Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (103)Книжкові видання та компакт-диски (55)
Пошуковий запит: (<.>U=Р661.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Коломієць С.В. 
Вермілат в комплексному лікуванні гнійних запальних процесів щелепно-лицевої ділянки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Коломієць ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2004. — 18 с.: табл. — укp.

Досліджено дію вітчизняного поліпептидного препарату "Вермілат" в комплексному лікуванні хворих на гострі гнійні запальні процеси щелепно-лицевої ділянки у разі його регіонарного введення. Експериментальними методами доведено, що "Вермілат" підвищує функціональну активність фібробластів, нейтрофілів, макрофагів і лімфоцитів, виявляє непрямий вплив на мікрофлору гнійних ран, сприяє швидкій нормалізації клінічних показників, оптимізує перебіг запального процесу, зменшує строки загоєння рани та регулює формування ніжного малопомітного косметичного рубця. Вперше проведено порівняльний аналіз запропонованого комплексу лікувальних заходів регіонарного використання "Вермілату" у хворих на запальні процеси щелепно-лицевої ділянки з внутрішньом'язовим його введенням та з комплексом традиційного лікування. Встановлено, що використання "Вермілату" в комплексному лікуванні оптимізує перебіг запального процесу та скорочує терміни перебування хворих у стаціонарі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-52 +
Шифр НБУВ: РА330358

Рубрики:

      
2.

Процик В.В. 
Диференційна діагностика лімфоаденопатій щелепно-лицьової ділянки та шиї: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Процик ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення ефективності діагностики лімфоаденопатій щелепно-лицьової ділянки та шиї шляхом застосування комплексного обстеження, яке включає клінічні, ультразвукові, цитологічні, цитохімічні та гістологічні методи дослідження. Обстежено 206 хворих з лімфоаденопатіями та 34 хворих з органними та позаорганними вузловими утвореннями щелепно-лицьової ділянки та шиї. Визначено та систематизовано найбільш характерні клінічні та ехографічні ознаки хронічних лімфаденітів, злоякісних лімфом і метастатичних уражень лімфатичних вузлів щелепно-лицьової ділянки та шиї. Показано, що ультразвукова діагностика (УЗД) з кольоровим доплерівським картуванням (КДК) і енергетичне доплерівське картування (ЕДК) є методом з високою діагностичною чутливістю, специфічністю та точністю в межах 81,8 - 94,3 %, використання якого дозволило вже на першому етапі обстеження підвищити на 13,8 - 29,6 % рівень визначення характеру захворювання лімфатичних вузлів щелепно-лицьової ділянки та шиї. Встановлено, що показники діагностичної чутливості УЗД з КДК і ЕДК у разі діагностики лімфоаденопатій щелепно-лицьової ділянки та шиї прирівнювались до таких під час цитологічного дослідження (81,8 - 84,6 % та 89,8 - 95,0 %, відповідно). Розроблений на основі аналізу отриманих результатів алгоритм використання клінічного, ультразвукового, цитологічного, цитохімічного та гістологічного методів дослідження дозволяє чітко визначити тактику їх використання, скоротити терміни обстеження, покращити ефективність діагностики та встановити діагноз захворювання лімфатичних вузлів щелепно-лицьової ділянки та шиї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-4
Шифр НБУВ: РА313234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Тишко Д.Ф. 
Етіопатогенетичне обгрунтування лікувально-профілактичних заходів при парафункціях жувальних м'язів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Д.Ф. Тишко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Вперше з використанням комплексу сучасних клінічних і функціональних методів діагностики визначено провідні етіологічні фактори формування парафункцій жувальних м'язів (ПЖМ). Зроблено оцінювання та наведено порівняльну характеристику впливу різних етіологічних факторів на формування та розвиток ПЖМ. Визначено фонові, пускові та підсилювальні етіологічні фактори, створено етіопатогенетичну схему формування ПЖМ. Результатами електроміографічних досліджень підтверджено зміни функції жувальних м'язів, які залежать від етіології та патогенезу ПЖМ. Науково обгрунтовано методику протирецидивних лікувально-профілактичних заходів у пацієнтів з ПЖМ, основним завданням якої є усунення фонових етіологічних факторів. Експериментально підтверджено високу ефективність розробленої методики етіопатогенетичного лікування, обгрунтовано показання до застосування оклюзійних шин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-5
Шифр НБУВ: РА372461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Павленко М. О. 
Клініко-експериментальне обгрунтування застосування засобів профілактики атрофії альвеолярних відростків при заміщенні дефектів зубних рядів ортопедичними конструкціями: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / М. О. Павленко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано та опрацьовано новий методичний підхід щодо профілактики атрофії альвеолярного відростку та застосування остеотропної терапії з дентальними імплантатами. Показано, що застосування профілактичних заходів за раціонального протезування призводить до покращання показників рівня атрофії альвеолярного відростку. Обгрунтовано алгоритм комплексних профілактичних заходів щодо втрати кісткової тканини та подальшої ортопедичної реабілітації. Визначено, що гістологічне дослідження підтвердило високу біосумістність та повну резорбцію даних остеотропних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-5 + Р668.63
Шифр НБУВ: РА371837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кольба О.О. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування використання препарату контрикал при комплексному лікуванні хворих на хронічний артрит скронево-нижньощелепного суглобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.О. Кольба ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2003. — 19 с. — укp.

Установлено та клінічно підтверджено патогенетичний позитивний вплив препарату "Контрикал" за умов використання внутрішньосуглобового методу введення в лікуванні хворих на хронічний інфекційний неспецифічний артрит (ХІНА) скронево-нижньощелепного суглобу (СНЩС). Обгрунтовано доцільність лабораторного дослідження суглобової рідини в диференціальній діагностиці хронічних артритів СНЩС, що прискорює діагностування зазначеної хвороби та сприяє вибору оптимального методу лікування. На підставі аналізу показників подвійної рентгенівської денситометрії виявлено, що 60 % обстежених хворих на ХІНА СНЩС властива наявність остеопенії (40 %) та остеопорозу (20%). Установлено, що у даних хворих спостерігається активація показників аутоімунних процесів і гуморального імунітету, зниження показників неспецифічних чинників захисту та клітинної ланки імунної системи організму. Внаслідок проведеного комплексного лікування зазначених хворих виявлено стабілізацію деструктивних процесів суглобових елементів та нормалізацію функції кісткового з'єднання у динаміці клінічних спостережень значно раніше за умов лікування препаратом "Контрикал", ніж у разі використання загальноприйнятого лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-3 +
Шифр НБУВ: РА325653

Рубрики:

      
6.

Кузняк Н.Б. 
Комплексне лікування гнійно-запальних процесів щелепно-лицевої ділянки препаратами с сорбційною дією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.Б. Кузняк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 115 с. — укp.

В роботі проаналізовані білковосорбційна, водопоглинальна, бактерійзв'язуюча, протеолітична властивості групи медичних сорбентів. Досліджена клінічна ефективність застосування лізетоксу при альвеоліті. Розроблений метод лікування одонтогенних флегмон з використанням діалізуючого пристрою з напівпроникливої мембрани, заповненого сорбентами полісорбом та лізетоксом. Досягнуто підвищення ефективності лікування флегмон щелепно-лицевої ділянки за рахунок покращання дренування та очищення гнійної рани.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-52

Рубрики:

      
7.

Стоян О.Ю. 
Консервативні методи лікування в комплексній терапії дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Ю. Стоян ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 17 с. — укp.

На підставі клініко-лабораторних досліджень відокремлено м'язову дисфункцію (легкий ступінь), м'язово-суглобову (середній ступінь) та суглобову дисфункцію скронево-нижньощелепних суглобів (СНЩС) (тяжкий ступінь), доведено взаємозалежність ступеня функціональних змін та рівня психоемоційного напруження, що принципово важливо для розробки лікувальних заходів. Розроблено та відтворено експериментальну модель дистрофічно-деструктивного процесу у СНЩС шляхом ведення гідрокортизону (0,5 мл 2,5 % емульсії протягом 7 діб у порожнину суглоба) з комплексом деструктивних порушень рельєфу охрястя, камбіального шару хондробластів і біохімічними змінами у вигляді порушення формування колагенових волокон. Доведено хондропротективну та хондростимулювальну дію солкосерилу та вермілату у вигляді зниження патологічних процесів. Розроблено та науково обгрунтовано способи терапії м'язово-суглобової дисфункції СНЩС в залежності від ступеня прояву функціональних порушень та рівня психоемоційного напруження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-5
Шифр НБУВ: РА311048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Мокрик О.Я. 
Лікування остеомієлітів нижньої щелепи із застосуванням комбінованого іонофорезу антибіотиків з димексидом та гепарину (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Я. Мокрик ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 1999. — 17 с. — укp.

Експерементально на безпородних кролях вивчено вплив димексиду (ДМСО) на процес накопичення антибіотиків у вогнищі гнійно-некротичного запалення, підтверджено доцільність поряд із загальним місцевого застосування антибіотиків для забезпечення оптимальної їх концентрації в ураженій щелепі. Простежено на тваринах морфологічні зміни в кістковій тканині в умовах гнійно-некротичного запалення при використанні комбінованого іонофорезу, суть якого полягає в поєднанні класичного іонофорезу антибіотику в розчині 20% димексиду з одномоментними внутрішньотканинними іонофорезом гепарину. Ефективність розробленої методики підтверджено при її використанні під час лікування 47 хворих з гострими остеомієлітами нижньої щелепи з різною важкістю перебігу. Скористався термін лікування хворих та відсоток ускладнень. Основні результати праці знайшли практичне впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-52

Рубрики:

      
9.

Гасюк Ю.А. 
Морфологічні особливості будови слизової оболонки верхньощелепної пазухи в нормі та при хронічному запаленні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Ю.А. Гасюк ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Розглянуто морфологічні особливості будови слизової оболонки різних стінок верхньощелепної пазухи в нормі та її змін під час катаральних та гнійних формах хронічного гаймориту. На підставі комплексних морфологічних та морфометричних досліджень визначено різні види мерехтливого епітелію, які характеризуються особливою локалізацією клітин дифузної ендокринної системи; обгрунтовано регуляцію даними клітинами механізмів місцевого захисту, виявлено морфологічні зміни слизової оболонки та роль лаброцитів і клітин дифузної ендокринної системи (ДЕС) у випадку катаральної та гнійної форм хронічного гаймориту. Розроблено та впроваджено в практику комплексне гістохімічне забарвлення для покращання морфологічної ідентифікації різних видів лаброцитів і клітин ДЕС та поліхромне забарвлення напівтонких зрізів з наступним вміщенням їх у гліцерин - желатину для ідентифікації макрофагів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-2
Шифр НБУВ: РА308061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Григоров С.М. 
Нове покоління антибактеріальних препаратів у лікуванні гнійно-запальних захворювань м'яких тканин щелепно-лицьової області (клініко-морфологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.М. Григоров ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2004. — 18 с. — укp.

Вперше проведено експериментальне дослідження порівняльної дії антибіотиків лінкоміцину, оспамоксу та клациду під час лікування щелепно-лицьових гнійних ран. Зазначено, що застосування антибіотиків нового покоління клациду й оспамоксу забезпечує більш швидке очищення рани від некротичних тканин та сприяє прискоренню процесу регенерації. Встановлено нормалізацію імунних реакцій та більш прогресивне відновлення морфофункціонального стану внутрішніх оганів, зроблено висновок про доцільність використання даних препаратів для попередження та лікування септичних ускладнень гнійно-запальних процесів м'яких тканин. Доведено, що застосування оспамоксу та клациду у порівнянні з лінкоміцином сприяє більш швидкій стабілізації основних показників регенерації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-52 +
Шифр НБУВ: РА331226

Рубрики:

      
11.

Шнайдер С.А. 
Патофізіологічні механізми атрофії альвеолярних відростків різного походження у різновікових щурів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / С.А. Шнайдер ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2002. — 18 с. — укp.

На базі змін мінерального обміну в організмі щурів під час старіння виявлено патофізіологічні механізми та встановлено зрушення метаболічних процесів у кістці нижньої щелепи за умов остеопатії. Досліджено особливості функціонального стану системи ПОЛ - АОС, визначено її взаємозв'язок з мінеральним обміном у крові та кістці нижньої щелепи за умов фізіологічного старіння організму. Вивчено динаміку змін інтенсивності включення радіактивного фосфору, кальцію, цитрату, сульфату та проліну до кісткової тканини нижньої щелепи у різновікових тварин за умов деафферентації правого нижнього альвеолярного нерва. Розглянуто процеси мінералізації у кістці нижньої щелепи різновікових груп щурів після вилучення з неї зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-29
Шифр НБУВ: РА317411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Довбиш Н.О. 
Порівняльна оцінка магнітотерапії, УВЧ-терапії, лазеротерапії при профілактиці та лікуванні травматичного остеомієліту нижньої щелепи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.О. Довбиш ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням покращення результатів профілактики та лікування травматичного остеомієліту нижньої щелепи за допомогою індивідуально підібраних методів фізіотерапії. В дисертації розроблено новий напрямок в плануванні та проведенні фізіотерапії вказаній групі хворих, який грунтується на визначенні закономірностей змін в лейкограмі периферічної крові відносно конкретного фізичного фактора. Розроблена, обгрунтована та впроваджена в клініку доступна система тестового контролю, яка має значення при плануванні та проведенні фізіотерапії, що сприяє покращенню результатів профілактики та лікування травматичного остеомієліту нижньої щелепи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-542

Рубрики:

      
13.

Лобода Г.П. 
Регіонарна лімфотропна антибіотикотерапія при лікуванні хворих на запальні захворювання щелепно-лицьової ділянки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.П. Лобода ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 16 с. — укp.

За результатами експерименту на щурах порівняно накопичення антибіотика "Гентаміцин" в тканинах і органах верхнього відділу шиї після введення препарату регіонарним і внутрішньом'язовим способами. Наведено результати лікування хворих на гострі серозні лімфаденіти, абсцеси та флегмони щелепно-лицьової ділянки з застосуванням регіонарного лімфотропного введення антибіотиків за розробленою методикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-52
Шифр НБУВ: РА313029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Добровольський О.В. 
Функціональна діагностика, клініка та лікування парафункцій жувальних м'язів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Добровольський ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено поширеність парафункціональних порушень у організмі людей віком 16 - 30 років, на підставі чого створено можливість виділити так звану "групу ризику" із перспективною функціональної та психоемоціональної профілактики. Вперше визначено ступінь функціональних порушень у жувальних м'язах за умов парафункцій. Встановлено зв'язок парафункцій із станом центральної нервової системи та характером оклюзійних взаємовідношень у зубощелепній системі. Проведено систематизацію клінічних ознак та визначено показання щодо вибору оптимального комплексного лікування парафункцій. Розроблено конструкцію оклюзійної шини з метою лікування бруксизму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3
Шифр НБУВ: РА309694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського