Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (220)Книжкові видання та компакт-диски (152)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.226$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Багній Н.І. 
Профілактика гнійно-септичних ускладнень у породіль з гестаційним пієлонефритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.І. Багній ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Робота присвячена розробці ефективного, патогенетично обгрунтованого методу профілактики післяпологових гнійно-запальних ускладнень у породіль з гестаційним пієлонефритом. Встановлено, що у породіль, які під час вагітності перенесли гестаційний пієлонефрит, у пуерперії відмічається наявність синдрому ендогенної інтоксикації, який супроводжується дисфункцією клітинної та гуморальної ланок імунітету та деструкцією нейтрофільних лейкоцитів на ультраструктурному рівні. Ці зміни є передумовою для розвитку у даного контингенту жінок післяпологової захворюваності. Запропоновано комплексний метод профілактики пуерперальної захворюваності породіль з гестаційним пієлонефритом в анамнезі із використанням у післяпологовому періоді ентеросорбенту Силард-П та імуномодулятора ехінацеї пурпурової, висока ефективність якого обгрунтована теоретично та підтверджена практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.226.414.011-5 + Р716.230.166-5

Рубрики:

      
2.

Шутка А.Б. 
Патоморфологія єдиної після нефректомії нирки під час вагітності та в післяпологовому періоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / А.Б. Шутка ; Нац. держ. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Визначено закономірності морфофункціональних змін мікроциркуляторного русла та фільтраційно-реабсорбційного бар'єра єдиної після нефректомії нирки без, під час вагітності та після пологів в експерименті. Встановлено функціональні можливості перебігу вагітності та пологів у жінок з єдиною після нефректомії ниркою. Використано гістологічні, елекронно-мікроскопічні, клініко-лабораторні та математичні методи дослідження. Доведено, що вагітність з єдиною ниркою призводить до мікро-ультраструктурних змін у компонентах мікроциркуляторного русла та фільтраційно-реабсорбційного бар'єра. Вагітні жінки з єдиною ниркою потребують постійного медичного контролю через можливість захворювання єдиної нирки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.694.54-86 + Р716.226.694.54-86
Шифр НБУВ: РА313344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Цапенко Т.В. 
Профілактика ускладнень перебігу вагітності та пологів у жінок з аліментарно-конституційним ожирінням: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.В. Цапенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Проаналізовано особливості акушерської та перинатальної патології, їх зв'язок зі ступенем ожиріння вагітних. Доведено, що гормональна дисфункція під впливом функціональних розладів обміну ліпідів призводить до виникнення та прогресування ступеня ожиріння, що впливає на зростання акушерської та перинатальної патології у даного контингенту жінок. Отримано нові дані щодо внутрішньоутробного стану плода в жінок з ожирінням за даними кардіотокографії та біофізичного профілю плода. Патологічні зміни кардіотокографії та зниження показників зазначеного профілю плода є преморбідним фоном до розвитку гіпоксичного стану плода від матерів з ожирінням. У характеристиці стану плода від матері даного контингенту виявлено зниження адаптаційних можливостей з наступним розвитком дезадаптаційного синдрому у новонароджених і порушення клінічної адаптації у ранньому неонатальному періоді. Вперше розроблено та запропоновано спосіб профілактики ускладнень перебігу вагітності та пологів у жінок з аліментарно-конституційним ожирінням з використанням препаратів "Хофітол" і "Ліпін", спрямований на нормалізацію гормонального та ліпідного обмінів, що сприяє зниженню частоти ускладнень акушерської та перинатальної патології у жінок з ожирінням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1-52 + Р716.226.415.202.1-52 +
Шифр НБУВ: РА324093

Рубрики:

      
4.

Бондаренко О.М. 
Функціональний стан печінки та особливості перебігу вагітності і пологів у жінок, які проживають на контамінованих радіонуклідами територіях: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Бондаренко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив довготривалої дії малих доз іонізуючого опромінення на організм вагітної, перебіг вагітності та пологів, процеси обміну речовин та детоксикаційні процеси в організмі вагітої, стан фетоплацентарного комплексу, стан плода та новонародженого. Виявлено, що довготривале проживання жінок на забруднених радіонуклідами територіях призводить до порушення функціонального стану печінки, що проявляється в порушенні білоксинтезувальної, ферментативної та детоксикаційної її функції, а також змінами в обміні заліза та окремих лігандних сполук гемоглобіну; клінічно це проявлялось загрозою переривання вагітності та розвитком фетоплацентарної недостатності. На основі проведеного комплексного обстеження вагітних, що зазнали впливу малих доз іонізуючого опромінення, втановлено взаємозв'язок між показниками функції печінки, детоксикаційної функції плаценти та характером ускладнень вагітності і перинатальних пошкоджень плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.413.51-3 + Р716.226.413.51-3 +
Шифр НБУВ: РА328202

Рубрики:

      
5.

Шаповал М.В. 
Стан систем гомеостазу під час вагітності, пологів та післяпологового періоду у жінок, які вживають наркотичні препарати: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / М.В. Шаповал ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 37 с. — укp.

Вивчено стан системи центральної та регіональної гемодинаміки, гемостазу, гормонального, плодово-плацентарного гомеостазу у вагітних з наркоманіями, а також ролі бактеріологічних, імунологічних чинників в розвитку акушерських ускладнень, плацентарної недостатноcті, синдрому затримки розвитку плода (СЗРП) та розробки диференційованих способів їх лікування. Встановлено, що патомеханізми розвитку акушерських ускладнень плацентарної недостатності (ПН) та СЗРП включають порушення центрального, матково-плодово-плацентарного кровообігу, які виникають на фоні розвитку тромбофілічних станів, антифосфоліпідного синдрому, зниження рівня продукції плодово-плацентарних гормонів, високого рівня інфекційних захворювань та перинатального інфікування фетоплацентарного комплексу (ФПК), наслідком яких є розвиток гіпоплазії, склерозуючих та деструктивних змін в плаценті та спіральних артеріях. З'ясовано, що вживання наркотиків призводить до високого рівня ускладнень в неонатальному періоді у новонароджених та затримки психомоторного розвитку дітей протягом перших трьох років життя. Доведено, що застосування диференційованих лікувальних підходів до корекції стану гемостазу (фраксипарин) та стану матково-плацентарно-плодового кровоплину (мілдронат) сприяє підвищенню ефективності комплексної терапії плацентарної недостатності та хронічної гіпоксії плода, що покращує показники морфофункціонального стану фетоплацентарного комплексу зменшенням ускладнень вагітності, частоти передчасних пологів, СЗРП, захворюваності новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.645.021.1-3 + Р716.226.645.021.1-3 +
Шифр НБУВ: РА343652

      
6.

Щербаков 
Перебіг вагітності та вихід пологів при автоімунній патології щитоподібної залози: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Вадим Юрійович Щербаков ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2006. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.12-3 + Р716.226.415.12-3
Шифр НБУВ: РА347064

Рубрики:

      
7.

Гребельна Н.В. 
Профілактика акушерських і перинатальних ускладнень у жінок з гестаційною патологією нирок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.В. Гребельна ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. Н.-д. ін-т мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальної задачі акушерства - покращання перебігу вагітності, пологів і стану новонароджених у пацієнток з гестаційною патологією нирок на підставі клініко-лабораторного вивчення особливостей перебігу вагітності та пологів, епідеміології захворювання нирок, оцінки мікробного спектра сечі, дослідження деяких показників цитокінів, гормонів, імуноглобулінів, розробки діагностичного та лікувального алгоритмів. Доведено, що безсимптомна бактеріурія зустрічається у 30,38 % випадків і вперше діагностується під час вагітності. Виявлено, що підвищений рівень цитокінів і зниження вмісту імуноглобулінів під час вагітності сприяє частішому виникненню інфекції сечовивідних шляхів. Виявлено, що у разі наявності безсимптомної бактеріурії під час вагітності відбуваються імунологічні зсуви, характерні для її фізіологічного перебігу. Показано, що проведення комплексного лікування безсимптомної бактеріурії з використанням діагностичного та лікувального алгоритмів сприяє зниженню ускладнень перебігу вагітності з 57,20 % до 27,27 %, пологів - з 49,38 % до 25,00 %, перинатальних ускладнень - з 46,09 % до 29,09 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.69 + Р716.226.69 +
Шифр НБУВ: РА347238

Рубрики:

      
8.

Галич С.Р. 
Прееклампсія як синдром психоемоційної та вегето-судинної дизадаптації: Автореф. дис... д-ра. мед. наук: 14.01.01 / С.Р. Галич ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 39 с. — укp.

На підставі результів обстеження 670-ти пацієнток показано, що особистісні характеристики жінки (психотип, психоемоційна стабільність, тривожність, депресивність, стресостійкість) у передгравідарному періоді обумовлюють ризик виникнення прееклампсії (ПЕ). Досліджено динаміку змін даних показників протягом фізіологічної вагітності та в процесі розвитку ПЕ. Доведено, що зменшення рухових (на 45 %) та зростання мімічних (на 75 %) реакцій внутрішньоутробних пацієнтів (ВП) характерне для прогресування фізіологічної вагітності. Виявлено, що тривалий перебіг ПЕ та порушень кровоплину у фето-плацентарному комплексі спричиняють збіднення емоційних реацій ВП. Показано, що прогресування ПЕ супроводжується стійким переважанням симпатичної ланки вегетативної нервової системи (ВНС) протягом усієї вагітності, виснаженням її діяльності за важких форм, недостатнім вегетативним забезпеченням вагітності. Встановлено патогенетичну роль порушень кровоплину в одній з хребтових і внутрішній сонній артеріях, які передують клінічним проявам ПЕ та більш виразні за її прогресування. Показано ефективність застосування немедикаментозних (аквагімнастики, масажу) та медикаментозних методів профілактики, що дозволило зменшити частоту ПЕ на 97 %, перинатальну захворюваність - на 23,6 %. Показано ефективність диференційованого ведення пологів у пацієнток з ПЕ з використанням гідротерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216-3 + Р716.226-3 +
Шифр НБУВ: РА345354

Рубрики:

      
9.

Коханов І.В. 
Перебіг вагітності, пологів, стан плода і новонародженого при антифосфоліпідному синдромі у хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Коханов ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2007. — 23 с. — укp.

За результатами досліджень установлено особливості перебігу вагітності, стану плода та новонародженого у жінок, хворих на цукровий діабет (ЦД), залежно від рівня антифосфоліпідних антитіл (АФА). Установлено взаємозв'язок підвищення цього рівня й ускладнень ЦД, перебігу вагітності, порушень стану плода та новонародженого. Уперше визначено особливості системи гемостазу в жінок, хворих на ЦД з антифосфоліпідним синдромом, а саме: тромбоцитопенію, порушення процесів руйнування тромбоцитів, збільшення кількості "молодих" форм кров'яних пластинок зі збільшеним об'ємом, підвищення гетерогенності популяції тромбоцитів (анізоцитоз), зростання їх агрегаційних і адгезивних властивостей на тлі гіперкоагуляції крові. Виявлено порушення стану єдиного комплексу мати - плацента - плід (плацентарну недостатність у сполученні з вираженими циркуляторними порушеннями, затримку росту плода, зниження його адаптаційно-пристосувальних можливостей), які зумовлюють патогенез перинатальних втрат за умов антифосфоліпідного синдрому в жінок, хворих на ЦД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-3 + Р716.226.415.160.23-3 +
Шифр НБУВ: РА351787

Рубрики:

      
10.

Чернова Г.В. 
Профілактика аномалій пологової діяльності у жінок з інтраамніальним інфікуванням: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.В. Чернова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Вперше вивчено частоту та структуру аномалій пологової діяльності (АПД) у жінок з інтраамніальним інфікуванням. Встановлено взаємозв'язок між клінічними, мікробіологічними, ехографічними, кардіотокографічними, морфологічними показниками у жінок з АПД у разі інтраамніального інфікування. Визначено роль корекції мікробіоценозу статевих шляхів і порушень у системі "мати - плацента - плід" для профілактики АПД та поліпшення показників розродження у жінок з внутрішньоутробним інфікуванням. З урахуванням результатів проведеного дослідження АПД уточнено існуючі наукові уявлення про патогенез порушень скорочувальної активності матки. Обгрунтовано необхідність удосконалення загальноприйнятих лікувально-профілактичних заходів. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зниження аномалій пологової діяльності на базі використання антигомотоксичних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-5 + Р716.226.51-5 +
Шифр НБУВ: РА351244

Рубрики:

      
11.

Скрипченко Н.Я. 
Лейоміома матки при вагітності і після пологів (патогенез ускладнень, профілактика, лікування у вагітних та породіль): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Н.Я. Скрипченко ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2007. — 34 с. — укp.

У вагітних з лейоміомою матки показано наявність значної кількості серйозних ускладнень (загрози вагітності - у 78,8 % жінок, прееклампсії - у 25 %, гіпоксії плода - у 67,3 %, плацентарної недостатності - 67,6 %). Установлено взаємозв'язок між частотою виникнення ускладнень, кількістю лейоматозних вузлів у матці та розташованістю плаценти відносно до вузлів. Найбільш несприятливим є розташування плаценти у проекції лейоматозних вузлів. Виявлено залежність ускладнень і завершення вагітності та пологів у жінок з лейоміомою матки від змін параметрів гомеостазу, а саме: від зміни рівня статевих гормонів у крові (гіперестрогенемії, гіперпролактинемії, гіпопрогестеронемії) і зменшення концентрації хоріонічного мамотропіну; підвищення концентрації кортизолу та серотоніну, зменшення виділення катехоламінів, підвищення обсіменіння піхви мікробною флорою за значної кількості, у 40 % вагітних - вірусне інфікування, зниження показників місцевого імунітету, підвищення показників фактору некрозу пухлин і запальних інтерлейкінів. Установлено гіперкоагуляцію, підвищення у крові деяких важких металів (свинця), певних мікроелементів і пестицидів. Всі ці зміни можуть мати несприятливий вплив на перебіг вагітності і основне захворювання. За даними ультразвукового діагностування з'ясовано ріст лейоматозних вузлів під час вагітності. Розроблено метод прогнозування можливості виношування вагітноті в I триместрі та лікувально-профілактичні заходи для вагітних з лейоміомою матки. Застосування розробленої терапії сприяло поліпшенню змінених параметрів гомеостазу жінок, розвитку в їх організмі і, особливо, плаценті компенсаторно-пристосувальних реакцій, а також позитивно впливало на перебіг і завершення вагітності та пологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.56 + Р716.226.56 +
Шифр НБУВ: РА351129

Рубрики:

      
12.

Геряк С.М. 
Структурно-функціональні порушення в системах забезпечення вагітності та пологів у жінок із субклінічним гіпотиреозом: профілактика, лікування та прогнозування ускладнень: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / С.М. Геряк ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 40 с. — укp.

На підставі результатів динамічних комплексних досліджень з метою визначення рівня гормонів щитовидної залози (ЩЗ), тиротропного гормону та йодурії, з використанням даних ультразвукового дослідження ЩЗ, з'ясування стану плацентарного комплексу, біофізичного профілю плода, порушень центральної та периферичної гемодинаміки, активності перекисного окиснення ліпідів і стану антиоксидантного захисту, змін клітинної та гуморальної ланок імунітету, реактивності системи крові, морфологічного, гістологічного й електронно-мікроскопічного дослідження плаценти у 356-ти жінок (274-х вагітних з субклінічним гіпотиреозом (СГ), 52-х вагітних контрольної групи в еутиреозі та 30-ти здорових невагітних жінок другої контрольної групи) установлено, що під час вагітності посилюються клінічні прояви гіпотиреозу та відбувається розвиток гіпотиреоїдного, анемічно-гіпоксичного синдромів, вторинного імунодефіциту, гіпероксидації, систоло-діастолічної дисфункції міокарда, які є патогенетичними ланками розвитку та прогресування плацентарної дисфункції та дистресу плода у вагітних з ГС. Обгрунтовано адекватні диференційовані програми й алгоритми ведення вагітності залежно від клініко-патогенетичного варіанта СГ. Наголошено, що вагітним, у яких СГ перебігає на фоні вторинного імунодефіцитного стану та/або анемічно-гіпоксичного синдрому доцільно призначати медикаментозний комплекс, який передбачає застосування L-тироксину й імуномодулятора імунофану, а у вагітних з СГ за клінічного переважання синдрому гіпероксидації та/або систоло-діастолічної дисфункції серця за умов проведення комплексної терапії з метою гормонозамісного лікування необхідно використовувати цитопротектор з антиоксидантними властивостями корвітин. Показано вірогідно вищу клінічну ефективність запропонованих програм лікування у порівнянні зі стандартною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.120.23 + Р716.226.415.120.23 +
Шифр НБУВ: РА357420

Рубрики:

      
13.

Заніна Н.В. 
Вагітність і пологи у жінок з гіперпролактинемією в анамнезі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.В. Заніна ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 18 с. — укp.

У порівняльному аспекті вивчено перебіг гестаційного періоду, а також перинатальні результати розродження в жінок за різних форм гіперпролактинемії. Показано, що форма гіперпролактинемії впливає на частоту мимовільного переривання вагітності у ранні терміни, а в подальшому генез гіперпролактинемії не має значення стосовно ускладнення вагітності, пологів і стану новонароджених. Виявлено, що у вагітних з синдромом гіперпролактинемії розвивається хронічна плацентарна недостатність, яка первинно має прояв у активації, а потім - зниженні функції плаценти. На підставі даних динамічного обстеження хворих за допомогою магнітно-резонансної томографії головного мозку до та після розродження показано відсутність прогресування мікропролактиноми під час гестації та у післяпологовому періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.1 + Р716.226.415.1 +
Шифр НБУВ: РА358086

Рубрики:

      
14.

Амро І.Г. 
Розробка сучасних методів ведення вагітності та пологів у жінок з остеопенічним синдромом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.Г. Амро ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2008. — 23 с. — укp.

Визначено особливості розвитку остеопенічного синдрому (ОС) під час вагітності та пологів у жінок, що мали пошкодження зчленувань таза за пологів. Наведено результати комплексної діагностики порушень опорно-рухової системи та стану кісткової тканини у вагітних жінок з ОС і породілей з симптомами пошкодження зчленувань таза під час пологів шляхом оцінювання суб'єктивних і об'єктивних проявів патології кістково-зв'язкового апарату з використанням бальної оцінки, на підставі проведення ультразвукової денситометрії, визначення рівня загального кальцію, неорганічного фосфору, параметрів кальційрегулювальних гормонів зі маркерів метаболізму кісткової тканини, протеоглікана агрекана. Запропоновано алгоритм діагностики ОС у разі вагітності та пологів, а також розроблено та впроваджено у клінічну практику комплекс лікувально-профілактичних заходів, за яким передбачено застосування препарату "Кальцемін".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.418 + Р716.226.418 +
Шифр НБУВ: РА355752

Рубрики:

      
15.

Фірас А.Ф. Аль. Алі 
Реабілітаційні заходи у жінок з міомою матки в післяпологовому періоді: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Фірас А.Ф. Аль. Алі ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

Наведено нове розв'язання наукової задачі сучасного акушерства та гінекології - розроблено ефективний комплекс реабілітаційних заходів у жінок з міомою матки у післяпологовому періоді з метою профілактики можливих ускладнень і збереження репродуктивної функції жінки. За результатами комплексного обстеження 152-х жінок досліджено лікувальний ефект місцевого застосування гестагену левоноргестрелу як внутрішньоматкової левоноргестрел-рилізинг (ЛНГ-рилізинг) системи стосовно структури та гемодинаміки фіброматозних вузлів на підставі даних трансвагінальної ехографії з доплерометричною оцінкою нодулярного кровообігу, клінічних даних у пізньому післяпологовому періоді з метою стабілізації розмірів міоматозних вузлів. У жінок з міомою матки у віддаленому післяпологовому періоді має місце більш виражена експресія факторів росту та зміна співвідношення їх рівнів. З'ясовано, що лікувальний вплив ЛНГ-рилізинг системи за рахунок місцевої дії одного з набільш сильнодіючих прогестинів - левоноргестрелу, який входить до складу системи, є надзвичайно ефективним щодо зниження судинної архітектоніки міоматозних вузлів у післяпологовому періоді, позитивно впливає на ехографічні характеристики фіброматозних вузлів та їх гемодинаміку, яка має прояв у підвищенні резистентності кровообігу живильних і внутрішньопухлинних судин. Відзначено, що застосування ЛНГ-системи є ефективним, зокрема для лікування пацієнток з міомами матки невеликих розмірів за інтрамуральних, субсерозних та інтрамурально-субсерозних локалізацій вузлів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.569.714.1 + Р716.226.569.714.1 + Р716.23 +
Шифр НБУВ: РА360897

Рубрики:

      
16.

Котова 
Стан здоров'я дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками, та протокол їх медичного спостереження: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Наталя Володимирівна Котова ; Одеський держ. медичний ун-т. — О., 2008. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.3 + Р716.226.51
Шифр НБУВ: РА359162

Рубрики:

      
17.

Ошовський В.І. 
Перебіг вагітності, пологів, післяпологового періоду та профілактика ускладнень у жінок з інсулінорезистентністю: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.І. Ошовський ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 23 с. — укp.

Вивчено роль інсулінорезистентності у змінах здоров'я жінки під час вагітності, пологів і у післяпологовому періоді. Проведено проспективне когортне дослідження 650-ти жінок, які народжували вперше. Установлено, що інсулінорезистентність може підвищувати ризик виникнення патології вагітності та пологів. Показано, що вагітність на фоні інсулінорезистентності може супроводжуватися порушенням обміну вуглеводів, дисліпідемією та тромбофілією. Наявність інших компонентів метаболічного синдрому підсилює негативний вплив інсулінорезистентності на виникнення патології вагітності у жінок. Для з'ясування ефективності розробленої профілатичної програми у вагітних з інсулінорезистентністю проведено рандомізоване відкрите контрольоване клінічне дослідження 110-ти вагітних. Профілактичні заходи передбачали раціональне харчування, активний руховий режим, самоконтроль жінки за допомогою щоденника, активного залучення партнера та патогенетичної медикаментозної терапії. Завдяки застосуванню програми зменшились певні ускладнення вагітності та пологів, частота оперативних втручань, потреба в інтенсивній терапії новонароджених. Для вивчення якості життя жінок з гіперінсулінемією у післяпологовому періоді проведено нерандомізоване відкрите контрольоване клінічне дослідження результатів використання певних медичних засобів за умов змін способу життя (60-ти жінок). Показано важливість профілактичної роботи з зазначеним контингентом жінок після народження дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.16-3 + Р716.226.415.16-3 +
Шифр НБУВ: РА361562

      
18.

Базелюк О.М. 
Оптимізація ведення вагітності та пологів у жінок, хворих на активний туберкульоз легень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Базелюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Запропоновано шляхи оптимізації ведення вагітності та пологів у жінок, які хворіють на активний туберкульоз легень. На підставі ретро- й перспективного клініко-статистичного аналізу визначено особливості перебігу вагітності, пологів, вивчено стан фето-плацентарного комплексу, функцій зовнішнього дихання, антиоксидантної системи та перекисного окиснення ліпідів, стан плода у вагітних, хворих на активний туберкульоз легень. Удосконалено методи профілактики ускладнень перебігу вагітності, пологів, перинатальної захворюваності та смертності у жінок з даною патологією. Запропоновано комплекс лікувально-діагностичних і профілактично-лікувальних заходів з застосуванням тіотріазоліну та вобензиму, спрямованих на оптимальне ведення вагітності у жінок, хворих на активний туберкульоз легень. Розроблено та впроваджено лікувально-профілактичні заходи, що сприяли покращанню наслідків вагітності та пологів у пацієнток з активним туберкульозом легень, зокрема, виявлено зменшення в 1,42 рази частоти гестозів, кількості передчасних пологів - в 1,33 рази, а синдрому затримки розвитку плода - в 1,46 рази. Доведено, що впровадження лікувально-профілактичного комплексу дозволяє знизити кількість оперативних методів розродження з приводу дистресу плода, зокрема, кесаревих розтинів в 1,28 рази, накладання акушерських щипців або вакуум-екстрактора в 1,33 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.542-3 + Р716.226.542-3 +
Шифр НБУВ: РА355821

Рубрики:

      
19.

Лещинський Т.П. 
Особливості ведення вагітності, пологів, післяпологового періоду у вагітних із анемією, поєднаною із хронічною патологією гепатобіліарної системи невірусного генезу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.П. Лещинський ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

На підставі результатів проведеного комплексного дослідження встановлено клініко-патогенетичні особливості анемії вагітних (АВ) на тлі хронічної патології гепатобіліарної системи (ГБС) невірусного генезу. Доведено, що для оптимізації лікування таких хворих необхідно впливати на патогенетичні ланки прогресування запального процесу в ГБС. Патогенетично обгрунтовано доцільність використання комбінації залізовмісного препарата та гепатопротектора за умов лікування вагітних з анемією на фоні хронічної патології ГБС невірусного генезу з урахуванням динаміки клінічних, імунологічних і біохімічних показників. Установлено, що ці препарати зумовлюють ліквідацію вторинного імунодефіциту та сприяють відновленню метаболічного гомеостазу. Досягнуто ефективне зниження прояву синдрому ендогенної метаболічної інтоксикації (СМІ) та перекисного окиснення ліпідів, рівня аутоімунних та імунокомплексних реакцій, можливості корекії зсувів інтерлейкінового профілю під впливом запропонованих препаратів. Виявлено корелятивні взаємозв'язки між імунними зсувами та метаболічними розладами. Вивчено стан фетоплацентарного комплексу, перебіг вагітності, пологів і післяпологового періоду в жінок з АВ на фоні хронічної патології ГБС невірусного генезу, а також перебіг раннього неонатального періоду в новонароджених. Удосконалено акушерську тактику ведення вагітності в жінок з АВ на фоні хронічної патології ГБС невірусного генезу, яка передбачає проведення повторних профілактичних курсів у динаміці вагітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.41-3 + Р716.226.41-3 +
Шифр НБУВ: РА365271

Рубрики:

      
20.

Остапенко О.І. 
Профілактика ускладнень вагітності, пологів та відмови від новонародженого у жінок з девіантним відношенням до материнства: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.І. Остапенко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2009. — 21 с. — укp.

У дослідженні вперше доведено, що вагітність і пологи у жінок з девіантним відношенням до материнства (ДВМ) мають обтяжений характер. Досліджено структуру гестаційних і пологових ускладнень. Вперше доведено, що нейроендокринними предикторами гестаційних і пологових ускладжнень у пацієнток з ДВМ є підвищення виробки гормонів стрес-реалізуючої системи (кортикотропін-рілізинг-гормону, адреналіну, кортизолу), які найбільш виражені у жінок з тривожно-амбівалентним рагуванням на вагітність, що призводить до передчасних пологів, порушень продукції окситоцину та серотоніну в пологах і аномалій пологової діяльності, а також викликає затримку внутрішньоутробного розвитку плода. Доведено, що ДВМ у 83,46 % жінок розвивається на тлі психоемоційних, особистісних або психопатологічних порушень, ускладненого сімейного анамнезу. Виявлено, що у породіль з ДВМ має місце підвищення реактивної та особистісної тривожності, яке залежить від типу реагування на вагітність - сімейно-відстороненого або тривожно-амбівалентного. Вперше досліджено стан вагінального мікробіоценозу у вагітних за допомогою кількісної полімеразної ланцюгової реакції в режимі реального часу й мікробіоценозу навколоплідних вод, плаценти та шкіри новонароджених від породіль з ДВМ, доведено роль інфектологічного фактору у формуванні ускладнень вагітності та пологів. Розроблено схему патогенезу та комплексну систему профілактики ускладнень вагітності, пологів і відмови від новонародженого у жінок з ДВМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.62-5 + Р716.226.62 +
Шифр НБУВ: РА368283

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського