Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (5)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Р569.454$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Ступаченко Д.О. 
Діагностика та хірургічне лікування новоутворень вилочкової залози: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Д.О. Ступаченко ; ДУ "Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України". — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність сучасних методів передопераційної діагностики новоутворень вилочкової залози (ВЗ), визначено найбільш інформативні з них. Вперше доведено прогностичну цінність пневмомедіастинографії як методу, що дозволяє з високою мірою вірогідності передбачити інвазивний ріст пухлини. З'ясовано, що найбільш ефективними способами одержання біопсійного матеріалу з метою морфологічної верифікації пухлин тимуса є відеоторакоскопічна та відеомедіатиноскопічна біопсія. Оцінено ефективність й удосконалено менш інвазивні методи - трансторакальну пункційну та торакоскопічну біопсію. На підставі одержаних даних про ефективність діагностних методів і способів одержання біопсійного матеріалу запропоновано алгоритм діагностики новоутворень ВЗ. Виявлено відмінності перебігу міастенії, поєднаної з тимомою у порівнянні з такими у разі ізольованої міастенії. Розроблено рекомендації щодо консервативного ведення пацієнтів з даною патологією. Розкрито роль різних способів хірургічного лікування пацієнтів з новоутвореннями тимуса, досліджено їх вплив на довгострокову виживаність хворих. Вперше доведено перевагу операцій, що супроводуються субтотальним видаленням пухлини у порівнянні з операціями, завершеними біопсією. Обгрунтовано недоцільність видалення неураженої тканини тимуса у разі інвазивних новоутворень. Доведено ефективність малоінвазивних ендоскопічних технологій як методів діагностики та хірургічного лікування новоутворень тимуса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.454-4 + Р569.454-59 +
Шифр НБУВ: РА368531

Рубрики:

      
2.

Кудревич О.М. 
Хірургічна тактика та лікування хворих з місцево-розповсюдженими тимомами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.М. Кудревич ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну тему торакальної хірургії - поліпшення результатів комплексного лікування хворих з місцево-розповсюдженими тимомами шляхом теоретичного та практичного обгрунтування значущості імунологічних показників у діагностиці та лікуванні даних хворих, оцінки ефективності, а також систематизації спеціальних методів дослідження, доцільності й ефективності розширених оперативних втручань, профілактики післяопераційних ускладнень. Установлено діагностично значущі маркери, які корелюють з наявністю, а також структурно-морфологічними варіантами тимом, асоційовану зміну цитокінового профілю й наявністю визначеного фенотипу HLA-антигену зі ступенем інвазії та поширеністю пухлинного процесу. Установлено взаємозв'язок імунологічних показників у хворих після тимомтимектомії з можливим рецидивом міастенії, розвитком міастенічної кризи або рецидивом пухлинного процесу. Проведено систематизацію та встановлено високу інформативність сучасних спеціальних методів дослідження, які значно розширили дані стосовно розповсюдженості та диференційної оцінки пухлинного процесу. Використання запропонованого діагностичного алгоритму дозволило скоротити термін обстеження, а також відіграло суттєву роль у виборі тактики й обсязі хірургічного втручання. Показано, що застосування нового способу запобігання розвитку міастенічної та холінергічної криз у післяопераційному періоді у хворих з тимомою на тлі міастенії значною мірою покращує ефективність хірургічного лікування даної категорії хворих, а саме: скорочує час перебування на апараті ШВЛ, зменшує кількість післяопераційних ускладнень. Доведено доцільність виконання розширеної тимомтимектомії, розширено-комбінованої тимомтимектомії, а також розширено-комбінованої тимомтимектомії з реконструктивно-пластичним етапом у хворих з місцево-розповсюдженою тимомою, що дозволило значно покращити безпосередні результати лікування, збільшити кількість радикально оперованих хворих в основному за рахунок пацієнтів, які раніше вважалися неоперабельними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.454-59 +
Шифр НБУВ: РА347899

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського