Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (55)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.458.198.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Бебешко О.В. 
Діагностика, лікування та профілактика транзиторного синовіту кульшового суглоба у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / О.В. Бебешко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

На підставі даних комплексного вивчення патогенезу та перебігу транзиторного синовіту (ТС) кульшового суглоба (КС) вперше з'ясовано чинники ризику виникнення ТС КС у дітей, сформовано групи перспективного спостереження, показано значення імунних змін у реалізації структурних і функціональних порушень синовіальної оболонки КС для діагностики та патогенетично обгрунтованого лікування ТС. На основі системного підходу розроблено діагностичний алгоритм, а також клінічні, ультразвукові та імунологічні критерії, що характеризують динаміку ТС КС у дітей від початку захворювання до вилікування. На підставі даних клініко-імунологічних досліджень і ультразвукового моніторингу розроблено методику адекватного, патогенетично обгрунтованого лікування та реабілітації хворих на ТС КС, яка дозволяє запобігти виникненню рецидивів, ураженню контралатерального суглоба, появі асептичного некрозу та дегенеративно-дистрофічних ускладнень, спричинених ішемією КС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.51
Шифр НБУВ: РА310050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Боровик І. М. 
Лікування діафізарних переломів стегнової кістки у дітей зовнішнім стержневим апаратом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / І. М. Боровик ; ДУ "Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І. Ситенка АМН України". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше одержано знання щодо розподілу внутрішніх напружень і переміщень елементів системи "відламки стегнової кістки - апарат зовнішньої фіксації". Встановлено, що під час навантажень дана система працює у пружному режимі, з можливістю лінійних переміщень відламків відносно один одного до 15 мм. Від пружних властивостей системи залежить напруження в зоні тканин, які регенерують: чим більшою є пружна деформація, тим вищим є напруження в регенераті. У свою чергу, останнє визначає форму періостального регенерату. Встановлено закономірності у величинах напружень у з'єднанні "стержень - кістка", що дозволило рекомендувати раціональні функціональні навантаження ушкодженої кінцівки. Виявлено місця найбільших напружень у системі "відламки - апарат" і найбільш уразливі вузли з'єднання в ній, що дозволило вдосконалити будову апарата та методику його використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.53-5
Шифр НБУВ: РА382603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Федоренко С.М. 
Лікування переломів довгих кісток нижніх кінцівок та їх ускладнень у дітей спицестрижньовим апаратом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / С.М. Федоренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Визначено можливості механічного усунення різноплощинної деформації під час виконання позавогнищевого остеосинтезу у дітей спицестрижньовим апаратом (ССА) удосконаленої конструкції у процесі лікування переломів довгих кісток нижніх кінцівок. Обгрунтовано показання та протипоказання для застосування удосконаленого ССА у разі переломів довгих кісток нижніх кінцівок та їх ускладнень. Визначено переваги застосування розробленого ССА у порівнянні з іншими моделями. Проаналізовано результати лікування методом позавогнищевого остеосинтезу за Г.А.Ілізаровим, стрижньовими системами та удосконаленим ССА. Експериментально та клінічно доведено переваги застосування нової конструкції ССА у порівнянні з апаратом Ілізарова та іншими відомими апаратами зовнішньої фіксації. Розроблено та впроваджено систему лікування з застосуванням нового ССА для лікування переломів довгих кісток нижніх кінцівок та їх ускладнень у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.558.088-588 +
Шифр НБУВ: РА335847

      
4.

Климовицький 
Роль порушень імунітету та неспецифічної резистентності у патогенезі асептичного некрозу голівки стегнової кістки у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Федір Володимирович Климовицький ; Донецький держ. медичний ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.53-1
Шифр НБУВ: РА336553

Рубрики:

      
5.

Климовицький Ф.В. 
Роль порушень імунітету та неспецифічної резистентності у патогенезі асептичного некрозу голівки стегнової кістки у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Ф.В. Климовицький ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

На підставі клініко-рентгенологічних та імунологічних досліджень одержано нові дані щодо патогенезу розвитку асептичного некрозу голівки стегнової кістки у дітей з хворобою Петерса. Уперше доведено, що розвиток асептичного некрозу голівки стегнової кістки спричинений змінами у системі імунітету, які характеризуються підвищеною активністю нейтрофілів й активацією їх окиснювально-відновлювального метаболізму, зниженням функціональної активності Т-лімфоцитів, а також їх регуляторних субпопуляцій, підвищеною концентрацією циркулюючих імунних комплексів і прозапальних цитокінів. Доведено, що наявність у дітей імунодефіциту клітинного типу є негативним фактором для клінічного перебігу хвороби. У динаміці хвороби виявлено фазовий характер змін у системі імунітету, які корелюють з морфологічними змінами у голівці стегнової кістки за асептичного некрозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.53-1 +
Шифр НБУВ: РА336553

Рубрики:

      
6.

Климовицький Ф.В. 
Роль порушень імунітету та неспецифічної резистентності у патогенезі асептичного некрозу голівки стегнової кістки у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Ф.В. Климовицький ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено нові фактори патогенезу асептичного некрозу голівки стегнової кістки. Виявлено фазний характер імунологічних порушень, що відображають морфологічні зміни у голівці стегнової кістки у випадку асептичного некрозу. Уточнено початковий етап патогенезу захворювання, що полягає у формуванні некрозу голівки стегнової кістки за наявності аутоімунного артриту, обумовленого гіперчутливістю уповільненого типу. Встановлено причини виникнення запалення й особливості його перебігу. Виявлено, що на першій стадії артрит розвивається внаслідок сенсибілізації, викликаної неспецифічною інфекцією та тканинними антигенами. Оцінено інформативність імунологічних показників для розробки методів прогнозування станів організму, що відповідають стадіям асептичного некрозу голівки стегнової кістки. Розроблено методики прогнозування фізіологічних станів пацієнтів, що відповідають поняттю "практично здоровий", а також рентгенологічним змінам, визначеним як "неспецифічний артрит", "стадія імпресійного перелому" та "стадія фрагментації".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.53-1 +
Шифр НБУВ: РА336553

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського