенна фрустрація". Розкрито особливості психічного здоров'я в осіб з соматогенною фрустрацією. Розроблено комплекс психокорекційних заходів з метою покращання характеристик психічного здоров'я особистості. Визначено ієрархію його показників у осіб з соматогенною фрустрацією, з якими було проведено психокорекційну роботу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-5 + Р458.250.401-5 +
Шифр НБУВ: РА353766

Рубрики:

      
15.

Шеремет О.Б. 
Особливості реабілітації хворих старших вікових груп з остеохондрозом шийного відділу хребта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.Б. Шеремет ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості комплексної реабілітації хворих на остеохондроз шийного відділу хребта середнього та літнього віку з використанням двох комплексів лікувальної гімнастики: ізометричної та бадуаньцзин. Розроблено схему диференційованого підходу до призначення вивчених комплексів залежно від віку пацієнтів, стану мозкового кровообігу (за даними реоенцефалографії), функціонального стану вегетативної нервової системи (за даними спектрального аналізу варіабельності серцевого ритму, варіаційної пульсометрії та активної ортостатичної проби). Рекомендовано одноразове застосування комплексу з реєстрацією мозкового кровообігу методом реоенцефалографії та тонусу вегетативної нервової системи методом спектрального аналізу варіабельності серцевого ритму. Виявлено, що у хворих з клінічними проявами остеохондрозу шийного відділу хребта ортостатичні порушення кровообігу зустрічаються частіше, ніж у пацієнтів з патологією поперекового відділу хребта. Застосування комплексу ізометричних вправ і гімнастики бадуаньцзин призвело до нормалізації гемодинамічного забезпечення під час активної ортостатичної проби. Завдяки диференційованому підходу до застосування лікувальної гімнастики відзначено покращання стану хворих, продовження строків ремісії, підвищено якість життя хворих середнього та літнього віку з остеохондрозом шийного відділу хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5
Шифр НБУВ: РА311774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Котелевський В.І. 
Патогенетичне обгрунтування комплексного застосування лікувального масажу, мануальної терапії та психокорекції у реабілітації хворих на вертебральний остеохондроз: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.І. Котелевський ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2007. — 22 с. — укp.

Наведено клініко-патогенетичне обгрунтування комплексного застосування лікувального масажу, мануальної терапії та психокорекції в реабілітації хворих на вертебральний остеохондроз. Розроблено удосконалену реабілітаційну систему, спрямовану на підвищення ефективності лікування хворих з даною патологією. Створено концепцію комплексного застосування у межах запропонованого реабілітаційного сеансу удосконалених методик психокорекції, лікувального масажу та мануальної терапії. Адекватність концептуальної моделі підтверджено експериментальними дослідами на тваринах, а також психофізіологічними, клінічними, інструментальними, лабораторними дослідженнями хворих на вертебральний остеохондроз на етапі відновлювальної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5 +
Шифр НБУВ: РА354354

Рубрики:

      
17.

Шкробот С.І. 
Поперековий остеохондроз з неврологічними проявами: патогенез і диференційована терапія на етапах медичної реабілітації: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / С.І. Шкробот ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 35 с. — укp.

Визначено патогенетичне значення процесів вільнорадикального окиснення ліпідів (ВОЛ), стану імунної реактивності організму, регіонарної гемодинаміки та периферичної мікроциркуляції в розвитку та перебігу неврологічних проявів поперекового остеохондрозу (ПО) для розробки ефективних, патогенетично обгрунтованих методів лікування та реалібітації хворих на ПО з різними неврологічними варіантами (корінцевим, м'язово-тонічним, вегето-судинним і нейродистрофічним синдромами). Встановлено залежність між клініко-патогенетичними варіантами перебігу неврологічних проявів ПО та рівнем порушень перекисного окиснення ліпідів, антиоксидантного захисту, імунної реактивності організму, регіонарної гемодинаміки та кисневого забезпечення тканин нижніх кінцівок у хворих, а також закономірності їх змін залежно від віку пацієнтів, рентгенологічної стадії захворювання, стадії функціональної недостатності хребта та наявності супутньої патології. Доведено, що використання фонової терапії з включенням хондопротектора алфлутопу дозволяє досягти клінічної ремісії у 64,8 % випадків. Запропоновано диференційовані патогенетично обгрунтовані комлексні програми лікування та реабілітації хворих з різними неврологічними варіантами ПО з включенням антиоксидантної терапії (емоксипіну), нікардипіну, або комбінованого магнітолазерного опромінення, або курсу сірководневих ванн, які поліпшували клінічні результати лікування з ремісією у 80,5 - 93,3 % випадків, нормалізували параметри ВОЛ, антиоксидантного захисту, імунної реактивності організму, гемодинаміки та кисневого забезпечення організму, що запобігає прогресуванню та частим рецидивам хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-541
Шифр НБУВ: РА318663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Дамін Фалех Дамін 
Фізична реабілітація хворих з травматичними ушкодженнями нижньо-грудного і поперекового відділів хребта: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Дамін Фалех Дамін ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання фізичної реабілітації хворих на травматичні ушкоження нижньо-грудного та поперекового відділів хребта з використанням адекватних сучасних методів соціально-побутових навичок, функціонального стану серцево-судинної системи, опорно-рухового апарата хворих, у динаміці періодів реабілітації. Обгрунтовано та розроблено програми фізичної реабілітації, які містять комплексне застосування прав лікувальної гімнастики та нетрадиційних методів для тематичних хворих, які відрізняються від існуючих програм диференційованим підходом залежно від локалізації ушкодження, вибором конкретних засобів і методів кінезитерапії на різних термінах проведення реабілітаційних заходів. Доповнено систему показників і тестів оцінки ефективності реабілітаційного лікування даної категорії хворих. Навено дані про зміни локальної рухової активності, показників центральної та периферичної гемодинаміки в період відновлення залежно від термінів реабілітації тематичних хворих. За результатами комплексного дослідження даної категорії хворих з використанням педагогічних, клінічних і фізіологічних методів показано, що запропоновані програми фізичної реабілітації мають переваги у порівнянні з загальноприйнятими засобами та методами фізичної медицини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-54 +
Шифр НБУВ: РА323105

Рубрики:

      
19.

Жарова І.О. 
Фізична реабілітація хворих на статичну форму плоскостопості та остеохондроз хребта: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / І.О. Жарова ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Виявлено функціональні особливості опорно-рухового апарату (ОРА), зокрема, тензодинамометричні, стабілографічні та термографічні показники хворих зі сполучною патологією, та доведено їх взаємозумовленість. Розроблено програму фізичної реабілітації, яка вирізняється комплексним підходом і передбачає застосування засобів, підібраних з урахуванням виявлених порушень та спрямованих на зміцнення м'язів і зв'язок стопи та хребта. Розвинуто теоретичні уявлення про вплив запропонованих засобів і методів фізичної реабілітації на стан ОРА на підставі результатів оцінки їх ефективності. Доповнено існуючу програму реабілітації осіб з поперековим остеохондрозом і плоскостопістю, яка передбачає застосування альтернативних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.605.3-541 + Р458.250.401-541 +
Шифр НБУВ: РА340248

Рубрики:

      
20.

Перепечай О.О. 
Хірургічне лікування поперекового остеохондрозу з використанням черезшкірної дискектомії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.О. Перепечай ; Харк. НДІ ортопедії та травматології ім. М.І.Ситенка. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Наведені дані про клініко-експериментальні дослідження і хірургічне лікування, присвячені удосконаленню способів черезшкірної дискектомії на основі дослідження вимірювань стану опорної і рухової функції хребетних сегментів до і після операції, уточненню показань і протипоказань для виконання різних модифікацій цієї операції. На підставі проведених досліджень, у тому числі аналізу помилок і ускладнень черезшкірної дискектомії, уточнені показання і протипоказання до застосування цього методу хірургічного лікування хворих з поперековим остеохондрозом, запропоновані нові способи хірургічного лікування і інструментарій для його виконання. Отримані нові дані і використання методик хірургічного лікування дозволяють суттєво підвищити ефективність хірургічного лікування хворих з різними варіантами поперекового остеохондрозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-589

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського