Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (55)Книжкові видання та компакт-диски (59)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Х916.14-321.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Лініченко Д. В. 
Міжнародно-правовий механізм врегулювання торговельних спорів у рамках діяльності Світової організації торгівлі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Д. В. Лініченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше на сучасному етапі розвитку українського правознавства обгрунтовано поняття "міжнародно-правовий механізм врегулювання торговельних спорів у рамках Світової організації торгівлі (СОТ)", визначено його характерні ознаки й особливості. Проаналізовано різні підходи до наукових класифікацій торговельних спорів і способів їх вирішення на міжнародному рівні. Проаналізовано практику врегулювання торговельних спорів у рамках СОТ, визначено типологічну характеристику торговельних спорів міжнародного характеру та способів їх вирішення. Розроблено пропозиції щодо удосконалення практики застосування норм міжнародного права та положень законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.14-321.1
Шифр НБУВ: РА381298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ал-Равашдех Белал 
Міжнародно-правові аспекти членства Йорданії в системі ГАТТ/СОТ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Ал-Равашдех Белал ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Досліджено зовнішні та внутрішні економіко-правові та політико-правові фактори членства Йорданії в системі ГАТТ/СОТ. Встановлено відповідність реформ в економіці Йорданії принципам і нормам ГАТТ/СОТ. Визначено основні характеристики сучасної системи міжнародного економічного права та її підсистеми - міжнародного торговельного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.14-321.1-74(5Іор)

Рубрики:

      
3.

Азаров О.М. 
Правове регулювання міжнародної торгівлі в системі ГАТТ/СОТ (інституційні засади): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.М. Азаров ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Доведено, що система Генеральної Угоди з Тарифів і Торгівлі (ГАТТ) за своєю правовою природою є поєднанням характеристик міжнародного договору та окремих ознак міжурядової організації, і яка де-юре не є міжнародною організацією, вона де-факто виконувала окремі функції у регулюванні міжнародних торговельних відносин, притаманних міжурядовій організації. Визначено, що Світова Організація Торгівлі (СОТ) як спеціалізована міжнародна економічна організація є суб'єктом міжнародного права та виступає правонаступником ГАТТ, продовжуючи здійснювати функцію останньої за нових умов подальшого розвитку світових господарських відносин. Обгрунтовано тезу, що провідна роль СОТ у регулюванні світогосподарських, торговельних відносин має змогу віднести її, поряд з МВФ і МБРР, до головних елементів глобальної інституціоналізованої системи співробітництва держав у фінансовій та торговельній сферах. Зроблено висновок, що удосконалення системи ГАТТ/СОТ має засновуватись на тому, що СОТ повинна перейти із здійснення у структурі обслуговування глобальних інтересів транснаціональних компаній та провідних країн заходу до діяльності, пов'язаної з подоланням негативних проявів глобалізації світових економічних процесів. З'ясовано, що прискорення вступу України до СОТ потребує створення відповідної інфраструктури організаційного, правового та економічного забезпечення з обов'язковою підготовкою економічних розрахунків втрат і вигод для України у разі вступу у СОТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.14-321.1 +
Шифр НБУВ: РА322319

Рубрики:

      
4.

Яловий К. В. 
Принципи торгового права Європейського Союзу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / К. В. Яловий ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Розкрито правову природу принципів торгового права ЄС, джерела, що їх закріплюють і механізми, що забезпечують їх реалізацію. Проведено історико-правовий аналіз створення та трансформації торгових принципів ЄС на підставі етапів створення документів його первинного права, в яких закріплено основні торгові принципи. Наведено класифікацію таких принципів, що складається з зовнішньо- та внутрішньоторговельних принципів ЄС. Виокремлено проблеми, що виникають у зв'язку з застосуванням принципів торгового права ЄС на практиці, розглянуто їх взаємодію та співвідношення з принципами права СОТ. Досліджено специфіку реалізації принципів торгового права ЄС в процесі здійснення ним торговельної діяльності з третіми країнами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х916.14-321.1
Шифр НБУВ: РА383198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Пода Т.О. 
Проблеми функціонування та напрямки реформ системи врегулювання міждержавних суперечок СОТ: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Т.О. Пода ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Розкрито організаційно-правові особливості функціонування системи врегулювання міждержавних суперечок СОТ, досліджено її особливості. Проаналізовано норми Домовленості про правила та процедури врегулювання суперечок і положення інших офіційних документів СОТ. Висвітлено практичний аспект врегулювання суперечок у межах цієї організації. Визначено та детально розглянуто основні інституційні проблеми, що впливають на ефективність функціонування зазначеної системи, а також проблеми у процедурах врегулювання суперечок на стадіях консультацій, третейського розгляду, апеляційного перегляду, нагляду та застосування заходів, які забезпечують виконання рішень щодо певних справ. Досліджено проблеми, взаємопов'язані з застосуванням у СОТ компенсації та репресалій. Проаналізовано процес офіційних переговорів стосовно реформування системи врегулювання суперечок, які тривають у СОТ за участі всіх країн-членів. Розкрито зміст і проведено критичний аналіз основних пропозицій, внесених країнами-членами СОТ під час зазначених переговорів. На підставі аналізу з урахуванням виявлених проблем наведено зауваження та доповнення до цих пропозицій. Запропоновано нове трактування певних пропозицій країн-членів про внесення змін і доповнень до норм Домовленості про правила та процедури врегулювання суперечок. Наведено рекомендації щодо оптимального пакету реформ, які доцільно здійснити з метою вдосконалення системи врегулювання суперечок СОТ. Проаналізовано проблеми, що впливають на можливості України щодо ефективного використання переваг, які надає доступ до системи врегулювання суперечок СОТ. Запропоновано заходи, реалізація яких сприятиме підготовці України до участі у процедурах зазначеної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.14-321.1 +
Шифр НБУВ: РА356881

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського