Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (149)Книжкові видання та компакт-диски (249)Журнали та продовжувані видання (68)
Пошуковий запит: (<.>U=Р668.62 с03$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іщенко П.В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування реставрації твердих тканин зубів пломбами з термокомпенсатором: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / П.В. Іщенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Проведено експериментальні дослідження зразків з пломбувальних матеріалів щодо теплового лінійного розширення та визначення усадки. Виконано дослідження стосовно проникності межі "зуб - пломба" з використанням барвників і токсико-хімічну оцінку пломбувальних конструкцій. Клінічні дослідження з оцінки пломб проведено за методикою, запропонованою Д.М.Каральником, електрометричні дослідження межі "зуб - пломба" виконано за методикою професора В.К.Леонт'єва, Г.Г.Іванова, Т.Н.Жорова. Проведені клініко-лабораторні дослідження підтверджують доцільність використання запропонованої конструкції пломби з термокомпенсатором для реставрації ушкоджених твердих тканин зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА313770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ажицький Д.Г. 
Профілактика непереносимості до зубних протезів у клініці ортопедичної стоматології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Д.Г. Ажицький ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено вплив зубних протезів з різних матеріалів на розвиток вільно-радикальних процесів у ротовій порожнині за явищ непереносимості. З використанням клінічних, біохімічних, механічних і статистичних методів дослідження комплексно обстежено 242 особи, у яких було присутнє явище непереносимості, а також осіб, що не мали такої реакції, з них 105 чоловіків і 137 - жінок. Показано, що протези, які містять метали: залізо, хром, нікель, кобальт і не захищені керамічним покриттям, а також знімні протези з акрилової пластмаси активують вільно-радикальне окиснення білків та перекисне окиснення ліпідів ротової рідини, за цього розвивається непереносимість. Установлено, що заміна цих протезів на металокерамічні ліквідує цю патологію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА336258

Рубрики:

      
3.

Андрійців С.С. 
Особливості ортопедичного лікування часткової втрати зубів конструкціями зубних протезів у хворих на хронічну ішемічну хворобу серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.С. Андрійців ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Уперше на підставі даних вивчення функціонального стану серцево-судинної системи за показниками холтерівського моніторування, добового моніторингу артеріального тиску (АТ), а також дослідження варіабельності ритму серця розроблено диференційований підхід до вибору методу ортопедичного лікування часткових дефектів зубних рядів у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС). Доведено, що за часткових дефектів зубних рядів знімне протезування показано за наявності у хворих на ІХС стенокардаії II - III функціонального класу (ФК), вираженої вегетативної реакції, помірного підвищення АТ, коливання частоти серцевих скорочень (ЧС) і подвійного добутку. З'ясовано, що тимчасове знімне протезування показано за часткового дефекту зубного ряду та наявності стенокардії I - II ФК, значних коливань АТ, ЧСС та подвійного добутку, без вираженої вегетативної реакції. Зазначено, що незнімне протезування показано за умов адекватних коливань АТ, ЧСС і подвійного добутку та за відсутності нападів стенокардії, вегетативних реакцій. Установлено, що застосування розробленого алгоритму вибору ортопедичного лікування у хворих на ІХС дозволяє підвищити ефективність надання спеціалізованої стоматологічної допомоги до 100 %, що супроводжується повною адаптацією серцево-судинної системи. Розроблено й апробовано у клініці ортопедичної стоматології метод фіксації центрального співвідношення щелеп за фіксованої висоти прикусу у хворих на ІХС. Показано, що використання даного методу сприяє зменшенню кількості відвідувань лікаря-стоматолога-ортопеда та зниженню психоемоційного навантаження. На підставі оцінки психоемоційного стану шляхом анкетування у хворих на ІХС за умов надання ортопедичного лікування доведено роль важкості функціонального стану стенокардії, вегетативних реакцій, рівня АТ, коливань ЧСС у взаємозв'язку зі станом зубощелепної системи у формуванні глибини астенії та депресії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 + Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА341559

Рубрики:

      
4.

Бас А.О. 
Ортопедичне відновлення зубів, зруйнованих нижче рівня ясен, куксовими штифтовими вкладками з біоінертним покриттям: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.О. Бас ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено метод відновлення зубів, зруйнованих нижче рівня ясен. Запропоновано використання штифтової куксової вкладки, що має конструктивні особливості та захисне біоінертне фторопластове покриття, що дає змогу підвищити міцність системи "куксова штифтова вкладка - зуб" в 1,4 - 1,5 рази, ніж за умов застосування куксових штифтових вкладок зі звичайним опорним елементом. Проведено електрохімічні, біохімічні та імунологічні дослідження впливу матеріалу куксових штифтових вкладок з кобальто-хромового сплаву з фторопластовим покриттям з метою відновлення зубів, зруйнованих нижче рівня ясен, що дає змогу виключити явища гальванізму в порожнині рота, запальні явища в тканинах крайового пародонту, сприяє збереженню цілісності зубо-щелепної системи у хворих з даним видом патології та значно покращує якість ортопедичного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 + Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА326010

Рубрики:

      
5.

Бульбук 
Клініко-експериментальне обгрунтування покращення якості лікування хворих незнімними конструкціями зубних протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Олександр Іванович Бульбук ; Івано-Франківська держ. медична академія. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА333159

Рубрики:

      
6.

Воскресенська О. Ю. 
Корекція ортопедичного лікування дефектів зубного ряда біоінертними конструкціями з титану у ВІЛ-позитивних пацієнтів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. Ю. Воскресенська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено поширеність стоматологічних захворювань ВІЛ-позитивних пацієнтів на Донеччині. Вперше виявлено потребу ВІЛ-позитивних пацієнтів в ортопедичному лікуванні дефектів зубних рядів. Вперше проведено порівняльну індексну оцінку стану пародонта у ВІЛ-позитивних пацієнтів, які користуються зубними протезами з кобальто-, нікелехромових сплавів, сталі та титану. Вивчено мікробну колонізацію слизової оболонки порожнини рота у ВІЛ-позитивних пацієнтів, що мають незнімні мостоподібні протези з різних металів. Вперше доведено високу клінічну ефективність незнімних зубних протезів з титану та підтверджено біоінертність даних конструкцій у порожнині рота у ВІЛ-позитивних пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621-5 + Р668.62 с03 + Р514.0-37
Шифр НБУВ: РА377241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Дхауі Х.Б. 
Удосконалення антропометричних методів діагностики трансверзальних аномалій зубних рядів і прикусу та терапія захворювань пародонту при ортодонтичному лікуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Х.Б. Дхауі ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено поширеність і структуру трансверзальних аномалій зубних рядів і прикусу в дітей і дорослих. Удосконалено антропометричні методи їх діагностики та розроблено метод ортодонтичного лікування даної патології з одночасним спрямованим лікувально-профілактичним впливом на тканини пародонта квазілазером. Запропоновано спосіб діагностики трансверзальних аномалій зубних рядів і прикусу та розроблено пристрій для антропометричних вимірювань. З метою уточнення діагнозу запропоновано визначати молярно-виличний і премолярно-виличний індекси. Показано, що у разі трансверзальних аномалій спостерігається зменшення величини молярно-виличного індексу, що характеризує ступінь розвитку порушень за умов зубощеплепних аномалій. За результатами проведених клінічних і біохімічних досліджень установлено ефективність застосування дихроматичної низькоінтенсивної фототерапії світлом квазілазера на тканини пародонта у найближчий і віддалений термін спостережень, на підставі чого обгрунтовано та розроблено метод лікування запальних захворювань пародонта у хворих під час ортодонтичного лікування зубощелепних аномалій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050-54 + Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА341880

Рубрики:

      
8.

Жданов В.Є. 
Удосконалення протезування дефектів зубних рядів адгезивними мостоподібними протезами (клініко-лабораторне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Є. Жданов ; Укр. мед. стоматологічна акад.. — Полтава, 2002. — 17 с. — укp.

Вивчено санітарно-хімічний показник хімічних і світлотвердіючих фіксувальних матеріалів. Встановлено, що інтенсивність поглинання світла, ініційованого полімеризаційною лампою, у разі проходження його через стоматологічні акрилові пластмаси залежить від кольору, прозорості, товщини та ступеня обробки пластмасових зразків. Шляхом розрахунку встановлено необхідну площу фіксувальних елементів адгезивного мостоподібного протеза для різних композиційних матеріалів та обгрунтовано можливість забезпечення їх фіксації до твердих тканин зуба з використанням фотокомпозитів. На підставі клінічного оцінювання доведено ефективність використання розробленого адгезивного мостоподібного протеза для заміщення включених дефектів зубних рядів. За результатами експериментальних і клінічних досліджень показано переваги протезування адгезивними мостоподібними протезами, фіксованими на світлотвердіючий композиційний матеріал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА322243

Рубрики:

      
9.

Згонник О.С. 
Клініко-технологічні особливості виготовлення повних знімних протезів з використанням еластичних пластмас: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.С. Згонник ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2004. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено та здійснено клінічну апробацію нової технології виготовлення повного знімного протеза з поліпшеною фіксацією та стабілізацією. Уперше з використанням паралелометра вивчено анатомічні особливості ретенційних утворів залежно від ступеня атрофії й форми беззубих альвеолярних відростків. Експериментально вивчено властивості різних пластмас та їх з'єднань у порівнянні. Обгрунтовано методику створення замикального клапана протеза нижньої щелепи за допомогою паралелометрії. На підставі результатів електроміографічних досліджень вивчено процеси адаптації до повних знімних протезів, оцінено якість протезування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА334907

Рубрики:

      
10.

Кіндій В.Д. 
Клініко-експериментальна оцінка дентальних сплавів для литва після багаторазової переплавки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Д. Кіндій ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2005. — 17 с. — укp.

Здійснено клініко-експериментальне обгрунтування можливості використання кобальтохромових та нікелехромових сплавів після багаторазової переплавки для незнімного суцільнолитого протезування. На підставі комплексного використання експериментальних даних і результатів клінічних, біохімічних, бактеріологічних і морфологічних досліджень вперше встановлено фізико-хімічні властивості та мікроструктуру сплавів за їх багаторазової переплавки та визначено біосумісність суцільнолитих конструкцій зубних протезів, виготовлених з даних матерілів. Розроблено новий спосіб рециркуляції сплавів Remanium GM 700 та Remanium CSe, який забезпечує їх підвищену чистоту. Одержано нові дані про хімічний склад, фізико-механічні, технологічні властивості сплавів Remanium GM 700 та Remanium CSe за багаторазової переплавки. За структурою, якісним та кількісним складом елементів встановлено їх відповідність вимогам щодо матеріалів, які використовуються в біологічно активних середовища організму людини. На підставі результатів клініко-лабораторних досліджень наведено оцінку якості незнімних суцільнолитих протезів, виготовлених з багаторазово переплавлених сплавів Remanium GM 700 та Remanium CSe та підтверджено доцільність їх використання у практиці ортопедичної стоматології. Доведено, що новий спосіб рециркуляції підвищує відсоток використання переплавлених матеріалів в ортопедичній стоматології та зменшує витрати сертифікаційних сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА339577

Рубрики:

      
11.

Кірічек О.В. 
Розробка та обгрунтування комплексу профілактичних заходів, спрямованих на збереження тканин альвеолярного відростка щелеп після видалення зубів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Кірічек ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2004. — 20 с. — укp.

З метою підвищення ефективності ортопедичного лікування хворих з дефектами зубних рядів розроблено та апробовано комплекс профілактичних заходів, спрямованих на збереження тканин альвеолярного відростка щелеп безпосередньо після операції видалення зубів. Доведено необхідність імплантації остеокондуктивних матеріалів у лунки видалених зубів під час операції. Удосконалено методику безпосереднього протезування дефектів зубних рядів з застосуванням атравматичних двошарових імедіат-протезів з А-силіконовою еластичною підкладкою з періодичною корекцією протягом всього терміну загоєння лунок видалених зубів. Зазначено, що новий спосіб протезування забезпечує відсутність грубих порушень зовнішнього вигляду, швидке відновлення функції жування та мови, збереження міжальвеолярної відстані, запобігає порушенням діяльності м'язів і скроневонижньощелепного суглоба, зменшує ступінь резорбції альвеолярного гребеня щелеп після видалення зубів на 64 %, значно зменшує травматичність імедіат-протезів і післяальтераційне запалення в лунці видаленого зуба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА333926

Рубрики:

      
12.

Ключковська Н. Р. 
Порівняльна характеристика кулькоподібних та балкової систем фіксації покривних протезів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Н. Р. Ключковська ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Наведено варіанти вирішення питання покращання фіксації знімних конструкцій протезів у хворих з малою кількістю зубів або коренів за допомогою покривних протезів з кулькоподібною та балковою системами фіксації. Вивчено зміни ретенційних властивостей матриць залежно від кількості циклів "накладання - знімання" протезних конструкцій. Клінічними й експериментальними дослідженнями доведено неможливість уникнення зношення патричної частини замкового кріплення у процесі експлуатації покривних протезів. Проведено порівняльну оцінку процесу зношування та втрати лінійних розмірів патричних частин кулькоподібної та балкової систем фіксації. Здійснено порівняльне лабораторне та клінічне оцінювання фіксаційних властивостей кулькоподібних атачменів і балкової системи фіксації. Визначено терміни адаптації пацієнтів до покривних протезів з різними системами фіксації у порівняльному аспекті. Розроблено методику внутрішньоротової реставрації зношеної патричної частини кулькоподібного атачмена без вилучення останнього з кореня. Запропоновано практичні рекомендації щодо застосування покривних протезів з кулькоподібними та балковими системами фіксації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА385935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Когут О. К. 
Обгрунтування вибору сплавів металів для металокерамічних зубних протезів за експериментальними та клінічними показниками біосумісності: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. К. Когут ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено які сплави металів на основі кобальту та хрому, нікелю та хрому, паладію та срібла, золота та платини, а саме - Heraenium P, Heraenium S, Pors-on-4, Bio Heragold B2, доцільно використовувати під час виготовлення металокерамічних зубних протезів для забезпечення вимог протоколів надання стоматологічної ортопедичної допомоги щодо запобігання ускладнень, спричинених несприятливими реакціями пацієнтів на зубні протези. Обгрунтовано комплексний підхід під час вибору сплавів металів для металокерамічних зубних протезів з урахуванням експериментальних і клінічних показників біосумісності. Уточнено та систематизовано дані металографічних, мікроструктурних, електрохімічних, токсикологічних, йоно- і потенціометричних досліджень, які визначають прогностичні оцінки конструкційної надійності й якості металокерамічних зубних протезів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА382649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Колосова О.В. 
Шляхи оптимізації методів полімеризації фотокомпозиційних матеріалів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Колосова ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2004. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження поляризаційних властивостей емалі. Вперше виявлено, що під дією поляризованого некогерентного світлового потоку відбувається полімеризація фотокомпозиційних матеріалів. Розроблено метод полімеризації фотокомпозиційних матеріалів з використанням поляризованого некогерентного світлового потоку. Створено пристрій для здійснення полімеризації фотокомпозиційних матеріалів поляризованим некогерентним світловим потоком. Експериментально встановлено, що застосування нового методу полімеризації фотокомпозиційних матеріалів з використанням поляризованого некогерентного світлового потоку сприяє зменшенню кількості ускладнень під час проведення реставраційних робіт фотокомпозиційними матеріалами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА334731

Рубрики:

      
15.

Король Д.М. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування лікування вторинної часткової і повної адентії із застосуванням дентальних субперіостальних та ендоосальних імплантатів: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / Д.М. Король ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стоматолог. акад.". — Полтава, 2009. — 39 с. — укp.

Розроблено математично обгрунтовану конструкцію субперіостального імплантата з урахуванням анатомічних особливостей конкретного пацієнта. Вивчено стан м'яких тканин, що оточують внутрішньокісткові та підокісні імплантанти на різних етапах лікування за допомогою комплексу гігієнічних та гінгівальних індексів. Обгрунтовано та впроваджено модифікацію проби Шиллера - Писарєва, що відповідає особливостям обстеження субперіостальних імплантантів. Вдосконалено методи аналізу рентгенографічної інформації на до- та післяімплантаційному етапі лікування. Вдосконалено заходи щодо покращення протезування на субперіостальних імплантах з використанням незнімних конструкцій покривного типу. Розроблено алгоритм лікування пацієнтів та визначена його ефективність. Проаналізовано віддаленні результати лікування пацієнтів з диференційованим застосуванням ендоосальної та субперіостальної імплантації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА368211

Рубрики:

      
16.

Король Д.М. 
Удосконалення протезування кінцевих і включених дефектів зубного ряду протезами з використанням імплантатів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Д.М. Король ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2003. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливість використання дентальних внутрішньокісткових імплантатів як опори незнімних конструкцій зубних протезів для заміщення малих кінцевих і включених дефектів. Запропоновано тимчасову знімну іммобілізуючу конструкцію та обгрунтовано необхідність її застосування на етапах ортопедичного лікування. Розроблено діагностичний комплекс для визначення функціонального стану пародонта, що дає змогу швидко і якісно проводити аналіз реопародонтографічних досліджень. На підставі проведених клініко-лабораторних досліджень підтверджено можливість ефективного незнімного протезування за допомогою імплантатів. Виявлено клінічні, математичні, реографічні, імунологічні та гістотопографічні чинники можливого прогнозування успішності лікування в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА326620

Рубрики:

      
17.

Крайній А.В. 
Покращання фізико-механічних властивостей пластмасових базисів знімних протезів (клініко-лабораторне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.В. Крайній ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено причини виникнення поломів пластмасових базисів і розроблено комплекс заходів, щодо зменшення їх кількості. На підставі результатів клінічних спостережень виявлено анатомічні особливості порожнини рота, які зумовлюють поломи пластмасових базисів знімних протезів. З використанням розробленої фізичної моделі порожнини рота та математичного моделювання запропоновано метод прогнозування імовірності виникнення полому базису знімного протеза на етапі обстеження пацієнта. У порівняльному аспекті вивчено вплив існуючих способів армування базисів та їх характеристики. Запропоновано новий оригінальний спосіб армування базисів з використанням поліарамідних волокон. Обгрунтовано безруйнівний спосіб контролю якості полімеризації пластмасових базисів знімних протезів. Вивчено ефективність диференційованого підходу до способу виготовлення та матеріалу базису знімного протеза, що сприяє зменшенню кількості його поломів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА318151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Кулигін О. Б. 
Обгрунтування раціонального вибору відновлювальних стоматологічних матеріалів для незнімного протезування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. Б. Кулигін ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Проведені клінічні, радіовізиографічні, біофізичні та біохімічні обстеження 164-х пацієнтів виявили, що причинами їх неефективного ортопедичного лікування є нераціональний вибір відновлювального матеріалу конструкцій та неврахування мінеральної щільності емалі зубів-антагоністів і біологічного стану середовища порожнини рота. Розроблено комп'ютерну програму, що включає диференційований вибір відновлювального матеріалу, вплив на мінеральний обмін ротової рідини та відновлення мікроекологічної рівноваги порожнини рота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА373768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Кухта В.С. 
Особливості підготовки зубів з оголенням цементу коренів до ортопедичного лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.С. Кухта ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше об'єктивно оцінено частоту та причини оголення коренів зубів. Розроблено планіметричну одонтопародонтограму функціональної витривалості зубів з оголеними коренями. Запропоновано та впроваджено удосконалений метод ортопедичної допомоги з урахуванням опорної потужності зубоутримувального апарату, а також заходи щодо підготування коренів перед протезуванням. Частота оголення коренів зубів у середньому становить 41,96 %. Установлено, що ступінь ризику розвитку оголення коренів зубів (ОКЗ) зростає у разі хвороб пародонта і становить 58,04 %, особливо за конструктивних форм пародонтиту (61,53 %). Причиною оголення коренів зубів у 72,18 % випадків є захворювання пародонта, у 27,82 % - інші чинники. З розвитком ОКЗ цілком припиняється цементогенез оголеної ділянки, знижується мікротвердість оголеного цементу та його мінералізованість, у 38,91 % випадків розвиваються цементопатії, переважно клиноподібні дефекти - 47,68 %, карієс цементу - 34,45 %, інші пошкодження - 17,87 %. Виявлено, що ОКЗ супроводжується втратою функціональної витривалості пародонта, оцінку якої краще здійснювати за допомогою планіметричної одонтопародонтограми, що дає змогу оптимізувати вибір конструцій шин і протезів. Показано, що підготування зубів з ОК до ортопедичного лікування сприяє ліквідації ознак запалення, стабілізації стану маргінального пародонта та підтримці задовільної гігієни оголених коренів протягом не менше 6 місяців. Відзначено, що через 12 місяців зберігаються позитивні результати герметизації оголеного цементу (71,43 %), якість кореневих пломб з амальгами - 80,25 % і фторовмісного склоіономера, завдяки чому запобігається дострокова заміна або реставрація протезних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА330159

Рубрики:

      
20.

Лисюк С.В. 
Вибір методів місцевої ін'єкційної анестезії при протезуванні незнімними суцільнолитими протезами на основі порівняльної клініко-лабораторної оцінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Лисюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Досліджено зміни швидкості кровотоку у судинах пульпи різних груп зубів на верхній та нижній щелепах за використання різних методик та засобів місцевої ін'єкційної анестезії. Встановлено кореляцію змін швидкості пульпарного кровотоку та ефективності місцевого ін'єкційного знеболення. Виявлено різний вплив мандибулярної анестезії на гемодинаміку одно- та багатокореневих зубів на нижній щелепі. Об'єктивно підтверджено, що ефективне знеболення твердих тканин забезпечується під час зниження швидкості пульпарного кровотоку не менше ніж на 40 % за перші 10 хв. після ін'єкції. Досліджено вплив місцевої ін'єкційної анестезії на зміни потужності термовипромінювання слизової оболонки за використання різних методик місцевої ін'єкційної анестезії. Встановлено кореляційний зв'язок змін потужності термовипромінювання та швидкості пульпарного кровотоку. Проведено кількісну оцінку електроодонтометричних показників за використання інтралігаментарної та інтрасептальної анестезії. Проведено комплексну оцінку комбінації провідникової, інтралігаментарної та інтрасептальної анестезії під час знеболення молярів нижньої щелепи. Запропоновано схему вибору методики місцевої ін'єкційної анестезії, що враховує особливості втручань у клініці ортопедичної стоматології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА328473

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського