Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (642)Книжкові видання та компакт-диски (413)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.22$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 75
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Крохмаль І.П. 
Прогнозування інтранатальної гіпоксії плода та профілактика післягіпоксичної церебральної патології у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.П. Крохмаль ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню причин виникнення інтранатальної гіпоксії плода та клініко-лабораторним дослідженням гомеостаза та показників кардіо-респіраторної адаптації новонароджених після утробної гіпоксії та асфіксії. Визначені фактори ризику виникнення гіпоксії плода у жінок під час пологів та встановлено, що час та рівень ефективності метаболічної та кардіо-респіраторної адаптації новонароджених відіграють загальну роль в патогенезі післягіпоксичних порушень ЦНС у дітей, які перенесли інтранатальну гіпоксію. Розроблена та апробована у клініці схема терапії новонароджених з післягіпоксичним станом в першу добу життя з використанням комплексу препаратів інстенон, дімефосфон та розчину "Лактасол". Доведено, що дана схема є ефективним методом профілактики тяжких порушень ЦНС у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.221-5

Рубрики:

      
2.

Багній Н.І. 
Профілактика гнійно-септичних ускладнень у породіль з гестаційним пієлонефритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.І. Багній ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Робота присвячена розробці ефективного, патогенетично обгрунтованого методу профілактики післяпологових гнійно-запальних ускладнень у породіль з гестаційним пієлонефритом. Встановлено, що у породіль, які під час вагітності перенесли гестаційний пієлонефрит, у пуерперії відмічається наявність синдрому ендогенної інтоксикації, який супроводжується дисфункцією клітинної та гуморальної ланок імунітету та деструкцією нейтрофільних лейкоцитів на ультраструктурному рівні. Ці зміни є передумовою для розвитку у даного контингенту жінок післяпологової захворюваності. Запропоновано комплексний метод профілактики пуерперальної захворюваності породіль з гестаційним пієлонефритом в анамнезі із використанням у післяпологовому періоді ентеросорбенту Силард-П та імуномодулятора ехінацеї пурпурової, висока ефективність якого обгрунтована теоретично та підтверджена практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.226.414.011-5 + Р716.230.166-5

Рубрики:

      
3.

Тарашвілі О.Г. 
Профілактика та лікування ранової інфекції в акушерстві: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Г. Тарашвілі ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 19 с. — укp.

На основі клініко-мікробіологічних і імунологічних методів клінічного і науково обгрунтована необхідність підвищення ефективності профілактики та лікування ранової інфекції в акушерстві на підставі використання медикаментозних засобів і фізичних факторів впливу. Крім того, запропоновано методи контролю за перебігом ранової інфекції. Все це в сукупності дозволило знизити частоту і підвищити ефективність лікування інфікованих акушерських травм м'яких тканин пологових шляхів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.227.1-52

Рубрики:

      
4.

Нестеренко Л.А. 
Профілактика гемостазіологічних порушень при передчасних пологах, ускладнених передчасним розривом плідних оболонок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.А. Нестеренко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню стану системи гемостазу при передчасних пологах, ускладнених передчасним розривом плодових оболонок, загрозі передчасних пологів та при загрозі переривання вагітності. Показана необхідність проведення розширеного гемостазіологічного дослідження у вагітних в ІІ та ІІІ триместрах вагітності. Розроблений новий спосіб профілактики порушень системи гемостазу при передчасних пологах, ускладнених передчасним розривом навколоплідних оболонок, шляхом впливу зовнішнього низькоінтенсивного лазерного опромінювання крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.220.32-542

Рубрики:

      
5.

Сем'янів О.В. 
Особливості місцевого гемостазу при аномаліях пологової діяльності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Сем'янів ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 1999. — 16 с. — укp.

На підставі клініко-лабораторних методів дослідження клінічно та науково обгрунтована необхідність дослідження місцевого гемостазу у жінок з аномаліями пологової діяльності. Встановлена структура та особливості анамнезу і клінічного перебігу вагітності у жінок з різними видами аномалій пологової діяльності. Показано, що найбільш несприятливою з позицій акушерських та перинатальних ускладнень є дискоординована пологова діяльність. Все це в сукупності дозволило розробити практичні рекомендації по зниженню частоти маткових кровотеч при аномаліях пологової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.224-3

      
6.

Кожухар Г.В. 
Механізми розвитку і тактика ведення передчасних пологів у вагітних з наркотичною залежністю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.В. Кожухар ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості перебігу вагітності, пологів, раннього неонатального періоду новонароджених у 208 жінок з наркотичною залежністю, визначено чинники ризику невиношування даною категорією вагітних. Досліджено психологічні особливості жінок, хворих на наркоманію, встановлено залежність між підвищенням у них рівню реактивної тривожності та передчасним перериванням вагітності. Проведено комплексне дослідження стану системи мати - плацента - плід та виявлено особливості її функціонування у разі вагітності, обтяженій наркоманією. Виявлено, що вживання наркотиків під час вагітності супроводжується активацією симпато-адреналової та гіпофізарно-надниркової систем, що має патогенетичне значення у розвитку загрози переривання вагітності, передчасних пологів, аномалій пологової діяльності (швидких та стрімких пологів). Встановлено раніше невідомі особливості метаболізму оксиду азоту у жінок з наркотичною залежністю та їх роль у розвитку різноманітних гестаційних ускладнень, в тому числі передчасного переривання вагітності. З урахуванням досліджених ключових ланок патогенезу теоретично обгрунтовано підходи до корекції порушень скоротливої активності матки у роділь, хворих на наркоманію, з використанням донора оксиду азоту ериніту та alpha-адреноблокатору піроксану. Розроблено та впроваджено в практику рекомендації щодо ведення передчасних пологів, що дозволило знизити частоту аномалій пологової діяльності та покращити стан внутрішньоутробного плода та новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.228
Шифр НБУВ: РА308600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Шахова О.В. 
Нетрадиційна терапія загрози передчасних пологів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Шахова ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2000. — 18 с. — укp.

Визначено провідні антенатальні чинники ризику недоношування вагітності, розроблено систему виявлення середньостатистичної вірогідності передчасних пологів. Розглянуто основні ехо- та кардіографічні ознаки можливості недоношування вагітності, запропоновано бальну оцінку ступеня важкості загрози передчасних пологів. Із застосуванням сучасних клініко-статистичних, електрофізіологічних і морфофункціональних методів наведено результати здійснення низки лікувально-профілактичних заходів під час загрози передчасних пологів. Доведено, що проведення електрорелаксації матки і лазерного опромінення крові під час загрози недоношування вагітності забезпечує ефективне гальмування активності матки, нормалізацію гомеостазу функціональної системи "материнській організм - плід". Розроблено нові підходи щодо прогнозування і терапії передчасних пологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.228-5
Шифр НБУВ: РА307767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Лакуста Н.М. 
Транслокація мікрофлори і її популяційний рівень при передчасному розриві плодових оболонок у вагітних жінок та попередження гнійно-запальних ускладнень у породіль і новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.М. Лакуста ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено питання запобігання післяпологовим гнійно-запальним ускладненням у жінок з передчасним розривом плодових оболонок (ПРПО). Проблема гнійно-запальних ускладнень - одна з найбільш актуальних у сучасному акушерстві, оскільки призводить до високої перинатальної смертності та материнської летальності. Розвиток гнійно-запальних ускладнень у жінок з ПРПО відбувається на фоні високої мікробної контамінації. Вивчено видовий склад та популяційний рівень мікрофлори слизової оболонки заднього склепіння, плодових оболонок, навколоплідних вод, плаценти, слизової оболонки зіву новонароджених у жінок з передчасним розривом плодових оболонок та з наявністю урогенітальної інфекції. Встановлено високий популяційний рівень мікроорганізмів досліджуваних біотопів. Доведено зміни пероксидного окиснення ліпідів, необмеженого протеолізу в навколоплідних водах, плодових оболонках обстежених груп жінок. Для запобігання гнійно-запальним ускладненням у жінок з передчасним розривом плодових оболонок і жінок з урогенітальною інфекцією запропоновано методику антибактеріальної сорбентотерапії, що включає сорбент - полісорб та декасан. Запропоновано методику, що зменшує мікробну контамінацію досліджуваних біотопів, сприяє нормалізації інтенсивності процесів пероксидного окиснення ліпідів і необмеженого протеолізу, що супроводжується підвищенням у них білка до контрольних величин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.222
Шифр НБУВ: РА311860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Насрін Кхаледа 
Клініко-морфологічне обгрунтування ліпосомальної терапії слабкості родової діяльності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Насрін Кхаледа ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Вдосконалено патогенетичну терапію слабкості родової діяльності, що забезпечило піднесення сприятливого перебігу пологів для матері та плоду. Вивчено морфофункціональний стан міометрію та тканин фетоплацентарного комплексу в жінок зі слабкістю родових сил під впливом традиційної терапії. Досліджено стан метаболічних процесів у тканині маткових біоптатів у пацієнток, що лікувалися окситоцином та ензапростом, із застосуванням ліпіну або без нього. Відзначено, що введення фосфатиділхолінових ліпосом покращило гемодинамічні, метаболічні процеси у міометрії та фетоплацентарній системі, місцеві імунні реакції, нормалізацію сполучнотканинної структури міометрію. Встановлено морфологічні зміни, які обгрунтували гарний клінічний ефект. Доведено, що родоактивація з застосуванням ліпіну більш ефективна, ніж традиційні заходи. Даний метод зменшує число оперативних втручань, покращує стан внутрішньоутробного плоду та новонародженого, перебіг пуерперію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.223-3
Шифр НБУВ: РА312207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Гріндей Л.М. 
Профілактика фетоплацентарної недостатності у юних першороділь з тиреотоксикозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.М. Гріндей ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Знижено частоту акушерської та перинатальної патології у юних першороділь, хворих на тиреотоксикоз. На підставі проведення клініко-статистичних досліджень встановлено, що провідним екстрагенітальним захворюванням у першороділь до 18 років є тиреотоксикоз. Проведено комплексне вивчення функціонального стану фетоплацентарного комплексу в даній групі хворих з використанням ехографічних, фетометричних і радіоімунологічних методів дослідження. Встановлено взаємозв'язок між клінічними та ендокринологічними змінами, що дозволило розширити дані про патогенез фетоплацентарної недостатності. Удосконалено нову профілактичну методику зниження частоти порушень у системі мати - плацента - плід у юних першороділь з тиреотоксикозом на підставі додаткового використання препаратів "Йодтирокс" і "Спіруліна". Впровадження розробленої методики дозволило поліпшити результати розродження першороділь віком до 18 років, хворих на тиреотоксикоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.120.21-5 + Р716.222-5
Шифр НБУВ: РА312896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Федченко О.О. 
Біофізичні та біохімічні зміни в плодових оболонках при несвоєчасному їх розриві у вагітних і роділь: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.О. Федченко ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2001. — 24 с. — укp.

Досліджено питання несвоєчасного розриву плодових оболонок. Встановлено, що несвоєчасне відтікання навколоплодових вод зумовлене зменшенням міцності та оптичної щільності плодових оболонок, молекулярними змінами та порушеннями якості групових зв'язків, пригніченням утворення початкових, проміжних та кінцевих сполук перекисного окиснення ліпідів і зниженням активності трьох рівнів ендогенної біоантиокисної системи. Розроблено патогенетично обгрунтоване профілактичне лікування передчасного розриву плодових оболонок, яке викликало в жінок з групи помірного та високого ступенів ризику даного виду акушерської патології суттєве зниження частоти передчасного відтікання навколоплодових вод і корекцію окремих біохімічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.221.5-3
Шифр НБУВ: РА312498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Гладкий Р.Б. 
Комплексна діагностика, прогнозування, лікування і профілактика дискоординації родової діяльності з використанням медикаментозних та електрофізичних методів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Р.Б. Гладкий ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Для вивчення ефективності відомих і запропонованих способів діагностики та лікування дискоординованої родової діяльності обстежено 132 вагітні. На підставі аналізу електрогістерограм у роділь із дискоординацією пологової діяльності розроблено електрогістерографічні критерії ранньої доклінічної діагностики цієї патології. Використання електрогістерографічних критеріїв дозволило покращити діагностику дискоординованої пологової діяльності на початкрових етапах її розвитку, а призначення внутрішньовенного введення трамадолу призвело до нормалізації пологової діяльності та достовірного зменшення ускладнень з боку матері та плоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.22-5
Шифр НБУВ: РА313673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Шутка А.Б. 
Патоморфологія єдиної після нефректомії нирки під час вагітності та в післяпологовому періоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / А.Б. Шутка ; Нац. держ. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Визначено закономірності морфофункціональних змін мікроциркуляторного русла та фільтраційно-реабсорбційного бар'єра єдиної після нефректомії нирки без, під час вагітності та після пологів в експерименті. Встановлено функціональні можливості перебігу вагітності та пологів у жінок з єдиною після нефректомії ниркою. Використано гістологічні, елекронно-мікроскопічні, клініко-лабораторні та математичні методи дослідження. Доведено, що вагітність з єдиною ниркою призводить до мікро-ультраструктурних змін у компонентах мікроциркуляторного русла та фільтраційно-реабсорбційного бар'єра. Вагітні жінки з єдиною ниркою потребують постійного медичного контролю через можливість захворювання єдиної нирки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.694.54-86 + Р716.226.694.54-86
Шифр НБУВ: РА313344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Іщенко І.В. 
Вагітність і пологи у жінок, які працюють з персональними комп'ютерами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Іщенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Щупика. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вперше вивчено особливості акушерської та перинатальної патології у жінок, які працюють з персональними комп'ютерами (ПК). Вивчено функціональний стан фетаплацентарного комплексу, вегетативної нервової системи та психологічного статусу, а також встановлено взаємозв'язок між ними. Це дозволило розширити наявні дані про патогенез фетоплацентарної недостатності та специфічного впливу відеодисплейних терміналів на розвиток даного ускладнення. Науково обгрунтовано необхідність використання комплексу медико-соціальних заходів щодо зниження частоти акушерської та перинатальної патології у жінок, які працюють з ПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21 + Р716.22
Шифр НБУВ: РА313385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Діжа М.О. 
Профілактика фетоплацентарної недостатності у юних та вікових первородящих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.О. Діжа ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено питання зниження частоти порушень у системі мати - плацента - плід у породіль віком до 18 та понад 30 років. На підставі клініко-функціональних та ендокринологічних методів дослідження встановлено особливості формування та функціонального стану фетоплацентарного комплексу у віковому аспекті. Науково обгрунтовано, розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зниження частоти порушень у системі мати - плацента - плід у юних та вікових породіль на підставі використання нового специфічного антигіпоксанта мілдроната за розробленими схемами, що дозволило поліпшити результати розродження породіль віком до 18 та понад 30 років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-5 + Р716.222-5
Шифр НБУВ: РА313857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Бородавко Л.Г. 
Вагітність та пологи у жінок з перинатальними втратами в анамнезі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.Г. Бородавко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості клінічного перебігу вагітності та пологів у жінок з перинатальними втратами в анамнезі на підставі клініко-лабораторних та функціональних методів дослідження. Висвітлено роль вегетативної нервової системи в розвитку акушерських і перинатальних ускладнень у жінок даної групи. Встановлено основні "материнські" та "батьківські" фактори ризику. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зниження частоти перинатальної патології на підставі результатів реабілітаційних заходів на етапі планування сім'ї та лікувально-профілактичних - у жіночій консультації та акушерському стаціонарі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21-3 + Р716.22-3
Шифр НБУВ: РА318952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Палагусинець Г.Ю. 
Диференційований підхід до корекції порушень репродуктивної системи у дівчаток, народжених з великою масою тіла: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.Ю. Палагусинець ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Вивчено порівняльні аспекти перебігу пубертатного періоду у дівчаток з різною вагою тіла під час народження. Визначено роль ваги тіла в генезі порушень репродуктивної системи та соматичної захворюваності. Встановлено взаємозв'язок між клінічними, ехографічними, ендокринологічними та біохімічними змінами. Обгрунтовано необхідність використання диференційованого підходу для корекції порушень, що виникають. Розроблено методи контролю за клінічним перебігом пубертатного періоду та ефективністю проведених лікувально-профілактичних заходів. Наведено рекомендації щодо зниження частоти та ступеня вираженості порушень репродуктивної системи у дівчаток за умов використання комплексних гомеопатичних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.221.2
Шифр НБУВ: РА321815

Рубрики:

      
18.

Лазуренко В.В. 
Аномалії скорочувальної діяльності матки у роділь та їх корекція з використанням факторів охолодження (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / В.В. Лазуренко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 35 с. — укp.

Наведено результати ретроспективного аналізу 8 236 пологів за п'ятирічний період, вивчено 1 815 історій пологів, ускладнених слабкістю та дискоординацією пологової діяльності. Частота зазначених аномалій пологової діяльності склала 22,04 %. Виявлено фактори ризику виникнення порушень скорочувальної діяльності матки (екстрагенітальних, генітальних, акушерських). З використанням клініко-інструментальних, радіоімунологічних, імуноферментних, нейрофізіологічних, радіолігандних, реографічних, гістоморфологічних методів дослідження проведено комплексну оцінку аномалій пологової діяльності у 343-х роділь. З'ясовано основні ланки патогенезу аномалій скорочувальної діяльності матки, що полягають у порушенні функції центральної та вегетативної нервової системи, центральної та маткової гемодинаміки, гормонального гемеостазу, клітинної та гуморальної ланок імунітету, адренорецепторного апарату матки. Клінічно й експериментально обгрунтовано застосування факторів охолодження для корекції та профілактики зазначених аномалій пологової діяльності. Проведено порівняльну оцінку терапевтичної ефективності локальної гіпотермії передньої черевної стінки з традиційними медикаментозними способами лікування порушень скорочувальної функції матки, а також поєднання обох варіантів терапії. Розроблено показання, протипоказання, оптимальні схеми використання локальної гіпотермії передньої черевної стінки для лікування аномалій скорочувальної діяльності матки під час пологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.223-3
Шифр НБУВ: РА317484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Дабіжа Л.П. 
Прогнозування, діагностика та профілактика передчасних пологів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.П. Дабіжа ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2002. — 20 с. — укp.

Визначено чинники ризику передчасних пологів (ПП) з застосуванням математичного алгоритму. Побудовано математичну модель прогнозу ПП. Досліджено вплив чинників ризику ПП на рівень гормонів фето-плацентарного комплексу та фетального фібронектину в цервікальних виділеннях. Встановлено кореляційну залежність ПП і рівня гормонів фето-плацентарного комплексу від рівня фетального фібронектину в цервікальних виділеннях. Розроблено комплекс прогнозування ПП, що дозволяє забезпечити точність діагнозу у 94, 12 % випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.228-3
Шифр НБУВ: РА319050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Бондаренко О.М. 
Функціональний стан печінки та особливості перебігу вагітності і пологів у жінок, які проживають на контамінованих радіонуклідами територіях: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Бондаренко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив довготривалої дії малих доз іонізуючого опромінення на організм вагітної, перебіг вагітності та пологів, процеси обміну речовин та детоксикаційні процеси в організмі вагітої, стан фетоплацентарного комплексу, стан плода та новонародженого. Виявлено, що довготривале проживання жінок на забруднених радіонуклідами територіях призводить до порушення функціонального стану печінки, що проявляється в порушенні білоксинтезувальної, ферментативної та детоксикаційної її функції, а також змінами в обміні заліза та окремих лігандних сполук гемоглобіну; клінічно це проявлялось загрозою переривання вагітності та розвитком фетоплацентарної недостатності. На основі проведеного комплексного обстеження вагітних, що зазнали впливу малих доз іонізуючого опромінення, втановлено взаємозв'язок між показниками функції печінки, детоксикаційної функції плаценти та характером ускладнень вагітності і перинатальних пошкоджень плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.413.51-3 + Р716.226.413.51-3 +
Шифр НБУВ: РА328202

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського