Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (62)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.682.540.116$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Сакун М. В. 
Диференційоване застосування магнітолазеротерапії в комплексному санаторно-курортному лікуванні дітей з хронічним тонзилітом та вегетативною дисфункцією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / М. В. Сакун ; ДУ "Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології". — О., 2011. — 25 с.: рис., табл. — укp.

За результатами ретроспективного аналізу історії хвороби дітей з хронічним тонзілітом (ХТ) встановлено, що у разі захворювання, яке триває більше ніж п'ять років, у половини з них виявлено наявність вегетативної дисфункції (ВД), що передбачає необхідність корекції психовегетативних порушень за умов санаторно-курортного лікування. Встановлено, що у таких дітей переважають порушення парасимпатичного та симпатичного типів, підвищення симпатико-адреналінової активності. Поєднання ХТ і ВД супроводжується порушеннями в психоемоційній сфері дітей з високим і середнім рівнем нейротизму та тривожності, психоемоційною лабільністю. Встановлено, що наявність негативних психоемоційних проявів у матері хворої дитини здійснює суттєвий вплив на ефективність корекції психовегетативної дисфункції у дітей у процесі санаторно-курортного лікування, що підтверджує особливу значущість проведення сімейної психологічної підтримки. Уперше обгрунтовано доцільність диференційованого призначення магнітолазерної терапії з урахуванням типу вегетативних порушень в комплексному санаторно-курортному лікуанні дітей з даними хворобами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.540.116-54 + Р733.628.063-54
Шифр НБУВ: РА383805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Олійник В.В. 
Етіопатогенетичне обгрунтування комплексного лікування хронічного тонзиліту у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / В.В. Олійник ; Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Виділено групу та встановлено частоту випадків недостатньо ефективного лікування хронічного тонзиліту у дітей, які приймали традиційну терапію після загострення захворювання. Вперше одержано дані про стан механізмів місцевого та системного імунітету групи хворих за умов недостатньо ефективної терапії. Встановлено наявність вторинного імунодефіциту, що супроводжується збільшенням рівня прозапальних цитокінів в слині та сироватці крові хворих на хронічний тонзиліт у випадку загострення. Обгрунтовано необходність використання імуностимуляції з урахуванням показників активності Т-лімфоцитів, природних цитокінів та фагоцитних клітин крові у даної категорії хворих. Запропоновано ефективну схему комплексного використання ультрафонофорезу антибіотиків та імуномодулятора нового покоління "поліоксидоній".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.540.116-52 +
Шифр НБУВ: РА342935

Рубрики:

      
3.

Макаренко С.М. 
Особливості психічних порушень у дітей з хронічною тонзилогенною інтоксикацією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / С.М. Макаренко ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено клінічний поліморфізм і структуру непсихотичних психічних розладів (НПР) у дітей та підлітків на фоні хронічної тонзилогенної інтоксикації (ХТІ) та розроблено систему їх діагностування та лікування. У таких хворих виявлено певні НПР, а саме: органічний емоційно лабільний розлад (31,8 %), несоціалізований розлад поведінки (28,3 %), змішаний тривожний і депресивний розлад (21,2 %), гіперкінетичний розлад (18,6 %). Розглянуто коморбідні психопатологічні розлади, а саме: синдром транзиторних тиків і гіперкінезів (14,1 %), психосенсорний розлад (7,0 %), порушення мови у формі заїкування (6,2 %). Показано надійність використаних мікробіологічних, електроенцефалографічних, імунологічних методів дігностики НПР у дітей та підлітків з ХТІ. Як найбільш ефективну лікувальну тактику визначено поєднання антибактріальної та імуномодулювальної терапії, яка передбачає використання стандартних схем психотропної терапії. Запропоновано систему діагностичної тактики та показано доцільність надання терапевтичної допомоги дітям і підліткам з НПР і ХТІ, що дозволить здійснювати раннє їх виявлення та диференційоване лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64-32 + Р733.682.540.116-3 +
Шифр НБУВ: РА355922

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського