Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (18)
Пошуковий запит: (<.>U=Х832.131$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Берестова І.Е. 
Зобов'язання з набуття, збереження майна без достатньої правової підстави: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.Е. Берестова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано інститут набуття, збереження майна без достатньої правової підстави, висвітлено процес становлення та розвиток дослідженого інституту. Визначено суть понять "зобов'язання з набуття", "збереження майна без достатньої правової підстави", а також їх правову природу, об'єктивні та суб'єктивні умови виникнення. Запропоновано класифікацію та проаналізовано види зобов'язань у контексті дослідженої проблеми. Наведено перелік майна, яке не підлягає поверненню як набуття. Проаналізовано питання співвідношення зобов'язань з набуття, збереження майна без достатньої правової підстави з іншими цивільно-правовими засобами захисту права власності. Запропоновано рекомендації для вдосконалення чинного цивільного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х832.131 + Х832.133 +
Шифр НБУВ: РА331640

Рубрики:

      
2.

Андрієнко О.В. 
Психологічний зміст компенсації моральної шкоди в нормотворчій та правозастосовчій діяльності: автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.06 / О.В. Андрієнко ; Акад. упр. М-ва внутр. справ. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Описано моделі функціонування феномену моральної шкоди та її компенсації у соціумі (розвитку ситуації соціальної взаємодії, що призводить до переживання моральної шкоди; формування переживання моральної шкоди; вибору варіантів поведінки, спрямованої на подолання наслідків психотравмуючої ситуації). Класифіковано варіанти поведінки у посттравматичній ситуації. Розкрито структуру уявлень на рівні масової свідомості про феномен моральної шкоди, про особу постраждалого та кривдника у ситуації заподіяння моральної шкоди. За результатами аналізу близько 1 800 рішень Європейського суду з прав людини за 1979 - 2007 рр. та українських судів різних інстанцій за 1993 - 2007 рр. охарактеризовано основні тенденції судової практики у справах щодо компенсації моральної шкоди (суб'єкти права на таку компенсацію; категорії справ, у яких вона присуджується; відмінності у підході судів різних інстанцій; компенсація моральної шкоди та відшкодування судових і супутніх витрат тощо). Запропоновано рекомендації з удосконалення правового регулювання інституту компенсації моральної шкоди в частині визнання права на таку компенсацію близьким осіб, яким було заподіяно тілесні ушкодження (каліцтво), а також спадкоємцям у порядку процесуального правонаступництва; неприпустимості обмеження осіб у праві на одержання компенсації моральної шкоди за ознакою моменту її заподіяння (до чи після набуття чинності відповідним нормативним актом, за умов призупинення його дії).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.2 + Х830.3 + Х832.131.5 +
Шифр НБУВ: РА366894

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського