Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (277)Книжкові видання та компакт-диски (70)
Пошуковий запит: (<.>U=Р608.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Шухтін 
Гормональні механізми патогенезу вугрової хвороби: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Вадим Вікторович Шухтін ; Одеський держ. медичний ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-1
Шифр НБУВ: РА365779

Рубрики:

      
2.

Клименко А.В. 
Диференційна діагностика та комплексне лікування вугрової хвороби (акне) і акнеподібних дерматозів (розацеа, демодикоз): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / А.В. Клименко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Визначено певні прикметні клінічні ознаки та симптомокомплекси, притаманні акне, розацеа та демодикозу, що дозволяє однозначно розрізняти нозологічні форми та клінічні варіанти акне, розацеа та демодикозу, а також використовувати їх у якості логічних моделей на попередньому етапі орієнтовної діагностики цих дерматозів. У хворих на акне встановлено достатньо високу частоту дисбалансу рівня статевих гормонів і патології органів репродуктивної системи, а у хворих на розацеа та демодикоз - більш високу частоту порушень функцій органів шлунково-кишкового тракту та печінки. Встановлено, що у ході цього, у хворих на розацеа та демодикоз діагностовано високий рівень комбінованої соматичної обтяженості, що вказує на можливість сукупності її впливу на розвиток і перебіг цих дерматозів. Доведено важливе значення лабораторних тестів на наявність кліщів-демодицид і визначених прикметних клінічних ознак для диференційної діагностики акне, розацея та демодикозу. Розроблено раціональні схеми лікування хворих на акне, розацеа та демодикоз, які передбачають поетапне індивідуалізоване проведення базисної комбінованої терапії, терапевтичних заходів щодо усунення чинників, значимих у патогенезі цих дерматозів, а також застосування засобів лікарської косметики, що дозволяє досягати повного виліковування та прийнятного косметологічного ефекту у більшого відсотка пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1 +
Шифр НБУВ: РА366424

Рубрики:

      
3.

Стоянова О.В. 
Диференційований підхід до лікування хворих на різні форми розацеа з урахуванням вираженості імунопатологічних реакцій: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.В. Стоянова ; Держ. установа "Ін-т дерматології та венерології АМН України". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено комплексну терапію хворих на різні клінічні форми розацеа з урахуванням вираженості змін в імунній системі. Доведено, що у таких хворих наявні зміни в імунній системі (запалення, алергізація та аутоімунізація). Установлено, що у хворих на розацеа запальний процес за рахунок високого рівня прозапальних цитокінів інтерлейкіна-1 (ІЛ-1), ІЛ-6 та їх розчинних рецепторів і рівня C-реактивного білка (CРБ) відбувається за запальної та пізньої форм захворювання. Показано, що рівень кількості аутоантитіл до тканин шкіри, печінки та підшлункової залози є найбільшим за пізньої форми розацеа, та розпочинається за запальної форми. Установлено виражену алергізацію високого ступеня у групах хворих на судинну та запальну форми розацеа на підставі високого рівня IgE-загального й алергенспецифічного. З урахуванням одержаних результатів розроблено та проведено індивідуальне лікування з застосуванням скінорену гелю, фексофасту, ербісолу, залежно від вираженості імунопатологічних реакцій у різних клінічних групах хворих на розацеа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-5 +
Шифр НБУВ: РА353762

Рубрики:

      
4.

Вольбин С.В. 
Диференційовані підходи до лікування хворих на вугрову хворобу з урахуванням метаболічних порушень, мікробіоценозу шкіри та кишечника: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / С.В. Вольбин ; ДУ "Ін-т дерматології та венерології АМН України" НАН України. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано й удосконалено методи патогенетичної терапії хворих на вугрову хворобу (ВХ) на підставі вивчення метаболічних показників крові, мікробіоценозу шкіри та кишечнику. Установлено метаболічні порушення різного характеру у 87,27 % хворих на ВХ. У таких хворих виявлено порушення мікробіоценозу шкіри у вигляді обмеження якісного складу та збільшення обсіменіння ураженої шкіри. У всіх хворих на ВХ спостережено зміну якісного та кількісного складу мікробіоценозу кишечнику. Розроблено, обгрунтовано та впроваджено в клінічну практику новий комплексний метод терапії таких хворих, що передбачає застосування системних препаратів залежно від провідних етіопатогенетичних факторів, засобу для здійснення корекції Хілак форте та засобу для місцевої терапії на основі рослинних компонентів Угрин і лосьону Зінерит, що призводить до нормалізації порушень і підвищує ефективність лікування. Диференційоване призначення комбінованої терапії з урахуванням основних чинників ВХ забезпечує клінічну ремісію у 92,1 % випадків, успішно коригує виявлені порушення в організмі пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-5 +
Шифр НБУВ: РА359648

Рубрики:

      
5.

Федорич Л. Я. 
Імуномезотерапія в комплексному лікуванні вугрової хвороби та розацеа: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.20 / Л. Я. Федорич ; Нац. мед. ун-т ім. О. О. Богомольця. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Виявлено зміни, які вказують на наявність і роль порушень гуморального імунітету в патогенезі даних дерматозів. Розроблено методику оцінювання ефективності впливу ін'єкційних медичних препаратів на стан місцевого імунітету шкіри за рахунок змін її поверхневої та глибокої аутомікрофлори, за допомогою якої доведено, що імуномезотерапія препаратами поліоксидоній та лонгідаза достовірно стимулює місцевий імунітет шкіри. Встановлено, що ультразвукове діагностичне сканування шкіри може застосовуватись для оцінювання ефективності лікування вугрової хвороби, зокрема, рубцевих постакне. Розроблено методи комплексної етапної специфічної патогенетичної та реабілітаційної терапії хворих на тяжкі форми вугрової хвороби та розацеа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-52
Шифр НБУВ: РА374745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Чубар 
Клініко-патогенетичне обгрунтування нових підходів до комплексної терапії хворих на рожеві вугри: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Ольга Валеріївна Чубар ; АМН України; Інститут дерматології та венерології. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-5
Шифр НБУВ: РА348666

Рубрики:

      
7.

Возіанова С.В. 
Клініко-патогенетичні особливості формування та перебігу розацеа у жінок та чоловіків, їх порівняльна характеристика та розробка диференційованого аглоритму лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 / С.В. Возіанова ; Держ. установа "Ін-т дерматології та венерології АМН України". — Х., 2008. — 39 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих на розацеа з урахуванням патофізіологічних, морфологічних, гормональних й імунологічних змін. Установлено, що особливості клінічного перебігу розацеа зумовлені гендерними відмінностями гормонального гомеостазу, системи гемоциркуляції, супутніх захворювань. Установлено системність гемоциркуляторних порушень. З використанням імуногістохімічного, електронномікроскопічного та морфометричного методів виявлено активацію процесів неоангіогенезу у разі запальної форми розацеа, посилення процесів проліферації в епідермісі та дермі хворих на ринофірму. Розроблено оригінальний метод лікування хворих на розацеа з застосуванням препаратів флєбодіа (600), кратал і ербісол. Терапевтичний ефект досягнуто у 77,6 - 83,3 % пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1 +
Шифр НБУВ: РА361779

Рубрики:

      
8.

Джебріл В.А. 
Комплексна терапія хворих на розацеа, яке поєднується з маласезіозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.А. Джебріл ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше вивчено та визначено особливості перебігу, клінічних проявів і патоморфологічних змін шкіри у хворих на різні форми розацеа, поєднаного з маласезіозом шкіри. Комплексно досліджено в динаміці особливості загального та місцевого імунного статусу організму даних хворих. На підставі результатів порівняльного аналізу клінічних проявів, перебігу, патоморфологічних змін шкіри, стану загального й місцевого імунного статусу визначено різні рівні клініко-морфологічних порушень та виділено певні клініко-терапевтичні групи. Розроблено диференційовані показання до призначення й оригінальну методику індивідуалізованої комплексної терапії та профілактики рецидивів розацеа, поєднаного з маласезійною інфекцією шкіри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-52 +
Шифр НБУВ: РА334269

Рубрики:

      
9.

Огурцова 
Комплексне лікування хворих на вугрову хворобу з урахуванням гормонального фону та мікробіоценозу шкіри: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Ганна Миколаївна Огурцова ; АМН України; Інститут дерматології та венерології. — Х., 2005. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-5
Шифр НБУВ: РА346292

Рубрики:

      
10.

Іринчин Г.В. 
Комплексне лікування хворих на вульгарні вугрі з використанням антиоксидантного комплексу та комбінованої лазерної терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Г.В. Іринчин ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2006. — 22 с. — укp.

Удосконалено методи лікування хворих на вульгарні вугрі на підставі вивчення показників системного імунітету та про- й антиоксидантної систем крові. З'ясовано клініко-епідеміологічні особливості вульгарних вугрів та вплив даної патології на психоемоційний стан пацієнтів. Встановлено наявність вторинного імунодефіцитного стану за клітинною ланкою, зниження фагоцитарної активності фагоцитуючих клітин, а також формування стану ендогенної інтоксикації за умов недостатності факторів атиоксидантного захисту, які знаходяться у взаємозалежності зі ступенем тяжкості клінічного перебігу вульгарних вугрів. Еспериментально встановлено бактерицидну дію низькоінтенсивного лазерного випромінювання на бактеріальну флору, що персистує у вмісті постульозної вугрової висипки. Розроблено й апробовано новий метод комплексного лікування хворих на вульгарні вугрі з використанням антиоксидантного комплексу Три-Ві Плюс та комбінованої лазерної терапії (черезшкірного лазерного опромінення крові, лазерної фотохіміотерапії та лазерного фотофорезу). Досягнуто скорочення термінів лікування на 5 - 6 днів, зменшення (в 1,7 рази) кількості та ступеня виразності рецидивів протягом року та подовження (в середньому на 2,5 - 3 місяці) тривалості стану ремісії дерматозу за нормалізації показників досліджуваних систем людського організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-52 +
Шифр НБУВ: РА345396

Рубрики:

      
11.

Резніченко Н.Ю. 
Лікування хворих на вугрову хворобу з використанням засобів ноотропної та метаболічної дії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Н.Ю. Резніченко ; Держ. установа "Ін-т дерматології та венерології АМН України". — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування та якості життя хворих на вугрову хворобу (ВХ) на підставі вивчення показників енергетичного обміну, системи перекисне окиснення ліпідів - антиокиснювальна система (ПОЛ - АОС), симпатоадреналової та вагоінсулярної систем і аутофлори шкіри. Встановлено, що на розвиток і перебіг ВХ впливають соціально-економічні, побутові та психологічні чинники. У таких хворих виявлено патогенетичні зміни в енергетичному обміні клітин, системі ПОЛ - АОС, регуляції центральної та вегетативної нервової системи, зменшення проникності еритроцитарних мембран, зростання ендотоксикозу, розвиток дисбактеріозу шкіри та кишечнику. Розроблено спосіб лікування хворих на ВХ з застосуванням препаратів ноотропної та метаболічної дії та поліпробіотика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-5 +
Шифр НБУВ: РА363768

Рубрики:

      
12.

Гулей Л.О. 
Обгрунтування комплексної терапії вугрової хвороби у жінок репродуктивного віку з урахуванням рівня статевих гормонів та стану мікроциркуляції шкіри: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Л.О. Гулей ; АМН України. Держ. установа "Ін-т дерматології та венерології АМН України". — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Проведено комплексне клініко-лабораторне обстеження жінок репродуктивного віку, хворих на вугрову хворобу (ВХ). Обгрунтовано шляхи удосконалення лікування хворих на ВХ жінок репродуктивного віку. На підставі вивчення рівня статевих гормонів та стану мікроциркуляції шкіри розроблено патогенетично обгрунтований метод комплексної терапії ВХ. Встановлено патогенетичну роль статевих гормональних порушень у механізмах розвитку ВХ у жінок репродуктивного віку. Вперше визначено роль мікроциркуляторних порушень, системних і локальних змін рівня цитокінів у патогенезі ВХ. Розроблено новий оригінальний високоефективний патогенетично обгрунтований метод комплексного лікування ВХ у жінок репродуктивного віку на підставі застосування фітоестрогенного препарату "Ів-Кер" та препарату "Курантил". Експериментально доведено, що впровадження нового методу сприяє підвищенню ефективності лікування на 19,7 % у порівнянні зі стандартною терапією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-5 +
Шифр НБУВ: РА353678

Рубрики:

      
13.

Копаниця О.М. 
Обгрунтування патогенетичної терапії хвороб сальних залоз у жінок в перименопаузальному періоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.М. Копаниця ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано та удосконалено методи патогенетичної терапії жінок з хворобами сальних залоз у перименопаузальному періоді. Виявлено підвищення рівнів гонадотропних гормонів (фолітропіну, лютропіну). З'ясовано, що у жінок з хворобами сальних залоз у перименопаузальному періоді відсутні субклінічний гіпер- та гіпотиреоз, як можливі обмінно-ендокринні порушення у клімактерії. Розроблено, обгрунтовано та впроваджено до практики новий метод комплексного лікування жінок з зазначеними хворобами за наявності клімактеричного синдрому з застосуванням замісної гормональної терапії, що призводить до усунення порушень ендокринного статусу, порушень у структурно-функціональному стані кісткової системи, морфофункціональних і клінічних проявів себореї, пізніх вугрів та надмірної сухості шкіри, що значною мірою підвищує ефективність лікування цих захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-52 + Р712.59-52 +
Шифр НБУВ: РА337662

Рубрики:

      
14.

Висоцька Г.Л. 
Патогенетичне обгрунтування комплексної терапії жінок, хворих на вугрову хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Г.Л. Висоцька ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено, що у жінок, хворих на вугрову хворобу (ВХ), спостерігаються сексуальні дисфункції, а також психоемоційні порушення неврастенічної та інтрапсихічної спрямованості, які корелюють зі ступенем тяжкості захворювання. Вперше у сироватці крові жінок, хворих на ВХ, виявлено високі рівні простатичного специфічного антигену. Встановлено високий ступінь їх зворотної кореляційної залежності з рівнем секс-зв'язувального глобуліну. Наведено комплексну оцінку функціонального стану гіпофізарно-гонадної системи за рівнем фолікулостимулювального та лютеїнізувального гормонів, дегідроепіандростерона-сульфата, загального тестостерону у жінок, хворих на ВХ. З урахуванням гормональних та імунологічних порушень розроблено оригінальний комплексний метод терапії ВХ з використанням гормонального засобу "Діане-35", антигомотоксичного препарату "Графітос Космоплекс С", а також комплексу для зовнішнього лікування "Целебіс".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-5 +
Шифр НБУВ: РА346540

Рубрики:

      
15.

Баранова І.І. 
Розробка складу і технології гелю для лікування вугрової хвороби: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / І.І. Баранова ; Нац. фармац. акад. України. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтовано склад і технологію одержання вперше створеного лікарського препарату - гелю з ефірною олією чайного дерева для лікування вугрової хвороби. На підставі літературних даних і мікробіологічних досліджень запропоновано вміст діючої речовини в гелі - ефірної олії чайного дерева - 5 %. Вивчено фізико-хімічні властивості гелю, встановлено стабільність дії гелю протягом 2-х років зберігання, доведено біологічну активність і нешкідливість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-52 + Л663.2
Шифр НБУВ: РА316986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Ваел Юсеф Абделрахман Альмухейсін 
Функціональний стан систем вторинних посередників при вугровій хворобі, комплексне лікування хворих із застосуванням мембраностабілізуючої терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Ваел Юсеф Абделрахман Альмухейсін ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Удосконалено методи лікування вугрової хвороби. Розроблено та впроваджено у практику новий метод комплексного лікування вугрової хвороби з використанням мембраностабілізуючої протизапальної терапії (сиропу солодкового кореня внутрішньо та мазі "Стрептонітол-Дарниця" місцево). Ефективність методів лікування оцінено за ступенем регресу клінічної картини дерматозу (в умовних балах) та динамікою показників вищезазначених систем організму. Досягнуто скорочення термінів лікування на 7 - 12 днів, клінічне одужання або значне покращання у 85,7 % пацієнтів, подовження тривалості ремісій, скорочення числа та ступеня виразності рецидивів або повний регрес захворювання у 80 % хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-52 +
Шифр НБУВ: РА328810

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського