Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (415)Книжкові видання та компакт-диски (179)
Пошуковий запит: (<.>U=Р569.715.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Івченко О.Л. 
Клінічне значення тканинних калікреїнів у прогнозі і визначенні тактики комбінованого лікування раку яєчників: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / О.Л. Івченко ; Харк. мед. акад. післядипломн. освіти. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено вміст тканинних і сироваткованих калікреїнів 5 і 13 у 62-х хворих на рак яєчників, а також у 22-х жінок з доброякісними новоутвореннями яєчників. Встановлено, що вміст hK5 у цитозольному екстракті злоякісних новоутворень яєчника вірогідно вище, а вміст hK13 вірогідно нижче в порівнянні з доброякісними пухлинами яєчника. Визначено залежність вмісту hK5 і hK13 у цитозольному екстракті пухлини та в сироватці крові хворих від гістологічного типу пухлини, ступеня диференціювання пухлини, стадії захворювання та виживаності хворих на рак яєчників. Запропоновано модель прогнозу виживаності з високою прогностичною цінністю й індексом точності, що дозволяє індивідуалізувати схему ад'ювантної терапії для покращання показників виживаності хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-3 +
Шифр НБУВ: РА368697

Рубрики:

      
2.

Архипкіна Т.Л. 
Клінічні, гормональні та метаболічні показники в перименопаузі у жінок з синдромом полікістозних яєчників в анамнезі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.Л. Архипкіна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі проведених клініко-лабораторних досліджень доведено прогностичну значущість синдрому полікістозних яєчників (СПКЯ) у формуванні клінічних, гормональних і метаболічних порушень у період вікової перебудови нейроендокринної системи. Встановлено, що клінічні особливості перименопаузального періоду залежать від методів корекції СПКЯ в репродуктивному віці. Виявлено характерні для жінок з полікістозом яєчників підвищення у клімактерії секреції лютеїнізуючого гормону (ЛГ), коефіцієнтів ЛГ і фолікулостимулювального гормону та відносну гіперандрогенемію, яка прогресує зі збільшенням тривалості перименопаузи. Наведено характеристику стану ліпідного та вуглеводного обміну та доведено, що оперативне лікування у репродуктивному віці зменшує частоту та ступінь вираженості метаболічних порушень у клімактерії. Обгрунтовано доцільність проведення нагляду у перименопаузі за жінками з наявністю СПКЯ в анамнезі за участі акушерів-гінекологів та ендокринологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-3 + Р712.59-3 +
Шифр НБУВ: РА334566

Рубрики:

      
3.

Бережна Т.А. 
Порівняльна характеристика ефективності ендоскопічної мікрорезекції та клиноподібної резекції яєчників у лікуванні синдрому полікістозних яєчників із використанням експертної системи прогнозування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.А. Бережна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці та апробації ендоскопічної мікрорезекції яєчників, порівнянню її ефективності з клітиноподібною резекцією яєчників при лапаротомії. В роботі вперше розроблена методика ендоскопічної мікрорезекції яєчників із використанням монополярного електрокоагулятора у хворих на синдром полікістозних яєчників (СПКЯ), підтверджено її пріоритет перед клиноподібною резекцією внаслідок атравматичного та неінвазивного доступу, а також мінімального пошкодження тканини яєчників, що підвищує лікувальний ефект втручання і не призводить до формування злукової хвороби. Експертна система прогнозування використана вперше для індивідуалізації методу лікування СПКЯ і в розробці відповідних післяопераційних рекомендацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-59

Рубрики:

      
4.

Броварська Ю.М. 
Реабілітація репродуктивної функції жінок з безпліддям на тлі доброякісних новоутворень яєчників: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.М. Броварська ; Нац. мед. акад. післядипломн. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Висвітлено питання зниження частоти порушень репродуктивної функції та подальших гестаційних ускладнень у жінок з безпліддям на тлі доброякісних новоутворень яєчників, на основі вивчення клініко-ехографічних, морфологічних, ендокринологічних і імунологічних особливостей, а також розробки та впровадження комплексу діагностичних, лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів. Встановлено порівняльні аспекти клінічної симптоматики доброякісних новоутворень яєчників у жінок з реалізованою та нереалізованою репродуктивною функцією. Наведено оцінку ролі дисгормональних порушень в генезі доброякісних новоутворень яєчників у жінок з безпліддям. Визначено клінічну ефективність запропонованого алгоритму лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів, на основі додаткового використання антигомотоксичної терапії. Обгрунтовано нові аспекти клінічного перебігу вагітності та пологів, а також перинатальні результати розродження з доброякісними новоутвореннями яєчників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-5 + Р569.715.2-5 +
Шифр НБУВ: РА368615

Рубрики:

      
5.

Ван Пін 
Диференційна діагностика і лапароскопічне лікування ендометріоїдних кіст яєчника: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ван Пін ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено метод диференційної діагностики ендометріоїдних кіст і раку яєчника IA стадії й обгрунтовано доцільність застосування безгазової лапароскопічної технології лікування хворих з кістозними новоутвореннями яєчника та міомою матки. Встановлено, що концентрація пухлинного маркера CA125 і плацентарного протеїну PP14 у сироватці крові хворих на ендометріоїдні кісти більша, ніж у хворих на міому матки. Наведено рекомендації щодо використання даного показника як критерію діагностики й оперативного лікування. Показано, що експресія плацентарного протеїну РР14 у клітинах незміненого ендометрія найвища у фазу секреції менструального циклу, а в епітелії кіст і пухлинних клітинах яєчника є біомолекулярним маркером їх ендометріоїдного генезу. Обгрунтовано безпечність та ефективність застосування безгазової технології лапароскопічного лікування хворих на міому матки й ендометріоїдні кісти яєчника. Виявлено відсутність післяопераційних ускладнень у разі застосування лапароскопу підвісного типу. Розроблено алгоритм для диференційної діагностики ендометріоїдних кіст і раку яєчника та наведено рекомендації щодо їх впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2 +
Шифр НБУВ: РА362695

Рубрики:

      
6.

Гончарук Н.В. 
Поверхневе дихання і дозована ходьба у фізичній реабілітації жінок репродуктивного віку з екстрагенітальною патологією, які перенесли оваріектомію: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / Н.В. Гончарук ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі врахування патологічних змін, які виникають в організмі жінок під впливом оваріектомії, етапу та характеру перебігу післяопераційного періоду, виду супутньої екстрагенітальної патології вперше розроблено програму фізичної реаблітації, яка відрізняється комплексним підходом і включає лікувальну гімнастику з методикою поверхневого дихання з елементами міорелаксації й аутотренінгу та дозовану ходьбу (з використанням бігової доріжки), у поєднанні з лікувлаьним масажем. Доповнено теоретичні уявлення про вплив запропонованих засобів фізичної реаблітації на стан серцево-судинної, дихальної та вегетативної нервової систем на стаціонарному етапі відновлювального лікування на підставі оцінки їх ефективності. Уточнено дані про негативний характер психоемоційного стану жінок до оваріектомії і в ранньому післяопераційному періоді та його позитивну динаміку у процесі застосування запропонованих видів реабілітаційного впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-59 +
Шифр НБУВ: РА343398

Рубрики:

      
7.

Гришкова 
Натрій-залежний фосфатний транспортер NaPi2b як маркер раку яєчника: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / Віталіна Сергіївна Гришкова ; НАН України; Інститут молекулярної біології та генетики. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2
Шифр НБУВ: РА364919

Рубрики:

      
8.

Дубініна В.Г. 
Диференційований підхід до лікування безпліддя у хворих з полікістозом яєчників: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.Г. Дубініна ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено збільшення ефективності лікування беплідності у жінок з кломіфенрезистентною формою синдрому полікістозних яєчників. За результатами порівняльного аналізу на ретроспективному етапі дослідження визначено критерії диференційованого добору хворих для ендохірургічного та консервативного методів індукції овуляції. Розроблено методику диференційованого застосування ендохірургічного та консервативного методів з використанням вищезазначених критеріїв лікування кломіфенрезистентних хворих з полікістозом яєчників, яка сприяє підвищенню частоти відновлення овуляторних циклів і заплідненню після оперативного лікування на 10,9 % та 11,4 %. Встановлено, що після консервативної індукції овуляції вагітність настає на 8,6 % частіше на відміну від рандомізованого підходу до дослідженого методу лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-5 + Р712.54-5
Шифр НБУВ: РА316474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Желєзна Г.О. 
Клініко-морфологічне та гормональне обгрунтування реабілітаційних заходів відновлення репродуктивної функції у пацієнток з синдромом полікістозних яєчників: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.О. Желєзна ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2004. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності відновлення репродуктивної функції у жінок з синдромом полікістозних яєчників після ендохірургічної стимуляції овуляції. Визначено клінічні, гормональні та морфологічні фактори ризику неефективного лікування та розроблено алгоритм прогнозування безплідності у пацієнток з відновленою після ендохірургічної стимуляції овуляторною функцією. Уточнено деякі аспекти патогенезу синдрому полікістозних яєчників на підставі комплексного вивчення гормонів, показників метаболізму та морфоструктури яєчиків і виявлення між ними багатофакторних кореляційних зв'язків. Науково обгрунтовано метод реабілітації репродуктивної функції безплідних жінок з синдромом полікістозних яєчників після ендохірургічної стимуляції овуляції, використання якого дозволило підвищити частоту настання вагітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-5 +
Шифр НБУВ: РА333307

Рубрики:

      
10.

Железняков О.Ю. 
Сучасні методи медичної візуалізації доброякісних пухлин, пухлиноподібних утворень яєчника та захворювань, які їх імітують: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Ю. Железняков ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено методику дослідження та оптимальні методичні підходи до проведення магнітно-резонансної томографії (МРТ) у випадку об'ємних утворень яєчників. Вивчено якісні та кількісні магнітно-резонансні тканинні характеристики здорової тканини яєчників, пухлин, пухлиноподібних утворень, захворювань, які імітують об'ємні утворення яєчників. Проведено порівняльну оцінку даних МР-томографії та інших методів дослідження стосовно морфологічних змін геніталій у випадку доброякісних пухлин та непухлинних захворюваннях яєчників. Визначено інформативність МР-томографії в діагностиці та диференціації захворювань яєчників щодо інших методів дослідження. Установлено, що використання кількісних МР-параметрів (часу релаксації, протонної щільності, показників інтенсивності сигналу) підвищує діагностичні можливості МРТ, дає змогу передбачити морфологічну структуру яєчників, що впливає на тактику лікування хворих і визначає обсяг майбутньої операції. Установлено, що комплексне використання додаткових методів дослідження в сполученні з клінічним обстеженням у 97,1 % спостережень дає змогу передбачити структуру утворення яєчників у передопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-4 +
Шифр НБУВ: РА325455

Рубрики:

      
11.

Железняков 
Сучасні методи медичної візуалізації доброякісних пухлин, пухлиноподібних утворень яєчника та захворювань, які їх імітують: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Олександр Юрійович Железняков ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-4
Шифр НБУВ: РА325455

Рубрики:

      
12.

Казмірук О.В. 
Лікування розповсюдженого раку яєчників із застосуванням комбінованих оперативних втручань: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / О.В. Казмірук ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено діагностичний алгоритм, застосування якого дозволив найбільш адекватно визначити показання до виконання комбінованих операцій у випадку розповсюдженого раку яєчників (РЄ) та у 13 разів скоротити кількість діагностичних помилок під час визначення на доопераційному етапі ступеня поширеності пухлинного процесу, а також сприяв плануванню найбільш адекватного обсягу оперативного втручання. Відзначено, що внаслідок застосування у хворих на рак яєчників III - IV стадій комбінованого лікування, під час проведення хірургічного етапу якого було виконано комбіновані оперативні втручання, було одержано поліпшені результати лікування, а саме: установлено збільшення в 5,3 разів кількості клінічних регресій; зниження кількісних значень показників стабілізації та прогресування процесу у 2,7 разів; виявлено збільшення у 2 рази медіани виживання і на 9 місяців - показника часу до прогресування захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-59 +
Шифр НБУВ: РА338682

Рубрики:

      
13.

Козуб М.М. 
Порівняльна оцінка лапароскопічних методик лікування у відновленні репродуктивної функції хворих із дермоїдними кістами яєчників: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.М. Козуб ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Уперше досліджено вплив променевої аргонової та біполярної коагуляції й ушивання тканини яєчників кетгутом на її структуру та репродуктивну функцію самок щурів лінії Вістар. Розроблено нову методику лапароскопічного лікування пацієнток з дермоїдними кістами яєчників за допомогою променевої аргонової коагуляції. Вперше вивчено дію запропонованого методу на репродуктивну функцію пацієнток з даною патологією. Доведено позитивний вплив променевої аргонової коагуляції на показники відновлення фертильності та зниження утворення спайкового процесу у хворих протягом післяопераційного періоду. Встановлено ступінь впливу супутнього полікістозу яєчників і спайкового процесу органів малого тазу на результат лікування даної категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-5 +
Шифр НБУВ: РА355963

Рубрики:

      
14.

Колесник Г. В. 
Реабілітація жінок після поєднаних гінекологічних та хірургічних лапароскопічних операцій: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Г. В. Колесник ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Визначено особливості генезу кіст і доброякісних пухлин яєчників у поєднанні з калькульозним холециститом. Встановлено взаємозв'язок між клінічними, ехографічними, ендокринологічними й імунологічними змінами у пацієнток даної групи до і після лапароскопічного лікування. Це дозволило розширити наявні дані щодо патогенезу порушень репродуктивного здоров'я жінок, а також науково обгрунтувати необхідність розробки нового алгоритму лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-59 + Р457.520.11
Шифр НБУВ: РА379224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Кондратюк В.К. 
Пухлиноподібні ураження яєчників (діагностика, аспекти патогенезу, лікування): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / В.К. Кондратюк ; ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології" АМН України. — К., 2009. — 30 с. — укp.

Досліджено проблему збереження та відновлення репродуктивного здоров'я жінок з пухлиноподібними ураженнями яєчників. Розроблено алгоритм діагностування та вдосконалення тактики консервативного та хірургічного лікування на підставі вивчення клінічного перебігу, особливостей мікробіоценозу та вірусного інфікування, гормонального й імунного гомеостазу, анатомо-функціональних, морфологічних, імуногістохімічних, ультраструктурних особливостей органів-мішеней. Результати аналізу даних, одержаних під час дослідження, свідчать про наявність порушень системного та локального імунітету в біологічних середовищах у жінок репродуктивного віку з пухлиноподібними ураженнями яєчників. Показано, що клінічним проявом дисбалансу системи апопотозу й активації неоангіогенезу є поява, розвиток і прогресування патологічних уражень яєчників. Виявлено залежність експресії рецепторів до естрогенів і прогестерону в яєчниках від їх морфологічних особливостей (ступеня прояву гіперпроліферативних чи атрофічних змін). Проаналізовано результати лікування таких пацієнток зі складовими - протизапальною, гормональною терапією та хірургічною корекцією. Сформовано концепцію патогенетичних механізмів розвитку пухлиноподібних уражень яєчників і показано роль гормонального дисбалансу як одного з домінуючих факторів системного дискоординувального впливу на імунологічні процеси в організмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2 +
Шифр НБУВ: РА364240

Рубрики:

      
16.

Кругова І.М. 
Післяопераційна променева терапія раку яєчників з несприятливими факторами прогнозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / І.М. Кругова ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2003. — 23 с.: рис. — укp.

Із застосуванням коефіцієнтів, розрахованих на підставі моніторингу показників СА-125 установлено, що ефективність комплексного лікування з включенням променевої терапії вірогідно вища, ніж ефективність тільки комбінованої терапії. Визначено, що використання ад'ювантного курсу променевої терапії у хворих на рак яєчників стадій T2cN0M0 та T3cN0M0 стадій збільшує тривалість безрецидивного періоду захворювання в пацієнток на 12,1 і 15,4 місяця відповідно, а у хворих стадій T1cN0M0 та T3cN0M0 після оптимальної операції знижує частоту виникнення рецидиву в 1,7 разів. Відзначено, що на відміну від хворих після оптимальної операції, протипухлинна терапія первинно невилікованих пацієнток незалежно від її схеми призводить до значної зміни в лімфоцитарній ланці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-56 +
Шифр НБУВ: РА325411

Рубрики:

      
17.

Лисенко Т.П. 
Клініко-гормональні особливості синдрому полікістозних яєчників у хворих з сполучнотканинною дисплазією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.П. Лисенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Зважаючи на генетичну обумовленість синдрому полікістозних яєчників (СПКЯ) використано новий підхід щодо визначення клініко-гормональних особливостей захворювання - соматогенетичне дослідження з синдромологічним аналізом. Вперше серед різних клінічних варіантів СПКЯ виділено генетично детермінований симптомокомплекс з ознаками сполучнотканинної дисплазії (СТД). Визначено комплекси клініко-гормональних показників, специфічних для СПКЯ з симптомокомплексом сполучнотканинної дисплазії (ССТД) і хвороби полікістозних яєчників (ХПКЯ), що забезпечує нові диференційно-діагностичні підходи. Встановлено високу діагностичну цінність особливостей зовнішнього фенотипу хворих для диференціювання різних клінічних форм полікістозу яєчників (ПКЯ). Виявлено істотні порушення гормонального гомеостазу у хворих на СПКЯ зі СТД, що визначають формування хронічного ановуляторного синдрому. Визначено, що головними гормональними порушеннями є гіперпролактинемія, гіперандрогенія, гіпоестрогенія, а також підвищення глюкокортикоїдної активності кори надниркових залоз. Науково обгрунтовано доцільність проведення соматогенетичного дослідження хворих з ПКЯ для вибору лікувальної тактики - консервативної або хірургічної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-37 +
Шифр НБУВ: РА328457

Рубрики:

      
18.

Ломницька М.І. 
Ангіогенез в раку яєчника: цитокінна регуляція та прогностичне значення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / М.І. Ломницька ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено прогностичну цінність ступеня мікроваскуляризації раку яєчників (МВ РЯ) для виживаності хворих. Запропоновано використання цього показника у клінічній практиці. Запропоновано визначати ступінь експресії білка BRCA1 у клітинах РЯ для прогнозу виживаності хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-2 +
Шифр НБУВ: РА340391

Рубрики:

      
19.

Лук'янова Н.Ю. 
Молекулярно-біологічні особливості злоякісних пухлин яєчника з фенотипом лікарської резистентності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Н.Ю. Лук'янова ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено молекулярно-біологічні особливості злоякісних клітин лінії А2780 під час формування резистентності до цисплатину та доксорубіцину та визначено їх прогностичне значення щодо розвитку пухлин у хворих на рак яєчника. В експериментах in vitro показано, що формування фенотипу лікарської резистентності до цисплатину та доксорубіцину супроводжується змінами морфологічної будови й ускладенням ультраструктурної організації вихідних клітин ліній А2780. Доведено, що за умов застосування різних цитостатиків, феномен лікарської резистентності формується із залученням різних механізмів: резистентність до доксорубіцину в клітинах раку яєчника людини розвивається за mdr1-залежним механізмом, а резистентність до цисплатину - шляхом зміни екпресії ферментів глутатіонової системи й антиапоптичного білка Bcl-2. Встановлено кореляцію експресії молекулярних маркерів, асоційованих з лікарською резистентністю, з клініко-морфологічними характеристиками хворих на рак яєчника. Виявлено, що найбільш інформативними імуногістохімічними маркерами резистентності пухлин хворих на рак яєчника до цитотоксичної дії доксорубіцину є підвищена експресія Р-глікопротеїну. Встановлено, що гіперекспресія Bcl-2 та глутатіон-S-трансферази в цих пухлинах свідчить про наявність резистентності злоякісних клітин до циплатину та карбоплатину, відповідно. Виявлено, що підвищений рівень експресії P-gp, GST і Bcl-2 є характерним для хворих на рак яєчника з низькою медіаною тривалості життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2 + Р569.715.2
Шифр НБУВ: РА350581

Рубрики:

      
20.

Марічереда В.Г. 
Перед- та інтраопераційна діагностика об'ємних утворень яєчників: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.00.01 / В.Г. Марічереда ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено перевагу біофізичного методу діагностики - лазерну кореляційну спектроскопію (ЛКС) сироватки крові. За результатами ЛКС вивчено стан гомеостазу пацієнток з об'ємним утворенням яєчників (ОУЯ), з доброякісними та злоякісними пухлинами матки. Обгрунтовано клінічну ефективність застосування ЛКС у диференційній діагностиці ОУЯ. Встановлено високу чутливість методу, як на етапі клінічних проявів, так і на доклінічній стадії патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-4
Шифр НБУВ: РА321163

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського