Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (130)Книжкові видання та компакт-диски (38)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Р514.31-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Могиленець О.І. 
Клініко-імунологічні показники та можливість їх корекції у хворих на гострі респіраторні захворювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / О.І. Могиленець ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2007. — 23 с. — укp.

Встановлено епідеміологічні особливості й етіологічну структуру гострих респіраторних захворювань (ГРЗ) на Харківщині, з'ясовано роль M.Pneumoniae в їх розвитку. Визначено клініко-лабораторні, зокрема, інтегральні гематологічні, показники у хворих на ГРЗ. Показано інтерфероногенну дію терапії з використанням препарату "Аміксин ІС", що сприяє норалізації вмісту ІЛ-2, позитивно впливає на клінічний перебіг захворювання та не викликає побічних реакцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-5 +
Шифр НБУВ: РА353994

Рубрики:

      
2.

Москалюк В.Д. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування аерозольної інтерферонотерапії при гострих респіраторних вірусних інфекціях: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / В.Д. Москалюк ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Здійснено клінічну та патогенетичну оцінку ефективності використання противірусних та імунотропних засобів ("Лаферон", "Протефлаид"), надвисокочастотної (НВЧ) терапії під час проведення комплексного лікування хворих на грип A, грип B, аденовірусну та респіраторно-синтиціальну хвороби, гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) іншої етіології. Установлено позитивний вплив цих засобів на перебіг і закінчення хвороби в осіб молодого віку. Уперше у хворих на грип A, грип B, аденовірусну та респіраторно-синтиціальну хвороби, ГРВІ іншої етіології встановлено невідомі раніше закономірності впливу аерозольно ітерферонотерапії за доз 200 тис., 500 тис. і 1 млн МО 1 раз на день протягом 3-х діб, а також лаферонотерапії за дози 50 тис. МО за поєднання з протефлазидом, (який має противірусну та імунотропну дію), або НВЧ-терапією, (що сприяє підвищенню адаптаційних і захисних функцій організму, на клінічний перебіг, стан клітинної ланки імунітету, ендогенну інтоксикацію організму, функціональний стан серцево-судинної системи. За цього відбувається швидкий регрес тривалості гарячки, риніту, кашлю, нормалізація числа T лімфоцитів, CD3+, CD4+, CD8+, співвідношення CD4+/CD8+, нормалізація лейкоцитарного індексу інтоксикації, лімфоцитарного індексу й індексу зсуву лейкоцитів крові, швидке зникнення тахікардії, систолічного шуму, ослаблення серцевих тонів і нормалізація показників електрокардіограми (ітервалу QT вольтажу комплексу QRS, висоти зубця T, порушення ритму та провідності). Розроблено та патогенетично обгрунтовано схеми та способи лікування хворих на ГРВІ. Визначено оптимальні дози лаферону, тривалість і кратність сеансів НВЧ-терапії, що дозволить ефективніше впливати на певні ланки патогенезу хвороби, змешення частоти виникнення ускладнень, скорочення термінів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-5 +
Шифр НБУВ: РА349502

Рубрики:

      
3.

Михальчук В. М. 
Роль протеїназ крові та їх інгібіторів у механізмах противірусного захисту: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.32 / В. М. Михальчук ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 30 с. — укp.

Встановлено, що донорська кров людини й її компоненти містять трипсиноподібну протеїназу й її інгібітори, а у плазмі крові знаходиться більше всього трипсиноподібної протеїнази. Визначено, що триразове заморожування та відтаювання еритроцитарної маси донорської крові людини з подальшим центрифугуванням не впливає на збільшення вмісту трипсиноподібної протеїнази й її інгібітору. Встановлено, що активність інгібітору трипсиноподібних протеїназ у разі зберігання донорської крові протягом року за -18 °С знижується наполовину. Обгрунтовано, що відходи промислового одержання гама-глобуліну й альбуміну з плазми донорської крові людини можна використовувати для одержання інгібітору трипсиноподібних протеїназ. Встановлено пригнічення інфекційної активності вірусу грипу інгібітором трипсиноподібних протеїназ у білих мишей. Доведено, що у складі протигрипозних вакцин "інфлувак", "ваксигрип", "флюарікс" і препаратах з крові "фраксипарин" і "солкосерил" міститься значна кількість інгібіторів трипсиноподібних протеїназ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-5
Шифр НБУВ: РА371787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Пловецька І.А. 
Соціально-гігієнічне обгрунтування і розробка нових технологій профілактики гострих респіраторних вірусних захворювань на рівні промислових підприємств: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / І.А. Пловецька ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Реалізовано комплексний підхід до формування нових технологій профілактики гострих респіраторних вірусних захворювань, який включає виявлення факторів виникнення грипу і ГРВІ, методику їх усунення, модель інформаційно-освітнього забезпечення, систему профілактики, функціонально-структурну модель організаційних заходів. Система первинної профілактики грипу і ГРВІ заснована на диференційованому підході до виявлених груп ризику і проведенні санітарно-просвітницької роботи залежно від резистентності індивідуума і профілактики, яка включає неспецифічну хіміо-, вітаміно- і специфічну профілактику. В основу вторинної профілактики покладений скринінг захворюваності грипом і ГРВІ. Зазначено, що первинна профілактика проводиться в передепідемічний період, а вторинна - в міжепідемічний період. Розроблена комплексна система профілактики може бути покладена в основу профілактичних програм в різних регіонах України, особливо у виробничих колективах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-5 + Р124.50/51-4 +
Шифр НБУВ: РА367627

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського