Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (34)Реферативна база даних (338)Книжкові видання та компакт-диски (582)Журнали та продовжувані видання (34)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР331)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 63
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Морушко О.О. 
Військовий аспект діяльності польських партій Королівства Польського і Галичини напередодні та на початку Першої світової війни: автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / О.О. Морушко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему польської присутності на теренах Російської імперії на початок Першої світової війни й основні причини підтримки царської Росії на початку війни переважною частиною польської знаті та впливовою Народно-демократичною партією. Розкрито основні аспекти проавстрійської позиції Польської партії Соціалістичної - "Фракції революційної", відтворено історію розвитку польських парамілітарних формувань на теренах Галичини напередодні Першої світової війни. Висвітлено антивоєнну позицію Соціал-демократичної партії Королівства Польського і Литви та Польської партії Соціалістичної-лівиці напередодні та на початку Першої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)52 + Т3(4УКР331)52 +
Шифр НБУВ: РА365234

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Дем'янюк О.Й. 
Військовопідготовча діяльність українських молодіжних організацій Галичини напередодні та в роки Першої світової війни: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / О.Й. Дем'янюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с. — укp.

З'ясовано загальні тенденції зародження українського національного молодіжного руху в Галичині. Надано характеристику процесу переходу молодіжних товариств від культурно-освітнього та фізкультурно-спортивного до війсково-підготовчого напрямку в їх діяльності. Визначено особливості цього напрямку напередодні Першої Світової війни. Висвітлено участь вихованців "Сокола", "Січі" та "Пласту" у її військово-політичних подіях та національно-визвольних змагань 1917 - 1921 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР331)131 + Т3(4УКР331)5-298 +
Шифр НБУВ: РА328600

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
3.

Крупа Л.Л. 
Вплив митрополита Андрея Шептицького на суспільне і культурно-просвітницьке життя в Галичині кінця XIX - першої половини XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.Л. Крупа ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 20 с. — укp.

За допомогою хронологічно-проблемного методу дослідження розглянуто багатогранність впливу метрополита Андрея Шептицького на суспільно-культурні процеси в Галичині. Висвітлено його співпрацю з українськими партійними колами, а також еволюцію політичної платформи у контексті боротьби українського народу за соборність і незалежність України. Установлено мотиви зв'язку з освітніми установами й товариствами, надання владикою окремим представникам інтелігенції матеріальної допомоги для наукових цілей. Проаналізовано взаємовідносини з легальними молодіжними організаціями, ініціювання та участь у створенні нових товариств християнського та світського спрямування. Висвітлено аспект діяльності митрополита щодо заснування їм та підтримки закладів для сиріт. Обгрунтовано, що митрополит Андрей Шептицький проводив свою діяльність керуючись християнськими переконаннями і християнським патріотизмом, тому у політичних питаннях він дотримувався легітимності, а в культурно-просвітніх намагався компенсувати українцям державні інстанції, виховати в українців любов до Бога і Батьківщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36-028.2 Андрей(Шептицький) + Т3(4УКР331)61-7 +
Шифр НБУВ: РА327492

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Матюшко Л.І. 
Галицьке москвофільство міжвоєнного періоду: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.І. Матюшко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Базуючись на широкому колі джерел та літератури досліджено феномен міжвоєнного галицького москвофільства. Охарактеризовано основні політичні напрями, які утворилися після розколу у москвофільстві, їх політичні платформи й ідеологічне підгрунтя, напрямки політичної діяльності. Висвітлено головні причини відродження зазначеної партії. Розглянуто проблему Талергофа як одного зі способів впливу на історичну свідомість народу та ставлення до неї різних політичних сил. У контексті цього питання висвітлено взаємовідносини між ними на їх оцінку діяльності опонентів-москвофілів. Комплексно досліджено роботу культурно-просвітницьких товариств на прикладі діяльності Руського народного інституту "Народний дім" у Львові, Ставропігійського інституту, Товариства ім. М.Качковського, студентського товариства "Друг", жіночого - "Руських Дам". Значну увагу приділено характеристиці фінансово-господарської діяльності, яку висвітлено на підставі аналізу москвофільського кооперативного руху та його координаційного центру Ревізійного Союзу Руських кооперативів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61-7 +
Шифр НБУВ: РА349430

Рубрики:

      
5.

Галик В.М. 
Галицьке Підгір'я в громадсько-політичній та науковій діяльності Івана Франка: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Галик ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше системно досліджено громадсько-політичну та наукову діяльність І. Франка на теренах Галицького Підгір'я. З використанням певних джерел проаналізовано стан вивчення проблеми, висвітлено відомі та введено до наукового кола маловідомі факти громадсько-політичної та науково-дослідницької діяльності вченого на теренах Дрогобиччини, Самбіщини, Старосамбірщини, Турківщини, Стрийщини та Сколівщини. На підставі комплексного вивчення й налізу історико-краєзнавчої та етнографічно-фольклорної спадщини І. Франка визначено чинники й обставини, які впливали на становлення та формування сфер його політичних і наукових пошуків. Визначено місце та розкрито значущість наукової спадщини І. Франка з історії Галицького Підгір'я. Висвітлено його участь в етнографічних експедиціях краєм та їх значення. Проаналізовано передвиборчу діяльність в час виборчих перегонів до австрійського сейму в 1895, 1897 та 1898 рр. На підставі систематизації фактичного матеріалу об'єктивно оцінено громадсько-політичну та наукову діяльність І. Франка на Галицькому Підгір'ї та його внесок у розвиток історико-краєзнавчої науки та національної історіографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-7 Ш5(4УКР)5-4 Франко І.Я.32 +
Шифр НБУВ: РА364439

Рубрики:

      
6.

Трофим'як 
Гімнастично-спортивні організації в національно-визвольному русі Галичини (друга пол. XIX ст. - перша пол. XX ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Б.Є. Трофим'як ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав.. — Л., 2003. — 40 с. — укp.

Досліджено основні етапи становлення та діяльності спортивно-гімнастичних організацій Галичини впродовж майже ста років - з другої половини ХIХ століття до завершення Другої світової війни. Розглянуто політику Австро-Угорської та польської держав щодо спортивного руху в Галичині. Висвітлено роль політичних партій та культурно-освітніх організацій і товариств у фізичному удосконаленні та духовному вихованні молоді, внесок спортивно-гімнастичних організацій у розгортанні національно-визвольного руху на різних етапах його розвитку, причетність спортивно-гімнастичних організацій до війсьвого вишколу молоді та створення січового стрілецтва, а також формування Української галицької та Української повстанських армій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.3(4УКР) + Т3(4УКР331)5-45 +
Шифр НБУВ: РА326552

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Юрейко О.В. 
Головна Руська Рада: утворення та діяльність: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Юрейко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 14 с. — укp.

Розглянуто утворення та діяльність першої політичної організації галицьких українців Головної Руської Ради (ГРР). Досліджені передумови заснування, кількісний і соціальний склад головної управи у Львові, простежено зміни у керівництві, внутрішній організаційній структурі. Проаналізовано програмні вимоги ГРР. Розкриті спроби ГРР врегулювати селянське питання, створити військові формування та внесок у культурно-наукову сферу. Розглянуто генезу внутрішньої організаційної структури, підраховано загальну кількість окружних, деканальних і сільських рад, встановлено час їх утворення та діяльності. Проаналізовано заходи щодо запровадження української мови в шкільництво й урядову адміністрацію. Досліджено роль ГРР у вирішенні селянського питання, охарактеризовано її взаємовідносини із польською Центральною Радою Народовою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)47-7 + Ф69(4УКР331)2 +
Шифр НБУВ: РА369166

Рубрики:

      
8.

Седляр О.В. 
Громадсько-політична діяльність Андрія Чайковського: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Седляр ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше в українській історіографії на підставі узагальнення значної кількості нововиявлених архівних матеріалів, преси та літературних джерел здійснено комплексне дослідження громадсько-політичної діяльності А.Чайковського та подано його маловідомий образ. Проаналізовано стан українського національного руху в окремих галицьких повітах, зокрема, на Бережанщині у період 1880 - 1914 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-8 + Т3(4УКР331)61-8 Чайковський +
Шифр НБУВ: РА336582

Рубрики:

      
9.

Пилат О.І. 
Громадсько-політична діяльність Семена Вітика: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.І. Пилат ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

На підставі відомостей, одержаних завдяки опрацюванню опублікованих і архівних матеріалів, періодичної преси, спогадів, вітчизняної та зарубіжної історіографії висвітлено громадсько-політичну діяльність С.Вітика. Проаналізовано фактори, що вплинули на формування його політичного світогляду. Досліджено діяльність С.Вітика як активного організатора й учасника робітничого та селянського рухів у Східній Галичині. Розглянуто його партійну роботу в Русько-Українській радикальній партії та Українській соціал-демократичній партії. Досліджено парламентську діяльність С.Вітика, а за умов революції - роботу на посаді комісара Дрогобицького повіту, Голови Президії Трудового Конгресу та міністра Галицьких справ в уряді Директорії. Досліджено радянський період його діяльності. Обгрунтовано вагомий внесок С.Вітика у процеси державостворення та розвитку національної самосвідомості українського народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5/6 г8 Вітик + Ф69(4УКР331)2 +
Шифр НБУВ: РА356088

Рубрики:

      
10.

Шептицька 
Громадсько-політична діяльність Степана Барана (1879-1953): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Любов Богданівна Шептицька ; НАН України; Інститут українознавства ім. І.Крип'якевича, Інститут народознавства. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61-8 Баран
Шифр НБУВ: РА359244

Рубрики:

      
11.

Булачек В. Р. 
Громадсько-політична діяльність Юліана Романчука (1842 - 1932): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. Р. Булачек ; НАН України, Ін-т українознав. ім. І. Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Висвітлено основні віхи біографії Ю. Романчука, а саме акцентовано на основних здобутках у Галицькому крайовому сеймі та Державній Раді Австро-Угорської імперії. Охарактеризовано організаційно-політичну діяльність в УНДП, проаналізовано участь в національно-визвольних змаганнях 1914 - 1923 рр. Визначено місце Ю. Романчука в громадсько-політичному та національно-культурному житті Західної України в останній третині XIX - першій третині XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-8 Романчук + Т3(4УКР331)61-8 Романчук
Шифр НБУВ: РА379696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Кліш А.Б. 
Громадсько-політична та наукова діяльність Кирила Студинського (1868 - 1941 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.Б. Кліш ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження життя та діяльності К.Студинського у контексті українського національного відродження кінця XIX - початку XX ст. Значну увагу приділено змісту, формам і напрямкам цієї діяльності. Розглянуто процес становлення й еволюції світогляду та наукових поглядів діяча. Проаналізовано роль його діяльності у процесі підвищення національної свідомості українського народу. Досліджено внесок у становлення та розвиток Наукового товариства ім. Т.Шевченка. Охарактеризовано наукову діяльність вченого та показано його роль у національно-культурному відродженні. Визначено місце К.Студинського в історії вітчизняної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61-8 Студинський + Ш.г(4УКР)6 д Студинський, К. 4 +
Шифр НБУВ: РА356605

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Палилюлько О. М. 
Діяльність громадсько-господарських товариств з поширення сільськогосподарських знань в Галичині (1919 - 1939 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. М. Палилюлько ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2011. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено діяльність громадсько-господарських товариств з поширення сільськогосподарських знань у Галичині у 1919 - 1939 рр. Розкрито роль цих товариств у суспільному й економічному житті українського населення Галичини міжвоєнного періоду. З'ясовано, що діяльність товариств сприяла вирішенню соціально-економічних питань в українському селі. Доведено, що діяльність громадсько-господарських товариств з поширення сільськогосподарських знань в Галичині стимулювала господарську самоорганізацію українців у міжвоєнний період. Вивчено структуру громадсько-господарських товариств та ефективність їх діяльності з поширення сільськогосподарських знань у Галичині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61-232
Шифр НБУВ: РА384178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Гарат Р.М. 
Діяльність товариства "Просвіта" в Галичині (1868 - 1921 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Р.М. Гарат ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 17 с. — укp.

З використанням широкої джерельної бази комплексно досліджено передумови виникнення, мету створення та основні етапи розвитку товариства "Просвіта" в Східній Галичині 1868 - 1921 рр. Показано цілісну картину його культурно-освітньої діяльності, роль та значення в суспільно-політичному та соціально-економічному житті краю зазначеного періоду. Висвітлено позитивні для населення наслідки її освітньо-організаційної, театрально-мистецької та економічно-промислової роботи. Показано значення народовської ідеології в розгортанні діяльності "Просвіти" до Першої світової війни. Відображено стосунки товариства та греко-католицької церкви.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-7 + Т3(4УКР331)61-7 + Ч710.4(4УКР)л5г +
Шифр НБУВ: РА328521

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
15.

Гнот С.І. 
Доброчинна діяльність Греко-католицької церкви у 1921 - 1939 рр. (за матеріалами Галицької митрополії): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.І. Гнот ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі результатів дослідження опублікованих та архівних матеріалів, періодичної преси, спогадів, вітчизняної та зарубіжної історіографії висвітлено доброчинну діяльність Греко-католицької церкви (ГКЦ) на території Галицької митрополії у міжвоєнний період. З'ясовано фактори, що сприяли активізації її діяльності в організації соціального захисту галицьких українців. Показано, що доброчинна допомога ГКЦ в галузі освіти полягала у матеріальній підтримці молоді в Галичині та за її межами в українських світських і церковних закладах різних типів. Зазначено, що духовні особи відновлювали діяльність просвітніх товариств, сприяли видавничій і бібліотечній справі, збору та збереженню пам'яток матеріальної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36-021 + Т3(4УКР331)61-7 +
Шифр НБУВ: РА328160

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Коростіль Н.Ж. 
Економічна та соціокультурна сфера українського села у Східній Галичині (1919 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Н.Ж. Коростіль ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості функціонування українського сільського соціуму східногалицького регіону, що перебував у міжвоєнний період під владою Польщі. Охарактеризовано політику правлячих кіл Другої Речі Посполитої в аграрному секторі, спрямовану на утвердження польської присутності на "полуднево-всходніх кресах", зміст реформ, підходи до вирішення земельного питання. Проаналізовано національні особливості соціально-економічної конкуренції у краї. Розкрито характер і умови господарювання мешканців сільської місцевості, соціальні стратегії. Зроблено спробу висвітлити соціокульурні процеси, духовне життя, щоденний побут і повсякденність українських аграріїв Східної Галичини. На підставі емпіричного матеріалу зроблено висновки й узагальнення стосовно специфіки соціально-економічного розвитку сільського населення регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61-2 +
Шифр НБУВ: РА356661

Рубрики:

      
17.

Пунько 
Етноконфесійні процеси в Галичині (1919-1939 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / Лідія Богданівна Пунько ; Прикарпатський національний ун-т ім. Василя Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)6-56 + Э29(4УКР331)36-113.1
Шифр НБУВ: РА365895

Рубрики:

      
18.

Сливка Л.В. 
Етносоціальний розвиток дрібної шляхти в Галичині (1772 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / Л.В. Сливка ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему етносоціального розвитку дрібної шляхти Галичини в 1772 - 1914 рр. З використанням різноманітних джерел висвітлено зміни її соціального становища. За результатами дослідження спростовано думку науковців про суцільне ополячення української шляхти. З'ясовано етнічну ідентифікацію дрібної шляхти та визначено особливості соціальної свідомості, що вирізняють цю верству. Проаналізовано складові матеріальної та духовної культури дрібної шляхти в Галичині наприкінці XVIII - початку XX ст., розглянуто її етнічний і соціальний аспекти. На тлі загальноукраїнських рис культури показано вкраплення шляхетських елементів у побуті, громадсько-церковному та родинному житті цієї групи. Значну увагу приділено вивченню церковно-календарної та сімейної обрядовості шляхти як етнокультурного явища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)4/5-2 + Т52(23=УКР6А/Я) +
Шифр НБУВ: РА349359

Рубрики:

      
19.

Сенюк М.Я. 
Зарубіжні зв'язки українських громадських організацій Галичини у 20-30-ті роки ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.Я. Сенюк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено зміст і форми зарубіжних зв'язків українських громадських організацій Галичини у 1920 - 1930 рр. Встановлено, що пріоритетними напрямками їх розвитку є взаємовідносини з іншими регіонами України, з осередками української еміграції та з міжнародною громадськістю. Визначено тенденцію загальнонаціональної "уніфікації" громадського руху у всеукраїнському масштабі. Розглянуто співробітництво галицьких товариств з емігрантськими інституціями щодо вирішення важливих національно-культурних і соціальних проблем. Висвітлено боротьбу галицьких українців за визнання та право представництва у міжнародних об'єднаннях, визначено характер і здобутки їх співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61-4 + Ф79(4УКР331)61 +
Шифр НБУВ: РА346087

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
20.

Стоцький Я.В. 
Конфесійні трансформації у західних областях України (Галицький регіон) в контексті державно-релігійної політики у 1944 - 1964 рр.: автореф. дис... д-ра іст. наук : 09.00.11 / Я.В. Стоцький ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Висвітлено особливості політики Радянської держави щодо чинних релігій у західних областях України (Галицькому районі). На базі архівних джерел і наявної історіографії проаналізовано форми та методи державної політики щодо релігії, реакцію представників церковно-релігійного комплексу на дану політику, а також її наслідки. Роглянуто особливості розвитку чинних релігій та їх конфесій у даному регіоні, а саме: структуру, напрямки діяльності, проблеми, трансформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4Укр331)36-021.504 + Т3(4Укр331)63-56 +
Шифр НБУВ: РА364886

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського