Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (918)Книжкові видання та компакт-диски (297)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.457$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Проняєв Д.В. 
Анатомічні особливості клубово-сліпокишкового переходу в ранньому періоді онтогенезу людини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Д.В. Проняєв ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 16 с. — укp.

З застосуванням сучасних методів анатомічного дослідження вивчено послідовність макромікроскопічних і просторово-часових анатомічних перетворень клубово-сліпокишкового сегмента у ранньому плодовому (4 - 5 місяців) і перинатальному періодах онтогенезу. Визначено стадійність формоутворення клубового сосочка, особливості синтопічного впливу на становлення будови клубово-сліпокишкового сегмента, зумовленого правою ниркою, процесами фіксації ободової кишки та ступенем накопичення меконія, динамікою його скелетотопії та формуванням міжартеріальних анастомозів. Обгрунтовано анатомічний чинник можливого розвитку рефлюкс-ілеїту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*694.2*33 + Р733.457.465.305.0 +
Шифр НБУВ: РА356397

Рубрики:

      
2.

Міщук В. Р. 
Антибіотикопрофілактика гнійно-септичних ускладнень у дітей раннього віку при абдомінальних операційних втручаннях: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / В. Р. Міщук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Подано комплексне оцінювання факторів, що впливають на частоту виникнення гнійно-септичних ускладнень у дітей раннього віку під час абдомінальних операцій, і вивчено їх прогностичну цінність. Доведено важливість факторів ризику, пов'язаних з соматичним станом дитини й анестезіологічним забезпеченням, їх вплив на частоту розвитку післяопераційних інфекційних ускладнень. Запропоновано шкалу прогнозування гнійно-септичних ускладнень та розроблено схему й алгоритм антибіотикопрофілактики в дітей раннього віку під час абдомінальних операцій втручань. Показано ефективність антибіотикопрофілактики як методу запобігання гнійно-септичним ускладненням у дітей раннього віку під час абдомінальних операцій. Засвідчено домінування в дітей раннього віку системних гнійно-септичних ускладнень над локальними, на відміну від ускладнень у пацієнтів дорослої вікової категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.456.14-52 + Р733.457.4-387
Шифр НБУВ: РА382930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Руденко Є.О. 
Аортопексія, трахеопластика та транслокація діафрагми при хірургічному лікуванні обструкції дихальних шляхів у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Є.О. Руденко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовано результати діагностики та лікування 99-ти дітей з обструкцією дихальних шляхів різного походження віком від 2-х тижнів до 14-ти років. На підставі даних комплексного обстеження вивчено механізми обструкції, а також патогенез дихальних розладів у разі аплазії однієї легені. Систематизовано патогенетичні чинники та клінічні ознаки синдрому нестабільної трахеї. Патогенетично обгрунтовано показання до операції та вибір методу втручання за умов обструкції крупних дихальних шляхів різного походження. Прооперовано 77 пацієнтів з використанням зазначених втручань. Розроблено нові способи лігаментної аортопексії за допомогою двох армованих перикардіальних клаптів, трахеопластики клаптем аутоперикарду, комбінації аортопексії та трахеопластики. Запропоновано застосування транслокації куполу діафрагми для корекції дихальних розладів у випадку аплазії легені. Відзначено, що використання розроблених і впроваджених методів корекції обструкції дихальних шляхів з урахуванням патогенетичних чинників дозволило одержати позитивний результат у 96,1 % оперованих пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.2 +
Шифр НБУВ: РА341360

Рубрики:

      
4.

Волосюк Ан.Є. 
Дистальний спленоренальний анастомоз в поєднанні з прошиванням шлунково-стравохідного переходу при лікуванні синдрому портальної гіпертензії у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Ан.Є. Волосюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Наведено комплекс діагностичних методів для раннього виявлення синдрому портальної гіпертензії, вирішено питання проведення передопераційної підготовки хворих дітей та профілактики післяопераційних ускладнень. Запропоновано 4 варіанти операцій. На основі проведених досліджень розроблено підхід до вибору методу та призначення обсягу оперативного втручання у дітей із врахуванням провідних механізмів розвитку стравохідно-шлункових кровотеч у випадку портальної гіпертензії. Запропоновано і впроваджено новий метод оперативного втручання: селективна декомпресія гастроезофагеальної зони шляхом дистального спленоренального анастомозу в поєднанні з роз'єднанням гастроезофагеального колатерального венозного кровотоку без видалення селезінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.510.30
Шифр НБУВ: РА308051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гуда Б.Б. 
Дифузний токсичний зоб у дітей та підлітків: особливості клінічного перебігу, хірургічне лікування та морфологічна характеристика: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Б.Б. Гуда ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2007. — 22 с. — укp.

На підставі аналізу клінічних даних і перебігу дифузного токсичного зоба (ДТЗ) установлено, що в осіб дитячого та підліткового віку наявна певна залежність розмірів щитовидної залози (ЩЗ) від ступеня тяжкості перебігу тиреотоксикозу. З'ясовано, що значно рідше, ніж у дорослих, мають місце супутні вогнищеві ураження, важкі ураження органів зору. У дітей виявлено переважну кількість випадків гістологічної будови зоба, а саме: мікрофолікулярного - 24,2 % випадків, нормофолікулярного - 19,5 % та змішаного мікрофолікулярно-солідного - 16,8 %. У понад 50 % прооперованих дітей і підлітків виявлено папілярну гіперплазію тиреоїдного епітелію (54,4 %), що переважно була локальною (43,6 %), а також у 26,8 % випадків - ознаки локального тиреоїдиту. Визначено можливі чинники ризику розвитку гіпотиреозу після хірургічного лікування ДТЗ, а саме: чоловіча стать, тривалість консервативного лікування, наявність морфологічних ознак вираженого хронічного тиреоїдиту та фіброзних змін строми залози, маса тиреоїдного залишку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.26 + Р733.457.202.6 +
Шифр НБУВ: РА354513

Рубрики:

      
6.

Буригін В.М. 
Діагностика і хірургічне лікування ізольованого та сполученого ехінококозу легень у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / В.М. Буригін ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Завдяки проведеному дослідженню виявлено, що за період 1997 - 2004 рр. захворюваність на ехінококоз серед дітей на Одещині зросла втричі. У 65-ти випадках виявлено ураження легень, характерними ознаками якого у дітей були неспецифічність перших скарг, висока частота ускладнень (26,2 %), вірогідна втрата ваги у хворих дітей, зростання ШЗЕ й еозинофілії. Для виявлення хворих на ехінококоз на його ранньому етапі запропоновано проведення ультразвукового скринінг-обстеження в ендемічних районах, за цього кількість таких хворих становила 34,2 %. Комплексне обстеження з використанням комп'ютерної томографії, реакції ІФА відповідно до запропонованого алгоритму дозволило встановити правильний діагноз та виконати оперативне лікування, яке у пацієнтів основної групи було проведене з використанням розробленого диференційованого підходу до вибору методики хірургічного втручання залежно від розмірів і локалізації кіст у легенях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.230.17 +
Шифр НБУВ: РА351798

Рубрики:

      
7.

Риженко О. В. 
Діагностика та лікування компресії трахеї при природженій та набутій патології вилочкової залози у дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.09 / О. В. Риженко ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. — Вінниця, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше вивчено клініко-анатомічні особливості компресії трахеї (КТ) за природженої та набутої патології вилочкової залози (ВЗ) у дітей. Розроблено діагностичний алгоритм і диференційовану тактику лікування такого захворювання. Удосконалено спосіб консервативного лікування КТ у дітей з тимомегалією, визначено показання до оперативного лікування за даної патології. Досліджено стан прохідної трахеї та фізичний розвиток пацієнтів у віддалені терміни після лікування стиснення трахеї, обумовленого гіперплазією та новоутвореннями ВЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.364.25-5 + Р733.682.65-2
Шифр НБУВ: РА384208 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Серденко Б.Б. 
Діагностика та лікування сторонніх тіл дихальних шляхів у дітей в гострий період та період ускладнень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Б.Б. Серденко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 27 с.: рис., табл. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено оптимальну структуру лікувально-діагностичної допомоги дітям зі сторонніми тілами у дихальних шляхах (СТДШ). Уперше вивчено та обгрунтовано диференційований підхід до використання ендоскопічних методів різних видів для видалення аспірованих сторонніх тіл у дітей з урахуванням високого ступеня операційно-анестезіологічного ризику, визначено показання та протипоказання до їх використання. Уперше вивчено зміну показників імунореактивності організму в дітей з СТДШ. Доведено необхідність застосування імунотропної терапії для корекції дисфункції імунної системи у комплексному лікуванні даного контингенту хворих. З метою виявлення змін бронхіального дерева розроблено та впроваджено оригінальний метод бронхографії, який дає змогу найбільш безпечно та повно визначити локалізацію, розповсюдженість та характер хронічного запального бронхолегеневого процесу. Запропоновано диференційований підхід до застосування хірургічних методів лікування з метою видалення сторонніх тіл (СТ) та у період тривалого їх перебування у дихальних шляхах. Обгрунтовано необхідність використання органозберігаючих оперативних втручань (бронхотомія, пульмотомія) у гострий період аспірації СТ та раціональний підхід до резекційних методів (сегмент-, лоб-, білобектомія) у період ускладнень з урахуванням можливості оберненого розвитку патоморфологічних змін легені (бронхоектазії, фіброз), особливо у дітей раннього віку, після проведення комплексного консервативного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.345.2 +
Шифр НБУВ: РА329831

Рубрики:

      
9.

Доманський О.Б. 
Діагностика та лікування травматичних пошкоджень селезінки у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / О.Б. Доманський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано результати діагностики та лікування 115-ти дітей з травматичним пошкодженням селезінки. На підставі комплексного вивчення даних клінічної картини та використання інструментальних методів дослідження удосконалено методику діагностики травматичних пошкоджень селезінки у дітей. Виявлено та конкретизовано групу ознак, що характеризують ступінь тяжкості травматичного пошкодження селезінки у дітей. Поглиблено уявлення про функціональні й анатомо-морфологічні зміни у пошкодженому органі. З використанням динамічної кольорової доплерографії встановлено особливості стану кровотоку в ушкодженій травмою селезінці у близькому та віддаленому періодах залежно від віку, преморбідного стану, перенесених гнійно-запальних процесів, особливостей травми, наявних супутніх уроджених і набутих вад. Обгрунтовно диференційований підхід до вибору показань і методу корекції травматичних пошкоджень селезінки залежно від ступеня її пошкодження. Розроблено та впроваджено новий спосіб консервативного ведення дітей з травматичним пошкодженням селезінки на основі медикаментозного зниженя портального тиску. Запропоновано й апробовано нові способи проведення органозберігальних операцій у разі травматичного пошкодження селезінки різного ступеня тяжкості у дітей, зокрема, спленографії за глибоких розривів ушкодженого органа. Запропоновано спосіб атипової резекції селезінки, який рекомендовано застосовувати у разі її масивних пошкоджень. Доведено ефективність органозберігальних та органозамісних хірургічних втручань у разі травматичного пошкодження селезінки. Визначено клінічну ефективність нових методів лікування, позитивний результат зафіксовано у 97,39 % прооперованих дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.808 +
Шифр НБУВ: РА360199

Рубрики:

      
10.

Спахі 
Діагностка та хірургічне лікування вродженої непрохідності шлунку у дітей: Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.09 / Олег Володимирович Спахі ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 43 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.2
Шифр НБУВ: РА358998

Рубрики:

      
11.

Максименко А. В. 
Ендоваскулярна балонна атріосептостомія під контролем ехокардіографії при вроджених вадах серця у новонароджених: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.04 / А. В. Максименко ; Нац. ін-т серц.-судин. хірургії ім. М.М.Амосова НАМН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено перший досвід застосування альтернативних методів візуалізації та виконання транскутанних інтервенційних кардіохірургічних втручань без застосування рентгенологічного обладнання. Встановлено покази та протипокази до проведення атріосептостомії (АСС) під контролем ехокардіографії та рентгеноскопії та створено алгоритми попередньої діагностики вади з урахуванням умов виконання АСС. Визначено критерії оцінювання ефективності АСС, виконаної під контролем ехокардіографії без використання діагностичної ангіографії. Виконано порівняльне оцінювання технік АСС за різних умов візуалізації, проаналізовано переваги та недоліки кожного методу. Розроблено методику екстреної АСС біля ліжка хворого під контролем УЗ в тому числі, для умов неспеціалізованих стаціонарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.110.501-5 + Р733.410.105.01
Шифр НБУВ: РА376147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Мельниченко М. Г. 
Етапне відновлювальне лікування дітей з апендикулярним перитонітом (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.09 / М. Г. Мельниченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Доведено, що заочеревинне введення гентаміцину призводить до суттєвого підвищення його концентрації у тканинах пухкого та щільного запалення, а використання гальванізації підвищує нагромадження препарату у тканинах пухкого запалення. Розроблено комплексну програму відновлювального лікування дітей з апендикулярним перитонітом шляхом етапного використання природних і преформованих фізичних чинників за умов стаціонару, поліклініки та на етапі санаторно-курортного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.101.1-59
Шифр НБУВ: РА372986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Лосєва К.О. 
Етапне відновлювальне лікування дітей з вродженими септальними вадами серця та тетрадою Фалло після їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / К.О. Лосєва ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше у динаміці післяопераційного періоду комплексно вивчено особливості клінічної картини, функціональної діяльності серця та метаболічних процесів у дітей з вродженими вадами серця (ВВС). Уперше доведено, що у цих дітей існують порушення в анаеробному гліколізі та дисбаланс у системі перекисне окиснення ліпідів (ПОЛ) - антиоксидантний захист (АОЗ), які зберігаються у найближчому та віддаленому післяопераційному періодах. Уперше для метаболічної корекції порушень процесів ПОЛ і анаеробного гліколізу у післяопераційному періоді у дітей з ВВС було застосовано препарат "Кардонат", проведено оцінку ефективності його дії. Розроблено систему етапного відновлювального лікування дітей з ВВС у післяопераційному періоді з застосуванням даного метаболічного препарату, фізичних чинників з елементами східного масажу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.01-434 + Р733.457.365.110.501-52 +
Шифр НБУВ: РА343539

Рубрики:

      
14.

Сільченко М.І. 
Етапне хірургічне лікування хвороби Гіршпрунга у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / М.І. Сільченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено обстеження 228-ми дітей, які знаходилися на лікуванні з приводу різних форм хвороби Гіршпрунга (ХГ) з 1981 до 2005 р. Запропоновано нові принципи етапного лікування ХГ, в основу яких покладено тяжкість перебігу даної вади розвитку. Радикальне хірургічне втручання без формування протиприродного заднього проходу проведено в 165-ти (72,4 %) дітей. У 11-ти (4,8 %) пацієнтів після неефективної корекції ХГ в інших клініках виконано повторні одноетапні втручання. У 52-х (22,8 %) дітей з тяжким перебігом ХГ як етап лікування введено захисні кишкові стоми. Розроблено нові способи формування протиприродного заднього проходу як варіант першого етапу хірургічного лікування ХГ у дітей. Після формування протиприродного заднього проходу радикальні операції проведено у разі покращання загального стану пацієнтів (ліквідації анемії, гіпотрофії, зменшенні симптомів ентероколіту та корекції супутніх вад розвитку) в строки від 6-ти місяців до 2-х років. Досліджено ефективність запропонованої модифікації операції Болея з первинним формуванням колоректального анастомозу на етапних втручаннях. Доведено залежність об'єму резекції ободової кишки від віку та анатомічної форми ХГ. Запропоновано варіант операції з формуванням функціонально вигідного тонкокишкового резервуару після тотальної колектомії. Вперше виконано обширні резекції ободової кишки з реконструктивно-пластичним формуванням клапанного механізму кишечнику. Показано, що використання диференційованого підходу у процесі лікування таких пацієнтів сприяє зниженню післяопераційної летальності до 0,4 %. У 215-ти (94,7 %) пацієнтів одержано позитивні функціональні результати лікування, а у 12-ти (5,3 %) - задовільні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.766.405.0 +
Шифр НБУВ: РА350219

Рубрики:

      
15.

Серденко Б. Б. 
Закрита торакальна травма у дітей. Клініка, діагностика, лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.09 / Б. Б. Серденко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено семіотику ушкоджень трахеобронхіального дерева, легень, діафрагми, каркасу та м'яких тканин і грудної стінки. Проаналізовано причини можливих діагностичних помилок. Вивчено діагностичну ефективність різних методів діагностики. Систематизовано підходи щодо вибору консервативного й оперативного лікування, доступу й обсягу хірургічних втручань. Вироблено показання щодо малоінвазивних втручань та торакотомії. Встановлено, що застосування реконструктивних оперативних втручань дозволяє досягнути відновлення анатомічної цілісності та повної функціональності трахеобронхіального дерева, а також забезпечує швидший та більш стійкий ефект у порівнянні з консервативною терапією. Проведення ранніх радикальних втручань дозволяє максимально попередити втрату легеневої паренхіми. Висвітлено особливості післяопераційного ведення хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.08
Шифр НБУВ: РА371383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Мазур А.П. 
Захист міокарда при операціях з штучним кровообігом у новонароджених і дітей першого року життя: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / А.П. Мазур ; АМН України. Київ. мед. акад. післядиплом. освіти МОЗ України ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено одне з головних питань хірургічної корекції вроджених вад серця в новонароджених і дітей першого року життя - захисту міокарда від гіпоксії під час операцій з штучним кровообігом. Проведено дослідження ефективності захисту міокарда існуючим методом на основі фармакохолодової кардіоплегії, удосконаленого методу захисту міокарда новонароджених та дітей першого року життя. Адекватність захисту міокарда оцінювалась за загальноприйнятими показниками у 325 хворих, яких, залежно від методу, було поділено на 2 групи. До основної групи ввійшли 211 пацієнтів, оперованих з застосуванням поліпшеного методу захисту міокарда. Контрольну групу складали 114 хворих, яким застосовували існуючий метод фармакохолодової кардіоплегії, прийнятий в Інституті серцево-судинної хірургії АМН України для хворих віком до 1 року. Статистично вдалося отримати однорідні підгрупи пацієнтів усередині кожної групи залежно від маси тіла. Вперше наведено формулу для дітей, у яких маса тіла відповідала віку (m = 0,50 x вік + 3,64), та дітей з дефіцитом маси тіла (залежність - m = 0,411 x вік + 2,7). Оцінку ступеня ефективності захисту міокарда зроблено за допомогою "прямих" (вивчення ультраструктурних змін у клітинах міокарда та капілярах вінцевого кровотоку на основі електронної мікроскопії біоптатів міокарда, взятих під час операцій) та "непрямих" методів (визначення маркерів ушкодження міокарда-МВ-КФК, серцевої фракції ЛДГ). Дослідження проведено інтраопераційно - після 12, 24 і 48 годин після операції. У післяопераційному періоді за всіма хворими протягом 3 діб проведено моніторне спостереження за параметрами гемодинаміки. Висвітлено недоліки й обмеження існуючого методу корекції вроджених вад серця в дітей першого року життя. Розроблено та впроваджено в практику новий метод захисту міокарда, що базується на комбінації гіпотермії, хімічної кардіоплегії та кратності його застосування. Визначено склад кардіоплегічного розчину, методику його приготування та проведення реперфузії. Запропоновано метод, який дозволив ефективно зберегти ультраструктуру кардіоцитів і тканин, які їх оточують, після періоду ішемії до 90 хв., що дозволило зменшити частоту післяопераційних ускладнень, летальність з 45,6 до 14,7 % - дані обстеження 325 хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.345-92
Шифр НБУВ: РА312388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Шульга Д.І. 
Клініка, діагностика та лікування гіпоплазії легень у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Д.І. Шульга ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2007. — 21 с. — укp.

Оптимізовано методи діагностики та лікування кістозної та простої гіпоплазії легень у дітей з урахуванням клініко-функціональних змін органів дихання та кровообігу та віддалених результатів лікування. Наведено порівняльну клініко-параклінічну характеристику та розроблено діагностичні критерії кістозної та простої гіпоплазії легень. Виділено варіанти перебігу простої гіпоплазії. Встановлено залежність змін зональної вентиляції та кровообігу від форми гіпоплазії легень. Запропоновано використовувати показник зонального кровонаповнення для визначення незворотних змін у легенях. Встановлено особливості центральної та легеневої гемодинаміки за різних форм недорозвинення легень. Одержано дані про динаміку зворотного розвитку клінічної симптоматики, змін зональної вентиляції та кровообігу, центральної, легеневої гемодинаміки залежно від форми гіпоплазії, способу лікування та тривалості захворювання. Обгрунтовано тактику лікування хворих з різними формами та варіантами перебігу гіпоплазії легень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.2 +
Шифр НБУВ: РА353272

Рубрики:

      
18.

Сокольник С.О. 
Клініко-морфологічне обгрунтування корекції нігтьової пластинки в хірургічному лікуванні врослого нігтя в дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / С.О. Сокольник ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Виявлено фактори формування врослого нігтя у дітей, визначено особливості перебігу захворювання. Розроблено нові критерії прогнозування виникнення та удосконалення методів лікування даної патології у дітей на базі визначення клініко-патогенетичних механізмів розвитку інкарнації нігтів. Показано зміни морфоструктури нігтьової пластинки та тканини нігтьового вмістища у ранньому періоді онтогенезу людини та у разі вростання нігтя в дітей. Визначено основні чинники ризику виникненння даної патології в дитячому віці, показано суттєву роль спадкового фактора. Обгрунтовано доцільність хірургічної обробки продуктивного та "стерильного" матриксів нігтя та наведено оцінку ефективності різних методів лікування врослого нігтя у дітей. Запропоновано новий спосіб хірургічного лікування врослого нігтя в дітей, доведено його клінічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.865.705.8 +
Шифр НБУВ: РА349688

Рубрики:

      
19.

Велієва Т.А. 
Клінічні особливості та діферінційована корекція хронічного колостазу у дітей з аномаліями розвитку та положення товстої кишки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.А. Велієва ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність діагностування та лікування хронічного колостазу (ХК) в дітей з аномаліями розвитку та положення товстої кишки (ТК). Комплексно досліджено клінічні особливості його перебігу, стан слизової оболонки (СО) киши, моторику та тонусу. Розроблено принципи диференційованої корекції. Встановлено, що найбільш розповсюдженою аномалією ТК у дітей на фоні ХК є доліхосігма. Наведені особливості клінічного перебігу ХК у разі аномалій розвитку та положення ТК у більшості хворих супроводжуються запальними змінами її ТК, одним з факторів розвитку яких є порушення мікроциркуляції та регіонального кровообігу у стінці кишки внаслідок хронічного тостокишкового стазу. На підставі результатів морфологічного дослідження біоптатів доведено швидкий розвиток атрофії СО ТК у разі доліхосігми. Обгрунтовано гіпотезу про механізм формування автоімунної агресії проти епіліоцитів з можливим розвитком неспецифічного виразкового коліту. Визначено тип порушення моторики та тонусу ТК у разі аномалі й її розвитку та положення. Розроблено й апробовано принципи диференційованої корекції хронічного товстокишкового стазу у разі аномалій розвитку та положення ТК у дітей з урахуванням типу порушення її моторики та тонічної функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.302.2 + Р733.457.305.0 +
Шифр НБУВ: РА362436

Рубрики:

      
20.

Пастернак І.І. 
Комплексне лікування апендикулярного перитоніту у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / І.І. Пастернак ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 22 с. — укp.

На підставі застосування інтраопераційного ультразвукового опромінення очеревини та поєднаного впливу еферентних методів розроблено новий метод лікування дітей, хворих на гострий апендикулярний перитоніт. Наведено клініко-імунологічну характеристику особливостей перебігу гострого перитоніту у дітей. Вивчено стан імунологічної реактивності та неспецифічної протиінфекційної резистентності дитячого організму залежно від поширення запального процесу. Визначено інформативність показників імунограми за даної патології. Доведено ефективність комплексного лікування гострого перитоніту апендикулярного генезу з застосуванням гіпербаричної оксигенації, плазмаферезу, інтраопераційної ультразвукової обробки очеревини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.101.1-5 +
Шифр НБУВ: РА349689

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського