Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (87)Книжкові видання та компакт-диски (47)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р627.701.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Гончарова І.Є. 
Ефективність терапії із застосуванням методу краніоцеребральної гіпотермії у лікуванні психічних розладів внаслідок хронічної гіпертонічної дисциркуляторної енцефалопатії: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.16 / І.Є. Гончарова ; АМН України. Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії і наркології АМН України". — Х., 2008. — 20 с. : рис. — укp.

Проведено багатопараметрові комплексні клінічні дослідження стану психічної сфери пацієнтів, що страждають на психічні розлади, зумовлені хронічною гіпертонічною дисциркуляторною енцефалопатією (ХГДЕ) до та після лікування їх за методом краніоцеребральної гіпотермії (КЦГ). Установлено особливості клінічного перебігу, описано зміни церебральної гемодинаміки, біоелектричної активності, стану лікворовмісних просторів. Відзначено патологічні особливості змін пам'яті й уваги, а також емоційної сфери пацієнтів. Одержано дані стосовно патогенезу та санатогенезу у хворих з психічними порушеннями внаслідок ХГДЕ. Відзначено, що в результаті відновних процесів під впливом КЦГ відбувається зміна стану вегетативної нервової системи, а саме, наявна перевага парасимпатичного її відділу. Установлено, що цей вплив призводить до поліпшення церебральної гемодинаміки, зменшення виявленості загальномозкових змін і пароксизмальної активності, зменшення ознак внутрішньої та зовнішньої гідроцефалії. Показано, що в результаті цих відбудовних процесів відбувається редукція астенічного симпатокомплексу, афективних порушень, параноїдного синдрому та відновлення когнітивних функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.701.61-544
Шифр НБУВ: РА359021

Рубрики:

      
2.

Сохань А.В. 
Клініко-імунологічні показники та їх корекція у хворих на гострі герпесвірусні менінгоенцефаліти: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / А.В. Сохань ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вивчено стан клінічних, біохімічних, імунологічних показників, інтерферогенезу у 82-х хворих на гострі герпесвірусні менінгоенцефаліти (ГГМЕ) з тяжким і середньотяжким перебігом у динаміці захворювання. Показано, що залежно від ступеня тяжкості цієї патології виявлено якісні та кількісні зміни в усіх ланках імунної системи. За результатами дослідження виявлено залежність концентрації цитокінів у сироватці крові та лікворі хворих на ГГМЕ від ступеня тяжкості захворювання. Найбільші порушення установлено у гострому періоді ГГМЕ. Дані про стан імунної відповіді й інтерферогенезу можуть застосуватися для прогнозування перебігу герпесвірусних уражень ЦНС. Оцінено теорапевтичну ефективність і вплив на показники імунної відповіді вітчизняного препарату аміксин IC у разі використання у комплексному лікуванні хворих на ГГМЕ середньої тяжкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.701.62 +
Шифр НБУВ: РА360513

Рубрики:

      
3.

Мотлохова О.В. 
Клініко-імунологічні показники та морфологічні зміни органів імунної системи при бактерійних менінгітах та менінгоенцефалітах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Мотлохова ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі клінічного, біохімічного та імунологічного обстеження хворих на бактерійні менінгіти (менінгоенцефаліти) визначено діагностичні критерії для раннього прогнозування перебігу даних захворювань. У випадку менінгококових і пневмококових менінгітів (менінгоенцефалітів) виявлено зміни Т-клітинної, гуморальної та фагоцитарної ланок імунітету (зменшення CD3, CD4, CD8, lg, комплементу, фагоцитарної здатності нейтрофілів), найбільш виражені за пневмококового ураження. У період реконвалесценції у разі середньотяжкого перебігу захворювань спостережено нормалізацію більшості показників імунограми, за тяжкого - їх поліпшення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.701.62-3 +
Шифр НБУВ: РА332142

Рубрики:

      
4.

Шуляк 
Клініко-патогенетична оцінка, прогноз і корекція реакцій систем адаптації на ендогенну інтоксикацію у хворих на менінгоенцефаліт: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / Володимир Іванович Шуляк ; Державна установа "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2008. — 40 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.701.62-3 + Р627.016.1-3
Шифр НБУВ: РА359052

Рубрики:

      
5.

Морочковський Р.С. 
Клінічна характеристика кліщового енцефаліту на Волині та оптимізація лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Р.С. Морочковський ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено клініко-лабораторне, епідеміологічне та інструментальне (електроенцефалографічне дослідження, аксіальна комп'ютерна томографія головного мозку) обстеження 150-ти хворих на кліщовий енцефаліт (КЕ). Зазначено, що зараження на КЕ відбувається найчастіше трансмісивним шляхом. Встановлено, що характерним для КЕ на Волині є однохвильовий перебіг гарячки, переважання гарячкової та менінгеальної форм захворювання, статикокоординаторні розлади, незначна частота паралітичних форм і випадків хронізації інфекції. Досліджено взаємозв'язок між динамікою зростання титру антитіл до вірусу КЕ у реакції зв'язування комплементу (РЗК), станом імунологічної резистентності організму (за концентрацією імуноглобулінів) та групою крові хворих. Встановлено залежність концентрації імуноглобулінів класів M, G і A у сироватці крові від клінічної форми захворювання, шляху зараження та групи крові хворого. Обгрунтовано доцільність використання у комплексній терапії КЕ лаферону як препарату з противірусною та імуностимулювальною дією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.701.615.1-3 +
Шифр НБУВ: РА324066

Рубрики:

      
6.

Коляда 
Особливості клінічного перебігу та прогнозування наслідків первинних і вторинних гнійних менінгоенцефалітів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Олена Леонідівна Коляда ; Державна установа "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2008. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.701.62-3
Шифр НБУВ: РА359155

Рубрики:

      
7.

Волос Л.І. 
Пріон-асоційована спонгіформна енцефалопатія Крейтцфельдта - Якоба: кількісна морфологічна діагностика: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.02 / Л.І. Волос ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію, яка визначає сукупність ознак (випадання нейронів, спонгіоз, гліоз, наявність пріон-асоційованих (PrP-Sc) депозитів у збережених нейронах, астроглії, бляшках, стінках судин; спонгіозних вакуолей нейропілю корково-підкоркових структур, гіпокампа та мозочка за відсутності імунних реакцій та ознак запалення) як складових алгоритму морфологічної діагностики пріон-асоційованої спонгіформної енцефалопатії Крейтцфельдта - Якоба. Визначено основні стереометричні та морфометричні параметри цито-ангіоархітектоніки спонгіформної енцефалопатії за даної патології. На підставі порівняльних кількісних морфологічних характеристик судинної та пріон-асоційованої енцефалопатій доведено, що основні структурні ознаки хвороби Крейтцфельдта - Якоба не є проявом аноксичної енцефалопатії та не зумовлені конгофільною ангіопатією. Одержано пріоритетні дані щодо відсутності прямого кореляційного зв'язку між питомим об'ємом спонгіозу та ступенем випадання нейронів за нейродистрофічних спонгіформних енцефалопатій. Розмежовано морфологічні ознаки спонгіозу за хвороб Крейтцфельдта - Якоба, Альцгеймера, деменції з тільцями Lewy і судинної спонгіформної деменції. Вперше документовано аутентичні ознаки гліозу у разі хвороби Крейтцфельдта - Якоба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.701.6 + Р627.701.6
Шифр НБУВ: РА332039

Рубрики:

      
8.

Панін А.М. 
Профілактика вторинних ускладнень у хворих з гнійним менінгоенцефалітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / А.М. Панін ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.701.62-52
Шифр НБУВ: РА311757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Дудукіна С.О. 
Стан адаптаційних механізмів та вибір методу анестезіологічного забезпечення операцій на сонних артеріях (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / С.О. Дудукіна ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Експериментально обгрунтовано та практично впроваджено нову методику анестезіологічного забезпечення каротидної ендартеректомії з використанням тіопенталу натрію сумісно з інтраопераційною інфузією перфторану у хворих з дисциркуляторною енцефалопатією атеросклеротичного генезу, які перенесли гострі порушення мозкового кровообігу на підставі одержаних даних щодо неврологічного статусу, стану метаболізму мозку, реалізації адаптаційних механімів та когнітивних функцій центральної нервової системи (ЦНС). Експериментально доведено, що найбільш сприятливий перебіг ішемії відбувається у разі використання перфторану за тіопенталового та пропофолового наркозу. Встановлено, що оптимальною методикою захисту головного мозку від ішемії є сумісне використання тіопенталу натрію та перфторану. Показано позитивний вплив застосування запропонованої методики у клініці, що сприяє поліпшенню якості лікування хворих, зменшенню частоти периопераційних неврологічних ускладнень та більш якісному відновленню когнітивних функцій ЦНС. Доведено, що використання пропофолу для анестезіологічного забезпечення каротидної ендартеректомії має бути обмеженим та обережним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.701.6-5 + Р636.770.3 +
Шифр НБУВ: РА344490

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського