Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (59)Книжкові видання та компакт-диски (43)
Пошуковий запит: (<.>U=Р670.211.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Хошанг Хан Ахмеді 
Ефективність лікування набутої короткозорості імпульсним електромагнітним полем в поєднанні з солкосерілом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Хошанг Хан Ахмеді ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2002. — 16 с. — укp.

На підставі вперше проведених комплексних досліджень біометричних показників рогівки у взаємозв'язку з чутливістю її, ригідністю зовнішньої оболонки ока, а також з анатомо-оптичними показниками ока у динаміці розвитку набутої короткозорості встановлено, що однією з патогенетичних ланок даного захворювання є розтягнення рогової оболонки (зменшення її товщини та збільшення діаметра поперечного перерізу). Доведено, що зменшення товщини рогівки є об'єктивним критерієм прогресування короткозорості та прогнозування периферичних хоріоретинодистрофій. Показано, що поєднане застосування імпульсного електромагнітного поля та солкосерілу внаслідок прогресуючої набутої короткозорості призводить до підвищення чутливості, нормалізації товщини рогівки, підвищення ригідності зовнішньої оболонки ока, стабілізації короткозорості та є більш ефективним, ніж окреме застосування імпульсного електромагнітного поля та солкосерілу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.211.2-5
Шифр НБУВ: РА319269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Лапкіна І.І. 
Ефективність модифікованого способу лікування хворих з ускладненою формою короткозорості: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / І.І. Лапкіна ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано модифікований спосіб лікування хворих з ускладненою формою короткозорості, який передбачає застосування озонотерапії та традиційного лікування. Доведено, що запропонований спосіб лікування є патогенетично обгрунтованим. Установлено, що застосування даного способу лікування пацієнтів з ускладненою короткозорістю за різних стадій хоріоретинальних змін поліпшує функціональний стан зорового аналізатора, а саме: підвищує гостроту зору; розширює межі сумарного поля зору; скорочує час реадаптації макули, що супроводжується поліпшенням кровонаповнення ока, підвищенням швидкості кровотечі, зниженням індексів мікроциркуляції, а також зниженням вільнорадикальних процесів за показниками - карбонілованими білками, лугами Шиффа, хемілюмінесценцією, підвищенням активності ферментативних ендогенних антиоксидантів (глутатіонпероксидази, глутатіонредуктази, супероксиддисмутази). Тривалість досягнутого ефекту зберігається у 89 % пацієнтів з початковою, 69 % - з розвинутою та 46 % пацієнтів - з далеко-розвинутою стадіями хоріоретинальних змін протягом 6-ти місяців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.211.2-5 +
Шифр НБУВ: РА355722

Рубрики:

      
3.

Павлюченко А. К. 
Ефективність нових способів профілактики ускладнень ексимерлазерної корекції міопії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / А. К. Павлюченко ; ДУ "Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В. П. Філатова АМН України". — О., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено проблему оптимізації нових способів профілактики ускладнень ексимерлазерної корекції міопії та міопічного астигматизму шляхом вивчення особливостей біохімічного складу сльози пацієнтів з наступним обгрунтованим використанням удосконаленої контактної лінзи, препаратів мексидол і бакплан в до- та післяопераційному періодах. Проведені дослідження, а також розроблені методи профілактики та лікування субепітеліального помутніння рогової оболонки дозволили підвищити ефективність та безпечність ексимерлазерної корекції міопії та міопічного астигматизму методом LASEK. Кількість пацієнтів з гостротою зору 1,0 через рік після ексимерлазерної корекції міопії підвищена на 8,5 - 11 % у порівнянні з контрольною групою спостереження, а частота субепітеліального помутніння рогової оболонки через рік знижена на 7,6 - 9,3 % відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.211.2-5
Шифр НБУВ: РА384180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Красуцький В. Й. 
Оптимізація субепітеліальної фоторефракційної кератектомії при міопії різного ступеня: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / В. Й. Красуцький ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено результати застосування удосконаленого способу субепітеліальної фоторефракційної кератектомії (СФРК) для корекції міопії різного ступеня. Проведено дослідження виразності післяопераційного рогівкового синдрому й особливостей реепітелізації рогівки після удосконаленої та стандартної СФРК на очах з різними ступенями вихідної міопатії. Удосконалений метод СФРК у порівнянні зі стандартним дозволяє в ранньому післяопераційному періоді вірогідно зменшити інтенсивність больового синдрому, його тривалість та досягти повної реепітелізації рогівки очей на четвертий день. Досліджено психо-функціональні показники до та після операції удосконаленої та стандартної СФРК. Доведено, що застосування способу удосконаленої СФРК у порівнянні зі стандартним методом забезпечує меншу виразність субепітеліального помутніння рогівки у віддаленому періоді на очах з міопією слабкого, середнього та високого ступеня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.211.2-5
Шифр НБУВ: РА379797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шейко В. І. 
Патогенетичні взаємозв'язки функцій системи імунітету і діяльності центральної нервової системи у людей з короткозорістю, які мешкають у промисловому регіоні: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 14.03.04 / В. І. Шейко ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2011. — 36 с. — укp.

Розглянуто питання взаємозв'язків системи імунітету та вищої нервової діяльності у людей з набутою короткозорістю середнього ступеня, а також імуностимуляції й її впливу на діяльність центральної нервової системи. Імунореабілітацію проведено імунотропними препаратами центральної дії вілозеном і тимогеном, а також використовували поліхроматичне видиме та інфрачервоне світло як імуностимулюючий засіб. У разі вживання вілозену та тимогену в осіб з набутою короткозорістю середнього ступеня вивчено зміни в показниках імунного статусу та нейродинамічних функціях, які характеризували стан діяльності центральної нервової системи. Встановлено, що вживання вілозену протягом 14-ти діб і тимогену протягом 3-х діб та опромінення поліхроматичним видимим та інфрачервоним світлом протягом 10-ти діб носило імунореабілітаційний характер у короткозорих осіб, тому що короткозорість супроводжувалась імунними порушеннями І - ІІІ ступеня. Встановлено, що імуностимуляція викликала односпрямовані позитивні зміни в показниках функціональної рухливості нервових процесів. За умов імуностимуляції встановлено кореляційні зв'язки між показниками системного імунітету неспецифічного антиінфекційного захисту організму та функціональною рухливістю нервових процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.211.2-37 + Р252.325 + Р252.797
Шифр НБУВ: РА379073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Абу-Афіфе Шаріф 
Підвищення ефективності склеропластики у дітей і підлітків шляхом застосування експланта з інгібітором трипсину на підставі вивчення ролі протеолізу у прогресуванні короткозорості: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Абу-Афіфе Шаріф ; Ін-т очн. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2003. — 17 с. — укp.

Вивчено стан колагенового каркаса склери в дітей з прогресуючою високою ускладненою міопією. Досліджено зміст трипсиноподібних протеїназ і антипротеолітичної активності в дітей і підлітків з прогресуючою міопією в сироватці крові та сльозній рідині у порівнянні зі здоровими особами та хворими на косоокість. З'ясовано в експерименті вплив експланта з інгібітором трипсину на сполучну тканину склери (гістологічні та електронно-мікроскопічні дослідження). Експериментально вивчено активність у тканині склери після зміцнення склери штучним експлантом з інгібітором трипсину. Розроблено новий спосіб зміцнення склери есплантом з інгібітором трипсину, який зменшує активність протеолізу та запальну післяопераційну реакцію. Досліджено стан активності трипсиноподібних протеїназ і антипротеолітичної активності в дітей і підлітків з прогресуючою міопією в сироватці крові та сльозній рідині до та протягом 6-ти місяців після склеропластики експлантом з інгібітором трипсину. Вивчено ефективність комбінованого зміцнення склери штучним біоінертним експлантом з інгібітором трипсину в дітей і підлітків з прогресуючою міопією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.211.2 +
Шифр НБУВ: РА323126

Рубрики:

      
7.

Коваленко Л.М. 
Підвищення ефективності субепітеліальної фоторефракційної кератектомії при корекції міопії високого ступеню: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Л.М. Коваленко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено результати застосування для корекції міопії високого ступеня вдосконаленої методики субепітеліальної фоторефракційної кератектомії за лазерної корекції (ЛАСЕК) з застосуванням розробленого способу профілактичногоо лікування післяопераційного помутніння рогівки шляхом інтраопераційного застосувння дозованої аплікації 0,02 %-го розчину мітоміцину-C (ММC) у зоні кератектомії. Доведено, що у разі застосування методики ЛАСЕК з ММC за показанням вона є ефективною для приведення ока до еметропії та максимального покращання зору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.211.2-5 +
Шифр НБУВ: РА356280

Рубрики:

      
8.

Чаура А.Г. 
Фізіологічні механізми реалізації впливу електростимуляції зорового аналізатора: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / А.Г. Чаура ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено основні зорові функції та нейроімунні взаємовідносини у 165-ти хворих на міопію до та після проведення фосфен-електростимуляції зорового аналізатора. Після проведення курсу стимуляції зафіксовано підвищення основних зорових функцій - гостроти зору, гостроти зору за мезопічних умов освітлення, резервів акомодації, світлової чутливості та лабільності. Виявлено, що курс фосфен-електростимуляції сприяє активації специфічних і неспецифічних структур зорового аналізатора та підкіркових центрів мозку у хворих на міопію. Після проведення фосфен-електростимуляції зафіксовано нормалізацію функціонування серцево-судинної системи (за інтегральним вегетативним індексом). Встановлено, що імуномодулювальний ефект електростимуляції зорового аналізатора проявляється нормалізацією імунорегуляторного індексу, підвищенням абсолютного вмісту фагоцитуючих клітин, зниженням чутливості Т-клітин до адреналіну та норадреналіну, а також до антигенів сітківки ока та кришталика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.211.2-54 +
Шифр НБУВ: РА361210

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського