Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (216)Книжкові видання та компакт-диски (108)
Пошуковий запит: (<.>U=Р601.74-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іспір'ян 
Патогенетичні механизми взаємодії і комплексна коригуюча терапія системи імунітету та мікробіоценозу кишечнику у хворих на псоріаз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Михайло Борисович Іспір'ян ; АМН України; Інститут дерматології та венерології. — Х., 2006. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5
Шифр НБУВ: РА346909

Рубрики:

      
2.

Аль Рамлаві Хішам Джаміль 
Клініко-патогенетичне обгрунтування нових методів лікування псоріазу з аналізом динаміки психосоціальної адаптації хворих: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Аль Рамлаві Хішам Джаміль ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вперше на підставі вивчення результатів спеціального анкетування хворих на розповсюджений псоріаз, що проживають у гірських і передгірських районах Івано-Франківщини встановлено наявність психоемоційних порушень різного ступеня тяжкості у пацієнтів усіх вікових груп. Найблільш виражений вплив на психосоціальний стан зареєстровано серед осіб молодого та середнього віку (від 18-ти до 40-а років). Доведено, що відповідні психоемоційні порушення обумовлені негативним впливом псоріатичної хвороби на професійну активність, побут і взаємини з оточуючими, що суттєво знижує якість життя хворих. З урахуванням в обстежених хворих на розповсюджений псоріаз різного ступеня тяжкості психоемоційних порушень розроблено комплексні індивідуальні заходи, спрямовані на психо-соціальну адаптацію пацієнтів, виявлено їх позитивний вплив на динаміку лікування. У хворих на псоріаз виявлено достовірні порушення печінкових ферментів у системах перекисного окиснення ліпідів й антиоксидантного захисту, які корелюють з розладами психосоціальної адаптації пацієнтів. Науково обгрунтовано й експериментально доведено ефективність затосування у комплексному лікуванні псоріазу вітчизняних препаратів Дарсіл, який містить 0,035 г сілімарину з плодів росторопші плямистої, та Кардонат, дія якого обумовлена синергічними ефектами його складових компонентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5 +
Шифр НБУВ: РА356363

Рубрики:

      
3.

Андрашко Ю.В. 
Терапевтична та ліпідонормалізуюча дія курортних факторів Солотвино при псоріазі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 / Ю.В. Андрашко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 38 с.: рис. — укp.

Доведено лікувальні властивості ропи та грязі озера Кунігунда (Солотвино) через вплив на шкіру їх фізико-хімічних складових і фотосенсибілізувальну дію білка бактеріородопсину галофільних бактерій, що знаходяться у ропі. Встановлено ліпідонормалізуючу дію курортних факторів у разі псоріазу. Розроблено технологію одержання та вирощування культури галобактерій, яку можна використовувати для бальнеотерапії в профільних лікувальних закладах України. Впроваджено ефективну методику лікування псоріазу за природних умов курорту "Солотвино" та водолікувального комплексу Ужгородського НПО "Реабілітація". Обгрунтовано доцільність використання озера Кунігунда як спеціалізованого дерматологічного курорту. Розроблено та впроваджено неінвазивні методи вивчення жирних кислот (ЖК) поверхні шкіри. Доведено патогенетичну значимість метаболічних порушень ліпідів у разі псоріазу, а також корекцію спектра ЖК ліпідного комплексу під впливом курортних факторів, що може бути об'єктивним критерієм ефективності лікування дерматозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-54 +
Шифр НБУВ: РА323056

Рубрики:

      
4.

Анфілова М.Р. 
Стан ендогенної інтоксикації при псоріазі в залежності від віку хворих та комплексна дезинтоксикаційна коригуюча терапія: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / М.Р. Анфілова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Шляхом комплексного клініко-лабораторного дослідження встановлено та вивчено вікові особливості прояву та ступеня інтенсивності синдрому ендогенної інтоксикації та його складових у хворих на псоріаз семи груп віком від 8-ми місяців до 82-х років. Визначено зміни за віком активності церулоплазміну, активності супероксиддисмутази, еритроцитарного індексу ендогенної інтоксикації, рівня вмісту молекул середньої маси, електроседиментаційного потенціалу, вмісту малонового діальдегіду, вмісту гідроперекисів ліпідів, цитохімічної активності ферментів, а саме: сукцинатдегідрогенази, мієлопероксидази у крові хворих на псоріаз. Проаналізовано рівень концентрації гомоцистеїну у плазмі крові, залежність його вмісту від віку хворих та вивчено його значущість у патогенезі псоріазу. За результатами клініко-лабораторних досліджень вивчено інформаційно-індексні показники ендотоксикозу з урахуванням установлених між ними прямопропорційних і оберненопропорційних зв'язків). Дані показники можна використовувати як діагностичні критерії для визначення прогресування, стабілізації, контролю ефективності лікування у хворих на псоріаз різних вікових груп. Розроблено та застосовано комплексну дезинтоксикаційну коригувальну терапію з використанням силіксу, спіруліни та гіпоглютенової дієти для лікування таких хворих, доведено її ефективність у порівнянні з традиційною терапією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5 +
Шифр НБУВ: РА354534

Рубрики:

      
5.

Біловол А. М. 
Патогенез і терапія псоріазу з різним ступенем тяжкості ендогенної інтоксикації та артеріальної гіпертензії: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 14.01.20 / А. М. Біловол ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 39 с. — укp.

Узагальнено механізми розвитку псоріазу та псоріазу, поєднаного з артеріальною гіпертензією на підставі полісистемного оцінювання гомеостатичної функції організму та стану моніторингових показників обміну речовин і систем їх регуляції з урахуванням провідних факторів ризику. Аналіз та узагальнення результатів стану оксидантно-антиоксидантного й іонного гомеостазу, імунної, нейромедіаторної й ендокринної систем, судинних ендотеліальних факторів забезпечення умов мікроциркуляції крові свідчать про порушення їх кооперативної взаємодії в забезпеченні гомеостатичної функції організму хворих на псоріаз. В основі структурно-метаболічних порушень лежать зниження процесів біоенергетики, інгібування відновлювальних синтезів, продукції макроергічних субстратів, превалювання катаболічних процесів над анаболічними, активація активних форм кисню, порушення ендотеліальної функції. Дані зміни є причиною формування тканинної гіпоксії та розвитку дистрофічних і деструктивних змін з боку шкіри, м'язової та нервової тканин, а також інших органів. Доведено, що патогенетичні особливості розвитку псоріатичного процесу як у разі псоріазу, так і за поєднаного з артеріальною гіпертензією практично не відрізняються між собою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5 + Р410.030
Шифр НБУВ: РА382242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Барінова М.Е. 
Патогенетичне обгрунтування і клінічна ефективність застосування нестероїдних протизапальних препаратів у комплексній терапії хворих на псоріаз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / М.Е. Барінова ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему індивідуалізації протизапальної терапії хворих на звичайний псоріаз, що характеризувався втратою сезонності рецидивів і крупнобляшковими інфільтрованими висипаннями на шкірі. Вперше розроблено високоінформативні експрес-методи дослідження індивідуальної чутливості пацієнта до нестероїдних протизапальних препаратів (НСПЗП) . Виявлено гіперпродукцію моноцитами периферійної крові (інтерлейкінів) ІЛ-6 і сульфідопептидних лейкотрієнів (СП-ЛТ), інтенсифікацію ПОЛ і зниження активності ферментів антиоксидантної системи (АОС), продемонстровано модулюючу дію НСПЗП на зазначені патохімічні процеси. За результатами морфологічного дослідження біоптатів шкіри хворих на псоріаз після лікування НСПЗП доведено зниження активності запального процесу в дермі й тенденцію до відновлення структурного гомеостазу в епідермісі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-52
Шифр НБУВ: РА320086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Башмаков Д.Г. 
Особливості перебігу та терапії псоріазу у міських жителів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Д.Г. Башмаков ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Диференційовано вивчено особливості клінічних проявів, перебіг псоріатичної хвороби у людей, що проживають у містах, а також поширеність і клініко-катамнестичну характеристику дерматозу. Проведено зіставний аналіз клінічних проявів і перебігу псоріазу, імунного статусу та наявності мікроелементів важких металів у хворих, що проживають у різних біосередовищах, а також характер впливу на їх організм несприятливих чинників зовнішнього середовища у містах, що дало змогу виділити різні клініко-терапевтичні групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-52
Шифр НБУВ: РА326961

Рубрики:

      
8.

Броше О.А. 
Глюкамін у комплексній терапії хворих на псоріаз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.А. Броше ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 15 с. — укp.

Дисертація містить відомості про позитивний ефект використання 14-тиденного курсу ін'єкцій глюкаміну при лікуванні поширеного псоріазу. Виявлено прискорення стабілізації та регресу патологічного процесу, зменшення тривалості госпіталізації хворих. При цьому спостерігається зменшення вмісту різних видів лейкоцитів в одиниці обсягу крові, у тому числі Т- і В-лімфоцитів, а також фагоцитуючих нейтрофілів, збільшення кількості клітин Лангерганса в епідермісі, підвищення Т-супресорної активності в периваскулярних інфільтратах дерми, більш виражене зменшення кількості лейкоцитів з HLA-Dr антигеном. Біохімічно встановлені антиоксидантний і мембраностабілізуючий ефекти глюкаміну. Гормональне дослідження крові хворих на псоріаз дозволило довести участь мелатоніну і меланоцитстимулюючого гормону в патогенезі псоріазу й запропонувати власну гіпотезу ініціалізації гіперпроліферації епідермоцитів з включенням у патогентичний ланцюг гормонів, які беруть участь у стресовій реакції, і вищеназваних гормонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-52

Рубрики:

      
9.

Вайс В.В. 
Стан ліпідного обміну у хворих на псоріаз і корекція встановлених порушень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.В. Вайс ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності терапії хворих на різні клінічні форми псоріазу шляхом застосування комплексу лікувальних факторів озера Кунігунда. На підставі аналізу результатів обстеження та лікування 111-ти хворих на псоріаз віком від 18-ти до 72-х років установлено, що у в них наявний дисбаланс жирнокислотного складу ліпідів поту, який має частковий різновекторний характер, який залежить від клінічного перебігу дерматозу. Доведено, що порушення співвідношення ліпідів жирних кислот у змивах з поверхні псоріатичної бляшки (ПБ) мають спільний напрямок за наявності та відсутності ускладнених форм захворювання. Показано, що застосування лікувальних факторів озера Кунігунда значно підвищує ефективність лікування хворих на псоріаз за рахунок лімітування клінічних проявів дерматозу та корекції жирнокислотного дисбанасу біооб'єктів, одержаних не- та інвазивним шляхом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5 +
Шифр НБУВ: РА357694

Рубрики:

      
10.

Вакіряк Н.П. 
Оптимізація лікування хворих на артропатичний псоріаз із урахуванням стану мінеральної щільності кісткової тканини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Н.П. Вакіряк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Вперше в Україні методом двофотонної рентгенівської денситометрії визначено зміни мінеральної щільності кісткової тканини осьового скелета. Встановлено гетерогенність поширеності структурно-функціональних змін кісткової тканини та її взаємозв'язок з клініко-функціональними характеристиками артропатичного псоріазу, станом про- й антиоксидантної систем. Виявлено залежність змін мінеральної щільності кісткової тканини від тривалоості та ступеня важкості захворювання й поширеності шкірного процесу. Продемонстровано багатофакторну залежність остеодефіциту у хворих на артропатичний псоріаз від загальновідомих чинників розвитку остеопорозу: віку, статі, стану менструальної функції у жінок. Вперше виявлено взаємозв'язок між станом мінеральної щільності кісткової тканини та глибиною синдрому пероксидації та гіперпродукцією маркерів обміну сполучної та кісткової тканини у разі артропатичного псоріазу. Виявлено, що використання традиційної терапії для лікування хворих з остеопенічними станами й артропатичним псоріазом позитивно не впливає на структурно-функціональний стан кісткової тканини та синдром пероксидації, зокрема, виявлено достовірне зниження показників її мінеральної щільності та подальший про- й антиоксидантний дисбаланс. мінералізації осьового скелета хворих на артропатичний псоріаз, а додавання до стандартної терапії серти - нормалізації індексів, що характеризують суглобовий синдром та усуває прояви синдрому ендогенної інтоксикації й пероксидації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5
Шифр НБУВ: РА358876

Рубрики:

      
11.

Гринюк С. М. 
Клініко-патогенетичні аспекти лікування псоріазу з урахуванням динаміки деяких ланок імунітету: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.20 / С. М. Гринюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено, що у пацієнтів, які страждають на псоріаз, зміни клітинної ланки імунітету характеризуються системністю та носять різнонаправлений характер. Зазначено, що недостатність Т-клітинної ланки імунітету поєднується з низькою кількістю антитіл-продукуючих клітин, перерозподілом цитотоксичної функції та нагромадженням явищ інтоксикації. Виявлено зміни у показниках ліпідограми, на підставі чого зроблено висновок про наявність взаємозв'язку між вираженістю порушень показників ліпідограми та ступеня ураження серцево-судинної та гепатобіліарної систем. Встановлено більш виражений позитивний ефект поєднання базової терапії з епадолом, урсохолом і флуренізидом, ніж застосування виключно базової терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5
Шифр НБУВ: РА374456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Кауд Дія 
Патогенез і лікування псоріазу у хворих з метаболічним синдромом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Кауд Дія ; Держ установа "Ін-т дерматології та венерології АМН України". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено патогенетичні особливості перебігу псоріазу на тлі метаболічного синдрому (МС) для підвищення ефективності патогенетичної терапії у хворих з МС з урахуванням імунологічних і патофізіологічних змін. Одержали подальший розвиток уявлення щодо патогенетичної ролі цитокінового гомеостазу, ендотеліальної дисфункції, порушень фібринолітичної та прокоагулянтної активності мононуклеарних лейкоцитів і клітин ендотелію судин на перебіг і лікування метаболічних порушень у хворих на псоріаз. Розроблено новий оригінальний високоефективний патогенетично обгрунтований метод комплексної терапії метаболічних порушень у хворих чоловічої статі на псоріаз, який грунтується на використанні препарату ліпофлавон. У порівнянні зі стандартним лікуванням, завдяки нормалізації рівня цитокінів IL-1 beta, TNF-alpha і IL-4, відновленню функціональної активності судинного ендотелію та покращанню реологічних показників крові спостерігається підвищення ефективності лікування в 2,4 раза за рахунок скорочення кількості рецидивів у 1,7 раза, та строків досягнення стійкої клініко-терапевтичної ремісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5 + Р415.2-38 +
Шифр НБУВ: РА368589

Рубрики:

      
13.

Король В.М. 
Еферентна терапія хворих псоріазом у поєднанні з гіпертермією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.М. Король ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 23 с. — укp.

Вперше застосовано оригінальний комбінований метод еферентної терапії, що включає одночасне проведення гемосорбції та ультрафільтрації. Запропоновано методи лікування псоріазу загальною гіпертермією та загальною гіпертермією з гіпероксією, які було проведено за оптимально підібраних, науково обгрунтованих режимів і мікрокліматичних параметрів оточуючого середовища термо- і термооксичної камер. Розроблено діагностичні методи: термографічної оцінки ступеня активності патологічного процесу та визначення ефективності лікування псоріазу; визначення чутливості організму до гіпероксичного газового середовища за умов високої температури; визначення активності та підрахунку кількості функціонуючих потових залоз, які дають змогу оптимізувати процес лікування та об'єктивізувати оцінку його ефективності. За результатами досліджень науково обгрунтовано комплексну терапію псоріазу, яка включає поетапне застосування еферентного методу лікування в комбінації з загальною гіпертермією чи загальною гіпертермією з гіпероксією з урахуванням форми та стадії захворювання, що оптимізує процес лікування. На базі цілеспрямованого застосування розроблених методів лікування з урахуванням патогенетичних механізмів перебігу псоріазу, клінічної форми та стадій захворювання створено принципово новий напрямок в комплексній терапії псоріазу, заснований на оптимальному поєднанні чинників: виведення токсичних речовин із організму; нормалізації імунологічної реактивності, відновленні периферичної гемодинаміки, функції потових залоз і кисневого балансу крові та тканин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-544 +
Шифр НБУВ: РА323504

Рубрики:

      
14.

Мілус І.Є. 
Комплексне лікування хворих на псоріаз на тлі супутньої патології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / І.Є. Мілус ; Укр. НДІ дерматології та венерології. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5
Шифр НБУВ: РА310267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Миронюк 
Реабілітаційно-відновлювальна терапія хворих на псоріаз з урахуванням співвідношення показників якості життя пацієнтів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Іван Святославович Миронюк ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5
Шифр НБУВ: РА359417

Рубрики:

      
16.

Муат Абдель Джаффар Камель Алавнех 
Функціональний стан системи ейкозаноїдів у хворих на псоріаз, комплексне їх лікування із застосуванням ейкозамодулюючої терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Муат Абдель Джаффар Камель Алавнех ; АМН України; Інститут дерматології та венерології. — Х., 2004. — 18 с.: табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-52
Шифр НБУВ: РА329243

Рубрики:

      
17.

Ніколаєва З.А. 
Комплексна терапія псоріазу з урахуванням патогенетичних механізмів порушень мікроциркуляції в шкірі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / З.А. Ніколаєва ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вирішено наукову задачу підвищення ефективності лікування псоріазу з урахуванням механізмів патогенезу, клінічного перебігу дерматозу та терапевтичної корекції системних порушень в організмі хворих. Доведено наявність у більшості з них поєднаної патології органів шлунково-кишкового тракту, гепатобіліарної системи й ознак кардіального синдрому, взаємопов'язаного з дисплазією з'єднувальної тканини, зокрема, синдрому ранньої реполяризації шлуночків серця. З застосуванням методу шкірної динамічної сцинтиграфії установлено наявність розладів мікроциркуляції у судинах шкіри хворих на псоріаз, зокрема, у зонах ураження псоріатичним висипом та у ділянках візуально неураженої шкіри. Виявлено метаболічні зміни у ліпідному складі сироватки крові та мембран еритроцитів і підвищення активності печінкових ферментів у хворих на псоріаз, що у поєданні з діагностованими у пацієнтів патологіями гепатобіліарної системи, кардіального синдрому та порушень мікроциркуляції у судинах шкіри відображає взаємозв'язок чисельних ланок патологічного процесу за цього дерматозу, а також може слугувати додатковим діагностично-прогностичним критерієм активності псоріатичного процесу й ефективності терапевтичних заходів. Розроблено метод лікування псоріазу з включенням до комплексної терапії лікарських засобів з метою корекції певних системних порушень в організмі хворих, що сприяє прискоренню регресу псоріатичної висипки та подовженню ремісії дерматозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5 +
Шифр НБУВ: РА348903

Рубрики:

      
18.

Олійник І.О. 
Комплексне лікування хворих на артропатичний псоріаз з урахуванням ступеня тяжкості, особливостей перебігу захворювання: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 / І.О. Олійник ; Держ. установа "Ін-т дерматології та венерології АМН України". — Х., 2009. — 37 с. — укp.

Удосконалено методики діагностування та лікування хворих на артропатичний псоріаз (АП) різного ступеня тяжкості. Відзначено, що особливість метаболізму кісткової та хрящової тканини у разі АП зумовлена деструкцією колагену та дисбалансом в обміні сульфатованих глікозаміногліканів і порушеннями у ремоделюванні кісткової тканини. Доведено, що впровадження певних методів променевого діагностування сприяє виявленню дорентгенологічних змін у суглобах у разі псоріазу. Розроблено комплексний метод лікування хворих на АП відповідно до головної ланки патогенезу з використанням базових препаратів протизапальної дії, а також препаратів, що покращують кістковий метаболізм і стан хрящової тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5 + Р418.120.9-5 +
Шифр НБУВ: РА365424

Рубрики:

      
19.

Ольховська Ю.О. 
Інгібітори клітинного циклу у патогенезі псоріазу та комплексна терапія виявлених порушень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Ю.О. Ольховська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 16 с. — укp.

З урахуванням результатів оцінювання патогенетичних механізмів сучасних методів терапії псоріазу визначено роль інгібіторів клітинного циклу у патогенезі захворювання. Уперше використано імуногістохімічні тести для встановлення підвищення експресії білків p16, p19, p21, p53 у шкірі хворих на псоріаз. Досліджено характеристики гіперпроліферативних процесів на рівні інгібіторів клітинного циклу у хворих на псоріаз. З'ясовано, що відсутність зниження експресії білків p16, p19, p21, p53 свідчить про неефективність проведеної комплексної терапії, а також про несприятливий перебіг псоріатичного процесу. Доведено, що підвищена експресія цих білків у міжрецидивний період до появи нових висипань на шкірі свідчить про початок рецидиву. Наведено рекомендації щодо використання препарату глутоксим у дозі 1 в/м щодня протягом 10-ти днів у протирецидивному курсі терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5 +
Шифр НБУВ: РА368534

Рубрики:

      
20.

Перехрестенко А.П. 
Порівняльна характеристика ефективності використання ультрафіолетового опромінення та поляризованого світла в комплексній терапії хворих на псоріаз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / А.П. Перехрестенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Наведено результати клініко-лабораторних досліджень, проведених у 108-ми хворих з різними формами, стадіями та типами псоріазу. З метою підвищення ефективності терапії вперше застосовано для лікування хворих на псоріаз опромінення шкіри поляризованим світлом (ПС). За допомогою термографічних досліджень вперше встановлено зміни у розподілі полів інфрачервоного випромінювання теплового потоку у хворих з різними формами псоріазу, що пропонується використовувати як додатковий критерій для уточнення стадії артропатичного псоріазу, його локалізації та оцінки ефективності лікування. Розроблено показання щодо диференціального використання сеансів ПС та ультрафіолетового опромінення у комплексному лікуванні за осінньо-зимового та весняно-літнього типів псоріазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5 +
Шифр НБУВ: РА323931

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського