Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (533)Книжкові видання та компакт-диски (285)
Пошуковий запит: (<.>U=Р712.54$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 52
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Корнацька А.Г. 
Прогнозування, профілактика і обгрунтування патогенетичної терапії у жінок з поєднаними формами неплідності: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / А.Г. Корнацька ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1998. — 32 с. — укp.

Проведено комплексне клініко-параклінічне обстеження 500 жінок з поєднаними формами неплідності, визначені основні і другорядні чинники, що негативно впливають на репродуктивну функцію. Встановлені не тільки анатомічні і функціональні зміни в органах і системах, але й визначена локалізація і глибина пошкодження репродуктивної системи, що важливо при подальшій розробці тактики корекції виявлених змін. Визначені нові дані про місце продукції антиспермальної ізосенсебілізації, автоімунні реакції у неплідних жінок, встановлена розбалансованість показників загального імунітету в біологічних рідинах, неоднозначні зміни гіпофізарно-гонадної системи, які залежать від виду патології, глибини пошкодження, тривалості захворювання і поєднання декількох чинників. Вивчений енергетичний обмін в органах-мішенях, фолікуло- і оогенез у жінок в спонтанному і стимульованому менструальних циклах. Розроблені алгоритми прогнозування ефективності лікування, вдосконалена і науково обгрунтована концепція поетапного, диференційованого, з урахуванням етіологічних і патогенетичних чинників підходу до системи заходів по профілактиці і лікуванню жінок з неплідністю поєднаного генезу, що дозволяє значно підвищити відсоток позитивних результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-3

Рубрики:

      
2.

Гладчук І.З. 
Оперативна ендоскопія в комплексному лікуванні жіночої безплідності: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / І.З. Гладчук ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі вдосконалення лікувальної тактики при жіночій безплідності, обумовленій дистальними та проксимальними трубними оклюзіями, перитонеальним фактором, кломіфенрезистентним полікістозом яєчників (ПКЯ), шляхом диференційованого застосування ендохірургічних методів лікування. Отримано нові науково обгрунтовані результати, які вирішують важливу проблему репродуктивної гінекології - підвищення ефективності ендохірургічних методів лікування в комплексній терапії безплідних жінок з тазовими факторами, кломіфенрезистентним ПКЯ шляхом диференційованого застосування електрохірургічної, Nd-YAG-лазерної, кріохірургічної та механічної оперативної техніки. За матеріалами ретроспективних досліджень виявлені особливості структури показань для проведення діагностичних та лікувальних ендоскопічних втручань, показана діагностична роль лапароскопій та гістероскопій у верифікації причин жіночої безплідності. Вивчено імунні, гормональні та біохімічні зрушення і найближчі та віддалені результати ендохірургічних методів лікування у хворих з різними формами жіночої безплідності залежно від типу застосовуваної оперативної техніки. Розроблено, вивчено клінічну ефективність та впроваджено в практику власну методику лапароскопічної сальпінгостомії, кріолапароскопічний метод лікування безплідних хворих з зовнішнім ендометріозом та кріолапароскопічний метод лікування кломіфенрезистентних хворих з ПКЯ. Розроблено та апробовано патогенетично обгрунтовані алгоритми ведення безплідних хворих з тазовими факторами, кломіфенрезистентним ПКЯ із застосуванням ендохірургічних методів та з урахуванням віку хворих, тривалості безплідного періоду та кількості факторів безплідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-433.5

Рубрики:

      
3.

Фролов С.С. 
Діагностика, лікування та реабілітація хворих з поєднаною жіночою неплідністю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.С. Фролов ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Робота присвячена застосуванню морфо-функціонального методу в діагностиці поєднаної жіночої неплідності та формуванню гомогенних груп хворих за сполуками чинників. Вивчено морфологічні особливості внутрішніх статевих органів під час лапароскопії та біопсіі яєчників, вміст стероїдних і гіпофізарних гормонів, дані тестів функціональної діагностики при різноманітних сполученнях чинників. Показано головну роль перітонеального фактору в патогенезі поєднаної безплідності та послідовність реабілітаційної терапії, що витікає з цього. Виявлені найбільш характерні гормональні порушення: функціональна гіперпролактинемія, латентна гіперандрогенія, нефізіологічні співвідношення лютеінізуючого та фолікулостимулюючого гормонів (ЛГ/ФСГ). Визначено критерії обсягу втручання на яєчниках при пластичних операціях. Розроблено і науково обгрунтовано 2-х етапну реабілітацію, що забезпечує фізіологічні репаративні процеси і корекцію нейро-гормональних порушень із використанням рослинних ноотропів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-3

Рубрики:

      
4.

Ласкіна Ю.С. 
Профілактика акушерських та перинатальних ускладнень у жінок після медикаментозної корекції гормональної дисфункції яєчників: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.С. Ласкіна ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 19 с. — укp.

На підставі клініко-статистичних методів дослідження встановлено особливості акушерської та перинатальної патології у жінок після медикаментозної корекції різних типів оваріальної недостатності. Науково обгрунтовано, розроблено та впроваджено у клінічну практику рекомендації з питань зниження частоти акушерських та перинатальних ускладнень у жінок з гормональною дисфункцією яєчників в анамнезі на підставі диференційованого підходу щодо профілактичної гормонотерапії. Все це в сукупності сприяло поліпшенню результатів розродження у жінок із неплідністю в анамнезі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-5
Шифр НБУВ: РА307777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кондратюк В.К. 
Порівняльна оцінка інвазивних та неінвазивних методів діагностики стану матки та додатків у жінок з неплідністю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.К. Кондратюк ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Поряд з комплексним клініко-параклінічним обстеженням 640 жінок з неплідністю була дана оцінка стану матки та додатків у даного контингенту хворих інвазивними та неінвазивними апаратними методами. У пацієнток були виявлені анатомічні і функціональні порушення органів малого тазу. Вперше використано метод кольорової тепловізіографії та теплогідротубації для виявлення причин неплідності. Застосовано допплєрометричний моніторинг швидкості кровотоку в маткових та яєчникових артеріях в якості діагностичного маркера функціонального стану органів малого тазу у жінок з порушеною репродуктивною функцією. Дана порівняльна оцінка діагностичної цінності рентгенологічних, ендоскопічних, ехографічних та тепловізіографічних методів обстеження жінок з неплідністю інвазивними та неінвазивними апаратними методами, що дозволяє достовірно встановити основну і супутню причину неплідності, обгрунтовано призначити адекватну терапію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-4

Рубрики:

      
6.

Венцківська І.Б. 
Особливості патогенезу, профілактики і лікування безплідності при генітальному ендометріозі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.Б. Венцківська ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто характер змін у гормональному та імунологічному статусах жіночого організму у разі генітального ендометріозу. Зроблено оцінку клінічної ефективності та впливу на гормональний та імунологічний статуси різноманітними методами гормональної терапії ендометріозу - естроген-гестагенними препаратами, антигонадотропінами, чистим гастагеном (оргаметрил), а також під час застосування оргаметрилу з комплексом системної ензимотерапії. Розроблено тактику найбільш ефективного та фізіологічного комбінованого методу лікування неплідності внаслідок зовнішнього ендометріозу з метою відновлення репродуктивної функції (органозберігаюче хірургічне втручання у поєднанні з гормональним лікуванням - оргаметрилом у комплексі з препаратами системної ензимотерапії вобензимом).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-37
Шифр НБУВ: РА308505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Феськова І.А. 
Роль субклінічного гіпотиреозу у виникненні ендокринної безплідності у жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.А. Феськова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням діагностики і лікування ендокринної безплідності у жінок, поєднаної з субклінічними формами гіпотиреозу, для виявлення якого в сумнівних випадках доцільно проводити пробу з метоклопрамидом з визначенням рівня тиреотропного гормону і пролактину у сироватці крові до внутрішньовенного введення препарату, потім за 30, 90 і 120 хвилин після першої ін'єкції. Виявлено: субклінічний гіпотиреоз викликає порушення гіпоталамо-гіпофізарних взаємовідносин, а це призводить у більшості випадків до виникнення гіперпролактинемії, на фоні якої розвивається стійка ановуляція, що не піддається корекції навіть на фоні її індукції. Показано, що проведення стимуляції у жінок з ендокринною безплідністю, поєднаною з субклінічними формами гіпотиреозу, доцільно проводити після нормалізації лабораторних показників тиреотропного гормону і пролактину в сироватці крові шляхом призначення тиреоїдних та пролактинінгібуючих препаратів. Тривалість прийому і доза останніх безпосередньо зумовлені ступенем імунологічних порушень. Впровадження запропонованого підходу до стимуляції та овуляції у жінок з ендокринною безплідністю, поєднаною з субклінічними формами гіпотиреозу, дозволило підвищити ефективність запліднення з 16,7% до 46,7%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-3 + Р712.54-37
Шифр НБУВ: РА308043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Дубоссарська Ю.О. 
Прогнозування, діагностика та лікування остеопорозу у жінок з ендокринним безпліддям: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.О. Дубоссарська ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Визначено прогностичну значимість нейроендокринних порушень у разі синдрому полікістозних яєчників (СПКЯ), який супроводжується безпліддям, у виникненні остеопенії та остеопорозу, а також важливість діагностичних технологій, насамперед, периферичної денситометрії для доклінічного виявлення системного остеопорозу і мамографії для профілактики патології молочних залоз. На основі математичної моделі визначено клінічні предиктори ефективності гормонального та інших видів лікування у початкових проявах остеопорозу у хворих на ендокринне безпліддя, особливо з урахуванням преморбідного фону та раніше проведеної терапії. Розроблено диференційовані показання для своєчасної профілактики та фармакологічної корекції остеопорозу у хворих з СПКЯ надниркового генезу із функціональною гіперпролактинемією з використанням препаратів кальцію та вітаміна Д, системної ензимотерапії, фітоестрогенів, збалансованої дієти, режиму рухової активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-37 + Р418.110.40-3
Шифр НБУВ: РА308787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Феськова 
Роль субклінічного гіпотиреозу у виникненні ендокринної безплідності у жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ірина Анатоліївна Феськова ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-3 + Р712.54-37
Шифр НБУВ: РА308043

Рубрики:

      
10.

Дубініна В.Г. 
Диференційований підхід до лікування безпліддя у хворих з полікістозом яєчників: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.Г. Дубініна ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено збільшення ефективності лікування беплідності у жінок з кломіфенрезистентною формою синдрому полікістозних яєчників. За результатами порівняльного аналізу на ретроспективному етапі дослідження визначено критерії диференційованого добору хворих для ендохірургічного та консервативного методів індукції овуляції. Розроблено методику диференційованого застосування ендохірургічного та консервативного методів з використанням вищезазначених критеріїв лікування кломіфенрезистентних хворих з полікістозом яєчників, яка сприяє підвищенню частоти відновлення овуляторних циклів і заплідненню після оперативного лікування на 10,9 % та 11,4 %. Встановлено, що після консервативної індукції овуляції вагітність настає на 8,6 % частіше на відміну від рандомізованого підходу до дослідженого методу лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-5 + Р712.54-5
Шифр НБУВ: РА316474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Дубчак А.Є. 
Прогнозування, профілактика та лікування порушень репродуктивної функції жінок, які зазнали радіаційної дії внаслідок аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / А.Є. Дубчак ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 40 с. — укp.

Встановлено особливості стану репродуктивного та соматичного здоров'я у жінок, евакуйованих після аварії на Чорнобильській АЕС, і мешканок територій контролю, які проходили обстеження протягом 12 років. Визначено клініко-параклінічні критерії порушень генеративної системи пацієнток, математичну модель та алгоритм прогнозування їх виникнення. На підставі вивчення особливостей імунного гомеостазу, нейроендокринного статусу, мікробіоценозу піхви, морфологічних особливостей внутрішніх органів розроблено диференційовані схеми профілактики та лікування неплідності за умов радіаційного випромінювання, що дозволяє значно підвищити відсоток позитивних результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-3
Шифр НБУВ: РА316472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Айзятулова Е.М. 
Діагностика та лікування гормональних порушень у жінок з безплідністю, які перенесли хламідійну інфекцію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Е.М. Айзятулова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-3 + Р712.54-37
Шифр НБУВ: РА316333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Корніцька Г.В. 
Індукція овуляції у пацієнток з безпліддям поєднаного генезу у програмах допоміжних репродуктивних технологій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.В. Корніцька ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено результати клініко-статистичного аналізу та вивчено гормональний гомеостаз пацієнток програми екстракорпорального запліднення з поєднаними формами безплідності. Проведено формування тестів оваріального резерву, які клінічно апробовано в лікувальному циклі. Визначено закономірності та виявлено причинно-наслідкові зв'язки між гормональними порушеннями та ступенем виразності оваріальної відповіді, що дає змогу вибрати оптимальну схему овуляторної індукції. Розроблено та впроваджено у практику схему оваріальної індукції з використанням оральних контрацептивів для пацієнток з очікуваним високим ступенем оваріальної відповіді, з застосуванням якої можна проводити профілактику синдрому гіперстимуляції яєчників у передлікувальному циклі, а також знизити ступінь оваріальної відповіді до такої, що відповідає нормальним показникам. Впроваджено у діяльність закладів системи охорони здоров'я додаткові критерії ультразвукового контролю за станом фолікулогенезу залежно від ступеня виразності оваріальної відповіді, що дає змогу проводити диференційоване призначення протоколів індукції овуляції. Розроблено підходи до призначення різних схем індукції овуляції залежно від наявності патології у репродуктивній системі, що підвищує результативність лікування за методом екстракорпорального запліднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-5 +
Шифр НБУВ: РА322389

Рубрики:

      
14.

Феськов О.М. 
Діагностика та лікування ендокринної неплідності у жінок в залежності від стану ендометрія: Автореф. дис...д-ра мед. наук: 14.01.01 / О.М. Феськов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 33 с. — укp.

Проведено коплексну діагностику стану секреторного ендометрія у жінок з ендокринною безплідністю у природних і стимульованих циклах. Зазначено, що у пацієнток з ендокринною безплідністю розвиваються гіперпластичні процеси у ендометрії; у пацієнток із недостатністю лютеінової фази (НЛФ) та ановуляціями переважає активна форма проліферативної гіперплазії ендометрія, а у пацієнток із синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ) - спочиваюча форма проліферативної гіперплазії ендометрія. Залежно від вихідного стану секреторного ендометрія та гормонально-імунологічного статусу розроблено методи підготовки даних пацієнток до індукції овуляції, обгрунтовано вибір препаратів для індукції овуляції та визначено підтримку секреторних перетворень в ендометрії. Запропонований підхід дозволив підвищити відсоток настання вагітності у жінок з 16,7 % у клостилбегіт-стимульованих циклах і з 26,7 % у метродин-стимульованих циклах до 50 % у жінок із НЛФ та ановуляціями, а також до 46,7 % - з СПКЯ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-37
Шифр НБУВ: РА321069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Грищенко 
Вміст біологічно-активних речовин у фолікулярній рідині та їх вплив на процеси запліднення ооцитів і розвиток ембріонів in vitro при безплідності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Микола Григорович Грищенко ; Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-5
Шифр НБУВ: РА322119

Рубрики:

      
16.

Стрелко Г.В. 
Лікування безпліддя, що викликане синдромом полікістозних яєчників з застосуванням допоміжних репродуктивних технологій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.В. Стрелко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності та безпечності лікування безпліддя у жінок з синдромом полікстозних яєчників (СПКЯ) шляхом застосування допоміжних репродуктивних технологій. Встановлено, що інсулінорезистентність є однією з причин виникнення гормональних та біохімічних розладів, притаманних СПКЯ. У жінок з даною патологією, що проходили лікування за програмою запліднення in vitro, виявлено суттєве зниження якості яйцеклітин та ембріонів у порівнянні з нормогонадотропними пацієнтками та відзначено збільшення випадків виникнення синдрому гіперстимуляції яєчників, внаслідок якого зменшується вірогідність настання вагітності. Встановлено, що одним з важливих механізмів, що обумовлюють погіршення якості яйцеклітин, можна вважати збільшений рівень лютеїнізуючого гормону (ЛГ) та його порушене співвідношення з фолікулостимулюючим гормоном. Розроблено прогностичні критерії щодо ефективності (відсоток ембріонів хорошої та відмінної якості та відсоток виходу бластоцист) та безпечності лікування СПКЯ. Вперше патогенетично обгрунтовано і доведено доцільність медикаментозної профілактики синдрому гіперстимуляції яєчників у жінок з СПКЯ за допомогою препаратів, що збільшують чутливість до інсуліну ("Сіофор", метформін), що сприяє покращанню якості яйцеклітин та ембріонів, частоті їх імплантації і настання вагітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-52 +
Шифр НБУВ: РА329198

Рубрики:

      
17.

Гусейнов В.А. 
Особливості екскреторно-токсичного безпліддя при хронічному простатиті бактеріальної, трихомонадної, хламідійної і бруцельозної етіології (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / В.А. Гусейнов ; Ін-т урології АМН України. — К., 2004. — 27 с. — укp.

Проаналізовано особливості патогенезу екскреторно-токсичного безпліддя у чоловіків під час хронічного бактеріального простатиту, трихомоніазу, хламідіозу, бруцельозу. Визначено взаємозв'язок патоспермії з нейрогуморальними та імунними порушеннями, печінковим і нирковим комлексом. Досліджено особливості патогенезу екскреторно-токсичного безпліддя залежно від етіології, що виявляються в різному ступені залучення органів і систем у патологічний процес. Відзначено, що зміни спермограми олігоастенотератозооспермії різної виразності є загальними для даного захворювання. Доведено, що хронічний простатит (бактеріальної, хламідійної, трихомонадної, бруцельозної) етіології призводить до зниження запліднювальної здатності еякуляту у результаті сполученого порушення складових репродуктивної функцій: гепотобіліарної системи, ендокринного статусу та розвитку вторинного імунодефіциту. Розроблено трьохетапне обстеження та лікування хворих на екскреторно-токсичне безпліддя, зокрема, діагностика та припинення запального процесу зі санацією статевих органів, діагностика і корекція всіх складових репродуктивної функції, стимуляція сперматогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-3 + Р696.016-3 + Р715.016-3 + Р698.024-3 +
Шифр НБУВ: РА342492

Рубрики:

      
18.

Чернишова Л.Є. 
Підвищення ефективності лікування безпліддя методом екстракорпорального запліднення з урахуванням імунологічних змін в організмі жінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.Є. Чернишова ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено частоту виявлення антиспермальних антитіл у пацієнток з безпліддям, яка складає 16,2 %. Вивчено показники Т- і В-ланки імунної системи у жінок з антиспермальними антитілами, що використовуються у програмі екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). Застосування реакції пригнічення прилипання лімфоцитів дало змогу впровадити її як тест визначення настання вагітності й обгрунтувати необхідність проведення імунокорекції для пацієнток з імунними порушеннями. Розроблено та впроваджено схеми діагностики та лікування для даних пацієнток, і доведено їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-5 +
Шифр НБУВ: РА332172

Рубрики:

      
19.

Дука Ю.М. 
Діагностика та лікування порушень репродуктивної функції при гіперандрогенії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.М. Дука ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний порівняльний аналіз клініко-гормональних показників у пацієнток з гіперандрогенією (ГА) не пухлинного генезу, що супроводжується інсулінорезистентністю та/або гіперінсулінемією, та практично здорових жінок. Доведено та патогенетично обгрунтовано значущість диференційно-діагностичної проби з адренокортикотропного гормону 36-годинної дії препаратом "Сінактен-депо" для виявлення наднирковозалозної дисфункції. Розроблено алгоритми діагностичної та лікувальної тактики пацієнток з синдромом ГА не пухлинного генезу. Вперше запропоновано застосовувати для лікування метаболічних порушень у даної категорії хворих препарату "Авандія", що покращує чутливість інсулінових рецепторів до ендогенного інсуліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-52 +
Шифр НБУВ: РА331725

Рубрики:

      
20.

Підгорна О.В. 
Особливості каріотипу подружніх пар з репродуктивними розладами різного походження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.В. Підгорна ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2004. — 21 с.: табл. — укp.

Охарактеризовано особливості змін каріотипу подружніх пар з репродуктивними розладами різного походження серед населення Київського регіону, виявлено 3,8 % хромосомних аномалій та 19,5 % випадків варіантів хромосом. Результати дослідження систематизовано за етіологією репродуктивних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-3 + Р698.024-3
Шифр НБУВ: РА330601

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського