Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (81)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.514.37$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Іванова Л.А. 
Клініко-імунологічні особливості перебігу гострих респіраторних захворювань на фоні цитомегаловірусної інфекції у часто та тривало хворіючих дітей раннього віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.А. Іванова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено питання підвищення якості діагностичних і ефективності лікувально-профілактичних заходів за гострих респіраторних захворювань (ГРЗ) на фоні цитомегаловірусної інфекції (ЦМВІ) в дітей раннього віку, які часто та тривало хворіють. Установлено взаємозв'язок між латентним і активним перебігом ЦМВІ в дітей раннього віку (з 1-го місяця до 5-ти років) і частими та тривалими ГРЗ, з порушеннями клінічного стану й імунологічними змінами, зокрема, клітинної ланки імунітету, неспецифічної резистентності. Патогенетично обгрунтовано доцільність клініко-імунологічної діагностики ЦМВІ в дітей, які часто та тривало хворіють на ГРЗ, а також застосування диференційованого підходу залежно від перебігу ЦМВІ, стосовно призначення імунопрофілактичної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-3 + Р733.514.37-3 +
Шифр НБУВ: РА354806

Рубрики:

      
2.

Калюжка О.О. 
Перинатальні та гемостазіологічні аспекти внутрішньошлуночкових крововиливів у новонароджених дітей в ранньому неонатальному періоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.О. Калюжка ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності виходжування та лікування новонароджених з внутрішньошлуночковими крововиливами (ВШК). Визначено фактори ризику виникнення та розроблено методи прогнозування розвитку крововиливів, досліджено функціональний стан згортувальної, антикоагулянтної та фібринолітичної систем у даної групи дітей. Одержано нові дані про стан судинно-тромбоциторної, коагуляційної, фібринолітичної та антизгортувальної ланок системи гемостазу у дітей з ВШК та їх взаємозв'язок у динаміці раннього неонатального періоду. Встановлено роль порушення окремих ланок системи згортання крові в розвитку крововиливів. Доведено комплексний взаємозв'язок перебігу вагітності, пологів, вживання медикаментів перед пологами з окремими складовими гемостазу у новонародженого. Виявлено найбільш суттєві перинатальні фактори розвитку ВШК у новонароджених, з урахуванням яких створено алгоритм прогнозування ризику виникнення даної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.638.7-1 + Р733.514.37-5 +
Шифр НБУВ: РА345343

Рубрики:

      
3.

Швець Г.І. 
Рання діагностика та удосконалення терапії новонароджених від матерів, інфікованих вірусом герпесу звичайного 2-го типу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.І. Швець ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні питання сучасної неонатології - ранньої діагностики та лікування герпесвірусної інфекції (герпесу 2-го типу) у новонароджених. Для ранньої постнатальної діагностики внутрішньоутробного інфікування вірусом герпесу звичайного 2-го типу новонароджених використано визначення специфічних антитіл Ig G та Ig M, полімеразної ланцюгової реакції й обстеження плаценти за допомогою імуногістохімічного методу. Обгрунтовано, що у разі виявлення специфічних імуноглобулінів G та M антитіл у крові новонародженого в діагностично значимих титрах, наявності рівня експресії антигену вірусу у 2-3 бали у плаценті, позитивної полімеразної ланцюгової реакції, наявності еховключень і поренцефалічних псевдокіст у перивентрикулярних ділянках за нейросонографії діагноз внутрішньоутробного інфікування вірусом герпесу звичайного 2-го типу у ранньому неонатальному періоді слід вважати верифікованим. Виявлено зміни імунологічного статусу новонароджених, що обумовили включення у комплекс лікування дітей з підтвердженим внутрішньоутробним інфікуванням специфічного імуноглобуліну людини проти вірусу герпесу звичайного 2-го типу. Доведено високу ефективність специфічного лікування (зокрема, виявлено покращання клінічного стану новонароджених, регресію та ліквідацію синдромів дизадаптації, зменшення рівня специфічних Ig G та Ig M антитіл, позитивну динаміку показників клітинного імунітету) та рекомендовано його впровадження у практику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.37-4 + Р733.514.37-5 +
Шифр НБУВ: РА348783

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського