Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (1188)Книжкові видання та компакт-диски (457)
Пошуковий запит: (<.>U=Р569.714$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 91
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Козаренко 
Можливості ультразвукового дослідження в діагностиці та моніторингу поєднано- променевої терапії раку ендометрію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / Тетяна Маратівна Козаренко ; Український НДІ онкології та радіології. — К., 1998. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-436.7 + Р569.714.1-56
Шифр НБУВ: РА301758

Рубрики:

      
2.

Лубенкова Н.В. 
Оптимізація результатів кріохірургічного лікування фонових і передракових захворювань шийки матки з урахуванням супутньої інфекції генітального тракту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.В. Лубенкова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Вивчено 243 випадки фонових і передракових захворювань, серед яких у переважній більшості були псевдоерозії, ендоцервікози, що іноді сполучаються з лейкоплакією і дисплазією. Усім жінкам було проведено кріохірургічне лікування патології шийки матки, дані рекомендації щодо техніки його проведення. 52 хворі лікувалися за звичайною методикою (контрольна група); повне загоєння спостерігалось у 35 (67,3%) хворих. Недостатній ефект лікування часто був обумовлений загостренням спровокованої кріовпливом прихованої інфекції. Обгрунтована доцільність обстеження жінок (крім обстеження та санації до кріовпливу) у перші дні після кріовтручання на виявлення статевих інфекцій. При цьому з 191 жінки у 163 (85,7%) виявлені трихомонади, хламідії, гарднерели, гонококи, уреаплазми й асоційована змішана інфекція, у зв'язку з чим хворим відразу ж було призначено комплексне різнобічне етіопатогенетичне лікування. У результаті проведеного поєднаного кріохірургічного втручання з протиінфекційним протизапальним лікуванням ефективність його виявилася вищою - одужання у 178 спостереженнях (93,1%) - у порівнянні із загальноприйнятою методикою терапії, скорочувався термін загоєння на місці кріонекрозу і наступала повна епітелізація шийки матки, зменшувалася кількість рецидивів, скорочувалися терміни і поліпшувалася якість лікування статевих інфекцій, відбувалася санація подружніх пар від статевої інфекції, що мало велике не тільки медичне, але і соціальне значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-59

Рубрики:

      
3.

Пересунько О.П. 
Шляхи підвищення ефективності діагностики та профілактики раку яєчників і ендометрія: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / О.П. Пересунько ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2000. — 36 с. — укp.

Розроблено концепцію системного підходу до ранньої діагностики та профілактики злоякісних пухлин яєчників і ендометрія, який грунтується на організації та проведенні комплексу науково-обгрунтованих заходів щодо виявлення серед населення онкологічно обтяжених сімей, формування серед них контингенту підвищеного генетичного ризику та клінічно-генетичний моніторинг осіб з підвищеним генетичним ризиком. Рак яєчників та ендометрія охарактеризовано як мультифакторні захворювання з полігенним типом успадкування. Визначено, що внесок спадкових факторів з детермінацією схильності до раку яєчників становить 36 %, до раку ендометрія - 11 %. Розроблено класифікацію сімейного раку яєчників та ендометрія у Чернівецькому регіоні, що включила шість варіантів накопичення пухлин. Наведено критерії ідентифікації кожного сімейного варіанта. У процесі клініко-генеалогічного дослідження родоводів 520 жінок, хворих на рак яєчників, 482 - хворих на рак ендометрія та 513 практично здорових жінок встановлено, що в сім'ях хворих у великій кількості зареєстровано злоякісні пухлини жіночої репродуктивної сфери, молочної залози, шлунково-кишкового тракту. Продемонстровано потенційні можливості клініко-генетичного моніторингу 110 жінок - осіб із підвищеним генетичним ризиком розвитку раку. Трирічний нагляд за цими жінками дозволив виявити у чотирьох жінок рак яєчників та ендометрія на ранній стадії, а також фонові та передракові процеси жіночої репродуктивної сфери та молочної залози. Застосування багатофакторного аналізу дозволило визначити сукупність параметрів, що стосуються сімейного та клінічного анамнезу хворих, розробити на їх основі критерії формування груп ризику. Оцінено роль дистанційної радіаційної теплометрії з застосуванням навантажувальної проби з глюкозою в ранній діагностиці пухлин яєчників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-3 + Р569.715.2-3
Шифр НБУВ: РА312329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Сімрок В.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування лікувальної тактики при поєднаних доброякісних процесах матки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / В.В. Сімрок ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2000. — 36 с. — укp.

Наведено результати вивчення в 201 жінки з поєднанням міоми матки та внутрішнього ендометріозу гормонального статусу, рівня цитокінів як показника адаптивної реактивності, рівня кортикотропіну та кортизолу - показників системи екстреної адаптації, клітинно-метаболічних показників - цАМФ, лейкотриєнів. У всіх пацієнток встановлено порушення гормонального та імунологічного статусів, пригнічення системи екстреної адаптації, порушення клітинно-тканинного метаболізму. Визначено патогенетичну роль цитокінів у розвитку імунологічної напруги у разі поєднання міоми й ендометріозу матки, що виявляється підвищенням рівня інтерлейкинів-1, інтерлейкинів-2, чинника некрозу пухлин-alpha. Включення до комплексної терапії доброякісних процесів матки лаферону, вобензиму, тіотриазоліну, месуліду та мілдронату сприяє підвищенню ефективності консервативного лікування жінок із доброякісними процесами матки, зниженню частоти оперативних втручань у жінок репродуктивного та пременопаузального віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-3
Шифр НБУВ: РА311128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Білецький 
Новоутворення кукси шийки матки: клініка, морфогенез, фактори, що визначають перебіг і прогноз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Геннадій Леонідович Білецький ; Донецький держ. медичний ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-3
Шифр НБУВ: РА315185

Рубрики:

      
6.

Таджієва Г.Ч. 
Стан активності гонадотропінів та гормону щитовидної залози у носіїв фіброміом матки в періоді перименопаузи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.Ч. Таджієва ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено клінічні особливості перебігу фіброміоми матки на тлі різних форм патології щитовидної залози, які полягають в інтенсивному зростанні пухлини з розвитком симптомів здавлювання сусідніх органів у разі гіпотиреозу та наявності анемізуючих кровотеч і больового синдрому через гіпертиреоз. Вперше досліджено стан гормонального балансу із співставленням показників гіпофізарно-тиреоїдної та гіпофізарно-яєчникової системи у жінок після гістероваріектомії з патологією щитовидної залози в період перименопаузи. На основі вивчення гормонального статусу обгрунтовано доцільність раннього призначення замісної гормональної терапії у жінок із гіпотиреозом з метою профілактики розвитку вторинного гіпотиреозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-3
Шифр НБУВ: РА308460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Каюк В.Г. 
Раціональні аспекти в лікуванні раку тіла матки III - IV стадії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.Г. Каюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2000. — 20 с. — укp.

На сучасному клініко-інструментальному рівні проведено порівняння результатів комбінованого лікування у жінок, хворих на рак тіла матки III - IV стадії. Наведено результати інструментальних методів дослідження, методику цитологічного дослідження пунктату лімфовузлів під час оперативного втручання, а також методику хірургічного компонента лікування у різних варіантах раку тіла матки. Значну увагу приділено ефективності хіміотерапії під час введення хіміопрепаратів безпосередньо у місця видалення лімфатичних вузлів та прицільної променевої терапії в післяопераційному періоді, а також аналізу й оцінці результатів лікування за запропонованою методикою. Розроблено та впроваджено у практику закладів охорони здоров'я спосіб комбінованого хірургічного лікування раку тіла матки III - IV стадії з інтраопераційним цитологічним дослідженням регіонарних лімфатичних вузлів і післяопераційним курсом цілеспрямованої хіміотерапії, внаслідок чого п'ятирічне виживання хворих склало 78,5%, а після променевої терапії ця цифра становить 63,4%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-5
Шифр НБУВ: РА308459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Іванкова 
Променеве і комбіноване лікування хворих на рак тіла матки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.23 / Валентина Степанівна Іванкова ; АМН України; Інститут онкології. — К., 2000. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-5
Шифр НБУВ: РА317487

Рубрики:

      
9.

Вакуленко Г.О. 
Етіо-патогенетичний підхід до лікування початкових форм раку шийки матки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.07 / Г.О. Вакуленко ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Розроблено патогенетично обгрунтовані варіанти органоощадного лікування хворих на початкові форми раку шийки матки (ПФРШМ). Проведено клінічні спостереження 694 хворих з патологією шийки матки у період 1988 - 1998 рр., які розподілялись на 3 групи: основна група - 150 жінок з ПФРШМ (пролікованих за економною програмою), група порівняння А - 178 з ПФРШМ (пролікованих за загальноприйнятою методикою), група порівняння Б - 271 (з передраковими станами шийки матки) та контрольна група - 95 практично здорових жінок. Наведено алгоритм методів дослідження хворих на ПФРШМ, до яких належать загальноприйняті та спеціальні методи, який дозволив поділити хворих на 3 етіо-патогенетичні варіанти: І - з екзогенними етіологічними та супутніми факторами, ІІ - з ендогенними та супутніми факторами, ІІІ - з екзогенними, ендогенними і супутніми факторами, що сприяють розвитку злоякісної трансформації епітелію шийки матки. Запропоновано схеми ад'ювантного патогенетичного лікування хворих на ПФРШМ, які дали можливість проводити аргументоване органоощадне, економно-хірургічне втручання, покращити ефективність лікування, якість життя і зберегти генеративну функцію у молодих жінок. Органоощадне лікування у випадку І етіо-патогенетичного варіанта виконано у 97 % хворих, у разі ІІ та ІІІ - 86,3 % та 83,7 % відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-3
Шифр НБУВ: РА313088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Шиманська О.Г. 
Міома матки. Доклінічна діагностика. Генетичні та імуно-гормональні аспекти: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Г. Шиманська ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне генетичне дослідження міом матки з застосуванням цитогенетичного, генеалогічного, дерматогліфічного, близнюкового методів і методу визначення статевого хроматину. Вивчено вплив порушень гормонального статусу на характеристики ендометрія та імунологічні показники в жінок зі спадковою схильністю до міом. Доведено доцільність використання комплексного генетичного обстеження жінок з родин з накопиченням даного захворювання на предмет прогнозування ризику виникнення міоми матки або виявлення міом на доклінічному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-41
Шифр НБУВ: РА316513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Антіпова С.В. 
Передракові захворювання і рак ендометрія (епідеміологія, імунологічні та метаболічні аспекти патогенезу, лікування, прогнозу і реабілітації): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / С.В. Антіпова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 36 с. — укp.

Розглянуто епідеміологічні та патогенетичні особливості фонових і передракових процесів та раку ендометрія. Проведено комплексне клініко-імунологічне та біохімічне обстеження 210 хворих з фоновими та передраковими станами ендометрія та 679 пацієнток з уперше встановленим діагнозом раку тіла матки (РТМ). Виявлено найбільш значущі клінічні та лабораторні фактори ризику виникнення РТМ та розроблено математичну модель прогнозування розвитку раку ендометрія з використанням сучасних комп'ютерних технологій. Визначено рівень ефективності медичної реабілітації з використанням індукторів інтерферону, гепатопротекторів, ентеросорбентів і антиоксидантів під час диспансерного спостереження хворих на рак ендометрія. На підставі методів диференційованої імунокорекції та медичної реабілітації запропоновано можливість підвищення загального та безрецидивного три- та п'ятирічного виживання хворих на рак тіла матки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-3
Шифр НБУВ: РА316757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Лакатош В.П. 
Сучасні підходи до діагностики, лікування та прогнозування захворювань шийки матки, асоційованих з папіломавірусною інфекцією: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / В.П. Лакатош ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 43 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-3
Шифр НБУВ: РА313196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Бирчак І.В. 
Оптимізація комплексної профілактики маткових кровотеч при міомі матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Бирчак ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Встановлено, що міома матки, перебіг якої супроводжується менометрорагіями і, як наслідок, хронічною постгеморагічною анемією, призводить до порушення структури фібринолітичної активності, генералізованої активації протеолітичних систем та процесів ліпопероксидації, змін у регуляції агрегатного стану крові. Розроблено новий метод запобігання кровотечам у жінок, хворих на міому, на основі корекції встановлених змін. Запропоновано діагностичні алгоритми оцінки стану гемокоагуляції в жінок з різними ступенями хронічної постгеморагічної анемії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-5
Шифр НБУВ: РА315659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Храновська Н.М. 
Вплив трансплантації клітин алогенного кісткового мозку та клітин ембріональної печінки на протипухлинну резистентність організму: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / Н.М. Храновська ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив трансплантації клітин алогенного кісткового мозку (КАКМ) і клітин ембріональної печінки (КЕП) на протипухлинну резистентність організму, ріст і метастазування карциноми Льюїс, меланоми В 16, саркоми 37. Досліджено ефективність включення методу трансплантації КЕП до традиційної схеми комплексного лікування хворих на рак шийки та тіла матки. Доведено високу антиметастатичну ефективність трансплантації КАКМ і КЕП, в тому числі її використання у разі хірургічного видалення первинної пухлини, тотального опромінення тіла в сублетальній дозі, у комбінації з інтерферонотерапією та застосуванням препаратів тимуса (тимоптину та тималіну). Пересадка КЕП хворим на рак шийки та тіла матки у процесі проведення поєднаної променевої терапії (ППТ) не супроводжувалася суттєвим імунореабілітуючим ефектом, але сприяла стабілізації показників клітинної та гуморальної ланок імунної системи у процесі лікування хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714-59
Шифр НБУВ: РА313688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Єфимова Г.С. 
Ефективність ліпохроміну у профілактиці променевих реакцій органів малого таза при радіотерапії раку матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / Г.С. Єфимова ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано перебіг місцевих променевих реакцій у слизових оболонках тазових органів хворих на рак тіла та шийки матки за умов поєднано-променевої терапії та післяопераційного опромінювання. Вивчено динаміку показників системи перекисного окиснення ліпідів та імунного статусу під час променевої терапії. Охарактеризовано патологічні та ультрамікроскопічні зміни у слизових оболонках сечового міхура та прямої кишки під дією радіаційного фактора. Запропоновано спосіб корекції променевих реакцій в слизових оболонках тазових органів за допомогою каротиноїдвмісного препарату "Ліпохромін". Доведено, що комплексне застосування ліпохроміну вірогідно знижує частоту та ступінь вираженості місцевих променевих реакцій у слизових оболонках сечового міхура, прямої кишки та вагіни, дозволяє зменшити променеві реакції, запобігти вимушеним перервам у лікуванні або дострокову припиненню променевого лікування. Відмічено нормалізуючий вплив препарату на процеси вільнорадикального окиснення ліпідів і значення корекції неспецифічної імунологічної резистентності організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-5
Шифр НБУВ: РА317555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Кріт С.В. 
Реабілітація жінок після консервативної міомектомії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.В. Кріт ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проведено порівняльний клінічний аналіз різних об'ємів оперативних втручань у жінок репродуктивного віку в зв'язку з міомою матки. Вивчено особливості перебігу раннього та віддаленого післяопераційного періоду після консервативної міомектомії на підставі результатів клінічних, ехографічних, ендокринологічних та імунологічних досліджень. Науково обгрунтовано комплекс реабілітаційних заходів з використанням гормональної та антигомотоксичної терапії, які проводяться на ранньому та віддаленому періодах після органозберігаючих операцій на матці з приводу лейоміоми, що дозволяє знизити частоту рецидивів і супутньої генітальної патології після консервативної міомектомії, відновити репродуктивну функцію молодих жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-59
Шифр НБУВ: РА317773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Трухін 
Динамічна міжфазна тензіометрія в ранній діагностиці ускладнень сполученої променевої терапії раку шийки матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Дмитро Валентинович Трухін ; Донецький держ. медичний ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2002. — 17 с.: табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-43
Шифр НБУВ: РА326190

Рубрики:

      
18.

Щербіна І.М. 
Термокоагуляція в лікуванні ектопії шийки матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.М. Щербіна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено, що після термокоагуляції процеси репаративної регенерації тканин перебігають швидше ніж після ДЕК і кріодеструкції, що зумовлено міцністю коагуляційного струпа, який запобігає проникненню інфекції в зону епітелізації. Наведено дані про розроблений та запатентований в Україні пристрій для вивчення еластичних властивостей шийки матки. На підставі одержаних матеріалів доведено, що еластичні властивості та розтяжність тканин шийки матки після термокоагуляції не погіршуються. Досліджено перевагу термохірургічного лікування ектопії шийки матки у порівнянні з діатермокоагуляцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-59
Шифр НБУВ: РА321169

Рубрики:

      
19.

Шевчук О.В. 
Оптимізація лікування хворих з папіломавірусною інфекцією жіночих статевих органів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Шевчук ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Виявлено найбільш вагомі критерії розвитку генітальної папіломавірусної інфекції (ГПВІ) в жінок, проведено клініко-морфологічні та клініко-імунологічні зіставлення за умов інфікування різними типами вірусу папілом людини (ВПЛ). Установлено, що дані порушення найбільш виражені в жінок, інфікованих високоонкогенними типами ВПЛ. Уперше вивчено динаміку змін у імунній системі в хворих на ГПВІ після застосування комплексного методу лікування з використанням аміксину та кріовпливу залежно від ступеня онкогенності вірусу. Доведено, що комплексне їх застосування нормалізує порушені показники імунної системи, дозволяє зменшити частоту рецидивів і скоротити термін лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-59 +
Шифр НБУВ: РА325548

Рубрики:

      
20.

Ямчук М.М. 
Клінічно-морфологічна діагностика, прогнозування та оптимізація лікування хворих з гладком'язовими пухлинами матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.М. Ямчук ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено основні клінічно-морфологічні диференційні критерії діагностики лейоміом та лейоміосарком. Вивчено вміст соматотропного гормону (СТГ) і кортизолу в сироватці крові хворих на гладком'язові пухлини матки (ГМПМ). Установлено, що рівень СТГ - у межах норми, незалежно від гістотипу ГМПМ, а рівень кортизолу вірогідно вищий у хворих на злоякісні ГМПМ. Доведено, що моделювання індивідуального прогнозу дозволяє визначити обсяг хірургічного втручання в даних хворих репродуктивного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-59 +
Шифр НБУВ: РА325702

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського