Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1018)Книжкові видання та компакт-диски (516)Журнали та продовжувані видання (69)
Пошуковий запит: (<.>U=Р668.62$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 114
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Алтуніна С.В. 
Порівняльна характеристика пористих і непористих внутрішньокісткових стоматологічних танталових імплантантів (екcпериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Алтуніна ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням порівняння пористих і непористих танталових імплантантів для обгрунтування подальшого впровадження в клінічну практику танталу як матеріалу для виготовлення внутрішньокісткових стоматологічних імплантантів. Вперше розроблена технологія виготовлення пористих стоматологічних імплантантів з танталу. Установлені в експерименті особливості реакції кісткової тканини на танталові імплантанти з різною характеристикою поверхні в сполученні танталу з трикальційфосфатом. Вивчено вплив танталу на концентрацію макро- і мікроелементів в органах і тканинах. Проведені клінічні випробування та освоєний випуск танталових імплантантів. Отримані позитивні клінічні результати підтверджують можливість використання танталових імплантантів з пористою поверхнею для практичної медицини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

      
2.

Ілик Р.Р. 
Використання металевих та керамічних імплантатів при виготовленні незнімних зубних протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Р.Р. Ілик ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню питань використання металевих та керамічних імплантатів при заміщенні дефектів зубних рядів та виготовлення хворим незнімних зубних протезів. В динаміці вивчені результати безпосередньої та віддаленої імплантації металевих та керамічних імплантатів відкритим та закритим способами. Модифіковані методи імплантації та виготовлення незнімних зубних протезів. Встановлена електромеханічна вазаємодія між металевими імплантатами та металевими зубними протезами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с

      
3.

Кріль А.Й. 
Використання натуральних зубів в ортопедичному лікуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.Й. Кріль ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням протезування пацієнтів протезами, виготовленими з використанням коронкових частин видалених природних зубів. Вивчено динаміку виникнення і розвитку дефектів зубних рядів та потребу у різних конструкційних матеріалах для виготовлення протезів у жителів Івано-Франківська та області. Проведено експериментальне вивчення механічних та фізико-хімічних властивостей натуральних зубів на етапах виготовлення протезу. Розроблено раціональні технології виготовлення незнімних та знімних конструкцій зубних протезів з використанням видалених зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

      
4.

Король М.Д. 
Підготовка і ортопедичне лікування хворих із вторинними деформаціями зубних рядів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / М.Д. Король ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 33 с. — укp.

Робота присвячена комплексним (клінічним, біометричним, морфологічним і функціональним) дослідженням. Обстежено 324 особи віком від 21 до 40 років. Виявлено 107 осіб з дентоальвеолярною і 110 осіб з дентальною формами деформацій. Встановлено, що з віком відбуваються структурні і функціональні зміни в зубощелепній системі, збільшується кількість осіб, які втратили окремі зуби. У 31,7% випадків розвивається деформація зубних рядів. Визначені три типи будови сегментів зубних дуг: випуклий, увігнутий і прямий, а за типом витривалості тканин пародонта до навантаження: сильний тип - 18,5%; середній - 64,2%; слабкий - 17,3%. З'ясовано, що величина електрозбудливості пульпи зубів залежить від давності втрати зубів-антагоністів і ступеня деформації зубного ряду. Знижується інтенсивність кровопостачання пародонта у ділянці зубів, які обмежують дефект, і тих, які перебувають поза функцією. Запропоновано метод функціонального дозованого навантаження (ФДН) тканин пародонта. Вперше описані елаунінові волокна зв'язкового апарата зуба, визначені їхні морфологічні і структурні зміни, види резорбції кістки альвеолярного відростка. Результати дослідження дали можливість розробити критерії оцінки початкового функціонального стану тканин пародонта при дефектах і деформаціях зубних рядів, що дозволяє вибирати метод лікування і прогнозувати характер адаптаційних реакцій зубощелепної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

      
5.

Левко В.П. 
Клініко-експериментальне обгрунтування підвищення процесів адаптації при лікуванні знімними видами зубних протезів в ранні терміни: Автореф. дис.. канд. мед. наук: 14.01.22 / В.П. Левко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 20 с.: іл. — укp.

Дисертація присвячена вивченню питань покращання та пришвидшення процесів адаптації в ранні терміни пацієнтів, яким виготовляються знімні конструкції зубних протезів із акрилових пластмас. Експериментально вивчено і доведено, що введення тваринам компоненту акрилової пластмаси викликає різку активацію синтезу і виділення у кров гормонів щитовидної залози та кори наднирників; використання комбінації компоненту акрилової пластмаси і природнього адаптогена (в дозі 10 крапель) створюють умови для ефективної негайної адаптації організму тварин на дію розчину мономеру акрилової пластмаси. Розроблено і впроваджено в практику ортопедичної стоматології нову методику підвищення ефективності процесів адаптації до знімних конструкцій зубних протезів використанням природного адаптогену - елеутерокока. Ефективність цього методу обгрунтовано теоретично і підтверджено на практиці. Застосування його в клініці ортопедичної стоматології дозволяє покращити процес адаптації та прискорити термін адаптації у пацієнтів, яким виготовляються знімні конструкції зубних протезів із акрилових пластмас, як первинно, так і повторно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

      
6.

Палков Т.А. 
Особливості ортопедичного лікування хворих на протезний стоматит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.А. Палков ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2000. — 15 с. — укp.

Розглянуто вплив різних протезних матеріалів на виникнення ускладнень у ротовій порожнині, зумовлених знімними протезами. Досліджено мікроструктуру поверхні основних видів базисних матеріалів для знімного протезування (акрилові пластмаси, сплави металів, нейлони). З'ясовано вплив матеріалів щодо знімного протезування на заселення слизової ротової порожнини мікроорганізмами, які призводять до виникнення ускладнень у ротовій порожнині. Досліджено дію механічного навантаження на міцність з'єднання різних видів зубів із різними базисами знімних протезів. Для хворих із "надчутливістю до пластмаси" (II клас за Ньютоном) запропоновано метод виготовлення еластичних знімних нейлонових протезів із литим металевим базисом. Проведено диференційоване лікування хворих із різноманітними ускладненнями ротової порожнини, яке призвело до позитивного ефекту у переважної більшості (90,2 +- 3,4 %) пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03
Шифр НБУВ: РА308609 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Потапчук А.М. 
Застосування кальцій-фосфатних керамік та їх композитів при ендосальній дентальній імплантації (експериментально-клінічне обгрунтування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / А.М. Потапчук ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2000. — 27 с. — укp.

Вивчено застосування вітчизняної кальцій-фосфатної кераміки "КЕРГАП" для дентальних імплантатів з градієнтним біоактивним покриттям та композицій на її основі зі зв'язувальними субстанціями - хондроітинсульфат, фібриновий клей "Біоадгезив", йоддицерин. Всебічними експериментальними дослідженнями доведено, що навколо імплантатів з градієнтним біоактивним покриттям прискорюється утворення зрілої кісткової тканини, з відсутністю занурювання епітелію між матеріалом покриття та кісткою. На межі біоактивне керамічне покриття - кістка, завдяки активному перебігу клітинно-опосередкованих процесів, перебудові кісткової тканини та реорганізації керамічного матеріалу, утворено "зв'язувальну реактивну зону". Обгрунтовано функціональну ефективність дентальної імплантації та контурної пластики альвеолярного гребеня в поєднанні з використанням бар'єрних мембран і селективним застосуванням остеопластичних композицій з заданими властивостями, що забезпечує функціональну надійність віддалених результатів імплантації та наступного ортопедичного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03
Шифр НБУВ: РА311148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Прилуцька Я.Д. 
Порівняльна оцінка ефективності відновлення бічних зубів методом inlay-onlay та прямої реставрації (клініко-лабораторне дослідження): Автореф. дис... канд. мед.наук: 14.01.22 / Я.Д. Прилуцька ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати клінічних та лабораторних досліджень, комплексну оцінку фотополімерних відновлень бічних зубів, виконаних за прямою і непрямою (вкладка-накладка) методиками. На основі клінічних досліджень поширено рекомендації щодо застосування методів прямого та непрямого відновлення бічних зубів фотополімерними матеріалами відповідно до показників руйнування оклюзійної поверхні та фізіологічного стану зубів. Обгрунтовано необхідність додаткової герметизації інтактних фісур після відновлення каріозного дефекту за "сендвіч"-методикою з метою профілактики вторинного карієсу у дорослих пацієнтів. На підставі лабораторних випробувань доведено можливість застосування альтернативних матеріалів для виготовлення непрямої (inlay-onlay) реставрації та необхідність її фіксації за системою подвійного бондингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03
Шифр НБУВ: РА307993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Кулаков Д.О. 
Удосконалення методу заміщення дефектів зубного ряду та коронкової частини зубу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Д.О. Кулаков ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 15 с. — укp.

Розглянуто питання протезування пацієнтів зубними металевими комбінованими протезами підвищеної якості. Удосконалено методику косметико-естетичних конструкцій на штампованій основі. Розроблено метод створення ретенційних пунктів на штамповано-паяній (штамповано-зварній) основі для поліпшення фіксації облицювальних матеріалів на металевому каркасі. Теоретично та практично обгрунтовано доцільність використання гальванічної лінії для електрохімічного нанесення ретенційного шару. За допомогою математичних розрахунків обрано вид матеріалу для ретенційних пунктів та їх величину. Надано практичні рекомендації щодо виготовлення косметико-естетичних штампованих окремих коронок і штамповано-паяних (штамповано-зварних) мостоподібних комбінованих протезів. Проведено клініко-еспериментальний моніторинг протягом п'яти років та спостерігання за пацієнтами, у яких зубні протези виготовлено за удосконаленою технологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с
Шифр НБУВ: РА309818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Єрис Л.Б. 
Підвищення ефективності протезування пацієнтів з повною втратою зубів та несприятливими клінічними умовами на нижній щелепі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.Б. Єрис ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 15 с. — укp.

На підставі клінічних даних визначено несприятливі для протезування фактори. Розроблено прилад (заява N 98052609 на винахід від 19.05.1998 року) та спосіб його застосування для вивчення податливості слизової оболонки ротової порожнини. Визначено топографію зон податливості слизової оболонки протезного ложа беззубих верхньої та нижньої щелепи. Удосконалена методика отримання диференційованих функціональних відбитків дає змогу більш рівномірно розподілити жувальний тиск на підлеглі тканини, сформувати міцнішу клапанну зону. Визначено сили, що діють під час жування на повний протез нижньої щелепи. Математично обгрунтована конструкція повних знімних протезів дозволяє суттєво покращити стабілізацію та досягти стійкої рівноваги повного протеза нижньої щелепи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03
Шифр НБУВ: РА308693 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Трубка 
Реставрації депульпованих зубів мікрогібрідними композиційними матеріалами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ірина Олександрівна Трубка ; Українська медична стоматологічна академія. — Полтава, 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА311534

Рубрики:

      
12.

Семенов Є.І. 
Розробка та клініко-експериментальна оцінка вдосконаленого кобальто-хромового сплаву для бюгельного протезування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Є.І. Семенов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Визначено основні параметри фізико-механічних та технологічних властивостей, яким повинен відповідати новий сплав бюгельного протезування. Відповідно до визначених вимог вироблено новий кобальто-хромовий сплав для виготовлення бюгельних протезів з кламерною фіксацією. Проведено програму санітарно-хімічних, токсикологічних і клінічних випробувань нового сплаву. Запропоновано нові методики зняття відтисків протезного поля з рухомим зубним рядом, а також створення межевої лінії за більш сприятливих умов фіксації бюгельного протезу. Вивчено характер функціональних змін жувальної мускулатури в динаміці, як показник ефективності протезування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА311551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Іщенко П.В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування реставрації твердих тканин зубів пломбами з термокомпенсатором: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / П.В. Іщенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Проведено експериментальні дослідження зразків з пломбувальних матеріалів щодо теплового лінійного розширення та визначення усадки. Виконано дослідження стосовно проникності межі "зуб - пломба" з використанням барвників і токсико-хімічну оцінку пломбувальних конструкцій. Клінічні дослідження з оцінки пломб проведено за методикою, запропонованою Д.М.Каральником, електрометричні дослідження межі "зуб - пломба" виконано за методикою професора В.К.Леонт'єва, Г.Г.Іванова, Т.Н.Жорова. Проведені клініко-лабораторні дослідження підтверджують доцільність використання запропонованої конструкції пломби з термокомпенсатором для реставрації ушкоджених твердих тканин зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА313770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Ходун Е.В. 
Розробка та клінічна апробація стандартних штифтово-куксових вкладок для заміщення повних дефектів коронкової частини зуба: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Е.В. Ходун ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 15 с. — укp.

Розроблено та клінічно апробовано стандартні штифтово-куксові вкладки та набір різального інструмента для одномоментної підготовки протезного ложа, які здатні рівномірно розподілити жувальний тиск, забезпечити щільне прилягання до тканин кореня, значно скоротити час лікаря та не потребують наявності ливарного обладнання. З використанням математичних розрахунків, що базуються на даних про середньо-анатомічні розміри природних зубів і витривалість пародонта, визначено три основних типорозміри вкладок і різального інструмента. Характерною особливістю інструмента є можливість одномоментно підготувати корінь для кореневої і надкореневої частин вкладки. Клінічна апробація стандартного комплексу дозволила розширити показання до його застосування за рахунок зменшення кореневої частини, уніфікувати лікарські та лабораторні маніпуляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА313500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Малюченко М.М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування протезування осіб старших вікових груп із патологічною стертістю зубів металокерамічними конструкціями незнімних протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.М. Малюченко ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 18 с. — укp.

Доповнено класифікацію патологічної стертості площею стирання зубів залежно від віку, ступеня та висоти прикусу. Розроблено алгоритм клінічної діагностики, який дозволяє диференційовано підходити до вибору методу лікування. Доведено, що зуби з І, ІІ ступенем стертості не потребують попередньої терапевтичної та ортопедичної підготовки, а для протезування зубів пацієнтів з ІІІ ступенем зазначена підготовка необхідна. Визначено, що адаптація пацієнтів з І ступенем патологічної стертості до виготовлення металокерамічних протезів відбувається значно швидше, ніж у пацієнтів з ІІ ступенем стирання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03
Шифр НБУВ: РА315009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Ярковий В.В. 
Обгрунтування застосування кальційтермічного цирконію в стоматологічній імплантології (експериментально-клінічні дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Ярковий ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 15 с.: рис. — укp.

Досліджено питання підвищення якості протезування шляхом упровадження у клініку стоматологічної імплантології імплантатів із кальційтермічного цирконію (КТЦ). Встановлено, що КТЦ за своїми фізико-механічними, токсикологічними, антибактеріальними властивостями має переваги над титаном ВТ-1-00. Розроблено та впроваджено у практику діагностичний комплекс для визначення функціонального стану пародонта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА313391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Сєнніков О.М. 
Клініко-математичне обгрунтування конструювання субперіостальних імплантатів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.М. Сєнніков ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Наведено методику визначення геометричних параметрів субперіостального імплантата (СІ) залежно від прикладеного жувального навантаження. Проведено числові експерименти для створення конструкцій СІ за математичною моделлю для реальних випадків у клінічній практиці. Запропоновано процедуру оптимізації геометричних параметрів СІ залежно від міцності матеріалу конструкції та підлежачої кісткової тканини. Встановлено величину коефіцієнта сили пружної дії підлежачої кісткової тканини, що забезпечує вірогідність результатів комп'ютерного моделювання математичних моделей. Розроблено програми розрахунку навантажувань і переміщень у комплексі "протез - СІ - підлежача кісткова тканина". Визначено аналітичну розрахункову формулу системи "протез - СІ - кісткова тканина". Проаналізовано особливості поводження системи "протез - СІ - підлежача кісткова тканина" за можливих навантажень. Встановлено межові значення пружно-деформаційних параметрів навантажень, за яких зберігаються міцність кісткової тканини та цілісність конструкцій імплантата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62
Шифр НБУВ: РА319946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Рамусь М.О. 
Обгрунтування застосування сплавів металів для виготовлення металокерамічних конструкцій зубних протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.О. Рамусь ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено сплави металів, що застосовуються для виготовлення незнімних металокерамічних конструкцій зубних протезів на кобальтохромовій та нікелевохромовій основах і запропоновано новий сплав. Визначено основні фізико-механічні властивості сплавів металів після багаторазового їх обпалювання, а також досліджено мікроструктуру перехідного шару метал - фарфор і міцність з'єднання. Вивчено вплив сплавів металів на мікробіологічний стан порожнини рота та їх антимікробну активність залежно від хімічного складу зубопротезного матеріалу. Досліджено ступінь і тривалість запальних процесів слизової оболонки крайового пародонта опорних зубів залежно від використання сплаву металу. Проведено диференціальне дослідження гістотоксичності сплавів методом тканинної культури відповідно до ISO 10993-5:1992. На підставі отриманих даних доведено доцільність вибору застосування сплавів металів у стоматологічній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03
Шифр НБУВ: РА314994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Бабаскін Ю.І. 
Особливості ортопедичного лікування дефектів зубних рядів при частковій адентії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.І. Бабаскін ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено питання клініки, діагностики й ортопедичного лікування часткової та множинної адентії. Проведено комплексне спостереження морфологічного та функціонального станів жувального апарату, а також телерентгенографічних досліджень особливостей розвитку мозкового та лицевого скелета в осіб з адентією. Запропоновано класифікацію клінічних форм адентії. На електронно-мікроскопічному рівні вивчено структурні зміни кісткових тканин під час резорбції тимчасових зубів. Вирішено проблему стоматологічної реабілітації хворих з адентією за рахунок збереження тимчасових зубів у зубному ряду, а також використання їх як опори для зубних протезів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03
Шифр НБУВ: РА312643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Бобкова С.А. 
Особливості лікування знімними пластинковими протезами у хворих на бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.А. Бобкова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено питання лікування та профілактики ускладнень, які розвинулись під час користування частковими знімними пластинковими протезами з акрилових пластмас у хворих на бронхіальну астму. Вивчено фізико-механічні властивості акрилових пластмас, виготовлених компресійним пресуванням і мікрохвильовою полімеризацією. Доведено перевагу мікрохвильової полімеризації. За допомогою цитохімічних, імунологічних методик і клінічних спостережень обгрунтовано використання сорбенту вуглецевого ДНК-вмісного для зменшення "зони ризику" розвитку запальних ускладнень ортопедичного лікування у хворих на бронхіальну астму. Обстежено 169 пацієнтів. Для прогнозування розвитку запальних змін слизової оболонки протезного ложа у хворих на бронхіальну астму запропоновано лабораторний симптомокомплекс повної елімінації ДНК-вмісним сорбентом ДНК-Е-РУК, підвищення вмісту внутрішньоклітинного глікогену в нейтрофілах периферичної крові, а також зміни протеолітичної активності в клітинах крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03 + Р412.202-3
Шифр НБУВ: РА314889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського