Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (192)Книжкові видання та компакт-диски (88)
Пошуковий запит: (<.>U=Р665.621.050$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Коваленко М.О. 
Вибір показань та методів ортодонтичної корекції оклюзійних порушень при захворюваннях пародонту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.О. Коваленко ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 15 с. — укp.

Роботу присвячено питанням лікування вторинних деформацій зубних рядів, які розвинулись внаслідок захворювань пародонту. Обстежено 1029 чоловік віком від 19 до 70 років. У 12,93% випадках відмічено деформації. Визначено показання до ортодонтичного лікування вторинних деформацій зубних рядів. Проведено ортодонтичне лікування вторинних деформацій у 153 чоловік і встановлено оптимальні терміни корекції. Розглянуто зміну рухливості зубів, глибини пародонтальних кишень, стан слизової оболонки та кісткової тканини альвеолярного відростку, витривалості пародонту до вертикальних навантажень, виконано оклюзіографічне дослідження в період проведення ортодонтичного лікування. Встановлено, що після ортодонтичного лікування вторинних деформацій зубних рядів, зуби розташовуються у правильному анатомічному положенні, мають максимальну кількість оклюзійних точок, а також створюються умови для зменшення функціонального навантаження на окремі зуби та рівномірного розподілу жувального тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050
Шифр НБУВ: РА308392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Циж А.В. 
Діагностика та лікування перехресного прикусу у різні вікові періоди формування зубощелепного апарату: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.В. Циж ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Визначено розповсюдженість перехресного прикусу (ПП) серед дітей та підлітків шкільних загальноосвітніх закладів Київщини віком від 6 до 17-ти років, проведено оцінювання можливостей саморегуляції досліджуваної зубощелепної аномалії. Проведено обстеження та лікування 128-ми пацієнтів віком від 3,5 до 25-ти років з функціональною, зубоальвеолярною та скелетною формами ПП. Визначено основні етіологічні чинники розвитку різних форм ПП. Розроблено клініко-діагностичні критерії форм ПП і карту-схему обстеження пацієнта з ПП. Розроблені нові конструкції ортодонтичних апаратів для лікування однобічного лінгвального та однобічного буквального ПП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050-9 +
Шифр НБУВ: РА368421

Рубрики:

      
3.

Русин В. В. 
Експериментально-клінічне обгрунтування успішності іммедіат-імплантації та фактори ризику: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / В. В. Русин ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050 + Р668.6 с
Шифр НБУВ: РА373389 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Чучмай І.Г. 
Клініка та особливості лікування деформацій зубних дуг у постійному прикусі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.Г. Чучмай ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено клінічні вияви та методи лікування деформації зубних дуг у підлітків та дорослих. Виявлено деформації зубних дуг у 34,8% обстежених з постійним прикусом. Визначено основні причини збереження їх у дорослих, а саме - неусунення під час лікування (непрогнозоване переміщення зубів) та недисциплінованість пацієнтів. Проведено морфометричний аналіз моделей щелеп, завдяки якому вивчено механізм формування деформацій, їх характер та місця локалізації. Досліджено клініко-морфометричну характеристику аномалій положення окремих зубів, їх скупченості, протрізії фронтальної ділянки верхньої щелепи та деформації зубних дуг у разі макродентії. Найважчі деформації виявлено за умови скупченості зубів, обтяжених макродентією. З метою визначення індивідуальної макродентії застосовано фаціальний форфологічний індекс Ізарда. Аналіз телерентгенограм показав, що деформації зубних дуг зосереджуються в межах зубо-альвеолярного комплексу, основи щелеп розвиваються нормально. Визначено діагностичні тести для вибору методу лікування: положення на телеренгенограмах "стрес-осі", величина суб'югального кута та кутів діагностичного трикутника Твіда. Опрацьовано основні напрямки лікування деформацій зубних дуг у дорослих. Визначено показання до застосування методів лікування, відповідно до періоду постійного прикусу та клініко-морфометричної характеристики деформації. Запропоновано методи профілактики ускладнень під час лікування, застосовано на практиці апарат власної конструкції для дистального переміщення зубів та удосконалено деякі ортодонтичні апарати для досягнення естетики лікування дорослих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050
Шифр НБУВ: РА308592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Мигович І.М. 
Клініка, діагностика і хірургічне лікування прогенії та відкритого прикусу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.М. Мигович ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

За допомогою проведених досліджень виділено форми прогенії. Виявлено морфологічні та функціональні порушення щелепно-лицевого апарату, зовнішнього дихання. Удосконалено діагностику сагітального розміру ротоглотки в клінічній практиці у 21 хворого. Апробовано спосіб хірургічного лікування, що сприяє усуненню прогенії та відкритого прикусу. Проведено порівняльну оцінку результатів оперативного втручання на вигляд обличчя, функцію жування, артикуляцію звуків і зовнішнє дихання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050
Шифр НБУВ: РА312330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Дмитренко М.І. 
Корекційне видалення тимчасових зубів у комплексному ортодонтичному лікуванні тісного положення фронтальних зубів в змінному прикусі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.І. Дмитренко ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2005. — 20 с. — укp.

Визначено поширеність та узагальнено особливості клінічної картини тісного положення фронтальних зубів. Науково обгрунтовано та практично підтверджено доцільність застосування запропонованого методу лікування тісного положення в змінному прикусі з корекційним видаленням тимчасових зубів і збереженням загальної кількості постійних. Доведено, що корекційне видалення тимчасових зубів дозволяє скоротити середній термін активного лікування в 2,45 рази у порівнянні з традиційним методом розширення щелеп і зберегти загальну кількість постійних зубів завдяки наявності просторового резерву під час зміни тимчасових молярів премолярами з урахуванням росту щелеп під дією ортодонтичних апаратів оригінальної конструкції. Відзначено, що середній термін активного лікування тісного положення фронтальних зубів верхньої та нижньої щелеп комбінованими конструкціями скорочений у 1,45 рази у порівнянні зі знімними конструкціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050 +
Шифр НБУВ: РА336787

Рубрики:

      
7.

Фліс Г.П. 
Лікування аномалій форми та зміни кольору окремих зубів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.П. Фліс ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Уперше визначено причини та розповсюдженість патології форми та зміни кольору окремих зубів серед студентів НМУ ім. О.О.Богомольця. Досліджено питання розповсюдженості патології прикусу та патології окремих зубів у поєднанні з аномалією форми та розміру окремих зубів. Розроблено комп'ютерну систему визначення кольору зубів під час лікування. Створено ефективність методики лікування аномалій форми та зміни кольору окремих зубів, поєднаних з патологією прикусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050 +
Шифр НБУВ: РА341756

Рубрики:

      
8.

Завойко О.Б. 
Обгрунтування термінів ортодонтичного переміщення зубів у ділянку видалених за ортодонтичними показаннями: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О.Б. Завойко ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено клініко-лабораторне обгрунтування термінів фіксації брекетів і початку застосування додаткової ортодонтичної сили (еластика, закриваючої або відкриваючої пружини, тощо) у пацієнтів з аномалійним положенням зубів і скупченням із видаленими зубами за ортодонтичними показаннями. Встановлено високу розповсюдженість зубо-щелепних аномалій та їх зв'язок із захворюванням тканин пародонту та гігієнічним станом ротової порожнини у дітей. Визначено, що видалення зубів за ортодонтичними показаннями не тільки сприяє погіршенню показників стану гігієни та пародонту, але викликає запальні процеси та порушення балансу співвідношення ПОЛ і АОС, та напруження неспецифічної резистентності в порожнині рота. Показано, що фіксація ортодонтичних апаратів, у свою чергу, погіршує гігієнічний стан ротової порожнини та сприяє запальним процесам тканин парадонту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.621.050 + Р665.621.050
Шифр НБУВ: РА375357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Абед Ібрагім Мохаммад Ель-Халабі 
Ортодонтичне лікування глибокого прикусу з язичним положенням фронтальних зубів нижньої щелепи: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Абед Ібрагім Мохаммад Ель-Халабі ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 18 с. — (). — укp.

Для лікування хворих з глибоким прикусом, ускладненим язичним положенням фронтальних зубів нижньої щелепи, з використанням біомеханічних і математичних методів розроблено конструкцію та знімний ортодонтичний апарат на нижню щелепу із протрагіруючими пружинами, силовий вплив яких спрямований на вестибулярне висування фронтальних зубів нижньої щелепи. Вперше обгрунтовано та впроваджено у практику роботи медичних закладів комплексний метод лікування глибокого прикусу з язичним положенням фронтальних зубів нижньої щелепи, який включає удосконалене апаратурне лікування з використанням розробленого ортодонтичного апарату, психологічну корекцію, застосування сеансів міогімнастики та масажу. Доведено високу ефективність запропонованого методу, що підтверджено відновленням та стабілізацією конструктивного прикусу з нормалізацією фізіологічного положення фронтальних зубів нижньої щелепи та відсутністю рецидивів захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050-5 + Р665.621.050-5 + Р665.621.050-5
Шифр НБУВ: РА369119

Рубрики:

      
10.

Сегал М.М. 
Ортодонтичні моноблоки при лікуванні дистального прикусу, ускладненого функціональною патологією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.М. Сегал ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Вирішено актуальне науково-практичне завдання - підвищення ефективності лікування зубощелених деформацій, які супроводжуються функціональною патологією при дистальному прикусі та зниження кількості рецидивів із застосуванням ортодонтичних моноблоків. Визначено вплив ортодонтичних моноблоків на зміни у зубощелепній системі в процесі лікування дистального прикусу та вплив апарату на функціональні порушення, зокрема, ротове дихання, функції жування, ковтання, шкідливі звички. Проаналізовано застосування ортодонтичних моноблоків як ретенційних апаратів, що дає змогу зменшити кількість рецидивів та підвищити ефективість лікувальних заходів при лікуванні дистального прикусу, ускладненого функціональною патологією. Зазначено, що результати досліджень можуть бути покладені в основу планування системи соціальних, профілактичних та лікувальних заходів для поліпшення якості стоматологічної допомоги дітям України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050-5 + Р665.621.050-5 + Р665.621.050-5
Шифр НБУВ: РА365700

Рубрики:

      
11.

Парубок 
Особливості безекстракційного лікування зубо-коміркових форм дистального прикусу з застосуванням дисталізації молярів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Юрій Маркович Парубок ; Івано-Франківський національний медичний ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050-5 + Р668.5
Шифр НБУВ: РА365908

Рубрики:

      
12.

Канюра О.А. 
Особливості лікування вестибулярного положення іклів у віковому аспекті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.А. Канюра ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення морфологічного та функціонального стану жувального апарату, а також телерентгенографічні дослідження особливостей розвитку мозкового та лицевого скелета в осіб з вестибулярним положенням іклів. З'ясовано, що причиною такого розташування іклів у 96 % випадків є нестача місця для них у зубній дузі, внаслідок ранньої втрати тимчасових зубів на невідповідність величини зубів величині щелеп, що має спадковий характер. Виявлено, що дефіцит місця в зубній дузі для іклів з віком зростає, а саморегуляція вестибулярного положення іклів з віком не спостерігається. Визначено основні діагностичні критерії для оцінки ступеню тяжкості аномалії та вибору методу її лікування. Запропоновано класифікацію клінічних форм вестибулярного положення іклів. Розроблено тактику ортодонтичного лікування зазначеного положення іклів у віковому аспекті з використанням розроблених пристроїв та способів переміщення іклів у зубну дугу, що дає змогу забезпечити раціональну перебудову тканин пародонту в процесі апаратурного лікування, запобігти розвитку стійких зубощелепних деформацій та скоротити терміни реабілітації пацієнтів у 1,5 - 2 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050 +
Шифр НБУВ: РА329924

Рубрики:

      
13.

Дмітрієв М.О. 
Особливості одонто- та кефалометричних показників у підлітків з ортогнатичним прикусом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / М.О. Дмітрієв ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості індивідуальних одонто- та кефалометричних ознак у міських підлітків Подільського регіону України з ортогнатичним прикусом для діагностики та подальшої оптимальної ортодонтичної корекції аномалій зубо-щелепної системи. Здійснено одонтометричні дослідження 97-ми гіпсових моделей щелеп (49-ти хлопчиків та 48-ми дівчаток віком 12 - 16 років з ортогнатичним прикусом), за якими визначено мезіодистальні, вестибулооральні, вертикальні розміри зубів та їх відношення міжвістревих розмірів зубів, сагітальні, вертикальні та трансверзальні характеристики зубної дуги. Кефалометричні дослідження проведено за стандартними методами безпосередньо та опосередковано на фотографіях. Установлено достовірні гендерні відмінності більшості розмірів зубів та голови, виявлено численні кореляційні взаємозв'язки між одонто- та кефалометричними показниками. Розроблено математичні моделі індивідуальної нормальної форми зубної дуги на підставі аналізу одонто- та кефалометричних показників у підлітків різної статі, які мешкають на території Подільського регіону України. Створено комп'ютерну програму для побудови графічного зображення зубної дуги залежно від одонто- та кефалометричних параметрів підлітка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050 +
Шифр НБУВ: РА340005

Рубрики:

      
14.

Сидоренко Л.П. 
Порівняльна характеристика різних ортопедичних методів лікування малих дефектів зубних рядів: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.П. Сидоренко ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено поширеність малих дефектів зубних рядів серед осіб молодого віку та їх поєднання зі вторинними деформаціями. Проаналізовано особливості лікування хворих із малими дефектами зубних рядів за допомогою естетичних мостоподібних протезів. Розглянуто набір адгезивних мостоподібних протезів для попередження виникнення у хворих зубощелепних деформацій. Розкрито вплив малих дефектів зубних рядів, ускладнених зубощелепними деформаціями, на стан скронево-нижньощелепного суглоба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050 + Р668.62
Шифр НБУВ: РА370697 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Ткаченко Ю.В. 
Прискорений комплексний метод лікування хворих з аномаліями положення зубів, що обумовлені надкомплектними зубами (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.В. Ткаченко ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2002. — 17 с. — укp.

Зазначено, що розповсюдженість аномалій положення зубів, обумовлених надкомплектними зубами, з всієї ортодонтичної патології складає 2,27 %. Визначено, що активність лідази за умов лазерного опромінювання її розчинів у лідокаїні істотно не змінюється. Гелій-неоновий лазер поліпшує проникнення лідази до тканини. Лазерофорез лідази робить кістку менш резистентною до впливу механічних факторів, а її регенерація протікає з уповільненням на стадії формування тканиноспецифічних побудов і не призводить до дисрегенерації. За результатами клінічних спостережень за 51 хворим доведено, що у разі застосування прискореного комплексного методу скорочуються терміни лікування: у віковій групі 6 - 8 років - у середньому в 1,3 рази; у віковій групі 9 - 12 років - у 1,43 рази; у групі 13 років та старше - в 1,55 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050
Шифр НБУВ: РА317573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Дворник В.М. 
Рефлекторні механізми адаптації при ортопедичному лікуванні прикусу, що знижується: автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.22 / В.М. Дворник ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стоматол. акад.". — Полтава, 2009. — 29 с. — укp.

Вивчено питання діагностики й ортопедичного лікування хворих з прикусом, що знижується. Досліджено механізми адаптації до ортопедичних конструкцій, які забезпечують оптимальну висоту оклюзії та підвищують ефективність протезування. Визначено поширеність патології серед населення Полтавської області, яка збігається зі середньостатистичними показниками в Україні. На підставі електроміографічних досліджень встановлено ступінь функціональних порушень у хворих з прикусом, що знижується. Проведені математичні розрахунки оптимального роз'єднання прикусу, в основу яких покладено дані магнітно-резонансної томографії скронево-нижньощелепного суглоба, дозволили визначити можливе одномоментне збільшення міжальвеолярної висоти. Зауважено, що ефективність ортопедичного лікування хворих зі вказаною патологією залежить від їх психоемоційного стану та готовності до користування виготовленими зубопротезними конструкціями. На підставі клініко-лабораторних досліджень науково обгрунтовано механізм адаптації до протезів, які відновлюють утрачену висоту прикусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050 + Р668 +
Шифр НБУВ: РА366677

Рубрики:

      
17.

Джарбує Махмуд 
Тактика ортодонтичного лікування скупченості зубів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Джарбує Махмуд ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням клініки, діагностики та лікування скупченості зубів у осіб різного віку. Проведено комплексне дослідження морфологічних порушень з боку зубощелепного апарата з даною аномалією. Розроблено пристрій для лікування скупченості передніх зубів, який дозволяє ефективно здійснювати розширення фронтальної ділянки зубних дуг одночасно на обох щелепах. Запропоновано методику механіко-математичного моделювання процесу розширення зубних дуг, яка дозволяє розраховувати оптимальне дозування ортодонтичної сили. Наведено рекомендації комплексного лікування скупченості зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050
Шифр НБУВ: РА308386 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Дхауі Х.Б. 
Удосконалення антропометричних методів діагностики трансверзальних аномалій зубних рядів і прикусу та терапія захворювань пародонту при ортодонтичному лікуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Х.Б. Дхауі ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено поширеність і структуру трансверзальних аномалій зубних рядів і прикусу в дітей і дорослих. Удосконалено антропометричні методи їх діагностики та розроблено метод ортодонтичного лікування даної патології з одночасним спрямованим лікувально-профілактичним впливом на тканини пародонта квазілазером. Запропоновано спосіб діагностики трансверзальних аномалій зубних рядів і прикусу та розроблено пристрій для антропометричних вимірювань. З метою уточнення діагнозу запропоновано визначати молярно-виличний і премолярно-виличний індекси. Показано, що у разі трансверзальних аномалій спостерігається зменшення величини молярно-виличного індексу, що характеризує ступінь розвитку порушень за умов зубощеплепних аномалій. За результатами проведених клінічних і біохімічних досліджень установлено ефективність застосування дихроматичної низькоінтенсивної фототерапії світлом квазілазера на тканини пародонта у найближчий і віддалений термін спостережень, на підставі чого обгрунтовано та розроблено метод лікування запальних захворювань пародонта у хворих під час ортодонтичного лікування зубощелепних аномалій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050-54 + Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА341880

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського