Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (122)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>U=Р715.011-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Трохимович О.В. 
Корекція порушень репродуктивного здоров'я у молодих жінок з гіперандрогенією на тлі запальних захворювань геніталій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Трохимович ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення діагностики та лікування порушень репродуктивного здоров'я жінок за гіперандрогенії на тлі запальних захворювань геніталій. З урахуванням результатів комплексного обстеження дівчат-підлітків і жінок з даною патологією встановлено критерії ранньої діагностики порушень репродуктивного здоров'я. Визначено особливості гормонального статусу у дівчат-підлітків і молодих жінок залежно від вікового чинника та клінічних проявів гіперандрогенії. Проведено дослідження клінічних, ехографічних, гормональних особливостей перебігу гіперандрогенії у поєднанні з запальними захворюваннями геніталій. На базі одержаних даних розроблено новий спосіб поетапного диференційованого лікування порушень репродуктивного здоров'я у молодих жінок з гіперандрогенією на тлі запальних захворювань геніталій залежно від віку та рівнів андрогенів. Експериментально доведено ефективність запропонованого алгоритму диференційованого лікування порушень репродуктивного здоров'я у даної категорії пацієнток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-3 + Р715.011-5 +
Шифр НБУВ: РА348038

Рубрики:

      
2.

Антоненко І.В. 
Оптимізація комплексного лікування хворих з запальними захворюваннями жіночих статевих органів змішаної етіології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Антоненко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему оптимізації лікування хворих з запальними захворюваннями жіночих статевих органів змішаної етіології (ЗЗЖСО), яке базується на підвищенні ефективності лікування в аспекті патогенетично обгрунтованого застосування імуномодулятора аміксину й озонотерапії. Обстежено 114 жінок, з них 84 - пацієнтки з ЗЗЖСО і 30 здорових жінок. 43 пацієнтки з ЗЗЖСО одержували у комплексному лікуванні аміксин і озонотерапію, а 41 - традиційне протизапальне лікування. На підставі проведених досліджень установлено, що найбільш вагомими чинниками ризику розвитку ЗЗЖСО є ранній початок статевого життя, молодий вік жінки (20 - 24 роки), наявність супутніх урогенітальних інфекцій, аборти, внутрішньоматкова контрацепція, хронічні екстрагенітальні захворювання, стан дисбалансу імунної системи, хронічний стрес. Відмінною рисою мікробіоценозу піхви є наявність дисбіотичних процесів в обстежених хворих. ЗЗЖСО супроводжуються розвитком імунологічної недостатності (зниження загальної кількості лейкоцитів і лімфоцитів, зниження клітинних популяцій CD3, CD4, співвідношення CD4/CD8, зниження рівнів імуноглобулінів Ig A, Ig M і Ig G у сироватці крові). За результатами використання запропонованого комплексного методу лікування з застосуванням аміксину й озонотерапії спостережено покращання клінічного перебігу захворювання, нормалізацію мікробіоценозу піхви, оптимізацію показників імунологічної реактивності. Ефективність комплесного лікування становила 86,1 %, а також 68,3 % за умов застосування традиційного протизапального лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-5 +
Шифр НБУВ: РА345182

Рубрики:

      
3.

Носкова О.В. 
Подружня дезадаптація при хронічних запальних гінекологічних захворюваннях та її психокорекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.В. Носкова ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2005. — 15 с. — укp.

На основі системного підходу до вивчення подружньої дезадаптаптації вперше досліджено причини та механізми розвитку невротичних розладів і порушень сексуальної функції у жінок з хронічним аднекситом. Охарактеризовано клінічні особливості виявлених патологічних відхилень. Вивчено психічний стан, зміни міжособистісних стосунків подружжя та особистісні зміни за наявності дезадаптації. Досліджено роль соматогенних, психогенних і негативних соціально-психологічних чинників у розвитку даної патології. Виділено різні форми подружньої дезадаптації та визначено специфіку їх клінічних проявів. Вперше запропоновано диференційно-діагностичні критерії виявлених форм порушення подружньої адаптації та розроблено адекватні методи їх психотерапевтичної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-57 + Р698-57 +
Шифр НБУВ: РА334585

Рубрики:

      
4.

Матьоха Т.В. 
Профілактика запальних процесів внутрішніх статевих органів у жінок, які використовують внутрішньоматкові контрацептиви: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.В. Матьоха ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2006. — 24 с. — укp.

Вивчено вплив мідьвміщувального внутрішньоматкового контрацептиву (ВМК) на інтерфероновий статус організму та місцевий імунітет слизової оболонки матки у процесі використання контрацептиву для визначення факторів ризику та передумов виникнення запальних захворювань внутрішніх статевих органів (ЗЗВСО), розроблено спосіб їх профілактики. Узагальнено дані перебігу застосування ВМК 8 760-ти жінками та проведено комплексне клініко-імунологічне обстеження 90-та жінок у динаміці використання ПМК. Показано, що у неінфікованих жінок застосування ВМК не супроводжується змінами інтерферонового комплексу плазми крові, локальна імунна відповідь слизової оболонки матки на наявність мідьвміщувального ВМК має прояв у активації антигенпрезентувальної та регуляторно-хелперної ланок місцевого клітинного імунітету, а реакція ефекторної ланки реалізується як активація гуморальної складової. У осіб з інфекціями, що передаються статевим шляхом, навіть без клінічних проявів запального процесу, до введення ВМК виявлено депресію системи інтерферону та напруження локального клітинно-гуморального імунітету слизової оболонки матки з активацією антигенпрезентувальної, індукторної й ефекторної ланок цієї системи, а також збільшення концентрації імуноглобулінів A, M і G у слизу цервікального каналу. Використання ВМК такими жінками призводить до поступового виснаження клітинної та гуморальної складової (sIgA) локального імунітету ендометрію з формуванням місцевого імунодефіциту, що створює передумови для виникнення ЗЗВСО. Проведення етіопатогенетичного лікування (з застосуванням індуктора інтерфероногенезу) до введення ВМК жінкам, інфікованим інфекціями, що передаються статевим шляхом, призвело до нормалізації рівня сироваткових alpha- і gamma-інтерферона, зникнення ознак активації місцевого клітинного імунітету ендометрію, нормалізації концентрації імуноглобулінів слизу цервікального каналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-5 +
Шифр НБУВ: РА345489

Рубрики:

      
5.

Баннікова Т.В. 
Профілактика і лікування запальних захворювань генітального тракту у жінок фертильного віку, які мешкають в промисловому регіоні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.В. Баннікова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення клінічної ефективності лікування жінок з запальними захворюваннями геніталій. Досліджено патогенетичні механізми формування запальних процесів жіночого генітального тракту та на даній основі розроблено нову схему їх терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-52
Шифр НБУВ: РА311832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Черняєв С.В. 
Розробка складу, технології та дослідження супозиторіїв з комплексною антимікробною дією: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / С.В. Черняєв ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 23 с. — укp.

Вперше обгрунтовано науково-методичний підхід до створення вагінальних лікарських препаратів, що містять комбінацію протигрибкових, антимікробних і протизапальних засобів для лікування гнійно-запальних урогенітальних захворювань, викликаних умовно-патогенними та патогенними мікроорганізмами та грибами. З використанням результатів фізико-хімічних, реологічних і біофармацевтичних досліджень обгрунтовано склад і розроблено раціональну технологію виготовлення супозиторіїв під умовною назвою Тербеніол з антимікробною, протигрибковою та протизапальною дією. Досліджено вплив допоміжних речовин на структурно-механічні властивості супозиторіїв та вивільнення з них діючих речовин. Апробовано методики ідентифікації та визначення кількісного вмісту діючих речовин, що ввійшли до проекту аналітичної наукової документації на супозиторії Тербеніол. Вивчено фізико-хімічні властивості розробленого препарату, а також його стабільність у процесі зберігання та протигрибкову активність. Проведено апробацію технології виготовлення супозиторіїв Тербеніол за промислових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-52 + Р715.301.7-52 + Л663.22 +
Шифр НБУВ: РА368065

Рубрики:

      
7.

Чубей Г.В. 
Тактика лікування жінок з аденоміозом у поєднанні з запальними процесами геніталій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.В. Чубей ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення особливостей перебігу внутрішнього ендометріозу уточнено роль запального процесу геніталій як причинного фактора розвитку захворювання у молодому віці. Уперше проведено дослідження функціонального стану системи гіпофіз - яєчники - матка у хворих з аденоміозом на тлі запальних захворювань геніталій. Установлено, що за наявності вірусно-бактеріальної інфекції статевих органів і дисбалансу імунної та ендокринної систем організму, хронічний запальний процес поглиблює патологічні зміни периферичних ланок репродуктивної системи та сприяє розвитку аденоміозу. Визначено особливості морфофункціонального стану ендометрія та його рецепторного апарата, які мають прояв у зниженні експресії рецепторів до естрогенів і прогестерону за запальних процесів геніталій і збереженні чутливості за аденоміозу. На підставі одержаних результатів обгрунтовано й удосконалено патогенетичний підхід до корекції гормональних порушень у даного контингенту хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-5 + Р715.410.111-5 +
Шифр НБУВ: РА251916

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського