Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (20)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.636.770.42$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Вишневська Л.А. 
Клініко-статистичне прогнозування та профілактика гнійно-запальних ускладнень при лікворошунтуючих операціях у дітей з гідроцефалією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Л.А. Вишневська ; Ін-т нейрохірургії АМН України ім. А.П.Ромоданова. — К., 1998. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена прогнозуванню та профілактиці ГЗУ, які виникають після лікворошунтуючих операцій у дітей з гідроцефалією непухлинного генезу. Використані дані комп'ютерного аналізу за методикою Вальда та Кульбака 335 інформаційних карт дітей з гідроцефалією. У 42 з них в ранньому післяопераційному періоді розвинулись запальні ускладнення з боку ЦНС. Визначені основні прогностичні критерії розвитку цих ускладнень. Прогностично несприятливими ознаками були: вік хворих менш 1 року, наявність виснаження, збільшення розмірів голови більше норми на 10-25 см, патологія вагітності, пологів, вади розвитку. Від'ємно впливали також вихідні порушення гомеостазу, наявність патогенної флори в області рани, зниження реактивності організму. Прогноз погіршується у випадках повторного, неадекватного дренування. Сприятливими ознаками були: вік дитини більш 1 року, невиражена гідроцефалія, відсутність супутніх захворювань та розладів гомеостазу. Підрахунок суми прогностичних коефіцієнтів несприятливих і сприятливих ознак дав можливість визначити ступінь ризику розвитку ускладнень. Якщо сума несприятливих ознак значно переважає, можливо прогнозувати розвиток ГЗУ нервової системи. При високому ризику цих ускладнень використано розроблений комплекс лікувально-профілактичних засобів. Він включає в себе контроль та боротьбу з внутрішньогоспітальною інфекцією, санацію запальних вогнищ, спеціальні методи обробки шунтуючих систем та операційного поля, корекцію імунореактивності та порушень гомеостазу, привентивне введення антибіотиків. Використання цих методів дозволило знизити частоту ускладнень на 33%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.636.770.42-387

Рубрики:

      
2.

Марущенко Л.Л. 
Діагностика та хірургічне лікування прогресуючої гідроцефалії у дітей, зумовленої перинатальними пошкодженнями головного мозку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Л.Л. Марущенко ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено причини розвитку, особливості перебігу та клінічні прояви гідроцефалії, зумовленої перинатальними пошкодженнями головного мозку. Встановлено високу інформативність нейросонографії до та після хірургічного лікування постгеморагічної гідроцефалії. Визначено алгоритм обстеження, який дозволяє підвищити діагностичні можливості сонографії. Розроблено та застосовано раціональну хірургічну тактику під час прогресуючій гідроцефалії, яка сприяє зниженню частоти дисфункції лікворошунтувальних систем, інфекційно-запальних ускладнень, летальності. Запропоновано програмний комплекс для прогнозування перебігу гідроцефалії, ускладненого внаслідок перинатальних пошкоджень, кількісно оцінено прогностичні фактори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.636.770.42
Шифр НБУВ: РА315496 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Проценко І.П. 
Хірургічне лікування гідроцефалії у дітей в віці до одного року: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / І.П. Проценко ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено ефективність хірургічного лікування гідроцефалії у новонароджених і немовлят за наявності ускладнень, стабілізації лікворного тиску в ранньому післяопераційному періоді та за рівнем якості життя у віддаленому періоді. Визначено прогностичне значення різних чинників (етіології, форми, ступеня вираженості гідроцефалії, супутніх уражень мозку) для перспективи розвитку дітей після ліквошунтуючих операцій. Вивчено морфологічні особливості змін тканини мозку у разі прогресуючої гідроцефалії та передумови відновлення церебральних функцій після стабілізації гідроцефалії. Встановлено кореляцію між регресом структурних змін мозку (за даними комп'ютерної томографії в динаміці) та відновленням психоневрологічних порушень. Розроблено алгоритм хірургічного лікування дітей, хворих на гідроцефалію, віком до одного року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.636.770.42
Шифр НБУВ: РА318507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського