Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (309)Книжкові видання та компакт-диски (140)
Пошуковий запит: (<.>U=Р569.68$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Каширін В.О. 
Активаційна терапія хворих на злоякісні новоутворення фаринго- ларингеальної області з використанням антигомотоксичних препаратів: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.19 / В.О. Каширін ; Держ. установа "Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України" АМН України. — К., 2009. — 38 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих на злоякісні новоутворення фаринго-ларингеальної ділянки шляхом проведення у комплексі зі спеціальними методами активаційної терапії (АТ) з використанням антигомотоксичних препаратів (АГТП) з залученням 416-ти хворих на рак гортані (Тз No Mo) і 68-ми хворих на рак гортанної частини глотки (Тз No-2 Mo), 157-ми з яких за умов використання спеціальних методів лікування проведено АТ з використанням АГТП (Cerebrum comp., Coenzyme comp., Echinacea comp. S, Galium, Hepar comp., Lymphomyosot, Psorinoheel, Thyreoidea comp., Traumel S, Ubihinon comp. і 0,018 % адреналіну гідротартрату). Відзначено, що ефективність АТ з використанням АГТП у хворих на рак гортані становила 35,8 % у разі хірургічного та 33,2 % - комбінованого лікування, у хворих на рак гортанної частини глотки (комплексне лікування) - у 21,4 % випадків, що дозволило підвищити показник п'ятирічної безрецидивної виживаності хворих на рак гортані (у середньому на 12,6 %) і гортанної частини глотки (на 13,6 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.68-52 +
Шифр НБУВ: РА362852

Рубрики:

      
2.

Нагорний І. М. 
Гігієнічна оцінка екзогенних факторів ризику злоякісних новоутворень ротової порожнини і глотки та обгрунтування заходів щодо їх профілактики серед населення України: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / І. М. Нагорний ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності впливу екзогенних факторів ризику на формування онкологічної патології новоутворень ротової порожнини та глотки та розробці на цій основі диференційованих залежно від особливостей довкілля принципів і заходів її профілактики. Обгрунтовано комплекс диференційованих залежно від особливостей довкілля заходів первинної, вторинної і третинної профілактики злоякісних новоутворень ротової порожнини та глотки на загальнодержавному, превентивному (регіональному, галузевому) й індивідуальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.5-5
Шифр НБУВ: РА375978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Троян 
Діагностика та лікування хворих на злоякісні пухлини гортанної частини глотки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.19 / Василь Іванович Троян ; Київський НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 1999. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.5-3
Шифр НБУВ: РА303311

Рубрики:

      
4.

Гриценко П.О. 
Діагностика та прогноз перебігу плоскоклітинних раків гортані: імуноморфологічні аспекти: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / П.О. Гриценко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено експресію молекулярних маркерів у випадку плоскоклітинних раків гортані з метою вдосконалення діагностики та прогнозування подальшого клінічного перебігу захворювання. Проведено аналіз експресії фракції цитокератинів, анкопротеїнів p53 іта bcl-2, проліферативної активності (на підставі експресії Кі-67) у пухлинах залежно від ступеня диференціювання, наявності метастазів, виникнення рецидивів, ефективності проведеного хіміопроменевого лікування. Визначено діагностичне, прогностичне та предбачувальне значення кожного маркера біологічних властивостей. Установлено імунофенотипи раків гортані, що відповідають кожному ступеню диференціювання пухлин з високим ризиком метастазування, рецидивування, ймовірною чутливістю до хіміотерапії та променевого лікування. Запропоновано комплекс маркерів, які дозволяють уточнити гістологічний ступінь диференціювання пухлини (реакції цитокератинів), прогнозувати ймовірність метастазування та розвитку рецидивів протягом першого року (експресію онкобілків p53 і bcl-2, високу проліферативну активність), передбачати можливу ефективність проведення хіміотерапевтичного (відсутність експресії онкобілка p53) та променевого лікування (відсутність експресії онкобілка bcl-2, високу проліферативну активність).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6 +
Шифр НБУВ: РА354082

Рубрики:

      
5.

Колотилов М.М. 
Діагностична інформативність комп'ютерної, магнітно-резонансної томографії і дистанційної інфрачервоної термографії при новоутвореннях ЛОР-органів: автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.01.07 / М.М. Колотилов ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Виконано гістографічний та інформаційний аналіз зображень, одержаних за результатами досліджень з застосуванням комп'ютерної (КТ) та магнітно-резонасної томографій, восьми нозологічних форм доброякісних і 7-ми нозологічних форм злоякісних пухлин ЛОР-органів. Для інформативного кількісного опису контурів новоутворень, ідентифікації доброякісних і злоякісних пухлин запропоновано використовувати показники фрактальної геометрії, а саме: компактність і фрактальну розмірність. Установлено критерій прогнозування повної регресії раку верхньощелепної пазухи після променевої терапії та відносно більшої тривалості життя хворих без рецидивування та регіонарного метастазування - підвищення рентгенівської щільності центральних субоб'ємів пухлини після рентгеноконтрастування на 20 од.Х і більше. Показано роль термореактивності організму на охолодження хворих на рак гортані у підсиленні антибластомного ефекту променевої терапії лікарськими засобами. Вивчено асоційовані зі старінням патологічні зміни головного мозку, судин головного мозку та шиї хворих з пухлинами ЛОР-органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.68-43 +
Шифр НБУВ: РА354468

Рубрики:

      
6.

Дейнеко І.В. 
Застосування модифікованої внутрішньоартеріальної селективної поліхіміотерапії у комбінованому лікуванні хворих на рак ротової частини глотки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / І.В. Дейнеко ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено модифіковану методику внутрішньоартеріальної селективної поліхіміотерапії у комбінованому лікуванні хворих на рак ротової частини глотки, що дало змогу підвищити ефективність лікування, знизити ступінь і частоту розвитку загальних і місцевих ускладнень у порівнянні з традиційними методиками. Вивчено особливості кровопостачання пухлин ротової частини глотки та з метою підвищення селективності уперше застосовано емболізацію артерій, які не живлять пухлину. Уперше застосовано внутрішньоартеріальну інфузію хіміопрепаратів за чотирьохкомпонентною схемою PBMF з використанням одночасної регіонарної гіперглікемії, а також визначено оптимальні дози та режими їх введення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.5-5 +
Шифр НБУВ: РА328238

Рубрики:

      
7.

Шувалов С.М. 
Злоякісні пухлини ротового відділу глотки (шляхи підвищення ефективності лікування і розробка нових функціонально-зберігаючих хірургічних втручань): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21;14.01.07 / С.М. Шувалов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 30 с. — укp.

Робота присвячена питанням підвищення ефективності лікування хворих злоякісними пухлинами ротоглотки. Проведено дослідження захворюваності, смертності і особливостей протікання хвороби при ракові ротоглотки. Вивчена ефективність хірургічних втручань як етапу комбінованого методу лікування, у хворих раком ротоглотки в залежності від стадії, локалізації і гістологічної структури пухлини. Розроблений новий топографо-анатомічно обгрунтований спосіб проведення хірургічного втручання, що забезпечує оптимальний доступ до ротоглотки, радикальне видалення пухлини, зберігання функції глотки і успішну реабілітацію хворих в післяопераційному періоді. Показано значення м'язів бокової стінки глотки при її резекції, як важливого компенсаторного фактора, що дозволяє відновлювати функцію ковтання. Розроблені також нові способи пластики дефектів бокової стінки ротоглотки і м'якого піднебіння. Встановлено, що серед тих, що використовуються за теперішнього часу модифікованих способів променевої терапії, найбільш ефективні методики гіперфракціонування доз опромінення і локальної НВЧ - гіпертермії. Розроблена методика комбінованого лікування дозволила покращити віддалені результати лікування на 16%, знизити число рецидивів пухлин на 10% і досягати п'ятирічного виживання у 50 і 58% хворих с ІІІ і ІV стадіями раку ротоглотки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.5-59

Рубрики:

      
8.

Ковтуненко О.В. 
Клініко-морфологічне обгрунтування прогнозування, діагностики та лікування хворих на рак гортані III - IV стадії: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.19 / О.В. Ковтуненко ; Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6
Шифр НБУВ: РА372750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бариляк А.Ю. 
Клінічні та морфологічні критерії прогнозування ранніх метастазів у хворих на рак голосового і вестибулярного відділів гортані: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / А.Ю. Бариляк ; АМН України. Ін-т оториноларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Визначено діагностичну значущість клінічних і морфологічних критеріїв злоякісності раку гортані голосового та вестибулярного відділу на підставі їх комплексної оцінки. Доведено, що для прогнозування перебігу захворювання у таких хворих необхідно використовувати комплекс клініко-морфологічних критеріїв пухлини. Запропоновано наводити клініко-морфологічні критерії у вигляді математичної моделі, що дає змогу розрахувати сумарний прогностичний коефіцієнт з метою встановлення вірогідності появи метастазів. На базі математичних параметрів злоякісності пухлини у хворих на рак гортані голосового та вестибулярного відділів запропоновано три групи ризику метастазування для прогнозу перебігу захворювання. Запропоновано індивідуальний науково обгрунтований підхід до превентивного втручання на шляхах лімфовідтоку у хворого на рак гортані голосового та вестибулярного відділів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-24 +
Шифр НБУВ: РА343853

Рубрики:

      
10.

Москалик О.Є. 
Можливі фактори ризику та профілактика раку гортані у хворих віком до 50-ти років, які контактували у своїй професійній діяльності з шкідливими речовинами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / О.Є. Москалик ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досіджено епідеміологічні закономірності розповсюдження раку гортані у Львівській області на підставі аналізу захворюваності в різних районах області на 100 тис. населення, та статистику захворюваності на цю хворобу людей до 50-ти років, жителів Львівщини. Визначено можливі фактори ризику, які сприяли розвитку цієї хвороби. Значну увагу приділено ролі професії (з урахуванням професійного маршруту). Виявлено, що у 93,3 % випадків захворюваність на рак гортані у людей віком до 50-ти років значною мірою спричинена професійними факторами, зокрема зваркою (24,7 %), водінням траспорту (23,6 %) та сільськогосподарськими роботами (14,6 %). Проведені дослідження дозволяють виділити групи ризику щодо розвитку раку гортані. Доведено, що частіше хворіють зварювальники, водії, працівники сільського господарства, особливо за поєднання з тютюнопалінням. Виконано оригінальні дослідження вмісту шкідливих хімічних елементів за допомогою рентген-флюоресцентної спектрометрії у зварних аерозолях, сигаретах. Експериментально виявлено величину твердих частинок зварних аерозолів, що потрапляють у дихальні шляхи зварників під час зварки, якщо вони не користуються респіраторами. Доведено доцільність використання респіраторів під час роботи зі зваркою. Показано перевагу респіраторів типу СИЗОД - ФГП - 310 РУ - 60м у порівнянні з респіраторами фірми "ЗМ".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-1 +
Шифр НБУВ: РА345773

Рубрики:

      
11.

Божко Н.В. 
Обгрунтування застосування електрозварювальної технології в хірургічному лікуванні хворих на рак гортані: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.19 / Н.В. Божко ; Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Розкрито проблеми підвищення якості хірургічного лікування хворих на рак гортані шляхом розробки та впровадження методики виконання ларингектомії з застосуванням електрозварювання. В експерименті доведено, що застосування електротермоадгезії забезпечує повне та щільне закриття рани. Зазначено, що опромінення тварин ускладнює формування повного щільного рубця. Під час морфологічного дослідження тканин шиї людини, які підлягали дії електрозварювання, виявлено, що гемостаз є надійним, а альтернативні зміни відповідають площині аплікації електродів. Показано, що застосування електрозварювання дозволяє швидко та безкровно розділяти м'які тканини, зокрема, інтраопераційна крововтрата зменшується у 2,8 раза, термін оперативного втручання скорочується у 1,4 раза, а також скорочується термін знаходження хворого під дією наркозних засобів. Констатовано зменшення строків післяопераційної реабілітації. В процесі імунологічного обстеження встановлено, що застосування електротермоадгезії не погіршує імунологічну резистентність організму, а сприяє посиленню деструктивної здатності природних цитотоксичних клітин у 1,7 раза. Зазначено, що показник летальності до трьох років статистично не відрізняється від контрольної групи, частота виникнення рецидиву менше в 1,7 раза. Різниці у рівні регіонального метастазування між дослідними групами не встановлено.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-59
Шифр НБУВ: РА372504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Сережко Ю.О. 
Обгрунтування та застосування Ентеросгелю при лікуванні хворих на пухлини верхніх дихальних шляхів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Ю.О. Сережко ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Зроблено висновок, що використання ентеросгелю знижує ендогенну інтоксикацію та зменшує в 1,5 рази термін перебування хворих у стаціонарі після операції. Апробовано спосіб антибластики шляхом використання цитостатиків, іммобілізованих на матриці ентеросгелю. Проникнення гранул сорбенту в клітини пухлини встановлено під час дослідження в культурі клітин Hep-2, встановлене після 24 і 48 годин інкубації культури клітин із сорбентом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682-5
Шифр НБУВ: РА316341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Зінченко Д.О. 
Обгрунтування та оцінка ефективності застосування полімерних фібринових композицій при хірургічному лікуванні хворих на рак гортані: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Д.О. Зінченко ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Ефективність клінічного застосування полімерних фібринових композицій спрямованої дії доведено результатами лікування 179 хворих на рак гортані III - IVа стадії, які отримали курс променевої терапії. Встановлено, що використання полімерної фібринової композиції з діоксидіном під час ларингектомії дозволяє зменшити кількість місцевих післяопераційних ускладнень на 41,1 %, прискорює загоєння ран, у середньому, на 2 доби. Апробовано оригінальний спосіб пластики фарингоезофагостоми з інтеропераційним застосуванням полімерної фібринової композиції з діоксидином, що сприяло зменшенню рівня місцевих післяопераційних ускладнень на 29,7 %, а також прискоренню загоєнню ран майже на 1,6 доби. З'ясовано, що застосування фібринової композиції з циклофосфаном у ході дисекції шиї через рак гортані як нового методу антибластики не уповільнює процес гоєння рани, але запобігає виникненню рецидивів. Доведено прискорення процесу гоєння операційної рани у хворих на рак гортані, у процесі лікуваня яким було застосовано полімерні фібринові композиції спрямованої дії, результатами біохімічних досліджень з приводу вивчення рівня гострофазних білків крові та проведених термографічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-59
Шифр НБУВ: РА319358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Самойленко С.С. 
Особливості клініки, діагностики та лікування хворих на ранніх стадіях інфільтративного раку гортані: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / С.С. Самойленко ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

З'ясовано діагностичну ефективність різних методів діагностики та вперше розроблено програму одержання діагностичних зображень для точної (топічної та диференційної) діагностики ранніх стадій інфільтративного раку гортані. Уперше розроблено та запропоновано органозберігаючу операцію у випадку пухлинного ураження основи надгортанника, яка дозволяє зберегти роздільну функцію гортані, удосконалено хірургічні етапи пластичного закриття дефектів ран у разі функціональних втручань на гортані. Запропоновано та доведено ефективність курсу променевої терапії інфільтративних пухлин гортані на ранніх стадіях у режимі збільшення разової вогнищевої дози (до 3 Грей) на першому етапі розщепленого курсу променевого лікування під прикриттям радіопротекторів (кверцетину) та ентеросорбентів (ентеросгелю) для подолання резистентності. Удосконалено тактику перед- і післяопераційного ведення хворих на рак гортані. Уперше запропоновано та доведено можливість застосування гіалуронової кислоти з цинком (куріозиноном) у суміші з дімексидом з профілактичною та лікувальною метою для упередження нагноєння рани у хворих, яким проведено променеву терапію. Уперше статистично визначено частоту рецидивування, термін виживання та реальну ефективність променевого, хірургічного та комбінованого видів лікування хворих на рак гортані I - II стадій залежно від типу росту пухлини. Обгрунтовано та клінічно підтверджено доцільність застосування комбінованого (оперативно-променевого) виду лікування цих хворих, уперше визначено негативний вплив променевих реакцій та ушкоджень на віддалені результати променевого лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-3 +
Шифр НБУВ: РА334754

Рубрики:

      
15.

Ванченко 
Особливості органозберігаючих і відновно-реконструктивних операцій при раку гортані Т3N0M0 в осіб похилого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / В'ячеслав Миколайович Ванченко ; АМН України; Інститут отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-59
Шифр НБУВ: РА338615

Рубрики:

      
16.

Пилипюк М.В. 
Первинна і відстрочена пластика артеріалізованим шкірно-м'язовим клаптем після операцій з приводу місцево-поширеного раку гортані та гортанного відділу глотки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / М.В. Пилипюк ; Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-59 + Р569.682.5-59
Шифр НБУВ: РА315852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Лисак О.І. 
Принципи й методи анестезії і раннього післяопераційного знеболювання при операціях з приводу злоякісних новоутворень гортані: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.І. Лисак ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького МОЗ України. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення якості анестезїії та раннього післяопераційного знеболювання у разі проведення операцій з приводу злоякісних новоутворень гортані за рахунок застосування лікарських засобів, які здійснюють диференційовний вплив на формування болю, що дозволяє забезпечити блокаду аферентної ноцицептивної імпульсації, а також сприяє відновленню адекватного самостійного дихання. Для посилення анальгетичного компонента загальної анестезії на основі пропофолу як препаратів запобігальної аналгезії використано нестероїдні протизапальні засоби. В схему запобігальної аналгезії було включено бутафанола тартат (2 мг, вунтрішньом'язово) та паркоксид натрію (40 мг, внутрішньом'язово), а також кетаміну за дози 0,25 мг/кг (внутрішньовенно). Доведено можливість посилення анальгетичного ефекту як компоненту загальної анестезії у разі операцій з приводу злоякісних новоутворень гортані за рахунок комбінованого застосування агоніст-антагоніста, істинного агоніста опіоїдних рецепторів і блокатора NMDA-рецепторів. Установлено, що застосування методики запобіжної анестезії дозволяє зменшити кількість інтраопераційно використаних наркотичних анальгетиків за збереження достатнього рівня аналгезії, а також забезпечує більш швидке відновлення адекватного самостійного дихання у ранньому післяопераційному періоді. Доведено, що застосування розробленого методу запобіжної аналгезії зменшує прояви післяопераційного больового синдрому. Досліджено реакції вегетативної нервової системи за методом математичного аналізу ритму серця та наведено їх клініко-фізіологічну інтерпретацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6 +
Шифр НБУВ: РА360570

Рубрики:

      
18.

Тимчук С.М. 
Принципи оптимізації хірургічного лікування хворих на рак гортані: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.19 / С.М. Тимчук ; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 1999. — 42 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі розробки й оптимізації методів хірургічного лікування хворих на рак гортані, із максимальним використанням усього спектра діагностичних методів досліджень і визначення їхнього місця у виборі раціональних засобів реконструктивно-відновлювальних операцій у хворих при різних стадіях раку гортані. Використано систему комплексної діагностики поширеності пухлинного процесу: комп'ютерна томографія, безконтактне теплобачення, ехотомоскопія, радіоізотопна сцинтіграфія і методика визначення ознак регіонарного метастазування по реологічних показниках стану судин шиї. Описано розроблені хірургічні способи відновлення основних функцій гортані з застосуванням різноманітних аутотрансплантаційних матеріалів, об'єктивно доведена їхня ефективність. Показано можливості аутотрансплантації й удосконалені операції при раку гортані I - II стадій. Доведено, що гарним функціональним результатам реконструктивних опрацій сприяє правильний вибір аутотрансплантата. Так для реконструкції при I - II стадіях раку гортані цілком придатні м'якотканинні трансплантати, в яких при застосуванні немає обмежень у площі матеріалу для пластики і тому з їхньою допомогою можливо закривати великі дефекти слизової гортані в перебігу оперативних втручань. Для реконструктивних операцій із приводу раку гортані III стадії, після видалення пухлини й утворення значного дефекту гортані, рекомендовані жорсткотканинні або комбіновані трансплантати (тіло під'язикової кістки в комбінації зі шматком апоневрозу прямого м'яза живота або зі шматком із широкої фасції стегна). Це особливо стосується серединної локалізації пухлини і серединної з розповсюдженням на вестибулярний або підскладковий відділи гортані. Протипоказанням вважається наявність нерухомого конгломерату метастатичних лімфовузлів. Запропоновано варіанти реконструктивно-відновлювальних операцій при раку гортані III - IV стадій - трахеофарингеальні та трахеоезофагальні способи шунтування. Докладно освітлені переваги і недоліки різноманітних аутотрансплантатів, дані рекомендації про доцільність застосування того або іншого трансплантату при конкретних ситуаціях хірургічного лікування хворих на рак гортані і різних варіантів застосування променевої терапії (шкірний шматок, слизова носа, або щоки, хрящ вушної раковини, м'язовий шматок на ніжці, щитовидного хряща, під'язикової кістки, апоневрозу прямого м'яза живота і широкої фасції стегна). Освітлено питання застосування променевої терапії в категорії хворих раком гортані. Показано позитивні і негативні сторони променевої терапії в комплексному лікуванні хворих на рак гортані при застосуванні аутотрансплантаційного матеріалу. Доведено, що застосування передопераційного курсу променевої терапії на гортань і на зону трансплантату знижує функціональні результати при проведенні реконструктивних операцій. При проведенні післяопераційного курсу променевої терапії на реконструйовану гортань із застосуванням трансплантатів отримані позитивні результати, пов'язані з протизапальним фактором. Розглянуто проблему лікування регіонарних метастазів. Оцінено можливості при діагностиці метастазів різноманітних методів дослідження - комп'ютерної томографії, безконтактного теплобачення, ультразвукової томоскопії, сцинтіграфії, доплерографії. Запропоновано раціональні способиоперацій для лікування метастазів у регіонарні лімфатичні вузли. Оперативні втручання на лімфовузлах робили у випадках наявності клінічних ознак їхньої зміни і даних додаткових методів дослідження. За показниками виконувалися футлярно-фасціальне видалення лімфовузлів та операція Крайля. Об'єктивно доведений високий ступінь ефективності реабілітації основних функцій гортані після виконання реконструктивно-відновлювальних операцій, використаних у роботі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-59

Рубрики:

      
19.

Говда О.В. 
Профілактика гнійних ускладнень при лікуванні хворих на рак гортані: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / О.В. Говда ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню профілактики гнійних ускладнень шляхом вивчення автохтонної та алохтонної мікрофлори слизової оболонки гортані у разі ураження її раковим процесом, частоти випадків, щільності мікробних популяцій, видового складу, її чутливості до антибіотиків. Розроблено рекомендації для антибіотикопрофілактики гнійно-септичних ускладнень. Наведено результати порівняльних бактеріологічних досліджень загального мікробного заселення слизової гортані, густоти бактерійних угруповань стафілококів, стрептококів, мікрококів, нейсерій, коринебактерій, ентеробактерій та грибів Candida. Встановлено домінантні види мікробіоценозів у 30 здорових людей та 80 хворих на рак гортані. Простежено за особливостями формування дисбактеріозу дослідженого біотопу. За результатами антибіотикограм обгрунтовано застосування, тривалість та дозування адекватних антибіотиків для проведення профілактики бактеріальних гнійно-септичних ускладнень у процесі хірургічного лікування хворих на рак гортані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-5
Шифр НБУВ: РА312351 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Костровський О. М. 
Профілактика місцевих післяопераційних ускладнень у хворих на рак гортані та гортанної частини глотки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.19 / О. М. Костровський ; Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено спостереження хворих на рак гортані та гортанної частини глотки, яким проводиться ларингектомія або ларингофарингектомія. Запропоновано методику прогнозування виникнення місцевих післяопераційних ускладнень у хворих на рак гортані та гортанної частини глотки. Обгрунтовано методи фармакологічної диференційованої корекції розладів мікроциркуляції, які сприяють зменшенню частоти виникнення місцевих післяопераційних ускладнень у 2,5 раза, за рахунок зниження на 31 % кількості фарингеальних нориць, зменшення у 2,5 раза неспроможності шкірних швів і запобігання виникненню спонтанних фарингостом. Розроблено та впроваджено спосіб пластики фарингоезофагостом за допомогою шкірно-м'язового клаптя на живлячий ніжці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-387 + Р569.682.5-387
Шифр НБУВ: РА373344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського