Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (56)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.414$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Чугін С. В. 
Закономірності будови нирок у новонароджених в нормі та після внутрішньоплідної дії антигенів (анатомо-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / С. В. Чугін ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2010. — 17 с. — укp.

Доведено, що внутрішньоплідне введення антигену призводить до певних змін у нирках лабораторних щурів у перші два місяця життя, у порівнянні з інтактними тваринами. Абсолютна маса органу стає більшою, спостерігається прискорення заміщення нефрогенної зони на фоні збільшення кількості малих і середніх лімфоцитів. У антиген-премійованих тварин змінюється етапність становлення структур нефрону: достовірно збільшується площа, яку займає ниркове тільце, як кортикального, так і юкстамедулярного нефрону до двадцять першої доби включно, спостерігається прискорення становлення петлі Генле та дистальних звитих канальців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.414-2 + Р733.696.5-2 + Е70*695.11
Шифр НБУВ: РА373464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Танасічук-Гажиєва Н.В. 
Інтегральна характеристика стану печінки, підшлункової залози, шлунку при гломерулонефриті у дітей (клініко-ехорадіонуклідні дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.23 / Н.В. Танасічук-Гажиєва ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 35 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-ехорадіонуклідного обстеження дітей з нефротичною та змішаною формами гломерулонефриту вивчені особливості структурно-функціонального стану печінки, підшлункової залози, шлунку, стан гормонального гастроінтестинального статусу в процесі патогенетичної терапії. На базі багатофакторного кореляційного аналізу визначено взаємозв'язок порушень стану органів травлення з тяжкістю перебігу гломерулонефриту, етапом глюкокортикоїдної та цитостатичної терапії, варіантом гормоночутливості, ефектом лікування. Визначено ранні маркери можливих ускладнень та побічної дії глюкокортикоїдів і цитостатиків. Зроблено обгрунтування етапного дослідження хворих за допомогою розробленого комплексу ехорадіонуклідних методів, доведено необхідність лікувально-профілактичних заходів, навіть в період клініко-лабораторної ремісії. Встановлено, що застосування діагностичного алгоритму, заснованого на використанні радіоімунологічного аналізу, ехографії, допплерофлуометрії, динамічної сцинтиграфії дозволяє зменшити обсяг досліджень, знизити променеве навантаження на організм дитини, а також оптимізувати лікування дітей, хворих на гломерулонефрит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.414.011.7-436.7

      
3.

Конюшевська А.А. 
Клінічні особливості перебігу та удосконалення комплексної терапії гострого гломерулонефриту у дітей з ознаками дисплазії сполучної тканини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.А. Конюшевська ; АМН України. Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології. — К., 2000. — 20 с. — укp.

У процесі обстеження дітей з гострим гломерулонефритом (ГГН) виявлено активацію системи перекисного окислення ліпідів та пригнічення антиоксидантного захисту, що зумовлені формою ГГН, періодом захворювання, тяжкістю перебігу та активністю процесу. Визначено структуру факторів, які передували захворюванню, особливості сучасного перебігу ГГН за умов несприятливого промислового регіону, частоту виявлення стигм дисплазії сполучної тканини та дизембріогенезу у хворих, вплив їх на виникнення і перебіг ГГН. Запропоновано включення антиоксидантів до терапії ГГН у дітей. Проведено порівняльний аналіз ефективності терапії есенціале і вітаміном E, розроблено критерії їх призначення за різних форм недуги у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.414.011-3
Шифр НБУВ: РА308682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Танянська С.М. 
Особливості серцево-судинної системи та вегетативного гомеостазу дітей з гострим гломерулонефритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.М. Танянська ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено стан серцево-судинної системи та вегетативного гомеостазу у дітей з гострим гломерулонефритом (ГГ) віком 3 - 14 років. На підставі поглибленого аналізу клініко-інструментальних методів дослідження (ЕКГ, ЕХОКС, вивчення вегетативного статусу) встановлено, що незалежно від основного синдрому ГГ у хворих дітей виникають зміни у функціонуванні серцево-судинної системи та систем її регуляції, які суттєво впливають на загальний стан дитини та функцію нирок, можуть спровокувати хронічний та ускладнений перебіг захворювання. Встановлено, що 42,3 % хворих розвивається патологічний гіпокінетичний варіант гемодинаміки, який характеризується порушенням насосної функції міокарда (УО, ХО, ФВ) та збільшенням загального периферійного опору судин. Визначено, що за різних синдромів захворювання кореляційні зв'язки показників серцево-судинної системи та вегетативного гомеостазу і функцій нирок відрізняються між собою, що визначає стан і спрямованість компенсаторно-пристосувальних механізмів організму. Доведено ефективність включення до комплексної терапії дітей, хворих на ГГ попередника L-карнітину - мілдронату, який крім корекції серцево-судинних порушень позитивно впливає на стан вегетативного гомеостазу та діяльність нирок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.414.011.1-3 + Р733.410-37
Шифр НБУВ: РА314231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Євдокимова Т.В. 
Особливості функціонального стану нирок у підлітків із первинною артеріальною гіпертензією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.В. Євдокимова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено дані щодо визначення ранніх ознак ураження функції нирок у підлітків з первинною артеріальною гіпертензією (АГ) з викристанням клінічних, біохімічних, радіоімунологічних методів. Розроблено пропозиції з метою профілактики та лікування цієї патології. Мікроальбумінерію було встановлено у 36,2 % таких підлітків. Її рівень і частота зростали з тривалістю захворювання. На підставі даних системного аналізу виявлено значні відмінності у системогенезі та режимах функціонування ендотелію нирок, ниркового кровообігу, загальної гемодинаміки та нейрогуморального їх забезпечення. Доведено, що активація ренін-ангіотензин-альдостеронової системи сприяє порушенню функції ендотелію клубочкового та канальцевого апарату нирок і системної гемодинаміки. Обгрунтовано застосування у підлітків з первинною АГ у комплексі реабілітаційних заходів антигіпертензивних препаратів з групи іАПФ з метою профілактики порушень функції ендотелію ниркових судин і виникнення нефросклерозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030-3 + Р733.414-3 +
Шифр НБУВ: РА348890

Рубрики:

      
6.

Кононенко О.В. 
Роль асиметричного диметиларгініну у формуванні та прогресуванні хронічного захворювання нирок у дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О.В. Кононенко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено неімунні механізми формування та прогресування хронічного захворювання нирок (ХЗН) у дітей на підставі вивчення рівня асиметричного диметиларгініну (АДМА) у плазмі крові (ПК) і структурно-функціональні взаємозв'язки показників АДМА, оксиду азоту та його метаболітів, а також показників ліпідного, білкового обмінів, імунологічних показників, параметрів гемодинаміки. Встановлено, що в дітей з початковими виявами захворювань нирок та їх нормальною видільною функцією суттєво збільшені плазменні рівні АДМА, початкові вияви ендотеліальної дисфункції, значне зростання рівня АДМА у ПК, пригнічення синтезу NO у дітей з виявами хронічної ниркової недостатності порушує систему вазодилатація - вазоконстрикція в сторону останньої. Визначено чинник формування ХЗН - порушення аргініну й взаємозв'язаний зі зворотнім зв'язком оксид азоту, а також дисфункцію клітинної та гуморальної ланок імунітету. Зазначено, що головні фактори визначення прогресування ХЗН - порушення функції нирок (зниження рівня швидкості клубочкової фільтрації, щільності сечі, порушення азотвидільної функції нирок), прогресування анемії та збільшення рівня АДМА в ПК. Доведено, що порушення обміну аргініну та оксиду азоту беруть однакову участь у формуванні ХЗН і прогресуванні її тяжкості. Розкрито суттєве прогностичне значення та діагностичну цінність визначення рівня АДМА в ПК, що допомагає використовувати даний показник у комплексній системі прогнозування розвитку ХЗН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.414-323
Шифр НБУВ: РА372572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Лимаренко М.П. 
Характеристика клініко-морфофункціональних порушень шлунка і дванадцятипалої кишки та методи їх корекції при первинному гломерулонефриті у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / М.П. Лимаренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження клініко-морфофункціонального стану верхнього відділу травного каналу в дітей, хворих на первинний гломерулонефрит за допомогою езофагогастродуоденоскопії, ендоскопічної базальної pH-метрії, уреазного тесту та гістоморфологічного вивчення біоптату слизової оболонки антрального відділу шлунка. Встановлено, що ступінь ушкодження органів гастродуоденальної зони не залежить від клініко-лабораторного варіанта гломерулонефриту та пов'язаний зі ступенем активності основного захворювання, функціональними можливостями нирок, тривалістю використовуваної патогенетичної терапії та інфікованістю Helicobacter pylori. Розроблено способи диференційованої медикаментозної корекції виявлених морфофункціональних розладів шлунка та дванадцятипалої кишки в дітей, хворих на первинний гломерулонефритом з використанням препаратів "Фосфалюгелю" та "Смекти".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.414.011-37 + Р733.413.2-3
Шифр НБУВ: РА315413 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського