Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (12)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Р682.440.11-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Заболотна Д.Д. 
Клініко-імунологічні особливості діагностики та лікування хворих на хронічний риніт при патології піднебінних мигдаликів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Д.Д. Заболотна ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено, що перебіг хронічного риніту у разі патології піднебінних мигдаликів або за їх відсутності має свої відмінності - страждає функція миготливого епітелію слизової оболонки порожнини носа та знижуються показники імунітету, зокрема, секреторного імуноглобуліну А. Розроблено модель катарального риніту, на якій апробовано місцеве застосування препарату з антиоксидантною, протизапальною дією - кверцетину. З використанням клінічних, патофізіологічних та морфогістохімічних методів доведено високу ефективність кверцетину у разі його локального інтраназального застосування. Запропоновано технологію терапії у випадку хронічного катарального риніту з одночасною санацією хронічного тонзиліту шляхом обробки кверцетином піднебінних мигдаликів і слизової оболонки порожнини носа. Виявлено більшу ефективність її застосування у порівнянні монотерапією виключно катарального риніту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.440.11-3 +
Шифр НБУВ: РА320476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гапонюк А.В. 
Клініко-патофізіологічні особливості перебігу вазомоторного риніту при тривалому застосуванні назальних деконгестантів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / А.В. Гапонюк ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

За результатами обстеження 121-го хворого на вазомоторний риніт (ВР) за тривалого застосування назальних деконгестантів (НД) виявлено, що факторами ризику медикаментозної залежності до судинозвужувальних препаратів є початкові порушення функціонального стану вегетативної нервової системи (ВНС) у вигляді ваготонії, різко позитивної вегетативної реактивності, недостатності вегетативного забезпечення діяльності та еферентної симпатичної недостатності. Внаслідок зазначених порушень діяльності ВНС та депресії тонус у судин слизової оболонки носу, яка розвивається за рахунок постійної дії НД, розвивається медикаментозна залежність. Постійне застосування НД викликає динамічні зміни в діяльності ВНС, обумовлені стимулювальним впливом судинозвужувальних препаратів на симпатичний її відділ. Установлено, що тривале застосування НД призводить до ряду змін структурно-функціонального стану слизової оболонки з порушенням основних її захисних механізмів. Виявлено, що застосування підслизової вазотомії нижніх носових раковин у хворих на ВР за умов тривалого застосування НД не виключає можливості рецидиву захворювання у віддалений період (20 % спостережень) в першу чергу за рахунок збереженості факторів ризику медикаментозної залежності. Відзначено, що неефективність лікувальних заходів і вірогідність рецидиву захворювання та медикаментозної залежності від назальних деконгестантів за умов застосування лікування, заснованого на урахуванні вегетативних порушень (30,7 - 36,2 % випадків протягом 12 місяців спостережень), прямо пропорційні зростанню термінів попереднього користування судинозвужувальними препаратами, що пов'язано з необоротною втратою чутливості адренореактивних структур у разі застосування НД понад 1 рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.440.11-3
Шифр НБУВ: РА326533

Рубрики:

      
3.

Дєдикова І.В. 
Клінічні особливості алергічних ринітів, викликаних епідермальними алергенами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / І.В. Дєдикова ; АМН України. Держ. установа "Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено поширеність в Україні алергічного риніту, спричиненого епідермальними алергенами серед населення, а також його частоту серед різних груп мешканців нашої країни. Проведено порівняльний аналіз умов виникнення алергічного риніту залежно від статі, віку, спадковості стосовно алергічних захворювань, часу контакту або стажу роботи з епідермальним алергеном в осіб загальної популяції та осіб найбільш скомпроментованої категорії - професійно контактуючих з причинним алергеном. За клінічний умов вивчено інформативність шкірних скарифікаційних проб і прик-теста за допомогою оригінальних компакт-ланцетів з вітчизняними епідермальними алергенами за алергічного риніту. Доведено високу інформативність методу імунотермістометрії за умов діагностики гіперчутливості до епідермальних алергенів у пацієнтів з алергічним ринітом. Обгрунтовано проведення ретельного підбору таких пацієнтів для специфічної імунотерапії епідермальними алергенами, особливо з урахуванням ступеня тяжкості перебігу риніту та професійної орієнтації хворого. Вивчено ефективність і безпечність класичного парентерального методу проведення специфічної імунотерапії вітчизняними епідермальними алергенами за алергічного риніту у хворих з середньою тяжкістю перебігу хвороби. Вивчено клінічну ефективність проведення специфічної імунотерапії алергічного риніту епідермальними алергенами за результатами шкірних проб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.440.11-3 +
Шифр НБУВ: РА355057

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського