Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (10)Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>U=Р627.703.0-52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Селезньова Т.Є. 
Віддалені результати медикаментозного і хірургічного лікування повторних ішемій при оклюзивних і стенозувальних процесах каротидного басейну: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.Є. Селезньова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням оптимізації лікувальної тактики у разі повторних ішемій головного мозку, які зумовлені оклюзивними та стенозувальними ураженнями судин каротидного басейну. На підставі здійснення комплексу сучасних клініко-інструментальних досліджень повторних ішемій головного мозку оклюзивно-стенозувального генезу систематизовані дані щодо особливостей клінічного перебігу гострої цереброваскулярної недостатності, спричиненої оклюзивними і стенозувальними процесами внутрішньої сонної артерії (ВСА), розроблені клінічні критерії для виявлення і уточнення оклюзивних і стенозувальних процесів ВСА, спосіб індивідуального підходу до вибору медикаментозного та хірургічного лікування. Базуючись на порівняльному аналізі віддалених результатів медикаментозного та хірургічного лікування хворих з ішемічними порушеннями мозкового кровообігу, спричиненими оклюзивними і стенозувальними процесами екстракраніальних відділів ВСА, доведено, що лікування цієї категорії хворих повинно бути комплексним і включати медикаментозну терапію, доповнену хірургічним втручанням, спрямованим на усунення причини, що утруднює кровотік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52

Рубрики:

      
2.

Бєленічев І.Ф. 
Дослідження антиоксидантних властивостей в ряду похідних п'яти- та шестичленних азагетероциклів і визначення їх ефективності при ішемії головного мозку: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.03.05 / І.Ф. Бєленічев ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Досліджено антиоксидантні властивості 120-ти сполук - похідних 1,2,4-триазолу та хіназоліну в дослідах in vitro за ферментативного та неферментативного ініціювання вільнорадикального окиснення, інгібування супероксидрадикалу та за умов моделювання експериментальної ішемії головного мозку. Розроблено новий підхід щодо методів оцінки даних властивостей речовин. Зазначено, що в механізмі антиоксидантної дії досліджуваних сполук лежить їх здатність попереджати утворення активних форм кисню шляхом відновлення основних ланок енергетичного обміну та активувати ферменти даного захисту, а також власний антирадикальний ефект. Виявлено деяку закономірність "структури - дії" в ряду похідних 1,2,4-триазолу та хіназоліну, визначено основні структурні фрагменти молекул, що визначають наявність і силу антиоксидантної дії. Розроблено комбінований препарат "Ноотрил", який має ноотропну та церебропротективну дію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52 +
Шифр НБУВ: РА325067

Рубрики:

      
3.

Кравченко К.О. 
Експериментальна оцінка нейропротективної дії похідних бензотіазолу при церебральній ішемії: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / К.О. Кравченко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

За результатами дослідів in vitro на моделі ішемії головного мозку серед ряду похідних бензотіазолу, найбільш церебропротективні властивості має сполука амдифлузол (2-аміно-6-дифторометоксібензотіазол). Ці властивості реалізуються зниженням летальності щурів з церебральною ішемією, послабленням нейродегенеративних процесів, зменшенням зони некрозу у головному мозку, зниженням розвитку неврологічного дефіциту у тварин, послабленням ознак порушення функціонального стану центральної нервової системи, гальмуванням надмірної активації процесів вільно-радикального окиснення та нормалізацією показників енергетичного обміну. На підставі нейрофізіологічних дослідів установлено, що амдифлузол ефективно блокує проведення збудження до інтернейронів спинного мозку, ефективно зменшує рефлекторне збуждення мотонейронів у моносинаптичній рефлекторній дузі. Досліджено нові похідні бензотіазолу у порівнянні з відомим блокатором глутаматергічної передачі рілутеком (МНН - рилузол, Aventis Pharma, Франція) і препаратом-генеретиком "Боризол" (МНН - рилузол, Борщагівський ХФЗ, Україна), зроблено припущення, що церебропротективні властивості базуються на здатності ефективного гальмування глутамат-кальцієвої ексайтотоксичності, яка виникає за умов ішемії головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52 +
Шифр НБУВ: РА344732

Рубрики:

      
4.

Ніколаєва В.В. 
Експериментальне обгрунтування доцільності застосування донатора оксиду азоту глутаргіну та його комбінації з пірацетамом при гемічній гіпоксії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / В.В. Ніколаєва ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено профілактичну активність донаторів оксиду азоту (L-аргініну, глутаргіну) окремо та у комбінаціі з пірацетамом за циркуляторно-гемічної гіпоксії (ЦГГ), спричиненої інгаляційним впливом монооксиду вуглецю. Доведено, що попередники синтезу оксиду азоту - L-аргінін і глутаргін - запобігають розвитку істотних порушень показників системи прооксиданти - антиоксиданти та активності мітохондріальних ферментів за умов ЦГГ та гемічної гіпоксії (ГГ). Виявлено, що комбінація глутаргіну у дозі 100 мг/кг маси з пірацетамом у дозі 400 мг/кг маси чи монопрофілактика глутаргіном (100 мг/кг) є більш ефективнішими у запобіганні негативних змін за умов ЦГТ, ніж застосування з цією метою пірацетаму (400 мг/кг). Відзначено, що профілатичне введення глутаргіну, пірацетаму чи комбінації цих препаратів перед гострим отруєнням CO, підвищує працездатність тварин. Установлено, що механізм позитивного впливу глутаргіну значною мірою обумовлений підвищенням вмісту нітрит-аніону у гомогенатах внутрішніх органів. З'ясовано, що введення перед моделюванням ЦГГ чи ГГ блокатора NO-синтази N-нітро-L-аргініну у дозі 10 мг/кг маси, навпаки, призводить до погіршення всіх досліджуваних біохімічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52 +
Шифр НБУВ: РА338850

Рубрики:

      
5.

Кошель Т.В. 
Комплексне лікування гіпотонічних станів у осіб молодого та середнього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.В. Кошель ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Вперше встановлено інформативність методів кардіоритмографії та електропунктурної діагностики за методом Накатані щодо визначення гіпотонічних станів (ГС). На підставі вивчення особливостей виникнення та розвитку даної патології розроблено та впроваджено метод комплексної терапії з використанням голкорефлексотерапії та лазеропунктури. Досліджено вплив запропонованих засобів на стан вегетативної нервової системи, церебральної гемодинаміки, біоелектричну активність головного мозку та психологічний статус пацієнтів. Встановлено клінічну ефективність методів рефлексотерапії у комплексному лікуванні ГС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52 +
Шифр НБУВ: РА334733

Рубрики:

      
6.

Ященко І.А. 
Церебропротекторні ефекти alpha-токоферолу і пентоксифіліну при моделюванні космічної хвороби руху: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / І.А. Ященко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням церебропротекторної дії окремого та комбінованого використання $ E alpha-токоферолу ацетату і пентоксифіліну при моделюванні цереброваскулярних порушень, які виникають при космічній хворобі руху. Встановлено, що препарати мають виражену захисну дію на цереброваскулярну систему та нервову тканину головного мозку під час тривалого впливу закачування в антиортостатичному стані. За мірою протекторного ефекту їх можна розташувати у наступному порядку: пентоксифілін $ E alpha-токоферол комбінація пентоксифіліну і $ E alpha-токоферолу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського