Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (813)Книжкові видання та компакт-диски (386)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.627$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 74
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Москаленко М.А. 
Церебральний параліч у дітей, які народжені від матерів з серопозитивним та серонегативним варіантом антифосфоліпідного синдрому: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / М.А. Москаленко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Доведено, що одним з етіологічних чинників церебрального паралічу в дитини є антифосфоліпідний синдром матері. Уперше виявлено клінічні особливості зазначеної хвороби, мозкового кровообігу та структурних змін головного мозку в дітей, народжених від матерів з серопозитивним та серонегативним варіантом антифосфоліпідного синдрому. Розроблено принципи ранньої діагностики церебрального паралічу в цих дітей, які базуються на виявленні передгравідарних і гравідарних, пре- і перинатальних факторів ризику та клінічних особливостей захворювання. Запропоновано модель патогенезу з урахуванням основних чинників розвитку органічного ураження центральної нервової системи в дітей, народжених від матерів з антифософліпідним синдромом: фетоплацентарна недостатність, трансплацентарний перехід антифосфоліпідних антитіл і малий строк гестації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-2 +
Шифр НБУВ: РА327761

Рубрики:

      
2.

Піддубна О.П. 
Характеристики ЕЕГ та реактивності серцево-судинної системи як показники адаптаційних можливостей організму у дітей: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.П. Піддубна ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 24 с. — укp.

З використанням кількісних методів аналізу електроенцефалографії (ЕЕГ), кардіоінтервалографії (КІГ) та реоенцефалографії (РЕГ) одержано нові дані про онтогенетичні особливості електричної активності мозку, церебральну гемодинаміку та вегетативну реактивність у дітей різного віку у нормі та деяких патологічних станах (за наявності бронхіальної астми (БА) у фазах загострення та ремісії). Вперше на підставі результатів комп'ютерного періодометричного аналізу ЕЕГ з використанням нових оригінальних програмних засобів одержано кількісні параметри, які характеризують часову структуру ЕЕГ-активності дітей шкільного віку та запропоновано об'єктивну класифікацію ЕЕГ-патернів, яка відображає вікові закономірності формування корово-підкоркових взаємовідносин в онтогенезі. У здорових дітей виділено та описано п'ять типів ЕЕГ, продемонстровано зміну їх представленості залежно від віку та ступеня вираженості адаптаційних порушень. Обгрунтовано можливість використання періодометричних показників для характеристики динамічних змін ЕЕГ під час проведення функціональних проб та за умов розвитку патологічного стану (у пацієнтів з БА у фазах ремісії та загострення). Вперше встановлено кореляцію характеристик ЕЕГ-активності та реактивності серцево-судинної системи у дітей у різних фізіологічних та патологічних станах. Запропоновано якісні та кількісні критерії, що дозволяють комплексно та динамічно оцінювати рівень адаптаційних можливостей дитячого організму на підставі використання простих, безпечних та високоінформативних методів апаратурного дослідження (ЕЕГ, КІГ та РЕГ).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-433.71 + Р733.627-433.75 +
Шифр НБУВ: РА342639

Рубрики:

      
3.

Лунь Г.П. 
Функціональний стан дихальної системи у хворих на дитячий церебральний параліч та його зміни при застосуванні системи інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.П. Лунь ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено функції дихальної системи у хворих на різні форми дитячого церебрального паралічу (ДЦП) і вплив на них системи інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації (СІНР). Встановлено, що для хворих на ДЦП характерні захворювання бронхо-легеневої системи. Виділено клінічні ознаки дихальних порушень у хворих на ДЦП як за допомогою клінічних, так і параклінічних методів. Показано, що для хворих на ДЦП типовими є розлади функції дихання з розвитком прихованої або явної дихальної недостатності, ступінь якої безпосередньо залежить від важкості проявів ДЦП. Доведено позитивний вплив СІНР на функцію зовнішнього дихання у хворих на ДЦП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-3
Шифр НБУВ: РА314205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Холодов С.А. 
Формування навичок ходьби у дітей дошкільного віку із спастичними формами дитячого церебрального паралічу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / С.А. Холодов ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему формування навичок ходьби у дітей дошкільного віку зі спастичними формами дитячого церебрального паралічу (ДЦП). Обгрунтовано й експериментально доведено ефективність методики диференційованої поетапної корекції порушень ходьби в процесі її формування в дітей дошкільного віку зі спастичними формами ДЦП, нездатних до самостійного пересування. Визначено особливості та рівні сформованості навичок ходьби у дошкільників з ДЦП. Встановлено, що організація корекційно-педагогічного процесу, спрямованого на формування локомоторних функцій у дітей з ДЦП, є поетапною структурою, яка включає такі елементи: зниження патологічного м'язового тонусу та впливу тонічних рефлексів, корекцію патологічної пози та деформації кінцівок, розвиток рухових передумов, що лежать в основі зазначеної локомоції, формування структурних компонентів ходьби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч439.6 + Р733.627.709.3-3 +
Шифр НБУВ: РА344017

Рубрики:

      
5.

Кончаковська Т.В. 
Фактори ризику, клінічний перебіг та прогноз гіпоксично-ішемічного ураження центральної нервової системи доношених новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.В. Кончаковська ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено три ступеня ГІУ ЦНС, показано зв'язок неврологічних та екстраневральних симптомів зі ступенем тяжкості захворювання. Розроблено прогностичні критерії захворювання. Показано зв'язок чинників ризику та клінічних симптомів ГІУ ЦНС доношених новонароджених зі зростанням рівня сироваткових цитокінів протягом першої доби після народження. Розроблено алгоритм діагностики захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.703.0-3 +
Шифр НБУВ: РА323791

      
6.

Гришуніна Н.Ю. 
Фізична реабілітація при дитячому церебральному паралічі з врахуванням порушень динамічного стереотипу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / Н.Ю. Гришуніна ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження стану статомоторних і вищих психічних функцій - гнозису й інтелектуального рівню, вегетативної регуляції у дітей з церебральним паралічем (ДЦП). Зроблено порівняльне дослідження інструментальних критеріїв напруження вегетативного балансу з показниками церебральної, периферичної гемодинкаміки та статомоторних і гностичних функцій у таких хворих, обгрунтовано диференційований підхід щодо їх реабілітації. Сформовано індивідуальну модель реабілітації та перебудови системи рухів залежно від дефіциту функцій рівнів регуляції стереотипу рухів у разі ДЦП з одночасним впливом на біологічно активні точки низько інтенсивним лазерним випромінюванням. Розроблено алгоритм обстеження таких хворих з урахуванням уражень біодинамічного стереотипу та ступеня напруження адаптації, запропоновано схему їх реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-54 +
Шифр НБУВ: РА356712

Рубрики:

      
7.

Афанасьєв С.М. 
Фізична реабілітація дітей молодшого шкільного віку з церебральним паралічем, ускладненим сколіозом: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / С.М. Афанасьєв ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Установлено, що у 84,6 % дітей з церебральним паралічем (ДЦП) у молодшому шкільному віці діагностується сколіотична хвороба різного ступеня тяжкості, прогресування якої підсилюється у віці 8 - 10 років. Наведено біогеометричні характеристики сагітального та фронтального профілю постави дітей молодшого шкільного віку з ДЦП, ускладненим сколіозом I - II ступеня. Виявлено особливості функціонального стану хребетного стовпа та порушення фізичного розвитку. Наведено дані стосовно стану дихальної та серцево-судинної систем. Обгрунтовано й експериментально підтверджено ефективність програми фізичної реаблітації дітей з ДЦП. Під час виконання фізичних вправ використано профілактор Євмінова з метою розвантаження хребетного стовпа, запобігання торсії хребців і зміцнення глибоких м'язів, що формують м'язовий корсет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3 + Р733.458.25 +
Шифр НБУВ: РА356748

Рубрики:

      
8.

Чумак Г.В. 
Структурно-функціональний стан кісткової тканини у дітей, хворих на дитячий церебральний параліч та корекція його порушень на етапі реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.В. Чумак ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено структурно-функціональний стан кісткової тканини (СФСКТ) у дітей, хворих на дитячий церебральний параліч і розроблено методи корекції його порушень на етапі реабілітації. Встановлено порушення СФСКТ у всі вікові періоди. Виявлено зниження індексу міцності в загальній групі на 18 % у дівчаток і хлопчиків, найбільш низькі показники зафіксовано у дівчаток 9-ти та 14-ти років, у хлопчиків - 10, 12 - 14 років. У дітей, хворих на дитячий церебральний параліч, виявлено погіршення стану кісткової тканини (КТ) і відставання фізичного розвитку (зросту, маси тіла, індексу маси тіла, кісткового віку) зі збільшенням тяжкості рухових розладів та у разі спастичної диплегії (як варіанта важких рухових порушень). Виявлено тісний взаємозв'язок показників стану КТ, кровообігу гомілок і стану нейро-м'язового апарата. Встановлено, що традиційне санаторно-курортне лікування сприяє покращанню стану КТ у дітей з легкими формами рухових порушеннь, з формою дитячої геміплегії та з остеопенією до 10 %, а включення біорезонансної вібростимуляції у реабілітаційний курс сприяє корекції остеопенії у дітей, що мають легкі та помірно виражені рухові порушення, у разі дитячої геміплегії та спастичної диплегії, а також з остеопенією до 10 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-5 +
Шифр НБУВ: РА351026

Рубрики:

      
9.

Тадтаєв С.Г. 
Стереологічне дослідження впливу епізодичної гіпоксії на розвиток деяких відділів головного мозку в експерименті: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / С.Г. Тадтаєв ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 15 с. — укp.

Вивчено морфологічні особливості дії хронічної епізодичної гіпоксії (ХЕГ) на постнатальний розвиток структур центральної нервової системи в експериментальній моделі обструктивного апное під час сну (ОАС) у дітей з використанням сучасних морфологічних, імунологічних і стереологічних методик. Досліджено 48 щурів породи Sprague-Dawiey обох статей контрольної та експериментальної групи віком 4, 8 і 20 тижнів. Тварини експериментальної групи знаходилися під дією ХЕГ з 10-го по 25-й день після народження. Виявлено, що відновлення гіпокампарального поля CA1 має помітний гендер-залежний характер і може бути зумовлено ХЕГ-індукованим гіпогонадизмом у самців. Чутливість нейронів ядра під'язикового нерву до ХЕГ доводить вірогідність гіпотези про важливу роль ХЕГ у хронізації ОАС, а відмінності у чутливості до ХЕГ ядра під'язикового нерву й амбігуального ядра доводять превалювальну роль дисфункції контролю м'язів язика у хронізації апное.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.7-2 + Р252.797.7 +
Шифр НБУВ: РА354558

Рубрики:

      
10.

Облазницький В. М. 
Стан регіональної гемодинаміки нирок у новонароджених із гіпоксично-ішемічним ураженням центральної нервової системи: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / В. М. Облазницький ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Одержано дані щодо регіональних особливостей ниркового кровоплину у здорових новонароджених і дітей з гіпоксично-ішемічним ураженням ЦНС тяжкого ступеня залежно від розвитку у них гострої ниркової недостатності - встановлено першочерговість змін у дрібних ренальних артеріях. Уточнено характер порушень ниркового кровообігу у дітей з гіпоксично-ішемічним ураженням ЦНС тяжкого ступеня залежно від розвитку та типу гострої ниркової недостатності - ідентифіковано наявність спазматичного та гіпоперфузійного варіантів порушень, доведено його превалювання. Удосконалено інструментальну діагностику порушень ниркового кровоплину, що призводять до розвитку гострої ниркової недостатності у новонароджених з гіпоксично-ішемічним ураженням ЦНС тяжкого ступеня. Теоретично обгрунтовано та доведено необхідність враховувати допплерометричні показники ниркового кровоплину для диференційованого призначення патогенетичної терапії новонародженим з гіпоксично-ішемічним ураженням ЦНС тяжкого ступеня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627 + Р733.696.53-2
Шифр НБУВ: РА377137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ширіна Т.В. 
Стан здоров`я і нейро-реабілітаційні заходи у дітей з порушеннями пуринового обміну , які перенесли перинатальне ураження центральної нервової системи: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.В. Ширіна ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького МОН України. — Донецьк, 2009. — 22 с. — укp.

Встановлено, що понад 90,7 % дітей з порушеним пуриновим обміном, які перенесли перинатальне ураження центральної нервової системи (ЦНС), мають хронічну функціональну та соматичну патологію. Зазначено, що серед патологічних станів провідне місце займають нервово-психічні хронічні відхилення різного ступеня виразності, 69,1 % цих дітей мають дисгармонічний, а 66,1 % - низький і нижче середнього рівень фізичного розвитку. Проаналізовано, що всі діти мають високу рухову активність (87,7 %), емоційну лабільність (84,8 %), підвищену тривожність (76,0 %), неуважність (73,0 %) й імпульсивність (72,5 %). Обгрунтовано, що вихідний вегетативний стан у дітей зі зміненим пуриновим метаболізмом, що мали ураження ЦНС у перинатальний період, характеризується підвищенням активності симпатичного відділу вегетативної нервової системи (ВНС) - (77,9 %) з переважанням гіперсимпатикотонічного типу вегетативної реактивності. Досліджено, що психовегетативні відхилення у дітей розвиваються в контексті підвищення рівня адреналіну та серотоніну з паралельним зниженням вмісту фолієвої кислоти. Розроблено та запропоновано диференційовані нейро-реабілітаційні заходи з використанням пантотенової кислоти, цитраргініну та гліцину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.-3 +
Шифр НБУВ: РА369472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Свистільник В.О. 
Роль співвідношення метаболітів головного мозку в перебігу епілепсії та епілептичних синдромів у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.О. Свистільник ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено методи діагностики та лікування епілепсії з урахуванням результатів комплексного дослідження клінічних особливостей і стану показників метаболізму головного мозку (співвідношень N-ацетиласпартату та креатину, холіну та креатину, міоінозитолу та креатину (NAA/Cr, Cho/Cr, mJns/Cr)). Вперше проведено клініко-інструментальне обстеження дітей з використанням магнітно-резонансної спектроскопії головного мозку. Виявлено, що метаболічні порушення мозку у вигляді зниження рівня NAA/Cr співпадають з локалізацією епілептичного вогнища у хворих віком від 6-ти місяців до 3-х років з симптоматичною епілепсією та епілептичним синдромом (ЕС). Виявлено неспецифічні зміни показників церебрального метаболізму (NAA/Cr, Cho/Cr, mJns/Cr) гомо- та гетеролатеральної локалізації епілептичного вогнища у пацієнтів вікової групи 4-16-ти років з ідіопатичною та симптоматичною епілепсією та ЕС. Показано, що впровадження схеми аддитивної терапії у комплексі з базовими антиепілептичними препаратами сприяє підвищенню ефективності лікування хворих з симптоматичною епілепсією та ЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.2-3 +
Шифр НБУВ: РА349865

Рубрики:

      
13.

Крюгер О.О. 
Роль перекисного окислення ліпідів і білків в патогенезі менінгітів та енцефалітів у дітей і корекція виявлених порушень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.О. Крюгер ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни перекисного окиснення ліпідів, білків, а також антиоксидантної системи у дітей, хворих на менінгіти (гнійні та серозні), вірусні енцефаліти та з енцефалічною реакцією залежно від періоду захворювання. Встановлено можливості корекції вільно-радикального окиснення ліпідів, білків, а також антиоксидантної системи з використанням препарату антиоксидантної дії мексидолу. Проаналізовано результати обстеження 140-а хворих дітей з менінгітами, енцефалітами та з енцефалічною реакцією. Встановлено, що зміни показників перекисного окиснення ліпідів, білків та антиоксидантної системи не залежать від виду збудника та характеру ураження ЦНС (менінгіт - енцефаліт), а знаходяться у прямій залежності від тяжкості перебігу захворювання. Виявлено, що застосування препарату антиоксидантної дії мексидолу в комплексній терапії гнійних менінгітів та енцефалітів у дітей сприяє вірогідно більш швидкій нормалізції вільно-радикального окиснення ліпідів, білків та антиоксидантної системи. Показано, що специфічною дією мексидолу є вплив на процеси пероксидації ліпідів і білків, а також на систему АОС саме на ранніх етапах захворювання. З'ясовано, що проведення направленої коригуючої антиоксидантної терапії мексидолом сприяє більш швидкому зникненню симптомів загальноінфекційного синдрому, ранній нормалізації апетиту та диурезу, а також регресу менінгеального синдрому і зменшує тривалість перебування хворого у відділі інтенсивної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.016.1-5 + Р733.627.701.61-5 +
Шифр НБУВ: РА345715

Рубрики:

      
14.

Абдул Карім А. А. Таріф 
Розповсюдженість, тяжкість, медико-соціальні фактори ризику і профілактика внутрішньошлуночкових крововиливів у недоношених новонароджених: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Абдул Карім А. А. Таріф ; Одес. держ. меди. ун-т. — О., 2007. — 16 с. — укp.

Проаналізовано поширеність внутрішньошлуночкових крововиливів (ВШК) на Одещині в Україні у дітей з низькою та дуже низькою масою тіла під час народження. Виявлено клінічні особливості тяжкості перебігу ВШК у таких дітей залежно від медико-соціальних чинників ризику. Уперше відповідно до принципів науково-доказової медицини проведено кількісну оцінку розвитку ВШК у аспекті медико-соціальних чинників. Установлено клінічну значущість комплексних порушень кислотно-основного стану крові, анаеробного гліколізу та процесів пероксидації ліпідів у дітей з низькою та дуже низькою масою тіла під час народження. Оцінено прогностичну значущість біохімічних показників (pH, дефіциту основ, молочної кислоти, гідроперекисів ліпідів) стосовно виникнення ВШК у недоношених новонароджених. Доведено ефективність препарату "Диципон" у таких дітей за умов комплексної профілактики, а також лікування ВШК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34 + Р733.627.703.2 +
Шифр НБУВ: РА352564

Рубрики:

      
15.

Богачук О.П. 
Реографічні показники церебрального кровообігу у підлітків: залежність від статі, віку та соматотипу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / О.П. Богачук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості показників церебральної гемодинаміки у практично здорових міських підлітків Поділля залежно від віку, статі та соматотипу. Вивчено вікову динаміку, статеві та соматотипологічні особливості реоенцефалографічних показників церебрального кровопостачання у практично здорових міських хлопчиків і дівчаток. Установлено особливості зв'язків реоенцефалографічних показників церебральної гемодинаміки даних підлітків з антропометричними та соматотипологічними характеристиками організму та виявлено статеву та вікову специфіку більшості кореляційних зв'язків. Розроблено моделі гемодинамічних показників у дівчаток залежно від особливостей будови тіла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.90 + Р733.627.703-4 +
Шифр НБУВ: РА357571

Рубрики:

      
16.

Стецюк Р.А. 
Резистентні епілепсії та епілептичні синдроми у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Р.А. Стецюк ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Удосконалено діагностичну тактику за резистентних епілепсій та епілептичних синдромів шляхом проведення комплексного клінічного та клініко-інструментального обстеження. Вперше здійснено клініко-інструментальне дослідження резистентних епілепсій та епілептичних синдромів у дітей з використанням нейрорадіологічного методу однофотонної емісійної комп'ютерної томографії головного мозку. Встановлено, що характер порушення перфузії радіофармпрепарату у головному мозку у дітей з резистентними епілепсіями та епілептичними синдромами і не резистентними суттєво відрізняються. Виявлено, що вираженість вогнищ гіпоперфузії головного мозку співпадає з даними електроенцефалограми та магнітно-резонансної томограми. З використанням встановлених клініко-інструментальних співпадінь удосконалено стандарти діагностики резистентної епілепсії та резистентних епілептичних синдромів Веста та Ленокса - Гасто.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.2-3 +
Шифр НБУВ: РА344701

Рубрики:

      
17.

Кирилова Л.Г. 
Рання діагностика, профілактика, лікування та реабілітація пре- і перинатальних порушень центральної нервової системи у дітей: Автореф. дис... д- ра мед. наук: 14.01.10 ; 14.01.15 / Л.Г. Кирилова ; Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Проведено дослідження однієї з найбільш актуальних проблем сучасної нейропедіатрії - збереження здоров'я та зниження частоти первинної інвалідності серед дітей шляхом створення послідовної системи підвищення ефективності ранньої діагностики, лікування та профілакти пре- та перинатальних уражень центральної нервової системи (ЦНС). Вперше в Україні проведено проспективне динамічне спостереження еволюції головного мозку дитини, починаючи з антенатального періоду, з використанням комплексу новітніх методів нейровізуалізації прижиттєвої характеристики анатомічних структур і неінвазивного визначення спектру основних метаболітів мозку плода та дітей ранньго віку для дослідження нейрохімічних процесів, які відбуваються в нормі та у разі гіпоксично-ішемічного пошкодження ЦНС. Вивчено in vivo церебральні ланки патогенезу пре- та перинатальних гіпоксично-ішемічних порушень ЦНС плода, пов'язані з кількісним вмістом метаболітів мозку (NAA, Cr, Cho, Lac) та з їх співвідношенням (NAA/Cr, Cho/Cr, NAA/Cho і NAA/Cho + Cr). Визначено ступені тяжкості внутрішньоутробної гіпоксії плода та спрогнозовано ступені тяжкості асфіксії у новонароджених на підставі вивчення вмісту основних метаболітів мозку (N - ацетиласпартату - NAA, холіну - Cho, креатину - Cr, інозитолу - Ino) та розрахунку їх співвідношення. Для запобігання формування органічного ураження ЦНС у дітей науково обгрунтовано комплекс організаційних, діагностичних і профілактично-лікувальних заходів, який включає цілеспрямований скринінговий відбір жінок групи високого ризику щодо народження дитини з пре- та перинатальним ураженням ЦНС згідно з розробленим діагностичним алгоритмом, а також активне динамічне спостереження за жінками даної групи з проведенням медикаментозного супроводу гестації, спрямованого на усунення гіпоксично-ішемічних порушень ЦНС плода та своєчасне проведення комплексу відновної поетапної медикаментозної терапії та системи раннього реабілітаційного втручання у новонароджених і дітей раннього віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627-5 +
Шифр НБУВ: РА344003

Рубрики:

      
18.

Світлична О.В. 
Психопатологічні та патопсихологічні особливості дітей та підлітків, хворих на епілепсію з інтелектуальним зниженням та їх корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / О.В. Світлична ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено клініко-психопатологічні та патопсихологічні особливості 120-ти хворих на епілепсію дітей і підлітків з різним інтелектуальним рівнем. Розроблено принципи диференційованої терапії. На підставі експерименально-психологічного підходу до вивчення психічних розладів висвітлено клініко-психопатологічні прояви зазначеної патології у віковому аспекті. Установлено кореляцію розладів у дітей і підлітків, виявлено відмінності у частоті симптоматики за різних ступенів інтелектуального зниження. Установлено особливості виявлених розладів та обгрунтовано необхідність застосування комплексного лікування, яке передбачає використання медикаментозних, психотерапевтичних і психокорекційних методів. Доведено, що такий комплекс сприяє зменшенню психічних проявів, стабілізації їх стану, особливо у хворих на епілепсію за легкого та помірного рівнів зниження інтелекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.2 +
Шифр НБУВ: РА356434

Рубрики:

      
19.

Гончар О.А. 
Променева діагностика перинатальних мозковосудинних уражень у новонароджених і дітей грудного віку: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / О.А. Гончар ; Укр. НДІ онкології і радіології МОЗ України. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Проведено комплексне клініко-нейрорадіологічне обстеження 4270 новонароджених і дітей грудного віку. Вивчено й уточнено променеву анатомію мозкових структур у віковому аспекті, систематизовано радіоморфометрію. Розроблено оптимальну методику седації немовлят для проведення комп'ютерної томографії (КТ) і магнітно-резонансної томографії (МРТ) - обстежень, що не викликають ускладнень. На підставі верифікації результатів дослідження уточнено радіологічну семіотику різних типів перинатальних мозковосудинних уражень у дітей. Доведено, що для підвищення ефективності діагностики доцільність використання окремого методу променевого обстеження немовлят чи застосування комплексу методів (нейросонографія, КТ, МРТ,) залежить від стадії перебігу перинатального мозковосудинного ураження. Розроблено науково-обгрунтовану тактику променевої діагностики, диференціювання й прогнозу перебігу перинатальних мозковосудинних уражень у новонароджених і дітей грудного віку з визначенням оптимальних строків, послідовності й обсягу нейрорадіологічних досліджень. Обгрунтовано і апробовано оптимальні диференціально-діагностичні програми променевого обстеження немовлят, що підвищує точність діагностики, диференціальної діагностики й клініко-нейрорадіологічного прогнозу виникнення віддалених наслідків перинатальних мозковосудинних уражень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.703.0-436.1
Шифр НБУВ: РА306950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Даценко І.Б. 
Порушення формування особистості за органічним типом у підлітків із мозковою дисфункцією. Причини, механізми розвитку, клініка, абілітація: автореф. дис... д-ра мед. наук: 19.00.04 / І.Б. Даценко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 36 с. — укp.

На підставі системного міждисциплінарного підходу до вивчення порушення формування особистості підлітків із мозковою дисфункцією визначено причини його виникнення, описано умови та механізми розвитку. Виявлено різні клінічні типи порушень процесів формування особистості та статевого розвитку у підлітків із мозковою дисфункцією. Описано механізми трансформації акцентуацій характеру в розлади особистості за органічним типом, досліджено зв'язки особистісних відмінностей підлітків і наявних у них емоційно-поведінкових розладів із вихованням, яке вони одержують у родині. Доведено взаємозв'язок психологічних, клініко-неврологічних, електроенцефалографічних і нейровізуалізаційних змін головного мозку у підлітків із мозковою дисфункцію за різних типів порушення формування особистості. Встановлено взаємозв'язок між наявними у підлітків психологічними й електроенцефалографічними змінами залежно від типу порушення формування особистості. Показано роль психогенних, соціогенних, негативних соціально-психологічних і соматогенних чинників у порушенні формування особистості підлітків із мозковою дисфункцією. На підставі виявлених кореляцій розроблено систему патогенетичної комплексної психотерапевтичної корекції емоційно-поведінкових розладів, порушень статевого розвитку та формування особистості підлітків із мозковою дисфункцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627-3 + Р733.64-3 + Ю948.29 +
Шифр НБУВ: РА362029

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського