Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (482)Книжкові видання та компакт-диски (231)
Пошуковий запит: (<.>U=Р628$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шевчук В.А. 
Клініко- патогенетичне обгрунтування ефективності силларду П та трицинолу в комплексному лікуванні вегето- судинної дистонії у хворих, ліквідаторів аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.А. Шевчук ; Харківський ін-т удосконалення лікарів МОЗ України. — Х., 1998. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р628.063-3

Рубрики:

      
2.

Трад Реда Хассан 
Фізичні вправи, масаж, гідро- та механотерапія у реабілітації хворих на нейроциркуляторну дистонію: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Трад Реда Хассан ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

На підставі клініко-фізіологічних і педагогічних досліджень науково обгрунтована і розроблена програма фізичної реабілітації хворих нейроциркулярною дистонією всіх клінічних форм, дана оцінка ефективності застосування цієї програми на різних етапах реабілітаційного лікування. Використано педагогічні, інструментальні, електрофізіологічні методи дослідження, функціональні навантажувальні проби. Фізична реабілітація хворих за запропонованою нами методикою дозволила в порівнянні зі звичайною методикою фізичної реабілітації істотно поліпшити показники соціально-побутових навиків: функцію незалежності, соціальні взаємовідношення, індекс активності Хамрина і Воліна, показники кровообігу: середній артеріальний тиск, ударний об'єм крові, загальний периферичний опір судин. Застосовувані функціональні навантажувальні проби дозволили виявити приховані зрушення і порушення регуляції кровообігу, а також об'єктивно оцінити запропоновану відновлювальну терапію. Найбільш інформативними серед них виявились: індекс Кердо, велоергометрична проба, індекс 30:15.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-54

Рубрики:

      
3.

Капустник В.А. 
Клінічні, патогенетичні і терапевтичні аспекти сучасного перебігу вібраційної хвороби як патології клітинних мембран: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / В.А. Капустник ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.07

Рубрики:

      
4.

Ніколенко В.Ю. 
Гострі ураження нервової системи в гірників (клініка, патогенез, лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / В.Ю. Ніколенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Досліджено клініко-функціональні та імунобіохімічні особливості формування неврологічних проявів ураження центральної нервової системи у гірників, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і у випадку гострих перегрівів та отруєнь оксидом вуглецю. Встановлено, що у хворих різних груп сформувався вторинний імунодефіцит з розвитком аутоімунних реакцій проти своїх тканин, у тому числі й нервової. Створено модель аутоімунного захворювання з ураженням нервової системи. Відзначено, що у формуванні імунних порушень і функціональних відхилень важливу роль відіграють біохімічні зрушення. Доведено клінічну ефективність низки нових препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.07-2 + Р124.431.11
Шифр НБУВ: РА312159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Мурашко Н.К. 
Рання діагностика синдрому вегетативної дистонії та обгрунтування патогенетичного підходу до лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.К. Мурашко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання ранньої діагностики синдрому вегетативної дистонії (СВД) та обгрунтовано патогенетичний підхід до лікування хворих за допомогою голкорефлексотерапії. Запропоновано нове визначення критеріїв ранньої діагностики СВД, що дозволило використовувати патогенетичні схеми лікування для запобігання розвитку вегетативних кризів. Встановлено, що використання добового моніторингу артеріального тиску та варіабельності серцевого ритму є інформативним для діагностики СВД. Показано, що методи добового моніторингу ритму серця й артеріального тиску дозволяють оцінити ступінь порушень вегетативної регуляції та диференціювати СВД з вегетативними кризами та без них. Виявлені закономірності ряду показників добового моніторингу артеріального тиску дозволяють прогнозувати розвиток вегетативних кризів у хворих на СВД. Аргументовано, що акупунктурна діагностика за методом Накатані є інформативним критерієм визначення функціонального стану акупунктурних меридіанів у хворих на СВД. Доведено, що використання комплексного лікування для корекції вегетативного балансу та СВД не тільки істотно підвищує його ефективність, а й зменшує застосування медикаментозних засобів на 50 - 60 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-3
Шифр НБУВ: РА315705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Циганенко В.В. 
Вегетативна дистонія у осіб молодого віку в сім'ях (епідеміологія, спадково-конституціональні фактори, клініко-патофізіологічна характеристика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.В. Циганенко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати епідеміологічних, клініко-неврологічних, зокрема, вегетологічних, психологічних, клініко-генетичних, деяких інструментальних і лабораторних досліджень синдрому вегетативної дистонії (СВД) у сім'ях. Шляхом порівняння показників 2-х груп - основної (ОГ) - з СВД і контрольної (КГ) - без СВД - встановлено розповсюдженість СВД, вікові та статеві особливості, найчастіші вегетативні ознаки, фактори ризику й антиризику декомпенсацій. Виявлено генетико-кореляційні зв'язки СВД між пробандами та їх батьками. Виділено детермінуючі та імовірні стигми дизембріогенезу (СД), які можуть бути маркерами підвищеного ризику розвитку СВД, а також об'єктивними критеріями його наявності в сім'ях. Встановлено характерні для ОГ і для родинних пар, на відміну від КГ, електроенцефалографічні, реоенцефалографічні особливості, відхилення ліпідного складу та згортальної системи крові. Виділено спадкові та зовнішньосередовищні складові ВД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-3
Шифр НБУВ: РА315966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Лисенко Н.В. 
Особливості клінічних виявів, стану запального процесу та показників функції ендотелію у хворих на ревматоїдний артрит, асоційований із синдромом Рейно: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Н.В. Лисенко ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Показано, що ревматоїдний артрит (РА), асоційований з синдромом Рейно (СР), виявляється в більш істотних запальних змінах у суглобах і вищій частоті зустрічальності супутніх захворювань та системних виявів за рахунок міжкісткової м'язової атрофії, шкірного васкуліту, артеріальної гіпертензії та полінейропатії, більш частому виявленні сироваткового ревматоїдного фактора (РФ) з низьким рівнем комплементарної активності сироватки крові (CH50) та C4 компонента системи комплементу, а також підвищеним вмістом плазмового фібринектину (ФН) без істотних змін імуноглобулінів (Ig) та циркулюючих імунних комплексів (ЦІК). За умов холодового навантаження в хворих на РА, асоційований з СР, виявлено порушення функції ендотелію, які полягають у достовірному підвищенні вмісту ендотеліну-1 поза змінами - циклічного гуанозінмонофосфата (цГМФ) плазми крові та найбільш чітко визначаються у зв'язку СР з шкірним васкулітом, артеріальною гіпертензією, полінейропатією та трофічними розладами. Знайдені достовірні кореляційні зв'язки між рядом показників запалення й функціонального стану ендотелію свідчать про наявну взаємодію в цих процесах у випадку поєднання РА з СР. Встановлено, що доповнення стандартної терапії РА, асоційованого з СР, ніфедипіном, сприяє нормалізації функціонального стану ендотелію за рахунок зростання вазодилятуючої субстанції - цГМФ, яка виявляється за умов холодового навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-3 + Р628.063.1-3
Шифр НБУВ: РА321111

Рубрики:

      
8.

Мосієнко Г.П. 
Клінічна характеристика загальносоматичних порушень та заходи їх профілактики у юнаків з різними умовами проживання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Г.П. Мосієнко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості захворюваності юнаків залежно від умов проживання та обгрунтовано комплекс профілактичних і реабілітаційних заходів. Встановлено, що загальносоматичні порушення переважають в юнаків, що відбувають покарання в місцях позбавлення волі (94,4 %), а також які мешкають на забруднених територіях (91,9 %), ніж в юнаків, що проживають в регіонах з природним радіаційним фоном (78,9 %). В структурі загальної захворюваності всіх обстежених юнаків переважають хвороби органів дихання, захворювання ендокринної системи, розлади нервової системи, серед юнаків "чистих" зон провідне місце займають хвороби органів дихання, серед мешканців забруднених радіонуклідами регіонів - хвороби ендокринної системи, серед засуджених юнаків - хвороби нервової сстеми. Проаналізовано патогенетичні механізми та особливості клінічного перебігу вегетативних дисфункцій в юнаків, що постійно перебували в радіаційно-забруднених регіонах та юнаків, що відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Встановлено залежність між загальною захворюваністю, морфо-функціональним станом гіпофізарно-тиреоїдної системи, вегетативним та психофізіологічним статусом та рівнем внутрішнього випромінювання в юнаків, що мешкають на радіаційно-контрольованих територіях. На підставі одержаних даних удосконалено заходи профілактики та оздоровлення юнаків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-3 +
Шифр НБУВ: РА323129

Рубрики:

      
9.

Гнидюк О.В. 
Вібраційна хвороба у підземних гірничих робітників після припинення контакту з вібрацією (клініка, діагностика, реабілітація): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.В. Гнидюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості проявів вібраційної хвороби у підземних гірничих виробників залежно від терміну припинення впливу вібрації, а також ефективність реабілітаційних заходів на різних етапах постконтактного періоду. Визначено схему діагностики ступеня вираженості захворювання. Встановлено, що ступінь відновлення постраждалих функцій залежить від стадії захворювання на момент припинення дії вібрації, активності реабілітаційної терапії впродовж трьох років після припинення цієї дії, раціонального працевлаштування та наявності супутньої патології. Доведено існування "межі відновлення" втрачених функцій, після якої ефективність реабілітаційного лікування дуже низька, що дозволяє переглянути правові аспекти диспансерного нагляду за даною категорією робітників щодо періодичності та обсягу медичної допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.431.11 + Р628.07-3 +
Шифр НБУВ: РА321119

Рубрики:

      
10.

Береза Н.В. 
Цитопротекторна терапія координаційними сполуками аденозинтрифосфату в комплексному лікуванні хворих на нейроциркуляторну дистонію та ішемічну хворобу серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.В. Береза ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано доцільність застосування координаційних сполук на основі аденозинтрифосфату у лікуванні хворих на нейроциркуляторну дистонію та ішемічну хворобу серця (ІХС). Досліджено вплив комплексної терапії з включенням даних сполук на частоту кардіалгій, вираженість вегетативних розладів, ознак гіпервентиляційного синдрому у хворих на нейроциркуляторну дистонію та показано достовірне зменшення вказаних розладів у цієї категорії хворих внаслідок лікування. Досліджено зміни систолічної та діастолічної функції лівого шлуночка (ЛШ) у хворих на ІХС під час лікування з використанням координаційних сполук на основі аденозинтрифосфату, що полягають у відновленні інотропного резерву міокарда за умов ізометричного навантаження та нормалізації початково змінених показників діастолічної функції ЛШ. Виявлено зростання толерантності до фізичного навантаження у хворих на нейроциркуляторну дистонію та ІХС з включенням даних сполук до базового лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-52 + Р410.11-52 +
Шифр НБУВ: РА325873

Рубрики:

      
11.

Сапегін І.Д. 
Фармакологічна профілактика цереброваскулярних порушень при комбінованій дії загальної вібрації та захитування (експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.05 / І.Д. Сапегін ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Експериментально обгрунтовано комбіновану фармакологічну профілактику цереброваскулярних порушень, що виникають на тлі дії загальної широкосмугової вібрації (ЗШВ) та у разі її комбінації з захитуванням (ЗШВЗ). Встановлено, що ЗШВ зменшує об'ємну швидкість локального мозкового кровотоку, пригнічує реактивність мозкових судин, викликає гіпоксію, ацидоз, активацію перекисного окиснення ліпідів та інгібує обмежений протеоліз. Виявлено, що ЗШВЗ завдяки підсиленню впливу на вестибулярний апарат та зростанню активності нейронів збільшує гіпоксію мозку та пов'язані з нею розлади у тканинах, а також порушення регуляції кровообігу. З'ясовано, що вазодилатація та прискорення кровообігу, що виникають за цих умов, не спроможні компенсувати підвищені потреби тканин. На тлі вказаних порушень вивчено захисну дію скополаміну, ефедрину, пікамілону, тіотриазоліну та етамзилата, серед яких усі, за винятком скополаміну, залучено до запропонованого одноразового вживання. Експериментально доведено високу ефективність одночасного вживання ефедрину, пікамілону, тіотриазоліну та етазилату, яке дало змогу одержати ефект прискорення кровотоку. Розроблено принципи комбінованої фармакологічної профілактики описаних порушень, які полягають у необхідності одночасного фармакологічного впливу на всі відомі ланки їх патогенезу та визначено необхідні для цього групи препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.07-52 +
Шифр НБУВ: РА324158

Рубрики:

      
12.

Литвинець Л.Я. 
Клініко-патогенетична характеристика нейроциркуляторної дистонії та оптимізація лікування хворих підліткового віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.Я. Литвинець ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

Розглянуто клініко-функціональні особливості різних варіантів нейроциркуляторної дистонії у хворих підліткового віку. Досліджено компенсаторні можливості серцево-судинної системи у пацієнтів з різними клінічними варіантами захворювання. Проаналізовані результати застосування велоергометрії, ехокардіоскопії, стрес-ехокардіоскопії, вивчено варіабельність серцевого ритму як показник балансу симпатичного та парасимпатичного відділів вегетативної нервової системи за даними спектральних показників, добового моніторнигу артеріального тиску із визначенням його профілю. Досліджено характер ендотеліальної дисфункції шляхом оцінки судиннорухової функції ендотелію під час проведення допплерографії плечової артерії за умов реактивної гіперамії та у разі застосування нітрогліцерину, а також за концентрацією в сироватці крові ендотеліну-1, визначену за допомогою імуноферментних тест-систем. Встановлено ефективність розроблених схем оптимізації лікування із застосуванням краталу і кверцетину у підлітків з врахуванням варіанта перебігу нейроциркуляторної дистонії, розроблено алгоритм проведення даної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-3 +
Шифр НБУВ: РА329645

Рубрики:

      
13.

Тащук І.А. 
Вегетативні порушення при ішемічній хворобі серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.А. Тащук ; АМН України. Ін-ут кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено клініко-функціональні особливості впливу астеноневротичних нашарувань в редукції коронарного та фунціонального резервів за дисбалансу симпатичної та парасимпатичної ланок нервової системи та ендотеліальної дисфункції за умов формування коронарної хвороби серця. На підставі результатів обстеження 228 пацієнтів з нейроциркуляторною дистонією (НЦД), стабільною стенокардією I-II функціонального класу (СС), нестабільною стенокардією, яка виникла вперше, та есенціальною гіпертензією I ступеня встановлено, що поєднання органічної кардіальної патології з проявами астеновегетативних порушень супроводжується меншим обмеженням коронарного резерву, більшою толерантністю до навантаження, обмеженими проявами ішемії, збільшенням загальної скоротливості міокарда. На підставі вихідних показників варіабельності серцевого ритму виявлено тенденцію до активації симпатичного контуру. Зазначено, що розподіл ендотеліну-1 (ЕТ-1) свідчить про переважання вихідного рівня та на висоті навантаження у хворих на СС в співставленні з НЦД, а за позитивної велоергометрії (ВЕМ) - про зменшення досягнутого навантаження під час зростання ймовірності ішемічної реакції та обмеження загальної та регіонарної фракції накиду за умов зростання симпатиктонії. Встановлено, що 14-денне застосування бетаксололу обумовлює зменшення приросту ЕТ-1 на висоті велоергометрії з 20,73 % до 0,88 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 + Р628.063-3 +
Шифр НБУВ: РА330396

Рубрики:

      
14.

Боймиструк І.І. 
Ріст та формування кісток скелету при фізичних навантаженнях залежно від вихідного стану вегетативної нервової системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / І.І. Боймиструк ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2004. — 20 с. — укp.

Одержано нові дані щодо морфогенезу кісток щурів залежно від функціонального стану вегетативного гомеостазу та за умови дії динамічних і статичних навантажень на організм експериментальних тварин. Встановлено, що за помірних динамічних навантажень у щурів з переважанням симпатичного або врівноваженого впливу обох відділів вегетативної нервової системи відбувається значна стимуляція проліферативної активності клітинних елементів епіфізарних хрящів, збільшення площі поперечного перетину компактного шару діафізу, підвищення рівня мінералізації. Зазначено, що інтенсивні динамічні навантаження пригнічують ріст довгих кісток та обумовлюють деструктивні зміни кісткової тканини. Виявлено, що дані процеси більш виразно проявляються у тварин з переважанням симпатичної нервової системи та у разі врівноважених впливів обох її відділів, ніж у випадку активізації парасимпатичного. Встановлено, що зміни вологості та співвідношення органічної та неорганічної складових довгих кісток, розвиток остеопеній різного ступеня та остеопорозу більш характерні для тварин з вираженою симпатикотонією до початку експерименту. Виявлено вплив вихідного функціонального стану вегетативної нервової системи на адаптаційно-пристосувальні зміни в довгих кістках щурів. Доведено, що тварини з вираженою симпатикотонією та з врівноваженим впливом відділів вегетативної нервової системи у вихідному стані краще переносять помірні динамічні фізичні навантаження, а з вираженою парасимпатикотонією - інтенсивні статичні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628-2 + Р418.11-2 +
Шифр НБУВ: РА333977

Рубрики:

      
15.

Овтіна О.Ю. 
Застосування гідролазеротерапії на санаторно-курортному етапі лікування хворих на нейроциркуляторну дистонію у поєднанні з хронічним тонзилітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.Ю. Овтіна ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2004. — 25 с. — укp.

Показано, що наявність хронічного тонзиліту у підлітків з нейроциркуляторною дистонією (НЦД) обтяжує її перебіг, внаслідок чого збільшується кількість скарг на біль у ділянці серця, підвищуються стомлюваність, гіпергідроз, частішою виявляється реєстрація ознак дихальної аритмії з синдромом електричної альтернації, тахікардії. Виявлено порушення швидкої адаптації до фізичних навантажень у пацієнтів підліткового віку залежно від типу НЦД. Установлено, що у разі невеликого дозованого фізичного навантаження у хворих за наявності кардіального й гіпотензивного типів НЦД має місце неадекватно високе наростання частоти серцевих скорочень, а у хворих з гіпертензивним типом - неадекватно високе підвищення систолічного артеріального тиску. Зазначено, що за наступного підвищення потужності фізичного навантажування ці параметри наближаються до показників здорових осіб. Опрацьовано метод лікування з залученням гідролазеротерапії, у разі застосування якого відбувається регрес клінічних проявів НЦД і хронічного тонзиліту, поліпшуються показники біоелектричної активності серця, має місце зниження підвищення частоти серцевих скорочень й артеріального тиску під час кліно-ортостатичної проби й за умови фізичного навантажування покращуються показники внутрішньосерцевої гемодинаміки, а також зберігається ремісія захворювань понад 6 місяців у 68 % обстежених пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-54 + Р682.540.116-54 +
Шифр НБУВ: РА332831

Рубрики:

      
16.

Ярошевський О.А. 
Неврологічні особливості міофасціальної дисфункції шийно-грудної локалізації (клініко-параклінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.А. Ярошевський ; Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі результатів клініко-неврологічного, психологічного та інструментального дослідження (УЗДГ, електроенцефалографії та електроміографії) висвітлено роль міофасціальної больової дисфункції цервіко-торакальної ділянки у розвитку синдромів вегетативної дистонії, а також цефалгічного та невротичного. Встановлено переважний функціональний характер гемодинамічних розладів, що найчастіше проявляються венозною дисгемією. Показано, що перебіг міофасціальної дисфункції (МФД) залежить від вираженості синдрому вегетативної дистонії, рівня тривожності, суб'єктивної оцінки інтенсивності больових відчуттів і функціонального стану головного мозку. Розроблено диференційований підхід щодо терапії міофасціальної цервіко-торакальної больової дисфункції. Результати наукового дослідження рекомендовано використовувати для оптимізації діагностики МФД та підвищення ефективності терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-3 +
Шифр НБУВ: РА335231

Рубрики:

      
17.

Чемересюк 
Діагностика та комплексна терапія вегетативних дисфункцій в осіб різних вікових груп, що мешкають в зоні підвищеного радіаційного фону: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Інна Георгіївна Чемересюк ; АМН України; Інститут неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-5
Шифр НБУВ: РА346178

Рубрики:

      
18.

Грицай Г.В. 
Дисфункція нервової системи в жінок з естрогендефіцитними станами та методи її корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.В. Грицай ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 21 с. — укp.

За результатами проведеного комплексного клініко-параклінічного обстеження жінок з дисфункцією нервової системи на фоні естрогендефіцита у перше досліджено взаємозв'язок клініко-неврологічних порушень та змін у нейромедіаторній системі. Вивчено синдромологічні особливості неврологічної дисфункції у жінок з гіпоестрогенемією. Виявлено залежність вираженості неврологічних порушень, що сформувалися, від рівня естрогендефіциту. Установлено роль розладів гормонального та медіаторного обмінів у патогенетичних механізмах формування неврологічних синдромів. Розроблено комплексний патогенетично обумовлений підхід до терапевтичної корекції зазначених порушень у жінок з гіпоестрогенемією. Уперше досліджено ефективність використання препарату "Віта-мелатонін"у комплексній терапії у разі дисфункції нервової системи у жінок з естрогендефіцитом та обгрунтовано її доцільність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-3 +
Шифр НБУВ: РА334472

Рубрики:

      
19.

Кас І.В. 
Магнітофорез брому та магнітотерапія в реабілітації хворих з синдромом вегето-судинної дистонії, що зумовлений закритою черепно-мозковою травмою та церебральним арахноїдитом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / І.В. Кас ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Експериментально обгрунтовано можливість магнітофорезу брому на розробленій мікрокамері. Доведено, що магнітні поля не руйнують молекулу броміду натрію, під час магнітофорезу брому вводиться на 20 - 27 % більше речовини, ніж за умов дифузії. Розроблено лікувальну методику магнітофорезу брому. Показано, що оптимальним для нього є 10 % розчин броміду натрію. Вивчено вплив одноразової процедури магнітотерапії й магнітофорезу брому, а також комплексного лікування на клінічний і психоемоційний стан хворих. Установлено більш виражену седативну й вегетокоригувальну дію магнітофорезу брому у порівнянні з магнітотерапією. Установлено, що манітофорез брому більш значною мірою впливає на відновлення балансу вегетативної нервової системи, ніж магнітотерапія, за рахунок стимуляції парасимпатичної й інгібування симпатичної ланки вегетативної нервової системи. Проведено порівняльне вивчення впливу магнітотерапії й магнітофорезу брому на стан церебрального кровотоку за умов плацебо-дії, одноразового та курсового застосування. Доведено, що на відміну від плацебопроцедури одноразове та курсове застосування магнітотерапії й магнітофорезу брому поліпшують пульсове кровонаповнення, зменшують лінійну швидкість кровотоку, знижують тонус вен і артеріол, однак за цього більш істотно поліпшується венозний відтік у разі включення до комплексу лікування магнітофорезу брому. Показано, що його застосування у комплексному лікуванні хворих з синдромом вегето-судинної дистонії, у яких виражене превалювання тонусу симпатичного відділу вегетативної нервової системи, астено-невротичний синдром, ознаки утрудненого венозного відтоку, є більш ефективним у порівнянні з традиційною магнітотерапією, про що свідчать безпосередні та віддалені результати лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-5 + Р638.77-3 + Р627.016.17-3 +
Шифр НБУВ: РА347506

Рубрики:

      
20.

Чумаченко О.С. 
Медико-психологічна характеристика структури соматоформних розладів в амбулаторно-поліклінічній практиці за умов великого промислового центру: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / О.С. Чумаченко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного обстеження 727-ми пацієнтів міської поліклініки та стаціонару визначено структуру та розповсюдженість соматоформних розладів за умов великого промислового міста. На підставі даних клініко-епідеміологічного та клініко-статистичного досліджень з'ясовано, що соматоформна вегетативна дисфункція з кардіореспіраторними функціональними порушеннями становлять 10 %, соматотрофна вегетативна дисфункція з функціональними порушеннями шлунково-кишкового тракту - 5,7 %, соматоформна вегетативна дисфункція з функціональними порушеннями сечостатевої системи - 12,2 %. Установлено особистісні психологічні, соціально-психологічні та соціальні складові формування соматоформних розладів. Розроблено комплексну ступеневу диференційовану систему медико-психологічної та психотерапевтичної корекції соматоформних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-37 + Р645.093.3 +
Шифр НБУВ: РА345085

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського