Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (92)Книжкові видання та компакт-диски (130)
Пошуковий запит: (<.>U=Р645.093.3-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вєтрила Т.Г. 
Порівняльний клінічний аналіз ендогенних психозів в умовах курорту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Т.Г. Вєтрила ; Харківський ін-т удосконалення лікарів. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3 + Р645.093.3-54

Рубрики:

      
2.

Золотаренко Р.М. 
Неврозогенез невротичних розладів (чинники, механізми, лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Р.М. Золотаренко ; Укр. НДІ соц. та суд. психіатрії. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню особливостей неврозогенеза невротичних розладів під впливом комплексу чинників соціально-психологічного та конституціонально-біологічного характеру. Визначена конкретна участь окремих чинників (інтенсивність актуальної індивідуально-значущої психічної травми, вік першої невротичної декомпенсації, загальна кількість невротичних декомпенсацій, переважаючий тип психологічного профілю, особливості індивідуальної біологічної предиспозиції, рівень активації процесів перекисного окислення ліпідів) у формуванні провідного невротичного синдрому. Апробовано застосування методу ентеросорбції в комплексному лікуванні невротичних розладів. Доведена висока ефективність даного методу на моделі ентеросорбента "Силлард П" у порівнянні з традиційною терапією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57

Рубрики:

      
3.

Томіч 
Психосоматичні співвідношення у ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції та їх психотерапевтична корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Лілія Миколаївна Томіч ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57 + Р410.030-57
Шифр НБУВ: РА315355

Рубрики:

      
4.

Чуманська О.Л. 
Динаміка невербальної поведінки у хворих на невротичні розлади в процесі групової психотерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.Л. Чуманська ; Укр. НДІ соц. та суд. психіатрії. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Проведено обстеження 170 пацієнтів, хворих на неврастенію з тривожно-фобічними та соматоформними розладами. З'ясовано, що якісні та кількісні показники невербальної поведінки відрізнялися у всіх групах хворих. У процесі лікування методом групової психотерапії сталося уніфікування невербальної поведінки завдяки імітативним механізмам внутрішньої групової взаємодії. Дані зміни відбувалися разом із психотерапевтичною динамікою групового процесу. Встановлено, що параметри невербальної поведінки є об'єктивним критерієм оцінки ефективності групової психотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА310674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Семьонкіна І.А. 
Подружня дезадаптація при порушенні функції сім'ї та її психологічна корекція: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / І.А. Семьонкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

На основі системного підходу до вивчення причин і механізмів порушення функціонування сім'ї, розвитку деструктивних конфліктів і подружньої дезадаптації у 98 подружніх пар визначено стан і виявлено причини порушення функції сім'ї та їх вплив на виникнення конфліктів. Вивчено роль соціальних, психологічних і соціально-психологічних чинників та особистісних відмінностей подружжя у розвитку дезадаптації подружжя. Виділено й описано форми подружньої дезадаптації та розроблено ефективну систему їх диференційованої психологічної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю848.1-82 + Ю937.3-5 + Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА313807 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Долганов А.І. 
Система раннього прогнозування психічних розладів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / А.І. Долганов ; Харк. мед. акад. післядипл. освіти. — Х., 2001. — 33 с. — укp.

Розроблено систему прогностичних чинників формування психічної передхвороби. Виділено її основні конституціонально-біологічні та соціально-психологічні чинники, визначено прогностичні закономірності їх впливу на розвиток, перебіг і завершення психічної передхвороби на сучасному етапі. У системі прогностичних чинників формування психічної передхвороби виділено рівні резерву психічного здоров'я та розглянуто закономірності формування передхворобних психічних розладів у людини з різною величиною цього резерву. Апробовано методику раннього прогнозування психічних розладів. Вивчено розповсюдженість, клінічні особливості передхворобних психічних розладів людини та їх основні причини на сучасному етапі. Розглянуто реабілітаційний потенціал психіки та професійну адаптацію операторів з різноманітним показником резерву їх психічного здоров'я. Розроблено систему психіатричного огляду й експертизи осіб з високою ймовірністю психічних розладів, наведено практичні рекомендації щодо підтримання психічного здоров'я операторів АЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.412 + Р126.6 + Р645.093.3-5
Шифр НБУВ: РА317518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Полієнко 
Респіраторно-орієнтована психотерапія в лікуванні невротичних фобій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Ю.М. Полієнко ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2001. — 20 с. — укp.

За допомогою клінічних, клініко-психопатологічних, експериментально-психологічних методів уточнено респіраторні, м'язево-тонічні, чуттєві та алгічні порушення, аналізаторні дисфункції, зміни стану свідомості на висоті афекту страху. Встановлено, що середні показники даних, які відображують розлади у групах та об'єднані за формою фобій, є близькими. Діагностика полісистемних порушень у випадках невротичних фобій дала змогу цілеспрямовано застосувати психотерапію, що базується на використанні модифікованих дихальних методик. Терапевтичний вплив досягнуто шляхом використання м'язево-тонічних і респіраторно-тонічних прийомів, роботою з символами, залученням прийомів дистанціювання з реакцією на фобічний стимул і проекцією її у вигляді відчуття, прийомів зміни контексту негативного сприйняття фобічного стимулу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА313168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Семікіна О.Є. 
Ефективність розвантажувально-дієтичної терапії з психотерапією при вегето-судинних порушеннях невротичного генезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.Є. Семікіна ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

На підставі вивчення динаміки клініко-психопатологічних, патопсихологічних, електрофізіологічних, клініко-вегетологічних, імунологічних показників у хворих на невротичні розлади (неврастенію, соматоформні, тривожно-фобічні розлади) проаналізовано ефективність розвантажувально-дієтичної терапії (РДТ) з психотерапією. Уточнено деякі патопсихологічні та імунологічні механізми формування невротичних розладів та їх динаміку під впливом РДТ з психотерапією. Розроблено диференційовані підходи до використання різних схем лікувального голодування з психотерапевтичною корекцією з урахуванням форми невротичного розладу та варіанта вегето-судинних порушень, що сприяло підвищенню ефективності їх терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-5
Шифр НБУВ: РА314977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Пішель В.Я. 
Еферентні методи лікування в сучасній біологічній терапії психічних захворювань (клініко-психопатологічне та клініко-лабораторне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / В.Я. Пішель ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Встановлено клініко-патогенетичні закономірності терапевтичної дії еферентних методів лікування хворих з різними формами психологічної патології. Висвітлено роль ендогенної інтоксикації та імунних порушень у патогенезі непсихотичних розладів у учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, фармакорезистентних психопатологічних станів і ускладнень психофармакотерапії у хворих на ендогенні психози, а також станів відміни у пацієнтів з опійною залежністю. Виявлено спільні механізми лікувальної дії еферентних методів, які визначаються детоксикаційним, імунокоригувальним і психотропним ефектами. Запропоновано моделі терапевтичного впливу еферентних методів за певними психологічними розладами. Розглянуто підходи та механізми реалізації диференційованого застосування еферентних методів у комплексному лікуванні психічних розладів. Обгрунтовано клінічні та параклінічні критерії ефективності запропонованих терапевтичних програм, здійснено аналіз їх ефективності у порівнянні з загальноприйнятим лікуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-5
Шифр НБУВ: РА316577 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Рожков В.С. 
Подружня дезадаптація як комплекс сексологічних, невротичних і медико-психологічних проблем: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / В.С. Рожков ; Укр. НДІ соц. та суд. психіатрії і наркології МОЗ України. — К., 2002. — 34 с. — укp.

На підставі обстеження 395 подружніх пар, в яких чоловіки хворіли на неврастенію, обсесивно-компульсивний і соматичний розлади, виявлено причини та механізми розвитку подружньої дезадаптації та порушення функціонування сім'ї за даної патології. Вивчено й описано клінічні форми первинної сексуальної дисфункції та сексуальної дезадаптації, розкрито їх зв'язок з формами невротичного розладу та соматизованим розладом. Розроблено критерії диференційної діагностики первинних і вторинних сексуальних розладів, а також різних форм первинної сексуальної дисфункції у чоловіків і дезадаптації подружжя. Запропоновано нову ефективну систему для психотерапевтичної корекції порушення подружньої адаптації і випадків невротичних і соматизованого розладів у чоловіків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА318373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Бобир Г.М. 
Подружня дисгармонія у безплідному шлюбі при хронічному аднекситі у жінок та її психотерапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Г.М. Бобир ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2002. — 18 с. — укp.

З використанням системного підходу до вивчення сексуального здоров'я розкрито причини, механізми розвитку та клінічні особливості сексуальних розладів у жінок, хворих на з хронічний аднексит і безплідність. Визначено роль психогенних, негативних соціально-психологічних і біогенних чинників у формуванні різних варіантів подружньої дисгармонії за умов інфертильного шлюбу та запропоновано їх диференційно-діагностичні критерії. Розроблено ефективну систему психотерапевтичної корекції порушення гармонії подружньої пари, у якій дружина хворіє на хронічний аднексид з безплідністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-3 + Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА318085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Павлюк П.О. 
Дебютантна сексуальна дисфункція у чоловіків: психосоматичні співвідношення і психотерапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / П.О. Павлюк ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено всебічне обстеження з використанням системного підходу 100 чоловіків із дебютантним порушенням сексуальної функції та їх дружин. Виявлено психосоматичні співвідношення за різних форм дебютантної сексуальної дисфункції у чоловіків, причини, механізми розвитку та прояви різних варіантів обумовленої нею сексуальної дисгармонії подружньої пари. Запропоновано концепцію формування психосоматичних розладів, яка базується на взаємодії конфлікту з особистістю. Розроблено критерії диференційної діагностики клінічних форм дебютантної сексуальної дисфункції та високоефективну систему психотерапевтичної корекції подружньої дезадаптації за даної патології у чоловіка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА318366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Бугайцов С.Г. 
Рак молочної залози - реабілітація, корекція психосоматичних розладів в процесі комплексного лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.07 / С.Г. Бугайцов ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Обстежено 198 жінок, хворих на рак молочної залози, з яких сформовано 4 групи згідно типу хірургічного втручання та характеру лікування. Зазначено, що пацієнткам контрольної групи (n = 71) застосовували тільки хірургічне втручання та традиційне (променеве та хіміотерапевтичне) лікування. Доведено, що застосування комплексної програми реабілітаційного лікування дозволило зменшити рівень тривожності, депресії та тривожно-фобічних розладів у порівнянні з контролем, покращити якість життя, знизити кількість непрацездатних осіб і гармонізувати сексуальне життя у даної групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5 + Р645.093.3-5 +
Шифр НБУВ: РА323815

Рубрики:

      
14.

Лукіна Л.М. 
Реабілітація хворих неврологічного профілю з участю чорноморських дельфінів-афалін: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / Л.М. Лукіна ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Вперше визначено основні напрямки використання спеціально підготовлених чорноморських дельфінів-афалін для реабілітації людей, що страждають нервовими захворюваннями, які погано піддаються лікуванню за допомогою існуючих медикаментозних і немедикаментозних засобів і методів. Розглянуто структуру та розроблено режими роботи біотехнічної системи лікування та реабілітації людей за участю дельфінів. Вивчено вплив дельфінотерапії на дітей з різними формами неврозу, а також обгрунтовано можливість досягнення значного позитивного ефекту у випадку енерезу, логоневрозу, фобій, депресії та неврастенії. Досягнуто активацію психо-соціальних функцій у пацієнтів із синдромом раннього дитячого аутизму та виявлено ключові механізми її формування у процесі проведення процедур дельфінотерапії. Доведено можливість підвищення емоційної активності, соціальних мотивацій, стимуляції поведінкової та вольової сфер дитини з діагнозом дитячий церебральний параліч за допомогою даних процедур. Використано методику адаптивного біоуправління у процесі дельфінотерапії пацієнтів із синдромами хронічної втоми та підвищеної тривожності. Показано важливу роль для одержання лікувального ефекту комплексного впливу, що включає їх психотерапевтичну підготовку, контакт із дельфіном, коректування взаємин у родині хворого та зміну патологічних реакцій на адекватні форми поведінки. Одержано дані про наявність специфічної для кожного хворого нозологічної форми захворювання акустичної активносі дельфінів, які виконують оздоровчі процедури. Запропоновано концептуальну модель багаторівневих взаємодій у біологічній системі дельфін - людина для вивчення психофізичних ефектів дельфінотерапії у хворих з порушеннями стану здоров'я різного генезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-54 +
Шифр НБУВ: РА323974

Рубрики:

      
15.

Гавенко Н.В. 
Діагностика, первинна профілактика та корекція дезадаптивних психічних реакцій та станів у студентів-медиків, які навчаються на молодших курсах ВУЗу (1 - 3 курс): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Н.В. Гавенко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 18 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-психопатологічного, патопсихологічного та соціально-психологічного дослідження вивчено порушення психічної адаптації в студентів-медиків, що навчаються на молодших курсах. Наведено результати обстеження 662-х студентів, які були поділені на групи: здорові, особи з наявністю окремих симптомів психічної дезадаптації та хворі з урахуванням класифікації МКБ-10. Хворим на невротичні розлади (43 особи) проведено комплекс розроблених психотерапевтичних заходів. Зазначено, що застосований комплексний підхід дозволив не тільки вивчити механізми виникнення, розвитку порушень психічної адаптації у студентів, але й розробити ефективні методи психотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57 +
Шифр НБУВ: РА325695

Рубрики:

      
16.

Малишева К.О. 
Синдром емоційного вигоряння психолога-консультанта: психологічні чинники, профілактика та корекція: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / К.О. Малишева ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Виділено та досліджено три групи критеріїв: індивідуальні, організаційні та чинники, пов'язані зі специфікою психотерапевтичних (клінічних) взаємовідносин. Запропоновано та операціоналізовано новий конструкт - тип професійної установки психолога-консультанта у клінічних взаємовідносинах (діалогічний та монологічний). Встановлено, що за результатами дослідження найменші показники вигоряння спостерігаються у психотерапевтів, які займаються приватною практикою та груповою роботою. Зазначено, що на рівні особистісних рис вигорянню протидіє тенденція до "андрогінності", поєднання маскулінних та фемінінних рис. Виявлено значні взаємозв'язки між вигорянням та структурними характеристиками професійної установки, зокрема, роз'єднаністю між її компонентами. Доведено, що тип професійної установки опосередковує взаємозв'язок між емпатією психолога-консультанта та його емоційним вигорянням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.29 + Ю948.43 + Р645.093.3-5 +
Шифр НБУВ: РА324709

Рубрики:

      
17.

Балабуха 
Анксиозні порушення у онкологічних хворих з непсихотичними розладами та їх психотерапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Ольга Сергіївна Балабуха ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-57 + Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА334009

Рубрики:

      
18.

Дронов С.М. 
Особливості нейротропних ефектів анальгетиків та клонідину в умовах експериментального "психотичного еквіваленту": Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / С.М. Дронов ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив наркотичних анальгетиків (промедолу, морадолу, трамалу), ненаркотичних знеболюючих засобів (кеторолаку, парацетамолу) та клонідину на функціональний стан і функціональну організацію утворень лімбіко-ретикуло-неокортикальної системи мозку тварин з метою виявлення особливостей центрального нейротропного компоненту антиноцицептивного ефекту цих фармакологічних засобів за умов та експериментальної "психотичної" патології вищої нервової діяльності. Одержано дані щодо зміни антиноцицептивного потенціалу анальгетиків і клонідину за умов експериментального "психотчиного еквіваленту" та встановлено характер впливу досліджуваних препаратів на прояви афективної симптоматики модельованої "психотичної" патології. Доведено, що передумовою змін антиноцицептивної активності анальгетиків і клонідину за умов експериментального "психотичного еквіваленту" є перехід фронтальної зони кори великих півкуль мозку, дорзальної ділянки гіпокампу та дорзо-медіальної мигдаликового комплексу, а також сітчастого утворення середнього мозку на новий рівень функціональної організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-52 +
Шифр НБУВ: РА333311

Рубрики:

      
19.

Токман Г.О. 
Психодіагностика та корекція особистісних дезадаптацій у шахтарів, які постраждали в аваріях: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Г.О. Токман ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

За результатами обстежень 178-ми шахтарів, які потрапили в аварії та страждають на окремі донозологічні прояви посттравматичного стресового розладу, а також 100-та родичів, які контактують з потерпілими, показано, що у цих шахтарів аварія призвела до виникнення психологічних і психопатологічних субклінічних реакцій дезадаптації, у 48,3 % родичів постраждалих виявлено психічну травму, яка також сприяла виникненню реакції дезадаптації. За цього у постраждалих в аварії найбільш частими проявами є депресивні, істеричні, іпохондричні й експлозивні реакції, у а їх родичів найбільш часто виявлялись тривожні та паранояльні реакції. Виявлено очевидну тенденцію до етапності перебігу психологічних і психопатологічних реакцій залежно від часового строку, який пройшов після аварії. Для корекції міжособистісних конфліктів ефективно використовувались різні техніки гештальт-терапії, нейролінгвістичного програмування, на базі яких розроблено психокорекційну програму. Відзначено, що її впровадження дозволило у 84,3 % випадків відновити соціальну активність у постраждалих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-435 + Р645.093.3-57 + Ю948.1 +
Шифр НБУВ: РА341998

Рубрики:

      
20.

Больбот Т.Ю. 
Психічні та поведінкові розлади в осіб молодого віку з комп'ютерною залежністю (клініка, корекція та профілактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Т.Ю. Больбот ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-психопатологічного й експериментально-психологічного досліджень одержано нові дані щодо чинників ризику, умов і клінічної динаміки формування комп'ютерної залежності. Визначено клініко-психопатологічні характеристики, психологічні та соціально-демографічні особливості осіб молодого віку з комп'ютерною залежністю різного генезу. Науково обгрунтовано критерії та проведено скринінг-діагностику даної патології серед користувачів комп'ютерної мережі, які навчаються у Дніпропетровському обласному ліцеї-інтернаті фізико-математичного профілю та Ліцеї інформаційних технологій. Науково обгрунтовано, розроблено й оцінено ефективність (за даними катамнестичного спостереження) потеапної системи корекції та програм профілактики комп'ютерної залежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-5 +
Шифр НБУВ: РА338641

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського