Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (23)Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*351$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Кролевець О.М. 
Еволюція відображення зв'язку групових життєвих стилів та соціальної структури в соціологічних концепціях: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / О.М. Кролевець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Здійснено концептуалізацію еволюції відображення в теоретичній соціології зв'язку між груповими стилями життя та соціальною структурою. За допомогою компаративного аналізу відображення зв'язку групових життєвих стилів з соціальною структурою визначено етапи та основні риси еволюції теоретичної рефлексії даної взаємодії. Встановлено дві вихідні точки (начала) еволюції: концепції Т.Веблена та М.Вебера, на основі яких сформовано два її напрямки. Доведено, що зв'язок між груповими життєвими стилями та соціальною структурою відображається як взаємозалежність, взаємообумовленість двох явищ. З'ясовано, що в концепціях М.Вебера, Т.Вебелена, Л.Іоніна та П.Бурдьє стиль життя групи розглядається як один з головних факторів, що визначає її соціальний престиж, авторитет, позицію в суб'єктивній площині соціальної структури. Виявлено, що у всіх розглянутих концепціях визнається можливість регулювання життєвих стилей груп об'єктивним статусом їх членів (зокрема, соціально-економічним) та домінуючою ціннісно-нормативною системою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*351 + С5*34 +
Шифр НБУВ: РА353822

Рубрики:

      
2.

Спориш Ю. О. 
Стилі життя середнього класу в Україні (на прикладі великого міста): автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.03 / Ю. О. Спориш ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено специфіку стилю життя середніх класів в Україні. Ідентифікацію середнього класу здійснено на підставі того, що в цій соціальній групі сконцентровано формалізовані та неформалізовані знання. Обидва типи знання та навички їх використання запропоновано розуміти як інтелектуально-культурний капітал, який є основою ресурсів, що їх середній клас вкладає в суспільні процеси. Виходячи з цього, висунуто гіпотезу, що стиль життя середнього класу формується під дією потреби у відновленні/розвитку інтелектуально-культурного капіталу. Встановлено, що представники середнього класу значно частіше, ніж представники інших соціальних груп, здійснюють дії, спрямовані на відновлення/розвиток інтелектуально-культурного капіталу. Розглянуто відмінності стилю життя середнього класу великих міст і невеликих населених пунктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*351
Шифр НБУВ: РА377499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Пилаєва Т.В. 
Стилі життя студентської молоді: типологія та детермінанти формування: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Т.В. Пилаєва ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено феномен стилю життя студентської молоді. Увагу приділено аналізу процесів формування, повсякденних проявів і детермінант стилеутворення за умов нестабільного суспільства. Розглянуто проблеми, пов'язані з процедурою типологізації життєвих стилів. Запропоновано тезу, що стильовий простір великих соціальних груп у сучасному українському суспільстві храктеризується існуванням стилів, які можна назвати "масовими", їх протиставлено "демонстративним" стилям життя як тиким, що мають відносно обмежену чисельність носіїв. На відміну від демонстративних стилів, масові стилі життя лише частково є результатом усвідомлення молодою людиною її належності до певного соціоструктурного утворення, є засобом самоорганізації життя, який формується під впливом інших детермінант стилеутворення, зокрема, сталих внутрішньоособистісних структур. Наведено результати дескриптивного та кластерного аналізу емпіричних даних і виділено чотири типи життєвих стилів, які презентують стилежиттєвий простір українського студентства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*351 +
Шифр НБУВ: РА366528

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського