Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (69)Книжкові видання та компакт-диски (94)
Пошуковий запит: (<.>U=Р645.093.3-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бомко М.О. 
Структурно-функціональна характеристика органічного ураження головного мозку в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у віддалений період після опромінення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / М.О. Бомко ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Вперше проведено кількісний аналіз магнітно-резонансних зображень в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, зокрема в осіб, яким діагностували гостру променеву хворобу (ГПХ), з органічним ураженням головного мозку у віддалений період опромінення у діапазоні доз 0,05 - 4,7 Зв та проведено нейровізуалізаційні дослідження у випадку їх перевищення 0,3 Зв, які запропоновано розглядати як поріг виникнення радіаційного ураження головного мозку. Одержано залежність "доза -- ефект" і вперше визначено нейровізуалізаційні маркери іонізуючого випромінювання (ІВ) у діапазоні доз 0,3 - 4,7 Зв. Встановлено етіологічну гетерогенність органічного ураження головного мозку у віддалений період опромінення у діапазоні доз 0,005 - 4,7 Зв, з'ясовано роль вікового чинника, цереброваскулярної та соматичної патології, впливу паління та наслідків опромінення у разі перевищення дози більше за 0,3 Зв. Уточнено уявлення про високу радіочутливість головного мозку. На підставі результатів наукового дослідження встановлено імовірність виникнення детермінованих радіаційних церебральних ефектів за дози опромінення, що перевищує 0,3 Зв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3 +
Шифр НБУВ: РА336222

Рубрики:

      
2.

Булатевич Н.М. 
Синдром емоційного вигоряння вчителя: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Н.М. Булатевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Проаналізовано структуру та чинники формування синдрому емоційного вигоряння вчителя. Показано роль особистісних властивостей як чинників, що безпосередньо впливають на виникнення та міру вираженості вигоряння. Запропоновано розглядати організаційні умови праці вчителя як вторинні, провокуючі фактори дослідженого процесу. Показано, що педагогічна майстерність як інтегральне утворення у структурі особистості вчителя протидіє виникненню та розвитку вигоряння. Розроблено методичний інструментарій для вивчення педагогічної майстерності вчителя. Здійснено порівняльний аналіз міри вираженості даного синдрому серед вчителів з представниками інших професій типу "людина - людина". Описано та впроваджено три напрямки профілактичної роботи щодо вигоряння вчителя. Розроблено та впроваджено в практичну роботу тренінг профілактики та корекції негативних явищ, що знаходяться у взаємозв'язку з синдромом вигоряння, показано ефективність його використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.43 + Ч421.421 + Р645.093.3-3 +
Шифр НБУВ: РА334271

Рубрики:

      
3.

Халабі Т. А. Омар 
Психосемантична репрезентація порушень функціонування особистості: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Т. А. Омар Халабі ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано положення, за яким суттєвою характеристикою неврозу є таке викривлення смисло-ціннісного аспекту моделі світу, наявної в суб'єкта, яке призводить до порушень його емоційних ставлень до зовнішніх об'єктів і до самого себе, що спричинює утруднення у функціонуванні особистості. Виокремлено найважливіші змістові сфери у психосематичному просторі невротика("факторіали"). Складено переліки значущих чинників, що визначають семантичне наповнення кожного факторіала. Розроблено та апробовано процедуру виявлення у психосемантичному просторі невротика характерних дисторцій (викривлень, зміщень) і складення на цій основі психосемантичної карти особистості. Наведено рекомендації щодо врахування матеріалів психосемантичного вивчення особистості невротика у психокорекційній роботі з ним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.43 + Р645.093.3-3 +
Шифр НБУВ: РА323098

Рубрики:

      
4.

Галецька І.І. 
Психологічні та електрофізіологічні характеристики стрижневих невротичних радикалів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / І.І. Галецька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

З позиції системного та комплексного підходів сучасної медичної психології розроблено індивідуальнісно-орієнтований підхід досліджень невротичних розладів, який полягає у поєднанні квантифікованих та проективних психодіагностичних методик, клініко-психологічного спостереження та комп'ютерної ЕЕГ. Клінічну належність невротичних розладів визначено стрижневими невротичними радикалами, які розглянуто як стійкий комплекс клінічних виявів та психологічних характеристик, що має у своїй основі певні вроджені чи набуті особливості та закономірності нейромозкової біоелектроактивності. Встановлено психологічні та психофізіологічні (електроенцефалографічні) характеристики як дискримінантні під час диференціальної діагностики. Розроблено експресивну проективну методику "Психомалюнок хвороби", виявлено приховані особливості сприймання, мислення, емоційного реагування, психодинамічних процесів та індивідуальності, яка доцільна для застосування з діагностичною (дослідницькою) та психокорекційною метою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3
Шифр НБУВ: РА310248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гашкова Л.А. 
Психічні розлади у ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи, що страждають на тиреопатії у віддаленому періоді (клініка, діагностика, підходи до лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Л.А. Гашкова ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Досліджено структуру психічних розладів у хворих - учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, хворих на тиреопатії у віддаленому періоді після перебування в зоні катастрофи. Установлено особливості перебігу цих порушень та психоендокринного синдрому. Доведено, що психічні розлади найчастіше мають прояв на органічному рівні, а клінічні особливості мають позитивну кореляцію та зниження функції щитовидної залози. Доведено, що психічні розлади у ліквідаторів наслідків аварії, що страждають на тиреопатії, мають характерні для психоендокринного синдрому на ранніх стадіях розвитку психічних порушень і тиреопатії. Виявлено особливості дослідженого синдрому саме для цієї категорії хворих - учасників ліквідації наслідків аварії на тлі тиреопатій з тенденцією до гіпотиреозу. Доведено, що у всіх хворих - ліквідаторів наслідків аварії з патологією щитовидної залози є типовими ефективні порушення та зміни в інтелектуально-мнестичній сфері. Розроблено комплекс діагностики психопатологічних проявів, що дозволяє виявляти психічні розлади у цих пацієнтів на ранніх етапах їх формування та котролювати ефективність терапії. Застосування запропонованих підходів до лікування УЛНА з захворюваннями щитовидної залози дозволяє скорочувати термін тимчасової непрацездатності та збільшувати період ремісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3 + Р415.12-3 +
Шифр НБУВ: РА341252

Рубрики:

      
6.

Маркова М.В. 
Порушення внутрішньосімейної адаптації при гіпертензивній енцефалопатії I - II стадії з неврозоподібними розладами у жінок та його корекція: Автореф. дис...канд. мед. наук: 14.01.16 / М.В. Маркова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості міжособистісних стосунків подружжя, клінічні особливості сексуальних розладів та залежність їх виникнення від стану соціально-психологічної, психічної, нервової та вегетативної регуляції сексуальної функції. Виявлено різні варіанти внутрішньосімейної дезадаптації та розроблено критерії їх диференційної діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3
Шифр НБУВ: РА309594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Вєтрила Т.Г. 
Порівняльний клінічний аналіз ендогенних психозів в умовах курорту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Т.Г. Вєтрила ; Харківський ін-т удосконалення лікарів. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3 + Р645.093.3-54

Рубрики:

      
8.

Єжов А.В. 
Порівняльний клініко-етологічний аналіз маніпулятивної поведінки при ендо- і екзогенних психозах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / А.В. Єжов ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше у психіатричній клінічній практиці проаналізовано та теоретично обгрунтовано доцільність включення до структури діагностичних методів оцінки особливостей маніпуляційного поводження осіб за наявності психічних порушень. На основні синтезу сучасних представлень про характер маніпуляцій у людини та значимості клініко-етологічної оцінки функціонального стану хворих запропоновано новий метод діагностики маніпулятивної поведінки, асоційованої з мовою, що дозволяє оцінювати стан психомоторики у хворих з психічною патологією. Розроблено метод оперативної оцінки їх маніпулятивного поводження, використання якого забезпечує підвищення ступеня об'єктивності виявлення порушень у руховій сфері хворих. У порівняльному аспекті у хворих і здорових осіб досліджено особливості маніпулятивної поведінки, специфіку вибору предметів для маніпуляцій та виявлено його характерні варіанти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3 +
Шифр НБУВ: РА339448

Рубрики:

      
9.

Коцар А.В. 
Особливості психосексуального розвитку хворих на невроз жінок, що знаходяться у відносинах подружньої залежності: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / А.В. Коцар ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано відносини подружньої залежності в жінок, хворих на невротичні розлади, показано вплив статеворольових чинників на їх становлення. Девіації статеворольового та психосексуального розвитку можуть бути чинником, що предиспонує становлення залежних відносин у жінок, хворих на невротичні розлади. Виявлено семантику залежних подружніх відносин, описаних як синдром. Вивчено особливості ранніх спогадів жінок, хворих на неврози, які знаходяться у відносинах подружньої залежності, що розкривають їх життєвий уклад і ключові травми дитинства. Виявлено особистісні чинники, що сприяють формуванню різноманітних форм залежності. Запропоновано програму психотерапії "токсичної любові".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.53 + Р645.093.3-3
Шифр НБУВ: РА317029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Сердюк О.І. 
Непсихотичні форми порушень психічної сфери у хворих на хронічні соматичні захворювання (клініка, систематика, критерії діагностики та принципи терапії): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / О.І. Сердюк ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 34 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-психопатологічного, експериментально-психологічного та нейрофізіологічного дослідження вивчено та зіставлено особливості непсихотичних порушень психічної сфери у хворих на різні соматичні захворювання, вплив різних чинників на їх формування. Визначено клініко-діагностичні критерії формування, перебігу, розроблено оригінальну систему прогнозування ризику непсихотичних форм порушення психічної сфери у цих хворих, їх диференціальної діагностики та визначення ступеня важкості. Розроблено систему етапної патогенетично обгрунтованої психотерапії, побудовану на новій методологічній основі, а також проведено комплексну оцінку ефективності включення її до загального комплексу терапевтичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3 +
Шифр НБУВ: РА325957

Рубрики:

      
11.

Лазук-Бендас Т.І. 
Непсихотичні психічні розлади у хворих, що перенесли мозковий інсульт на фоні гіпертонічної хвороби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Т.І. Лазук-Бендас ; Укр. наук.-дослід. ін-т соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2003. — 22 с.: табл. — укp.

Вивчено вплив преморбідних рис особистості, віку, соціального статусу, супутньої соматичної та неврологічної патології та психогенно травмуючих чинників (що не пов'язані з наявністю інсульту) на характер непсихотичних психічних розладів та їх динаміку у хворих, які перенесли інсульт на фоні гіпертонічної хвороби (ГХ). На підставі вивчення особливостей клініки непсихотичних психічних порушень в осіб з мозковим інсультом залежно від виду (ішемічного, геморагічного) інсульту, віку, статі, соціального статусу хворого, типу відношення до хвороби обгрунтовано, розроблено та оцінено ефективність нового підходу до комплексної диференційованої терапії непсихотичних психічних розладів у даних хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-37 + Р627.703.1-3 + Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА326560

Рубрики:

      
12.

Ушенін С.Г. 
Непсихотичні психічні розлади при ішемічній хворобі серця (клініко-динамічний і клініко-патопсихологічний аналіз): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / С.Г. Ушенін ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Розкрито та описано закономірності динаміки формування непсихотичних психічних розладів у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС), характер і механізми психічної дезадаптації, що супроводжує це захворювання, з позицій системного міждисциплінарного підходу. Вивчено фактори несприятливого перебігу цих розладів, визначено питому вагу психопатологічної симптоматики в осіб з різними клінічними формами та тривалістю перебігу ІХС. За результатами проведеного дослідження розроблено критерії ранньої діагностики психічних розладів у разі ІХС, систему своєчасного й ефективного їх лікування. Продемонстровано пряму залежність ефективності лікування хворих від строків виявлення психопатологічної симптоматики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-37 + Р410.11-3
Шифр НБУВ: РА315845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Прокопенко Ю.О. 
Невротичні розлади у курсантів вищих учбових закладів органів внутрішніх справ (клінічні прояви, діагностика, прогноз перебігу, принципи терапії та профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Ю.О. Прокопенко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено рівень психічного здоров'я у курсантів вищих учбових закладів МВС України за сучасних умов на різних етапах навчання, розглянуто клінічні особливості перебігу межової психічної патології, її динаміку та наслідки захворювання, їх зв'язок зі специфічними умовами навчання. Встановлено структуру психічних розладів у курсантів, що характеризується наявністю невротичних розладів у 11 % та ситуаційно-обумовлених реакцій психічної дезадаптації (СОРПД) у 89 %. Розроблено діагностичні критерії та виділено чотири варіанта СОРПД. На підставі отриманих даних розроблено систему психотерапії, первинної та вторинної психопрофілактики вказаних порушень, яка грунтується на підвищенні адаптивних особистісних можливостей шляхом вдосконалення й оптимізації процесу навчання, формування адекватних мотивацій курсантів і застосування психотерапевтичних, психокорекційних і психогігієнічних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3
Шифр НБУВ: РА314163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Мороз В.В. 
Невротичні депресії (клініка, патогенез, діагностика та лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / В.В. Мороз ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-психопатологічного, патопсихологічного, електрофізіологічного та біохімічного вивчення 120 хворих отримано дані про клінічний поліморфізм, психопатологічні різноманітності невротичних депресій, описано варіанти їх проявлень та динаміку розвитку. З'ясовано причини та умови формування невротичних депресій. Встановлено провідну роль емоційних розладів у формуванні клінічної картини різних варіантів невротичних депресій та її залежність від характеру психогенних впливів (ізольованих або поєднаних). Вивчено деякі патопсихологічні, біохімічні та нейрофізіологічні механізми патогенезу невротичних депресій. Науково обгрунтовано критерії диференційної діагностики та принципи терапії невротичних депресій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3
Шифр НБУВ: РА310388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Виговська О.М. 
Неврозоподібні розлади у хворих хронічною нирковою недостатністю, що знаходяться на лікуванні екстракорпоральним гемодіалізом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.М. Виговська ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі системного підходу до вивчення психопатологічної структури неврозоподібних розладів у хворих на хронічну ниркову недостатність (ХНН), що знаходяться на лікуванні гемодіалізом (ГД), визначено їх діагностичні та прогностичні критерії, з'ясовано чинники, які впливають на їх перебіг. Встановлено, що клінічні прояви та динаміка неврозоподібних розладів у хворих визначаються сукупністю та взаємодією соматичних і психогенних чинників, а також особистісними особливостями пацієнтів. Досліджено клініко-психологічні особливості осіб, що перебувають на лікуванні ГД. Вивчено їх якість життя та чинники, що впливають на їх соціальне функціонування. Розроблено та обгрунтовано основні методи психотерапевтичної корекції неврозоподібних розладів залежно від їх основних клінічних проявів та від етапу лікування ГД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3 + Р414-323
Шифр НБУВ: РА321706

Рубрики:

      
16.

Несен О.О. 
Межові психічні розлади у молодих осіб, що знаходяться в місцях позбавлення волі (діагностика, корекція, профілактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.О. Несен ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Встановлено специфіку чинників та умов формування особистості засуджених, хворих на психічні розлади, в осіб молодого віку, які знаходяться в закладах пенітенціарної системи. Встановлено специфіку чинників та умов формування особистості хворих засуджених, досліджено патопсихологічні особливості особистісно-мотиваційної сфери, рівня та спрямованості конфліктності. За результатами одержаних даних розроблено методи діагностики, корекції та профілактики межових психічних розладів у правопорушників молодого віку, які знаходяться у місцях позбавлення волі. Уточнено напрямок та зміст психокорекційної, психогігієнічної та психопрофілактичної роботи серед засуджених молодого віку, які перебувають покарання в закладах пенітенціарної системи з урахуванням ступеня дезадаптації, характеру психічних порушень, особливостей та рівня конфліктності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3 + Х884.9(4Укр)03 + Ю947.3
Шифр НБУВ: РА319170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Дзеружинська Н.О. 
Коморбідні психічні розлади у літніх пацієнтів загальної медичної (кардіологічної) практики: Автореф. дис. д-ра мед. наук: 14.01.16 / Н.О. Дзеружинська ; Укр. наук.-дослід. ін-т соц. і судової психіатрії та наркології. — К., 2003. — 32 с.: табл. — укp.

Уперше у вітчизняній психіатрії проведено комплексне сомато-психіатричне дослідження осіб літнього і старечого віку, які перебували на лікуванні в соматичному стаціонарі з приводу хронічної серцево-судинної патології, на предмет виявлення коморбідних психічних розладів. Виявлено наступні коморбідні психічні розлади: депресивні (32,1 %); тривожні (17,2 %); іпохондричні (15,2 %); астенічні (28,5 %); інсомнійні (85,8 %); інші (моріоподібні, гіпопаранойяльні, конверсійні) розлади (5,3 %). Розглянуто коморбідність психопатологічних розладів з урахуванням когнітивних порушень. У результаті системного клініко-психопатологічного та соціально-демографічного дослідження, одержано дані про поширення та клінічну структуру даних розладів. Розглянуто розбіжності в структурі коморбідних психічних розладів залежно від статі хворого. Виявлено фактори, що сприяють винкненню даних розладів у кардіологічних пацієнтів похилого віку. Уперше в геронтопсихіатричній практиці застосовано скринінгові клінічні опитувальники для діагностики коморбідних психічних розладів у соматично хворих похилого віку та оцінено адекватність їх використання. Встановлено, що найбільш успішною лікувальною тактикою виявилося поєднання психотерапії та психофармакотерапії. Детально досліджено депресивні розлади у вказаної групи хворих загальної медичної практики і на основі катамнестичного спостереження проведено порівняльний аналіз терапевтичної ефективності різних методів лікування депресивних станів у літніх пацієнтів соматичного (кардіологічного) стаціонару. Запропоновано модель організації психіатричної допомоги геронтологічним пацієнтам з психічними розладами, що дозволить здійснювати раннє їх виявлення та диференційоване лікування з дотриманням послідовності між окремими рівнями організаційної структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3 +
Шифр НБУВ: РА327926

Рубрики:

      
18.

Огоренко 
Клініко-психопатологічні особливості формування невротичних розладів на фоні органічної патології головного мозку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Вікторія Вікторівна Огоренко ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2002. — 20 с.: табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3
Шифр НБУВ: РА326503

Рубрики:

      
19.

Пітик О.М. 
Клініко-психопатологічні особливості непсихотичних психічних розладів в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та їх корекція (системний аналіз проблеми): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.М. Пітик ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі системного підходу вперше встановлено, що структура непсихотичних психічних розладів в учасників ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на ЧАЕС на сучасному етапі є результатом складної взаємодії біологічних і психологічних механізмів, які утворюють єдину патодинамічну систему. Виділено основні клінічно окреслені синдроми як сучасні прояви динаміки непсихотичних психічних розладів, показано роль типів особистісної організації та механізмів психологічного захисту в структуруванні клінічної картини цієї психопатології в даної категорії потерпілих у віддаленому періоді після їх участі в аварійно-відновлювальних роботах. Уперше на підставі результатів поєднаного дослідження епілептиформних пароксиpмальних станів та міжпароксизмальних психічних порушень у ліквідаторів з використанням комп'ютерного картування ЕЕГ, клінічного обстеження та патопсихологічного експерименту встановлено, що епілептичні прояви у хворих цієї категорії пов'язані з ураженням лімбічних структур мозку та їх дисфункцією. Представлено основні гемодинамічні патерни у випадку непсихотичних психічних розладів в УЛНА на ЧАЕС, що відображають розвиток хронічної недостатності мозкового кровообігу як одного з важливих механізмів біологічної основи виявлених психічних розладів у цієї категорії постраждалих. Обгрунтовано доцільність використання когнітивно-поведінкової та клієнт-центрованої психотерапії в комплексній корекції непсихотичних психічних розладів в УЛНА на ЧАЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3 +
Шифр НБУВ: РА325773

Рубрики:

      
20.

Винник М.І. 
Клініко-патогенетичні особливості і комплексна корекція інволюційних психічних розладів у жінок в пре- та постменопаузі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / М.І. Винник ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню клініки та патогенезу інволюційних психічних розладів у жінок. У обстежених хворих з межовими (в структурі клімактеричного та посткастраційного синдромів) і психотичними (інволюційна депресія і параноїд) формами психічної патології виявлено широкий спектр психопатологічних порушень, але базовим симптомом був тривожно-депресивний афект. Показано взаємодію біологічних та соціально-психологічних факторів і механізмів генезі, структуруванні та динаміці вказаних форм психічної патології. На основі методології системного аналізу встановлено, що континуум фізіологічний - патологічний клімактерій - інволюційні психози можна розглядати як різні ланки єдиного патологічного процесу. Теоретично обгрунтовано і практично підтверджено дані стосовно терапевтичної ефективності замісної гормональної терапії та психотерапії, а також антидепресанта стаблон, особливо у випадку інволюційної психопатології межового рівня, що дозволило рекомендувати їх для лікування та профілактики вказаних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-3 + Р645.093.3-37
Шифр НБУВ: РА310528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського