Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (429)Книжкові видання та компакт-диски (108)
Пошуковий запит: (<.>U=Р601.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ібрагім Юсеф Тауфік Ахмад 
Атопічний дерматит в поєднанні з грибковою інфекцією (розповсюдженість, особливості клініки та патогенезу, комплексне лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Ібрагім Юсеф Тауфік Ахмад ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування хворих на атопічний дерматит (АД) з супутньою грибковою інфекцією шляхом застосування в загальній терапії препаратів, здатних справляти фунгістатичну та фунгіцидну дію. У процесі обстеження 70-ти хворих на АД у 64,79 % з них виявлено ураження шкіри та нігтьових пластинок грибами, що сприяло поширеному та більш тяжкому перебігу патологічного процесу. Зазначено, що застосування у комплексній терапії АД, крім системних засобів та препаратів для місцевого лікування, протигрибкових препаратів "Ламізил" та "Орунгал" сприяє мікологічному видужанню хворих, полегшує тяжкість перебігу, подовжує періоди ремісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.11-3 +
Шифр НБУВ: РА327362

Рубрики:

      
2.

Коган Б.Г. 
Діагностика і терапія розацеа, демодекозу, дерматиту періорального з урахуванням спільних чинників виникнення, патогенезу та особливостей клінічного перебігу дерматозів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 / Б.Г. Коган ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 44 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності діагностики, лікування та запобігання розвитку рецидивів розацеа, демодекозу та дерматиту перорального. Доведено існування ряду подібних екзогенних та ендогенних чинників виникнення та розвитку даних дерматозів, показано особливу значущість інвазії кліщів D.folliculorum і D.brevis. Розроблено стандартну комплексну програму первинного клінічного лабораторного та спеціального обстеження хворих на розацеа, демодекоз і дерматит періоральний та визначено диференційно-діагностичні ознаки клінічної картини даних дерматозів. На підставі комплексного вивчення морфологічних і функціональних особливостей кліщів Demodex folliculorum і Demodex brevis доведено, що спеціалізація щодо паразитизму даних кліщів-демодецид зумовлена рядом взаємозалежних відносин з хазяїном - гостальною, топічною, статевою, віковою та сезонною формами специфічності. З'ясовано, що присутність кліщів-демодецид у ділянках запального процесу на шкірі обличчя у хворих на демодекоз, розацеа і дерматит періоральний є імуносупресивним чинником, який викликає певні зміни характеру запального процесу, зокрема сприяє його хронічному перебігу. Встановлено певне значення у патогенезі досліджуваних дерматозів судинного компонента на локальному та системному рівнях, а також порушень балансу рівнів статевих гормонів (андрогенів, естрогенів) в організмі хворих. Розроблено удосконалену комплексну програму терапії розацеа, демодекозу та дерматиту періорального, яка передбачає заходи, спрямовані на ерацикацію кліщів-демодецид, а також індивідуалізоване врахування особливостей клінічної картини запального процесу та наявності супутньої патології в різних органах і системах організму хворих. Запропоновано оригінальний метод запобігання розвитку рецидивів досліджуваних дерматозів, який, з урахуванням притаманної кліщам-демодецидам сезонної специфічності та певної залежності їх біологічного циклу розвитку від балансу рівнів статевих гормонів в організмі хазяїна, передбачає проведення терапевтичних заходів, спрямованих на досягнення повної ерадикації цих паразитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.20-52 + Р601.122.7-52 +
Шифр НБУВ: РА343969

Рубрики:

      
3.

Туркевич 
Діагностика та лікування поверхневого кандидозу шкіри та слизових в осіб з початковим порушенням вуглеводного обміну: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Соломія Андріївна Туркевич ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.122.7 + Р517.42
Шифр НБУВ: РА352602

Рубрики:

      
4.

Міхеєв О.Г. 
Індуктори інтерферону в лікуванні герпетичної інфекції шкіри: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.Г. Міхеєв ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено роль порушень інтерферонового та імунного статусів у патогенезі рецидивуючого простого герпесу, рівень яких відповідав частоті рецидивів інфекції. На підставі отриманих даних та за урахуванням клінічної характеристики захворювання розроблено комплексні методи лікування, що поєднують призначення супресивної тривалої терапії ацикловіром (або терапевтичного використання герпетичної вакцини) та індукторів інтерферону (лікарського засобу "Циклоферон" та оральної поліомієлітної вакцини як вірусного стимулятора продукції інтерферону). Розглянуто ефективність індивідуального підбору імуномодуляторів (за результатами дослідження чутливості лімфоцитів до препаратів, що коригують імунний статус). Протирецидивний ефект індукторів інтерферону може бути обумовлений посиленням здатності лейкоцитів продукувати alpha-інтерферон та, водночас, балансувати ЕТ-клітинний імунітет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.112-25
Шифр НБУВ: РА308864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Сафронова Я.М. 
Клініко-імуно-морфологічне обгрунтування застосування системних і топічних імуномодуляторів в комплексному лікуванні хворих на атопічний дерматит: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.20 / Я.М. Сафронова ; Ін-т дерматології та венерології АМН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено відомості щодо патогенезу атопічного дерматиту. Вивчено особливості місцевих імунних реакцій шкіри хворих на атопічний дерматит залежно від ступеня тяжкості захворювання. Виявлено особливості колагеноутворення й апоптозу епітеліоцитів шкіри хворих на атопічний дерматит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.111.3-5
Шифр НБУВ: РА372601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Шкільна М. І. 
Клініко-патогенетичні особливості деяких форм кропив'янки та дерматитів алергічного генезу на тлі лямбліозу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.20 / М. І. Шкільна ; Ін-т дерматології та венерології АМН України. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено вирішення актуальної наукової задачі - підвищення ефективності комплексної терапії хворих на кропив'янку, алергічні контактні дерматити на тлі лямбліозу на підставі вивчення клініко-патогенетичних особливостей їх перебігу, вдосконалення діагностики супутнього паразитозу. Встановлено обтяжливий вплив лямбліозу на клінічний перебіг кропив'янки й алергічних контактних дерматитів. Розроблено експрес-метод виявлення лямблій у зіскрібку зі слизової оболонки язика хворих. Доведено негативний вплив лямбліозу на клітинну ланку імунітету даних пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.37-3 + Р601.111.3-3 + Р517.56-3
Шифр НБУВ: РА373446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ковальчук М.Т. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу атопічного дерматиту на тлі вірусно-бактерійних асоціацій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / М.Т. Ковальчук ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Установлено, що наявність HBV- і HCV-інфекцій супроводжується збільшенням частоти поширених і дифузних форм ураження шкіри. Визначено, що поєднання цих інфекцій більше впливає на атопічний дерматит (АД), ніж моноінфекція, у фазі реплікації HBV- і під час загострення HCV-інфекцій зростає частота дифузних форм і тяжкість АД. З'ясовано, що поєднання АД з цими інфекціями супроводжується погіршанням функції та структури печінки, про що свідчить збільшення вмісту загального білірубіну та його непрямої фракції в сироватці крові, активності АлАТ і АсАТ, показника тимолової проби. Виявлено також зростання концентрації кріоглобулінів і молекул середньої маси. У хворих на АД установлено зміни видового та кількісного складу мікрофлори в уражених топодермах шиї та ліктя, зокрема зростання щільності колонізації аеробними мікроорганізмами, а також зменшення коефіцієнта видового розмаїття мікробіоценозів, збільшення частоти висіву S. aureus. Зазначено, що на ці процеси впливає супровідна HBV-інфекція та фаза вірусу. У комплексній терапії апробовано індуктори ендогенного інтерфероноутворення "Аміксин" і "Циклоферон", які сприяють регресу клінічних проявів АД і продовженню його ремісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.1-3
Шифр НБУВ: РА326472

Рубрики:

      
8.

Хімейчук Л.О. 
Клініко-патогенетичні особливості сучасного перебігу атопічного дерматиту та методи їх медикаментозної терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Л.О. Хімейчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше вивчено кореляційні зв'язки між рівнем продукції цитокінів, кількістю периферичних Т- і В-лімфоцитів у сироватці крові та клінічною картиною атопічного дерматиту (АД). Встановлено імуномодулюючий вплив на ланки гуморального та клітинного імунітету у випадку АД імуномодулятора вітчизняного виробництва "Флуренізид". Зазначено, що результати дослідження дозволяють зробити висновки про скорочення періоду лікування у середньому на 4 доби, тривалості шкірного свербіжу на 2 - 3 доби, зростання кількості хворих, виписаних у стані клінічного одужання, на 21,4 % та зменшення хворих, що поступили на повторне лікування з приводу загострення протягом року на 20,75 % у групі, що приймала дану терапію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.11-3 +
Шифр НБУВ: РА324142

Рубрики:

      
9.

Світлова О. Б. 
Комплексна диференційована терапія хворих на мікози шкіри та слизових оболонок з супутніми хронічними запальними захворюваннями кишечнику: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.20 / О. Б. Світлова ; Ін-т дерматології та венерології АМН України. — Х., 2010. — 17 с. — укp.

Досліджено ефективність лікування хворих на мікози з урахуванням змін функціонального стану кишечнику й імунного статусу. Встановлено, що у хворих на мікози з супутніми хронічними запальними захворюваннями кишечнику, переважають дисеміновані форми мікозу. Виявлено дисбіоз і значні відхилення у Т-ланці імунітету, активацію гуморального імунітету, підвищення CD95+, рецепцію до ІL-2 (CD25+) знижено. Розроблено й обгрунтовано комплексну етіотропну та патогенетичну терапію хворих на мікози з супутніми захворюваннями кишечнику, з використанням антимікотиків, імуномодуляторів і препаратів для корекції діяльності шлунково-кишкового тракту. Надано клініко-лабораторне оцінювання ефективності даної комплексної терапії у порівнянні з традиційними методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.12-5 + Р661.220.111-5 + Р413.301.1-5
Шифр НБУВ: РА376127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Горбунцов В.В. 
Комплексна таргетна терапія маласезіозу шкіри: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 / В.В. Горбунцов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Встановлено, що маласезіоз шкіри (МШ) існує виключно як комбінація декількох його окремих, різних клінічних форм, які існують одночасно та сумісно, поєднуються, характеризуються хронічним перебігом з послідовною трансформацією проявів, поширенням, розвитком ускладнень, складних і стійких уражень. Встановлено, що у хворих на МШ спостерігаються особливості змін імунологічних показників, показників вмісту стероїдних гормонів, мінерального обміну й обміну ліпідів, пов'язані між собою та залежні від особливостей клінічних проявів захворювання. Визначено, що хворі на МШ об'єктивно розподіляються на окремі клініко-терапевтичні групи, що розрізняються за особливостями клінічних проявів, змін імунних показників, показників обміну стероїдних гормонів, ліпідів і мінералів. Зазначено, що проведення хворим даної комплексної терапії, яка враховує всі одночасно існуючі прояви МШ, особливості його перебігу та патогенетичних змін, є більш ефективним у порівнянні з традиційною терапією окремих його клінічних форм, суттєво підвищує якість лікування хворих, нормалізує стан імунітету, обміну електролітів, статевих і кортикостероїдних гормонів, ліпідів, запобігає виникненню рецидивів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.12-5 +
Шифр НБУВ: РА369114

Рубрики:

      
11.

Шуленіна О.В. 
Комплексне лікування хворих на атопічний дерматит з урахуванням нейровегетативних та метаболічних порушень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.20 / О.В. Шуленіна ; Ін-т дерматології та венерології АМН України. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Наведено результати нейровегетативних і метаболічних порушень у хворих з різними клініко-морфологічним формами дерматиту. Вперше виявлено особливості метаболічних та ексудативних порушень, імунного запалення в шкірі, порушення вегетативної регуляції та зниження адаптаційних можливостей організу, порушення перекисного окиснення ліпідів і дефіцит ланок антиоксидантної системи у хворих з різними клініко-морфологічними формами атопічного дерматиту (АД). Розроблено комплексний спосіб лікування хворих на АД з застосуванням препарату кардонат, доведено його ефективність. Запропоновано оригінальну модель прогнозування ефективності терапії хворих на АД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.111.3-5
Шифр НБУВ: РА371087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Кадигроб І.В. 
Комплексне лікування хворих на трихомікози: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / І.В. Кадигроб ; АМН України. Держ. установа "Ін-т дерматології та венерології АМН України". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено клініко-епідеміологічні, мікробіологічні, імунологічні та гормональні особливості трихомікозів у дорослих. Розроблено комплексний метод терапії, який передбачає використання засобів епіляції довгого і/або пушкового волосся з новим протигрибковим препаратом "Ламікон", а також за певних випадків - раціональної терапії системними антимікотиками. Досліджено фізико-хімічні властивості та проведено вивчення in vitro антифунгальної активності препарату "Ламікон". За результатами вивчення імунного статусу відзначено зниження кількості лімфоцитів периферичної крові, що доводить про незбалансованість діяльності T-клітинної ланки й ослаблення реакції місцевого імунітету внаслідок зниження рівня імуноглобуліну A. На підставі даних, одержаних завдяки вивченню рівня гормонів гіпоталамо-гіпофізарно-тиреоїдної системи, виявлено зниження тироксину та підвищення тиреотропіну у плазмі крові у 48,2 % обстежених осіб. Проаналізовано рівень гормонів гіпоталамо-гіпофізарно-гонадної системи та встановлено зниження тестерону та гонадотропінів у чоловіків (86,6 %), а у жінок - зміни в експресії прогестерону й естрадіолу (60 %). Запропоновано метод лікування хворих на мікроспорію з застосуванням імунокоригувального препарату "Імунофан", що дозволило підвищити рівень клінічної та етіологічної виліковності до 93,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.525-5 + Р601.12-5 +
Шифр НБУВ: РА355717

Рубрики:

      
13.

Завіднюк Н.Г. 
Лікувальна ефективність індукторів інтерфероноутворення у хворих на оперізувальний герпес і вітряну віспу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Н.Г. Завіднюк ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Доведено, що оптимізувати комплексну терапію оперізувального герпесу можна шляхом поєднання двох етіотропних препаратів з різним механізмом дії: циклоферону та ацикловіру. Розкрито вплив індуктора інтерфероноутворення циклоферону, окремо і в комбінації з противірусним препаратом ацикловіром, на клінічний перебіг оперізувального герпесу і вітряної віспи та імунну відповідь організму. Наведено клініко-патогенетичне обгрунтування лікувальної ефективності нового вітчизняного перпарату протефлазиду у разі оперізувального герпесу та доведено, що цей препарат може бути альтернативою ацикловіру, коли є протипоказання до його застосування. Встановлено особливості реагування імунної системи, зокрема специфічних IgM та IgG, у хворих на вітряну віспу та оперізувальний герпес. Обгрунтовано доцільність застосування таблетованої форми циклоферону в дорослих хворих на вітряну віспу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.22-52 + Р601.112.2-52 +
Шифр НБУВ: РА342537

Рубрики:

      
14.

Слесарева Д.О. 
Лікування та реабілітація хворих на демодекоз з урахуванням виразності біохімічних, імунопатологічних реакцій та морфологічних змін: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Д.О. Слесарева ; Держ. установа "Ін-т дерматології та венерології АМН України". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі проведеного комплексного клініко-лабораторного обстеження встановлено патогенетичну значущість синдрому ендогенної інтоксикації (СЕІ) у хворих на демодекоз. Установлено, що визначення вмісту молекул середньої маси у сироватці крові й антитіл до ліпополісахариду кишкової палички як маркерів СЕІ, є важливим для підтвердження тяжкості захворювання та диференційованого призначення адекватної терапії. Шляхом виявлення крабонільних груп окиснених білків у сироватці крові установлено роль порушення окиснювально-відновлювальної рівноваги у патогенезі демодекозу. Визначено взаємозв'язок ступеня підвищення рівня карбонільних груп і тяжкості клінічних проявів захворювання. З використанням методу ультраструктурних і гістологічних досліджень описано патологічний субстрат дерми й епідермісу, на підставі змін якого наведено морфологічну характеристику різних клінічних форм демодекозу. Виявлено взаємозв'язок між проявом біохімічних, імунопатологічних і морфофункціональних реакцій та ступенем тяжкості клінічної картини захворювання, що дозволило обгрунтувати комплексний диференційований підхід до лікування, профілактики та реабілітації хворих на різні клінічні форми демодезкозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.126-5 +
Шифр НБУВ: РА360640

Рубрики:

      
15.

Трет'яков М.С. 
Мікробіологічне обгрунтування застосування антисептиків у лікуванні хворих коростою: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / М.С. Трет'яков ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено роль аутофлори шкіри у розвитку гноячкових ускладнень корости й обгрунтовано доцільність застосування для місцевого лікування даної патології комплексних лікарських засобів з протимікробними й акарицидними властивостями. Виявлено, що внаслідок розвитку паразитарного процесу зменшується бактерицидна активність шкіри, зростає щільність її заселення піогенними коками, які викликають гноячкові ускладнення корости. Для лікування ускладенних і неускладенних форм корости розроблено комплексну мазь декаметоксину та бензил-бензоату на гідрофільній основі. Досліджено акарицидні та протимікробні властивості нового лікарського засобу, показано відсутність у нього подразнюючої й алергізуючої дії. Експериментально підтверджено високу лікувальну ефективність комплексної мазі декаметоксину та бензил-бензоату на гідрофільній основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.126.4-52 +
Шифр НБУВ: РА360342

Рубрики:

      
16.

Герасимів І.М. 
Мікробіологічне обгрунтування застосування мірамістину для корекції мікробіоценозу шкіри: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / І.М. Герасимів ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше у здорових осіб і хворих з дерматомікозами ступнів вивчено особливості мікробіоценозів шкіри стоп. Встановлено зміни щільності бактеріальних популяцій і складу мікробних угруповань під час формування ураження на поверхні шкіри. Доведено, що мікробіоценоз здорової шкіри нижніх кінцівок під час формування патологічного процесу змінюється. Вперше у хворих з мікозами стоп вивчено особливості змін мікробіоценозів шкіри після місцевих аплікацій мірамістину. Доведено, що за даних умов відбувається реструктуризація мікробіоценозів шкіри, яка характеризується зменшенням щільності колонізації топодемів мікроорганізмами усіх видів і змінами в структурі бактеріальних угруповань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.12-52 +
Шифр НБУВ: РА354887

Рубрики:

      
17.

Буянова О.В. 
Мікроциркуляторне русло шкіри людини в зв'язку зі становленням її структури в нормі і при грибовидному мікозі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 / О.В. Буянова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 34 с. — укp.

Досліджено міжклітинні взаємодії у процесі розвитку епідермісу, дерми, мікроциркуляторного русла (МЦР) у перенатальному періоді онтогенезу та у дорослих. Розроблено новий напрямок у дерматології, який грунтується на розробці клініко-морфологічних паралелей розвитку грибовидного мікозу та встановленні клінічного значення морфологічних змін МЦР шкіри. Отримано два механізми ангіогенезу внаслідок грибовидного мікозу та доведено його виснажуючий, незавершений характер. Розроблено диференціально-діагностичні критерії з метою ранньої діагностики даного захворювання, що знайшло практичне застосування у дерматології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.12-3
Шифр НБУВ: РА308999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Шармазан С.І. 
Обгрунтування патогенетичної терапії розацеа у жінок клімактеричного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / С.І. Шармазан ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Вперше у жінок клімактеричного віку, хворих на розацеа, вивчено рівень статевих і гонадотропних гормонів. Проаналізовано функціональне взаємовідношення системи гіпофіз - гонади внаслідок даного захворювання. З'ясовано роль гепатобіліарної та ендокринної сфер у патогенезі розацеа у жінок клімактеричного періоду. Для лікування застосовано препарати, які коригують гормональний статус, а також проаналізовано їх вплив на шкіру обличчя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.11-37 + Р712.59-3
Шифр НБУВ: РА310049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Марван Ікін Нажи Марака 
Оптимізація комплексного лікування хворих на мікози стоп з урахуванням дисбалансу систем імунітету гемостазу та неспецифічної резистентності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Марван Ікін Нажи Марака ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Розроблено патогенетичні підходи щодо лікування хворих на мікози стоп на підставі вивчення функціонального взаємозв'язку систем імунітету, неспецифічної резистентності та гемостазу. Обгрунтовано доцільність комплексного лікування даної категорії пацієнтів з використанням місцевих антимікотичних засобів у поєднанні з пероральним прийомом нікотинової кислоти. Визначено причини розвитку мікозів стоп після стресових реакцій, які виникають як результат порушення антимікотичної резистентності, інгібіції рецепторів до C5-компонента комплементу на моноцитах та нейтрофілах, а також внаслідок негативної дії антигенів Tr.rubrum на рецепторну активність імунокомпетентних клітин дисфункції імунітету та гемостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.121/123-5 +
Шифр НБУВ: РА346908

      
20.

Мантула А. О. 
Особливості клініки та лікування дерматозів у хворих на гепатити різної етіології: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.20 / А. О. Мантула ; Держ. установа "Ін-т дерматології та венерології АМН України". — Х., 2011. — 17 с. — укp.

Вперше встановлено особливості ендогенної інтоксикації та метаболічних порушень у хворих на хронічні дерматози на тлі вірусних гепатитів залежно від їх етіології та перебігу. Вперше доведено, що прогноз перебігу хронічних дерматозів у хворих з хронічними вірусними гепатитами пов'язаний з видом дерматозу, наявністю ендогенної інтоксикації за молекулами середньої маси 260 та присутністю хелікобактерасоційованого гастродуоденіту. Показано клініко-епідеміологічні особливості хронічних алергічних, ліхеноїдних та акнеіформних дерматозів залежно від етіології та характеру перебігу вірусних гепатитів. Науково обгрунтовано оригінальний комплексний метод лікування хронічних дерматозів у хворих з хронічними вірусними гепатитами із застосуванням амінокислот, дезінтоксикаційних і метаболічних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-37 + Р601.1-5
Шифр НБУВ: РА385737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського