Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (253)Книжкові видання та компакт-диски (156)
Пошуковий запит: (<.>U=Р715.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пак О.В. 
Вдосконалення методів лікування хворих з вторинним полікістозом яєчників шляхом корекції міжгормональних відношень андрогенів та глюкокортикоїдів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Пак ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Вивчено характер міжгормональних співвідношень андрогенів і глюкокортикоїдів у хворих з вторинним полікістозом яєчників (ПКЯ). Вивчення даних співвідношень дозволило чітко й обгрунтовано оцінити частоту гіперандрогенії у хворих з ПКЯ та визначити її характер (яєчниковий, наднирковий). Науково обгрунтовано і впроваджено у практику лікувальні заходи для корекції яєчникової та надниркової форми гіперандрогенії у жінок з вторинним ПКЯ. Запропоновано методику негормональної стимуляції продукції андрогенів - естрогенів за умов вираженого дизкортицизму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.52-52
Шифр НБУВ: РА309840 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Соловйова Є.А. 
Гостре запалення матки і придатків: молекулярні маркери, діагностичне значення та підходи до обгрунтування терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Є.А. Соловйова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше комплексно вивчено особливості прояву внутрішньосудинної активації згортання крові й активність макрофагальної ендотеліальної системи за молекулярними маркерами - продуктами деградації фібрин/фібриногену, вільного гемоглобіну плазми та фібронектину, їх взаємозв'язку з реологією (ШОЕ) у крові жінок з гострим запаленням матки і придатків на етапах госпітального лікування. Показано динаміку та взаємозв'язок фракційного складу сироваткового кальцію і показників антиоксидантної системи - церулоплазміну та MBR-тесту (глютатионпероксидазі) у процесах ендогенної детоксикації підвищеної пероксидації - перекисного окиснення ліпідів у крові жінок з даним захворюванням. Охарактеризовано патогенетичний взаємозв'язок показників кальцієвого обміну з біомелекулярними маркерами активності досліджуваних систем регуляції хворих обстежених жінок. Запропоновано комплексну систему кількісної оцінки ефективності медикаментозного впливу у разі гострого запалення матки та придатків. Визначено вплив нового універсального регулятора кальцієвого обміну комплексону - ксидіфону на ініціальні досліджувані молекулярні процеси гострого запалення у жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.11-3 + Р715.501.1-3
Шифр НБУВ: РА317892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Прикупенко О.В. 
Гострі запальні захворювання придатків матки у невідкладній гінекології: діагностика і лікувальна тактика: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Прикупенко ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих на гострі запальні захворювання придатків матки (ГЗЗПМ). Вивчено форми ГЗЗПМ у структурі гострої гінекологічної патології. Одержано сучасні характеристики аеробної та анаеробної неклостридіальної мікрофлори як етіологічного чинника ГЗЗПМ. Установлено, що більш, ніж у половині випадків (54,2 %) у разі ГЗЗПМ у вогнищі запалення присутні асоціації аеробно-анаеробних збудників, до складу якого входить від двох до чотирьох бактерій, за цього бактеріальний синергізм є провідною етіологічною формою неклостридіальної анаеробної інфекції. Проаналізовано особливості змін рівнів білків гострої фази запалення (alpha 1-антитрипсину та alpha 2-макроглобуліну) як об'єктивних критеріїв оцінювання тяжкості перебігу й ефективності лікування хворих на ГЗЗПМ. Удосконалено діагностично-лікувальну тактику та визначено ефективність сучасних антибактеріальних засобів, лапароскопічних і традиційних оперативних технологій, що дозволило досягнути повного одужання у 87,5 % пацієнток, скоротити терміни перебування в стаціонарі, зменшити кількість післяопераційних ускладнень з 8,3 % до 3,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.5 +
Шифр НБУВ: РА363324

Рубрики:

      
4.

Атаманюк О.Ю. 
Диференціальна діагностика гострого апендициту та апоплексії яєчника: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Ю. Атаманюк ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 21 с. — укp.

Проаналізовано результати лікування 2 001-го хворого, оперованого внаслідок наявності підозри на гострий апендицит (ГА). З'ясовано, що найбільшу кількість діагностичних помилок припущено в жінок, у 21,1 % яких інтраопераційно діагностовано гостру гінекологічну патологію, у структурі якої найбільшу кількість становлять випадки апоплексії яєчника (АЯ) (61,4 %). Встановлено значення лейкоцитозу та нейтрофільного зсуву для диференціальної діагностики ГА та АЯ. На підставі результатів вивчення клітинного складу лейкоцитарної формули виявлено значущість лейкоцитарних індексів інтоксикації та клітинних співвідношень у диференціальній діагностиці зазначених нозологій. Впроваджено методику визначення рівня сорбційної здатності еритроцитів для диференціальної діагностики ГА та АЯ. Розроблено алгоритм ультразвукового обстеження хворих з підозрою на ГА, використання якого дозволило підвищити специфічність і чутливість методу. Визначено показання до діагностичної лапароскопії у цієї групи хворих. На підставі результатів досліджень опрацьовано диференціально-діагностичний алгоритм у пацієнток з підозрою на ГА, використання якого сприяло зменшенню кількості діагностичних помилок до 2 % і покращанню безпосередніх і віддалених результатів їх лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1-4 + Р715.520.32-4 +
Шифр НБУВ: РА362804

Рубрики:

      
5.

Зайцева О. Є. 
Застосування гіпобаротерапії в комплексному лікуванні запальних захворювань матки та придатків у жінок з трубно-перитонеальною безплідністю: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / О. Є. Зайцева ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що розвиток запальних захворювань матки та придатків супроводжуються зменшенням пульсового кровонаповнення матки та придатків, збільшенням опору кровообігу, венозним застоєм, зниженою об'ємною швидкістю кровообігу. Визначено, що застосування стандартних режимів гіпобаротерапії нормалізує показники кровообігу органів малого тазу, покращує киснево-транспортну функцію крові, збільшує частоту відновлення прохідності маточних труб, усуває клінічні прояви захворювання, але супроводжується розвитком низки побічних ефектів. Досліджено, що використання режиму гіпобаротерапії зросту та маси тіла пацієнток додатково збільшує частоту відновлення прохідності маточних труб, усуває об'єктивні симптоми захворювання, за найменшого числа побічних явищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.401.1-57 + Р715.501.1-54 + Р712.54-54
Шифр НБУВ: РА373063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Коротич 
Клініко- патогенетичне обгрунтування комплексного лікування хронічних сальпінгоофоритів, поєднаних з фоновими захворюваннями шийки матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Світлана Єгорівна Коротич ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 1999. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-3 + Р715.42-3
Шифр НБУВ: РА312955

Рубрики:

      
7.

Конько Д.І. 
Клініко-імунологічні особливості підгострого сальпінгоофориту і його комплексне лікування з застосуванням гемокорду: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Д.І. Конько ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Охарактеризовано особливості етіологічного чинника, клінічного перебігу, ролі та ступеня гематологічних й імунних порушень у розвитку підгострого запалення придатків матки. Уперше обгрунтовано можливість і доцільність застосування трансфузії нового біокоректора широкого спектра дії гемокорду, який містить кріоконсервовані кровотвірні стовбурові клітини пуповинної крові, у терапії хворих з підгострими запальними захворюваннями придатків матки. Здійснено клінічну апробацію запропонованого методу та з'ясовано вплив комплексної протизапальної терапії з використанням гемокорду на клінічний перебіг запального процесу, гематологічні показники, клітинний, гуморальний імунітет та систему фагоцитувальн их нейтрофілів периферійної крові хворих жінок. Розроблено й впроваджено до практики новий метод комплексного лікування підгострого сальпінгоофориту. Визначено найбільш оптимальний час трансфузії препарату за умов проведення терапії. Одержано позитивні результати комплексного консервативного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-52 +
Шифр НБУВ: РА336614

Рубрики:

      
8.

Альхассан І.К. 
Клініко-імунологічні та мікробіологічні особливості запальних захворювань додатків матки в аспекті сучасних методів лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.К. Альхассан ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Дослідження присвячено пошуку й удосконаленню методів діагностики, лікування та профілактики запальних захворювань додатків матки та їх ускладнень. Наведено характеристику особливостей етіологічного чинника, клінічного перебігу, роль і ступінь імунних порушень у розвитку запальних захворювань придатків матки, ефективності застосування системної ензимотерапії та комбінованої лазерної терапії у лікуванні даної патології. Встановлено, що за наявності всіх клінічних форм запальних захворювань придатків матки відбуваються імунні порушення у вигляді змін клітинного та гуморального імунітету. Етіологічну структуру в процесі бактеріологічного дослідження вмісту цервікального каналу та гнійно-запальних утворень придатків матки відзначено певними відмінностями у частоті ідентифікації окремих видів мікроорганізмів та їх асоціацій. Гнійні запальні захворювання придатків матки у жінок старшого репродуктивного та передменопаузального віку та на фоні внутрішньоматкової контрацепції відрізняються важким клінічним перебігом, високим рівнем ендогенної інтоксикації, вираженим зниженням імунологічної реактивності організму, частим поєднанням з доброякісними новоутвореннями геніталій. Запропоновано комплексний консервативний метод лікування жінок з гострим запаленням придатків матки з використанням системної ензимотерапії (вобензім) і застосування комбінованої місцевої та внутрішньопорожнинної лазерної терапії у комплексному веденні післяопераційного періоду в жінок з гнійними запальними захворюваннями придатків матки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-3
Шифр НБУВ: РА312144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Кучер Л.П. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування імуномодулюючих факторів у комплексному лікуванні запальних захворювань придатків матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.П. Кучер ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено можливість комбінованого використання нового протимікробного імуномодулюючого препарату ,, Флуренізид,, та низькоінтенсивного лазерного випромінювання в інфрачервоному спектральному діапазоні для комплексного лікування хронічного неспецифічного сальпінгоофориту (ХНС) у фазі загострення. Висвітлено результати лікування 136 хворих на ХНС. Проведено комплексне дослідження імунного статусу, процесів перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) та ендогенної аттиоксидантної системи (АОС). З'ясовано вплив флуренізиду,інфрачервоного лазерного опромінення придатків матки і поєднаного використання даних методів на перебіг запального процесу, стан ПОЛ, АОС захисту від токсичних продуктів і клітинний та гуморальний імунітет хворих жінок. Отримано позитивні результати консервативної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-52 +
Шифр НБУВ: РА321172

Рубрики:

      
10.

Стельмах О.Є. 
Клініко-патогенетичні аспекти застосування ентеросорбції та імунокорекції у комплексному лікуванні гнійно-запальних захворювань додатків матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Є. Стельмах ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 1999. — 16 с. — укp.

Встановлено, що гнійно-запальні захворювання додатків матки супроводжуються Т-лімфоцитарним імунодефіцитом, підвищенням показників гуморального імунітету, порушенням рівноваги процесів перекисного окислення ліпідів та антиоксидантного захисту, підвищенням рівня ендогенної інтоксикації. Пропонується комплексний метод лікування із застосуванням ентеросорбції та імунокорекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.5-52

Рубрики:

      
11.

Малюк В.В. 
Комплексна терапія хронічних запальних захворювань додатків матки із застосуванням мареполіміелу (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.В. Малюк ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена лікуванню хронічних запальних процесів додатків матки із застосуванням адаптогена геоорганічної природи мареполіміелу. На підставі серії експериментальних досліджень та вивчення функціонального стану поліморфноядерних лейкоцитів за допомогою цитохімічних методів встановлено позитивний вплив комплексної терапії із застосуванням мареполіоміелу з покращенням неспецифічного захисту організму при різних клінічних формах запального процесу. В результаті дослідження гіпофізарно-тиреоїдної регуляції встановлено, що при тих чи інших клінічних формах перебігу хронічних запальних процесів додатків матки спостерігається різний вміст гіпофізарно-яєчниково-тиреоїдних гормонів та кортизолу. Включення до комплексу лікувальних засобів мареполіміелу сприяє нормалізації гормональних взаємовідношень у більшості хворих. Позитивний клінічний ефект лікування після проведених курсів спостерігався у 93,3% випадків. Результати досліджень впроваджені в роботу лікувальних закладів півдня України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-52

Рубрики:

      
12.

Грушецька О.В. 
Комплексне лікування хворих на хронічні неспецифічні запальні захворювання придатків матки з використанням немедикаментозних факторів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Грушецька ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі проведених порівняльних клінічних обстежень, а також вивчення імунологічних та ендокринологічних параметрів у жінок із хронічними неспецифічними запальними захворюваннями придатків матки (ХЗЗПМ) обгрунтовано використання у комплексі протизапальних втручань електромагнітного випромінювання (ЕМВ) міліметрового діапазону. Встановлено, що комплексна із застосуванням ЕМВ мм діапазону терапія у хворих із ХЗЗПМ призводить до нормалізації функціонального стану імунної системи, нормалізації гіпофізарно-яєчникової системи. Виявлена позитивна динаміка зберігається до 6-го місяця спостереження з наступним поверненням до вихідного рівня у віддалений термін спостереження. Розроблена методика лікування хворих із ХЗЗПМ сприяє поліпшенню загального самопочуття, нормалізації психоемоційного статусу, нормалізації менструальної та сексуальної функцій у порівнянні з пацієнтками із ХЗЗПМ, які одержували традиційну протизапальну терапію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.5-5
Шифр НБУВ: РА319719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Матяш А.М. 
Корекція клімактеричних порушень у жінок, які мешкають на території з високим рівнем радіонуклідного забруднення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.М. Матяш ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено порівняльні аспекти клінічного перебігу клімактеричного синдрому в жінок, які мешкають на територіях з різним рівнем радіонуклідного забруднення. Розкрито роль психосоціальних факторів у генезі клімактеричних порушень. Встановлено взаємозв'язок між клінічними, психосоціальними, ендокринологічними та гемостазіологічними порушеннями в жінок з клімактеричним синдромом. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зниження частоти та ступеня тяжкості клімактеричних порушень у жінок, які мешкають на території з високим рівнем радіонуклідного забруднення з використанням замісної гормональної корекції та комплексних фітопрепаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.59-5
Шифр НБУВ: РА320612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Рубан К.С. 
Корекція репродуктивних порушень у жінок з синдромом полікістозних яєчників: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / К.С. Рубан ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.52-5 + Р712.5-37 +
Шифр НБУВ: РА355871

Рубрики:

      
15.

Мошко Ю.О. 
Кріоконсервування сироватки кордової крові, визначення її біологічної активності та клінічної ефективності в терапії хронічних сальпінгоофоритів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / Ю.О. Мошко ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше у порівняльному аспекті досліджено білковий і гормональний склад сироватки кордової крові (СКК) до та після кріоконсервування та в процесі збереження за умов низьких температур. Вивчено вплив різних режимів заморожування на склад СКК та структуру і міжмолекулярні взаємодії її білків. Досліджено діелектричні та спектральні параметри СКК, які характеризують стан білків у біосистемі, та їх зміни під впливом низьких температур. Визначено оптимальні методи заготівлі, умови та режими кріоконсервування СКК, що забезпечують її стерильність і повноцінність, а також припустимі терміни її збереження за умов низьких температур. Вивчено біологічну активність кріоконсервованої СКК на підставі клініко-імунологічних досліджень в терапії хронічних сальпінгоофоритів у порівнянні з полібіоліном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522.55 + Р715.501.1-53
Шифр НБУВ: РА326500

Рубрики:

      
16.

Кушнір С.В. 
Лікувально-діагностичний алгоритм при абсцесі маткової труби у жінок репродуктивного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.В. Кушнір ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 20 с. — укp.

За результатами проведених морфологічних досліджень виявлено необоротні структурні зміни стінки маткової труби. Установлено, що консервативні методи лікування асбцесу маткової труби є безперспективними і необхідне хірургічне втручання. Вивчено захворюваність, методи діагностики та лікування цієї хвоороби. Розроблено алгоритм діагностики, який містить, окрім інструментальних методів, математичний аналіз. Доведено доцільність ендолімфального введення антибактеріальних препаратів. Запропоновано лікувальний алгоритм, в якому обгрунтовано тривалість і методи лікування. Установлено, що застосування комплексу лікувально-діагностичних заходів, які передбачають оцінку ФАТ-реактивності організму, математичні методи, ендолімфатичну антибіотикотерапію, немедикаментозні методи лікування, що дозволяє скоротити терміни перебування у стаціонарі у 1,42 рази, розробити індивідуальну програму обстеження та лікування, виконати адекватне хірургічне лікування у жінок репродуктивного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-52 +
Шифр НБУВ: РА340389

Рубрики:

      
17.

Гусаківська 
Лікування і профілактика рецидивів хронічного сальпінгоофориту хламідійної етіології: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Оксана Володимирівна Гусаківська ; Донецький національний медичний ун-т ім. М.Горького. НДІ медичних проблем сім'ї. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-52
Шифр НБУВ: РА364946

Рубрики:

      
18.

Полуян Л.В. 
Металоліпосомальна корекція клініко-біохімічних та імунологічних показників у комплексному лікуванні хворих з гострим сальпінгоофоритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.В. Полуян ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Патогенетично обгрунтовано залучення металоліпосомальної терапії до курсу лікування хворих жінок на гострі сальпінгоофорити на базі комплексного клініко-лабораторного (імунологічного, біохімічного) обстеження 104-х пацієнток. Установлено, що гострі запальні захворювання придатків матки супроводжуються Т-лімфоцитарним імунодефіцитом, підвищенням показників гуморального імунітету, порушенням рівноваги процесів перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантного захисту. Виявлено, що застосування металоліпосомальної корекції у комплексному лікуванні гострих сальпінгоофоритів призводить до нормалізації функції лімфоцитів та показників системи природної антиінфекційної резистентності, зниження інтенсивності процесів перекисного окиснення ліпідів, чіткої тенденції до відновлення активності системи антиоксидантного захисту. Показано, що використання металоліпосомального препарату "Ліолів" сприяє досягненню стійкої клініко-лабораторної ремісії майже у 94 % хворих основної групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-52 + Р715.501.1-52
Шифр НБУВ: РА327308

Рубрики:

      
19.

Сідей Л.В. 
Мікробіологічні та імунологічні аспекти хронічного рецидивуючого сальпінгоофориту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Л.В. Сідей ; Харк. НДІ мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Вивчений видовий та кількісний слад аеробних і анаеробних аутохтонних і алохтонних мікроорганізмів вмісту цервікального каналу у 1102 жінок, хворих на хронічний рецидивуючий сальпінгоофорит в період загострення. Провідними збудниками запального процесу є гонокок (32,12%), ентеропатогенні ешерихії (29,95%), золотистий стафілокок (22,98%), бактероїди (9,71%), пептокок (3,36%), С.Albicans (1,54%) та інші мікроорганізми (0,36%). Виділення збудників і їх чутливість до антибіотиків підпорядковані сезонним хроноритмам. У пацієнтів формується вторинна імунна недостатність за рахунок зниження абсолютної та відносної кількості Т-лімфоцитів, в тому числі імунорегуляторних Т-лімфоцитів, ІРІ, секреторної функції В-лімфоцитів щодо продукції Ig M і Ig G, фагоцитарної активності і титру комплемента. Ступінь змін показників системи імунітету залежить від природи провідного збудника, що персистує в цервікальному вмісті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-2

Рубрики:

      
20.

Біловицький О.В. 
Морфо-функціональна оцінка яєчників в умовах алкогольних інтоксикацій (експериментальне та секційно-морфологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.В. Біловицький ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню морфо-функціональних змін при гострих і хронічних алкогольних інтоксикаціях. На основі морфо-функціонального аналізу яєчників експериментальних тварин (білих щурів) і трупів осіб жіночої статі репродуктивного віку, які мали достовірний алкогольний катамнез, визначено кореляційні зв'язки та проведено зіставлення змін яєчників в умовах гострого отруєння етанолом і тривалого впливу етилового спирту. Виявлено зниження загальної кількості фолікулів та ознаки сполучнотканинної трансформації органа, що свідчать про розвиток стійкого гіпоовуляторного статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-3 + Р715.52-37

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського