Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (932)Книжкові видання та компакт-диски (633)Журнали та продовжувані видання (41)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4Укр)261.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 69
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лагутіна З. В. 
Економічна безпека державного інвестування будівництва об'єктів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / З. В. Лагутіна ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Встановлено, що поняття "економічна безпека" адаптоване до будівельного проекту, що реалізується з залученням державних інвестицій, з урахуванням специфіки його операційної системи, змісту фаз і стадій інвестиційного циклу. Управління будівництвом на засадах забезпечення економічної безпеки державних інвестицій реалізують три моделі. Модель "Об'єкт ідентифікатор" обгрунтовує економічну доцільність участі або неучасті держави як інвестора в організації інвестування будівельних проектів. Модель "Бюджет-підряд-інвест" забезпечує вимоги держави як інвестора в процесі будівництва, через контроль використання інвестицій за їх освоєння організаціями-учасниками в процесі виконання проектно-пошукових, будівельно-монтажних і спеціальних робіт. Модель "Будальтернатива" - призначена для відбору, на багатокритеріальній основі, задовільного для держави варіанту ресурсно-календарної моделі управління будівництвом. Розроблено та впроваджено в практику рішення з організації тимчасових структур, які призначені для взаємодії інвестора з провідним виконавцем в процесі підготовки інвестування та реалізації будівельних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.531.21 + У9(4УКР)310-56-995
Шифр НБУВ: РА381002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Деревчук О. І. 
Правові засади фінансування Міністерства внутрішніх справ із використанням програмно-цільового методу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. І. Деревчук ; Відкритий міжнар. ун-т розв. людини "Україна". — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми правового регулювання й організації фінансування МВС України з використанням програмно-цільового методу розподілу бюджетних коштів. Проведено комплексний теоретико-методологічний аналіз особливостей програмно-цільового бюджетування, досліджено сучасний стан і перспективи фінансового забезпечення МВС, проаналізовано основні правоохоронні програми. Визначено особливості здійснення контролю та моніторингу реалізації бюджетних програм. Запропоновано низку заходів щодо удосконалення правового регулювання законодавства, що регламентує фінансування органів виконавчої влади із використанням програмно-цільового підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.5 + Х819(4УКР)112.01 + Х829(4УКР)39 в
Шифр НБУВ: РА381099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Дзеніс О. О. 
Обгрунтування стратегії фінансування розвитку підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. О. Дзеніс ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Удосконалено теоретичне та методичне забезпечення з формування, обгрунтування та вибору стратегій фінансування розвитку промислових підприємств. Проаналізовано сутність та уточнено визначення поняття "стратегія фінансування розвитку підприємства", проведено оцінювання факторів, що впливають на його здатність формувати фінансові конкурентні переваги. Узагальнено теоретичну основу управління фінансовим забезпеченням підприємства, розроблено модель оцінювання його фінансово-економічного потенціалу та методичний підхід до обгрунтування вибору стратегії фінансування розвитку підприємства. Удосконалено класифікацію стратегій фінансування розвитку підприємства шляхом введення ознаки, що відображає наявність базової фінансової конкурентної переваги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93 + У9(4УКР)261.532.29
Шифр НБУВ: РА383830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Танклевська Н. С. 
Фінансова політика розвитку сільського господарства України: теорія, методологія, практика: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.08 / Н. С. Танклевська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Розкрито концептуальні засади формування фінансової політики держави в частині уточнення її змісту як багатогранного економічного та науково-практичного явища, пізнання її сутності в контексті еволюції наукової думки, систематизації класифікаційних ознак, видів і типів, обгрунтування методологічних підходів щодо розкриття процесу формування фінансової політики. Поглиблено методологічні основи та запропоновано наукові підходи щодо визначення пріоритетів, принципів, закономірностей і критеріїв ефективності реалізації фінансової політики на сільськогосподарських підприємствах України. Здійснена оцінювання сучасного стану та виявлено закономірності реалізації бюджетної, податкової, кредитної й інвестиційної політики в сільському господарстві, а також визначено особливості страхування аграрних ризиків. Проведено комплексний аналіз стану, специфіки та дієвості державної фінансової підтримки сільськогосподарських підприємств і визначено перспективи її розвитку. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення фінансової політики в сільському господарстві України, сформовано стратегію та запропоновано концепцію її формування та реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.532.32 + У9(4УКР)320-93
Шифр НБУВ: РА378053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бондарук Т.Г. 
Регулювання та фінансове забезпечення розвитку місцевого самоврядування: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / Т.Г. Бондарук ; Ін-т економіки та прогнозування НАН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Розроблено нові підходи до регулювання та фінансового забезпечення розвитку місцевого самоврядування (МС), а також до основних напрямів його вдосконалення. Досліджено теоретико-методологічні засади управління місцевими фінансами. Надано оцінку механізму фінансового забезпечення реалізації функцій органів МС і ролі бюджету у функціонуванні місцевих фінансів. Проаналізовано розвиток фінансового контролю на місцевому рівні та його вплив на ефективне функціонування МС. Розглянуто підходи щодо особливостей державного регулювання на місцевому рівні. Визначено роль держави та органів МС в регулюванні соціально-економічного розвитку регіонів, а також особливості адміністративного реформування в контексті розвитку МС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.56 + У9(4УКР)261.340.68
Шифр НБУВ: РА374893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Скиданенко Ю.П. 
Організаційно-економічні основи управління наслідками надзвичайних ситуацій природного характеру: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / Ю.П. Скиданенко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність формування системи бюджетно-фінансових інструментів щодо розподілу міжбюджетних трансфертів, призначених для запобігання та компенсації наслідків надзвичайних ситуацій природного характеру, який ураховує зміни економічного потенціалу регіону за даних умов. Удосконалено науково-методичний підхід до проведення інтегрального оцінювання величини економічного потенціалу регіону, який базується на використанні показників індексу людського розвитку з урахуванням фактора часу та величини трудового потенціалу територій. Розкрито економічну сутність поняття "економічні наслідки надзвичайних ситуацій природного характеру", яке визначено як сукупність втрат та (або) погіршення властивостей суспільно корисних результатів праці, втраченої вигоди, зменшення величини економічного потенціалу території, додаткові витрати на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій природного характеру. Удосконалено методичний підхід до визначення зміни величини економічного потенціалу території внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій природного характеру, який враховує взаємозв'язок економічних наслідків і ризиків настання надзвичайних ситуацій природного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-983-21 + У9(4УКР)261.5
Шифр НБУВ: РА372519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Дегтярьова О.М. 
Науково-методичне забезпечення моніторингу фінансово-бюджетної дисципліни підприємств дорожнього будівництва: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О.М. Дегтярьова ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Визначено суть моніторингу та його місце в управлінні, сформовано концепцію моніторингу. Розроблено методичний апарат оцінювання фінансово-бюджетної дисципліни, який передбачає формування інформаційної моделі, системи показників оцінювання стану та його критеріїв. Встановлено межі стану фінансово-бюджетної дисципліни, на основі розробленої матриці управлінських дій запропоновано заходи щодо підищення її рівня. Запропоновано механізм підвищення стану фінансово-бюджетної дисципліни підприємств дорожнього будівництва на основі виділення коштів для фінансування дорожньо-будівельних об'єктів з урахуванням результатів показників оцінювання її стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.532 + У9(4УКР)311.373.0-93
Шифр НБУВ: РА372054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Монаєнко А. О. 
Правове регулювання видатків на освіту та науку: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / А. О. Монаєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Теоретично досліджено та розкрито сутність категорії фінансової діяльності органів місцевого самоврядування з урахуванням нових суспільних відносин у даній сфері. Досліджено сутність видатків як фінансово-правової категорії та проаналізовано їх правову природу на сучасному етапі. Обгрунтовано нові підходи щодо фінансової діяльності як до різновиду управлінської діяльності держави. Проаналізовано правотворчість в галузі видатків на освіту та науку. Визначено особливості правозастосовної діяльності у галузі видатків на освіту та науку. Вдосконалено класифікацію видатків держави. Досліджено інститут юридичної відповідальності за нецільове витрачання бюджетних коштів держави та місцевого самоврядування та запропоновано шляхи його подальшого розвитку. Вдосконалено понятійний апарат фінансового права щодо фінансової діяльності у сфері освіти та науки. Запропоновано шляхи вдосконалення правового регулювання видатків на освіту та науку. Розроблено пропозиції щодо інституціонального забезпечення режиму фінансової економії бюджетних коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132 + Х829(4УКР)39 + У9(4УКР)261.551
Шифр НБУВ: РА371786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Лівак П.Є. 
Правове забезпечення фінансування охорони здоров'я в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / П.Є. Лівак ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 21 с. — укp.

Розкрито сутність правового забезпечення фінансування охорони здоров'я, недоліки чинних нормативно-правових актів, наведено пропозиції щодо їх усунення. Проаналізовано поняття медична допомога, охорона здоров'я, система охорони здоров'я, обов'язкове медичне страхування, визначено місце і роль медичної галузі в системі фінансово-правового механізму держави. Розглянуто особливості фінансово-правових відносин у сфері охорони здоров'я, повноваження органів публічної влади щодо фінансування медичної сфери та джерела фінансування галузі. Висвітлено особливості залучення позабюджетних коштів для фінансування сфери охорони здоров'я. Обгрунтовано необхідність прийняття Законів України "Про обов'язкове медичне страхування", "Про лікарське самоврядування", виділення в системі права нової галузі - медичного права, а також розробки та прийняття Медичного кодексу України з метою чіткого та повного правового регулювання всіх аспектів діяльності медичної сфери за умов дії законів ринку та інституту обов'язкового медичного страхування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14:У + Х829(4УКР)3:Р + У9(4УКР)261.551
Шифр НБУВ: РА370704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Буцька О. Ю. 
Фінансове забезпечення діяльності вищого навчального закладу: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. Ю. Буцька ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2010. — 18 с. — укp.

Удосконалено понятійний апарат щодо сутності категорій "фінансове забезпечення", "фінансові ресурси", "капітал". Обгрунтовано їх роль у діяльності ВНЗ. Проведено оцінку основних джерел фінансування вищої освіти в Україні й обгрунтовано концепцію удосконалення її фінансового забезпечення. Розроблено систему комплексної оцінки ефективності фінансового забезпечення діяльності ВНЗ шляхом поетапного розрахунку трьохкомпонентних показників раціональності процесів формування, розміщення та використання капіталу. Доведено необхідність розробки стратегії фінансового забезпечення ВНЗ з урахуванням факторів зовнішнього та внутрішнього середовища та створено алгоритм її формування. Використано діагностику фінансово-економічної стійкості для визначення стратегії фінансового забезпечення діяльності ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.551
Шифр НБУВ: РА377542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Сидорчук А.А. 
Фінансові ресурси державного соціального страхування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / А.А. Сидорчук ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та прикладні аспекти руху фінансових ресурсів державного соціального страхування в Україні, визначено напрямки удосконалення їх формування та використання. Уточнено теоретичні засади й обгрунтовано значення державного соціального страхування. Досліджено моделі соціального страхування у ринкових державах, розкрито можливості їх застосування в Україні. Проаналізовано джерела формування фінансових ресурсів державного соціального страхування та тенденції зміни окремих їх видів в Україні. Здійснено групування та розроблено коефіцієнти оцінювання фінансового стану державного соціального страхування. Проаналізовано вітчизняну практику формування фінансових ресурсів державного соціального страхування на загальнонаціональному та регіональному рівнях. Оцінено сучасний стан використання фінансових ресурсів державного соціального страхування в Україні. Досліджено перерозподільні грошові процеси у сфері державного соціального страхування за умов ринкових трансформацій. Наведено рекомендації щодо забезпечення збалансованості фінансових ресурсів державного соціального страхування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.553 + У9(4УКР)271-93 +
Шифр НБУВ: РА370939 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Тимошенко О.В. 
Фінансовий механізм функціонування та розвитку системи вищої освіти в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.В. Тимошенко ; Укр. акад. банк. справи Нац. банку України. — Суми, 2010. — 19 с. — укp.

Визначено сутність і специфіку функціонування фінансового механізму системи вищої освіти, його сегментацію, формалізовано суб'єкти та визначено особливості формування та використання фінансових ресурсів системи вищої освіти. Проведено оцінку стану фінансового забезпечення даної галузі на сучасному етапі, виявлено особливості фінансування наукової діяльності ВНЗ і проаналізовано специфіку формування та реалізації фінансового механізму. Розглянуто концептуальні основи удосконалення фінансового механізму функціонування системи вищої освіти як складника інноваційного розвитку суспільства, висвітлено науково-методичні підходи до виявлення доцільності участі закладів системи вищої освіти у складі науково-інноваційних університетських об'єднань, розроблено математичну модель оцінки рівня фінансової незалежності та конкретизовано основні підходи до визначення типу фінансової стійкості ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.551 +
Шифр НБУВ: РА370369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Медяник Г. М. 
Формування механізмів державного регулювання в системі фінансування закладів охорони здоров'я комунальної форми власності: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Г. М. Медяник ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено понятійний апарат у сфері державного управління системою охорони здоров'я. Охарактеризовано вплив системи фінансування на сучасні демографічні процеси в країні. Визначено способи та джерела фінансування системи охорони здоров'я, а також механізми їх створення. Обгрунтовано необхідність державного управління та контролю у сфері охорони здоров'я в Україні. Поглиблено концептуальні підходи до визначення напрямів розвитку механізмів фінансування охорони здоров'я на місцевому рівні. Запропоновано заходи щодо оцінювання ефективності механізму фінансування охорони здоров'я закладів комунальної форми власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.552
Шифр НБУВ: РА376626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
14.

Іщук Л. І. 
Формування і використання фінансових ресурсів у вищих навчальних закладах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Л. І. Іщук ; Львів. держ. фін. акад. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено вплив соціально-економічної структури українського суспільства на формування нового фінансового механізму фінансування вищої освіти, який повинен бути націлений на максимальне залучення державних і регіональних фінансових ресурсів, коштів підприємств, фізичних осіб і окремих меценатів, що характерно для розвинутих країн. Побудовано модель формування і використання фінансових ресурсів ВНЗ. Удосконалено механізм формування фінансових ресурсів закладів вищої освіти. Розглянуто методологічні підходи щодо підвищення питомої ваги платних освітніх послуг в системі державної вищої школи із базових спеціальностей вузу як реальний важіль економічного розвитку вузу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.551
Шифр НБУВ: РА376466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Филипів Р.С. 
Фінансовий механізм охорони довкілля у процесі реалізації фінансової політики держави: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Р.С. Филипів ; Львів. держ. фін. акад. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено основні засади побудови та функціонування фінансового механізму охорони довкілля в Україні. Розглянуто теоретичний базис, на якому грунтується фінансовий механізм природоохоронної сфери. Розкрито роль і місце вказаного механізму у межах впровадження фінансової політики держави. Проведено аналітичний моніторинг процесів фінансового забезпечення охорони навколишнього природного середовища, розглянуто основні напрями удосконалення його забезпечення. Подано пропозиції щодо реформування системи екологічного оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.532.28
Шифр НБУВ: РА374265 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Алексеєнко О. В. 
Фінансовий контроль у Збройних Силах України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. В. Алексеєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше виявлено особливості фінансового контролю у Збройних силах України, які сформувалися під дією внутрішніх і зовнішніх факторів впливу на його проведення, з об'єднанням їх у групи. Удосконалено науково-організаційні підходи щодо покращення діяльності та структури контрольно-ревізійних органів Збройних сил України внаслідок усунення дублювання функцій Контрольно-ревізійного управління Генерального штабу Збройних сил України. Розглянуто методику визначення розміру утримань щодо відшкодування заподіяних державі збитків шляхом заміни нормативної бази розрахунку, зокрема суми грошового утримання сумою грошового забезпечення військовослужбовця, що сприятиме прискоренню відшкодування заподіяних збитків державі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.56 + У9(4УКР)261.8
Шифр НБУВ: РА373617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Васечко Л. І. 
Фінансовий механізм соціального страхування в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Л. І. Васечко ; Держ. податк. адмін. України ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 21 с. — укp.

Розкрито економічну природу соціального страхування - його сутність, види та функції, визначено структуру економічного механізму соціального страхування. Проведено комплексний аналіз фінансових джерел формування фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, виявлено тенденції їх функціонування. Проаналізовано динаміку показників результативності мобілізації та витрачення страхових коштів, що надає можливість визначити шляхи підвищення ефективності фінансового механізму загальнообов'язкового державного соціального страхування. Розглянуто зарубіжний досвід функціонування фінансового механізму соціального страхування в контексті визначення основних напрямів і шляхів подальшого розвитку вітчизняного фінансового механізму соціального страхування відповідно до вимог ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.553 + У9(4УКР)271
Шифр НБУВ: РА373740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Савченко Н. Г. 
Фінансовий механізм соціального захисту населення України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Н. Г. Савченко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено концептуальні засади створення фінансового механізму соціального захисту населення, його сутність і складові. Розкрито взаємозв'язок методів, інструментів і важелів фінансового механізму, які визначають процес формування та використання засобів фінансового забезпечення соціального захисту населення. Проаналізовано вітчизняний та зарубіжний досвід формування фінансового забезпечення соціального захисту населення. Досліджено сучасні тенденції формування та використання коштів державного соціального страхування та коштів державного та місцевих бюджетів на соціальний захист населення. Обгрунтовано комплексний підхід до створення концепції фінансового забезпечення соціального захисту населення, запропоновано напрями розвитку бюджетного планування соціальних видатків на соціальний захист. Удосконалено методологічні засади процесу формування та використання фінансових ресурсів системи соціального страхування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.553 + У9(4УКР)272
Шифр НБУВ: РА375560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Волинчук Ю. В. 
Механізм фінансового забезпечення вищої освіти в умовах формування соціально орієнтованої ринкової економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Ю. В. Волинчук ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення та подано нове бачення вирішення наукової задачі - удосконалення механізму фінансового забезпечення вищої освіти за умов формування соціально орієнтованої ринкової економіки шляхом розробки відповідних дієвих інструментів для оптимального сполучення фінансових потоків та інтелектуальних ресурсів з метою гармонізації інтересів державного, корпоративного та приватного капіталів. Виділено основні підходи та сформовано логічні схеми розкриття сутності основних категорій і понять. Визначено концептуальні засади розвитку фінансової системи вищої освіти в Україні. Розкрито сутність і складові механізму фінансового забезпечення вищої освіти за умов формування соціально орієнтованої ринкової економіки на базі застосування системного підходу з виділенням його функціональних зв'язків. Встановлено основні тенденції розвитку та фінансового забезпечення вітчизняної вищої школи. Досліджено особливості та соціальну спрямованість фінансово-економічних відносин систем вищої освіти розвинених країн світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.551
Шифр НБУВ: РА371247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Абдуллін Р.М. 
Механізми регулювання трансакційних витрат державного сектору економіки: автореф. дис....канд. екон. наук: 08.00.03 / Р.М. Абдуллін ; Ін-т законодавства Верховної Ради України. — K., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано процес трансформації української економічної системи. Охарактеризовано складові механізму регулювання трансакційних витрат державного сектору національного господарства, наведено рекомендації щодо його удосконалення з метою підвищення ефективності функціонування економіки України на сучасному етапі. Досліджено теоретичні засади функціонування й основні показники механізму регулювання трансакційних витрат державного сектору у контексті нової інституціональної теорії. Узагальнено принципи та методи регулювання трансакційних витрат. Проаналізовано зарубіжний досвід регулювання трансакційних витрат на основі положень нової інституціональної теорії. Проаналізовано передумови впровадження механізмів регулювання трансакційних витрат державного сектору національної економіки за умов трансформаційних змін. Обгрунтовано економіко-правові положення щодо організації регулювання трансакційних витрат. Розроблено інформаційну структуру та нормативно-довідкове забезпечення функціонування механізмів регулювання трансакційних витрат. Запропоновано алгоритм формування управлінських рішень щодо підвищення ефективності регулювання трансакційних витрат. Розкрито значення теорії трансакційних витрат як найбільш ефективного механізму регулювання витрат державного сектору економіки. Розроблено критерії визначення інституціональних меж втручання держави в економіку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.5 +
Шифр НБУВ: РА369760  Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського