Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (23)Книжкові видання та компакт-диски (37)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*668$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Проноза А.В. 
"Дідівщина" як соціально-культурне явище: механізми та форми відтворення: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / А.В. Проноза ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2005. — 15 с. — укp.

Вперше з застосуванням соціологічного підходу здійснено розгляд "дідівщини" як амбівалентного соціокультурного явища та з'ясовано специфічні механізми та форми його відтворення в армійському середовищі. Відзначено актуальність досліджуваної проблеми в зв'язку з переходом Збройних Сил України до комплектування за контрактом. Виявлено приховані механізми, способи та методи (поведінкові стереотипи з елементами міфологізації, неформальні ритуали, ранжирування військовослужбовців за терміном служби), які забезпечують стале існування і відтворення "дідівщини" в армійському середовищі. Досліджено знаково-символічні, художньо-графічні форми її прояву, зокрема "дембельскі" альбоми, вірші, татуювання, графіті як способу прояву творчості військовослужбовців строкової служби. Встановлено, що стабільність існування даного явища підтримується намаганням військовослужбовців задовольнити свої різноманітні культурні потреби та інтереси. Показано, що офіційно схвалена система міжособистих взаємовідносин неспроможна викорінити "дідівщину" в армійському середовищі. Доведено імовірність відтворення даного соціокультурного явища (в тому чи іншому вигляді) під час переходу до контрактної системи комплектування Збройних Сил України. Сформульовано комплекс практичних рекомендацій щодо легалізації неформальних ритуалів, удосконалення офіційно існуючої системи заохочень та стягнень, ліквідації практики покарань посадових осіб за фактом "дідівщини" в солдатському середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*668 +
Шифр НБУВ: РА339990

Рубрики:

      
2.

Солнишкіна А.А. 
Особливості соціальних проблем воєнної організації українського суспільства: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / А.А. Солнишкіна ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 16 с. — укp.

На підгрунті теоретичного та емпіричного дослідження розроблено аналітико-синтетичну модель дослідження соціальних проблем воєнної організації в рамках структурно-діяльнісного підходу. Досліджено такі важливі складові соціологічного аналізу особливостей соціальних проблем, як: соціокультурне поле організації, соціальні дії акторів, інтеракції поля та акторів, соціальні практики, соціальні проблеми воєнної організації, соціальні шанси вісйськовослужбовців та стратегії щодо вирішення соціальних проблем воєнної організації. Авторська аналітико-синтетична модель дослідження соціальних проблем може екстраполюватися на дослідження соціальних проблем в інших соціальних організаціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*668*325.81 +
Шифр НБУВ: РА368116

Рубрики:

      
3.

Кобзін 
Соціальні зміни як детермінанта дисципліни в органах внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / Денис Олександрович Кобзін ; Університет внутрішніх справ. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*668 + Х819(4Укр)112.011.02
Шифр НБУВ: РА310807

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Мазурик О.В. 
Сучасні тенденції відтворення армії як соціального інституту (соціологічний аспект): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / О.В. Мазурик ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано військові реформи та показано їх зв'язок з соціальними реформами. Розглянуто реформу системи військової освіти в Україні, її структурний та змістовний компонент. Запропоновано практичні рекомендації щодо підвищення ефективності військової освіти як основного чинника відтворення української армії з метою їх використання в практиці державної політики в сфері військової освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Укр)2 + с5*668
Шифр НБУВ: РА316390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського