Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (49)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Р71-52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Бессалова Є.Ю. 
Морфофункціональні зміни яєчників ссавців при парентеральному введенні ксеногенної спинномозкової рідини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Є.Ю. Бессалова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2006. — 21 с. — укp.

Вперше на великому експериментальному матеріалі з використанням фізіологічних, морфологічних, гістохімічних і статистичних методів дослідження вивчено морфофункціональні зміни яєчників, а також показники фертильності білих щурів і свиней у разі парентерального введення прижиттєво взятої ксеногенної спинномозкової рідини (КСМР) на різних етапах постнатального розвитку. Досліджено вплив КСМР на структуру та функцію яєчників після введення її в періодах новонародженості, статевого дозрівання та зрілому віці. Вивчено можливість застосування КСМР як натурального біологічного агента з метою регулювання фертильності самок ссавців. З'ясовано, що спинномозкова рідина (СМР) лактуючих корів пригнічує функції репродуктивної системи самок поліестричних ссавців. Виявлено затримку приросту маси та термінів настання статевої зрілості, зміни естральних циклів (збільшення тривалості циклу, скорочення фази проеструсу, продовження еструсу та діеструсу), зниження показників фертильності, зміни органометричних показників гонад, а також співвідношення генеративних елементів і строми, показників фолікулогенезу, зміни гістотопографії ліпідів у гормоносинтезувальних структурах яєчника. За умов введення КСМР самкам свиней виявлено відсутність (припинення) естральних циклів і безплідність, морфологічною основою якої є ановуляція та активація атрезії в яєчниках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*736.32-64 + Е60*739.174.2 + Р71-52 +
Шифр НБУВ: РА345957

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського