Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (95)Книжкові видання та компакт-диски (60)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч516.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Райтер Р.І. 
Базова технічна підготовка гімнастів на перекладині: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Р.І. Райтер ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Узагальнено та проаналізовано досвід теорії та практики юнацького спорту з питань підвищення ефективності процесу навчання та вдосконалення техніки сучасних складних махових вправ на перекладині. Шляхом біохімічного та системно-структурного аналізу кіноматеріалів махових вправ на перекладині досліджено їх розповсюджені форми та з'ясовано раціональні варіанти. Розкрито основні механізми згинально-розгинальних рухів у плечових і кульшових суглобах і виявлено їх оптимальні варіанти. Визначено універсально-видові та індивідуально-видові локальні компоненти махових вправ, які складають базову технічну підготовку гімнастів на перекладині. Розроблено та обгрунтовано методику навчання маховим вправам, сконструйовано тренажерні пристрої, підібрано комплекс спеціальних підготовчих вправ для правильного формування рухових навичок і прискорення процесу оволодіння базовими вправами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.611.521 + Ч516.85
Шифр НБУВ: РА317793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Байєр В. В. 
Відновлення психічної та фізичної працездатності спортсменок, які займаються художньою гімнастикою: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.01 / В. В. Байєр ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Показано, що фізіологічні системи організму та психічна сфера спортсменок за збільшення масштабів змагань, у яких вони беруть участь, адекватно реагують зміною своїх параметрів. Застосування розробленої психолого-педагогічної програми для м'язової релаксації, лазерного опромінювання біологічно активних точок тіла спортсменок і комплексного впливу обох цих засобів відновлення викликає позитивні зміни в організмі гімнасток. Виявлено, що найбільш суттєві зміни у позитивний бік здійснюються після застосування лазеропунктури + м'язової релаксації. У результаті дії рекомендованих відновлювальних засобів у післязмагальному періоді у гімнасток активізуються процеси відновлення серцево-судинної, дихальної систем, фізичної та психологічної працездатності. Зроблено висновки про можливість використання даних засобів відновлення психофізіологічних параметрів у гімнасток у післязмагальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.82 + Ч510.76
Шифр НБУВ: РА380602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Галій 
Вплив фізичних навантажень тренувального процесу на стан імунних та метаболічних показників в спортсменів, які займаються паверліфтінгом: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / Сергій Миколайович Галій ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.82 + Ч510.25
Шифр НБУВ: РА350776

Рубрики:

      
4.

Літовко 
Комп'ютерна діагностика для побудови композиції в художній гімнастиці: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Тетяна Віталіївна Літовко ; Державний НДІ фізичної культури і спорту. — К., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.87с51
Шифр НБУВ: РА320383

      
5.

Ніжніченко Д.О. 
Корекція тренувального процесу в пауерліфтингу з використанням засобів швидкісно-силової спрямованості на етапі попередньої базової підготовки : автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / Д.О. Ніжніченко ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено методику корекції тренувального процесу паурліфтерів на етапі попередньої базової підготовки на підставі використання засобів швидкісно-силової спрямованості, зокрема, вправ з різним режимом роботи м'язів і стрибкових вправ. Особливу увагу приділено стрибкам у "глибину". На підставі кореляційного аналізу встановлено залежність спортивного результату від рівня фізичної підготовленості спортсменів контрольної й експериментальної груп і визначено коефіцієнти кореляції між змагальними вправами та морфофункціональними даними та показниками, що характеризують швидкісно-силові якості. Визначено структуру спеціальної фізичної та морфофункціональної підготовленості пауерліфтерів на підставі результатів факторного аналізу. Експериментально підтверджено, що цілеспрямована швидкісно-силова підготовка сприяє підвищенню показників змагальних вправ пауерліфтерів в експериментальній групі у порівнянні з контрольною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.82
Шифр НБУВ: РА370511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Черкашин Р. Є. 
Методика навчання силових фізичних вправ студентів вищих навчальних закладів у позааудиторній діяльності: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Р. Є. Черкашин ; Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки. — Луцьк, 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вперше розроблено методику навчання студентів ВНЗ силових фізичних вправ залежно від мотивації до видів силових навантажень у позааудиторній діяльності, що включає систему принципів, етапів, педагогічних умов, засобів і методів навчання, а також дозування навантажень відповідно до індивідуальних психофізіологічних можливостей організму. Виявлено особливості форм і засобів занять силовими фізичними вправами студентів відповідно до мотиваційно-ціннісних пріоритетів та індивідуальних добових біоритмів організму. Наведено відомості про фізичний стан студентської молоді, його зміну в динаміці навчання у ВНЗ під впливом силових навантажень у позааудиторній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.82
Шифр НБУВ: РА381390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Мірошниченко Т.М. 
Методика побудови композицій групових вправ у художній гімнастиці: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Т.М. Мірошниченко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено зв'язки та поєднання елементів структури та змісту композицій групових вправ у художній гімнастиці. Запропоновано оригінальну методику складання змагальної композиції групових вправ на підставі гармонічного поєднання у технологічній схемі традиційних педагогічних і сучасних комп'ютерних технологій. На підставі результатів її впровадження у процес підготовки групових вправ, зокрема побудови змагальних композицій, розширено уявлення про можливості впровадження сучасних технологій у процес складання композицій вправ художньої гімнастики з використанням загальновідомих принципів і засобів. Проаналізовано проблему побудови конкурентоспроможних композицій, співвідношення в них основних структурних компонентів і факторів, що мають регламентувати ефективність процесу побудови композицій групових вправ у художній гімнастиці. Розроблено й апробовано технологічну схему, згідно з якою комп'ютерну програму впроваджено у початково-тренувальний процес протягом усього періоду побудови композицій групових вправ. Результати даного наукового дослідження представлено вперше, а реалізована у комп'ютерній програмі ідея не має аналогів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.89.1 +
Шифр НБУВ: РА344270

      
8.

Омел'янчик О.О. 
Побудова довільних композиційних програм гімнастичних вправ на колоді: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / О.О. Омел'янчик ; Держ. наук.-дослід. ін-т фіз. культури і спорту. — К., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Проаналізовано виступи на колоді переможців, призерів та інших найсильніших гімнасток, які брали участь в Олімпіадах, чемпіонатах світу, Європи, Універсіаді (1996 - 2000 рр.). Виявлено основні тенденції побудови композиційно врівноважених, художніх, з достатньою складністю довільних вправ на колоді, які відповідають новим правилам змагань. Наведено методичні рекомендації щодо побудови композиційної послідовності елементів з урахуванням складності з'єднань та художньої цілісності виконання композиції. Виведена та обгрунтована оцінка інформаційної насиченості композиційної послідовності елементів у вправі дає змогу апріорно оцінити певну гімнастичну вправу та рівень розвитку спортивної гімнастики в різних регіонах світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.85 +
Шифр НБУВ: РА327748

Рубрики:

      
9.

Свищ Я. С. 
Розвиток швидкісно-силових якостей легкоатлетів-спринтерів із застосуванням штучної гіпоксії: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / Я. С. Свищ ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2011. — 18 с. — укp.

Уперше доведено, що триваліше (більше ніж вісім мікроциклів) застосування штучної гіпоксії не викликає подальше зростання наведених даних. Виявлено, що експрес-застосування штучної гіпоксії сприяє суттєвішому прояву швидкісно-силових якостей, підвищує фізичну працездатність легкоатлетів-спринтерів, які раніше регулярно (протягом підготовчого періоду) використовували штучну гіпоксію, ніж у тих спортсменів, які застосували її вперше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.115.55 + Ч516.821.5
Шифр НБУВ: РА380486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Андрєєва Р. І. 
Технологія навчання техніки вправ з обручем на основі спеціальної фізичної підготовки юних гімнасток: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.01 / Р. І. Андрєєва ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше на основі спеціальної фізичної підготовки розроблено методику прискореного навчання техніки вправ з обручем гімнасток 7 - 8-ми років. Вперше здійснено біомеханічне обгрунтування методики навчання техніки вправ з обручем юних гімнасток за допомогою авторського приладу "API-4". Вперше виявлено кінематичні особливості виконання обертань, маніпуляцій та перекатів з обручем гімнастками 7 - 8-ми років. Доповнено дані про рівні розвитку психомоторних процесів у юних гімнасток. Розроблено модельні характеристики оцінки фізичного розвитку та функціонального стану, загальної та спеціальної фізичної підготовленості, психомоторних процесів гімнасток-художниць 6 - 8-ми років Південного та Центрального регіонів України. Встановлено критерії оцінювання техніки виконання вправ з обручем юними гімнастками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.871.512
Шифр НБУВ: РА382848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Розторгуй М. С. 
Удосконалення системи класифікації в пауерліфтингу з урахуванням збережених рухових можливостей спортсменів-паралімпійців: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.01 / М. С. Розторгуй ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати розробки авторської системи класифікації, яка базується на використанні коефіцієнта гандипаку як способу врахування збережених рухових можливостей спортсменів. Для визначення рівня таких можливостей спортсменів-пауерліфтерів проведено мануально-м'язове тестування та динатометрію з використанням пристрою "МТ1", призначеного для вимірювання сили спортсменів під час класифікаційних випрбувань. Експериментально підтверджено ефективність і доцільність використання коефіцієнта гандикапу для врахування збережених рухових можливостей спортсменів. Розвинуто наукові полорження щодо систем класифікації в різних видах паралімпійського спорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.82 + Ч511.147
Шифр НБУВ: РА383069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Яворська Т. Є. 
Управління навчально-тренувальним процесом стрибунів у довжину з розбігу на етапі спеціалізованої базової підготовки: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.01 / Т. Є. Яворська ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2011. — 21 с.: a-рис. — укp.

Розглянуто питання вдосконалення системи управління навчально-тренувальним процесом стрибунів у довжину з розбігу на етапі спеціалізованої базової підготовки. Вивчено вітчизняний і зарубіжний досвід з проблем спортивної підготовки кваліфікованих спортсменів. Обгрунтовано методику використання електростимуляції м'язів у системі управління спортивною підготовкою кваліфікованих стрибунів у довжину з розбігу. Розроблено та впроваджено в практику спортивної підготовки стрибунів у довжину методику визначення ефективності навчально-тренувального процесу. Експериментально перевірено ефективність управління навчально-тренувальним процессом стрибунів у довжину з використанням сучасних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.861.5
Шифр НБУВ: РА379580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Чертілін І.А. 
Формування динамічних з'єднань вправ спортивної акробатики: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / І.А. Чертілін ; Держ. НДІ фіз. культури і спорту України. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Проаналізовано стан та функції динамічних з'єднань вправ (ДЗВ) у стрибках на акробатичній доріжці та в змаганнях на килимі, визначено принципові відмінності цього типу рухів у різних видах спортивної акробатики. Виділено модельні характеристики окремих фаз експериментальних ДЗВ та вибраних зв'язок вольтижного та сило-балансового характеру в цілому. На підставі одержаних даних розроблено методику навчання ДЗВ спортивної акробатики, запропоновано рекомендації щодо контролю технічної підготовленості спортсменів за основними показниками ДЗВ вольтижного та сило-балансового характеру. Обгрунтовано ефективність застосування напрацьованого дидактичного матеріалу у процесі підготовки фахівців зі спортивної акробатики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.88
Шифр НБУВ: РА326683

Рубрики:

      
14.

Островський М. В. 
Швидкісна та силова підготовка кваліфікованих ватерполістів: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / М. В. Островський ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено, що за швидкісного тренування кваліфікованих ватерполістів найефективнішим є варіант застосування швидкісних вправ у середині тренувального заняття. У водному поло варіант розвитку швидкісних якостей спортсменів наприкінці тренування є найменш ефективним. Встановлено, що комбінування варіантів розвитку швидкісних можливостей спортсменів у різних частинах тренувального заняття впродовж річного циклу тренування надає позитивний ефект щодо швидкісної підготовки кваліфікованих ватерполістів у цілому. Виявлено найінформативніші показники, які визначають рівень фізичної підготовки кваліфікованих ватерполістів та їх значущість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.68 + Ч516.82
Шифр НБУВ: РА376095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Мартиросян А.А. 
Швидкісно-силова підготовка кваліфікованих регбістів у підготовчому періоді: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання та спорту: 24.00.01 / А.А. Мартиросян ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено й апробовано методику підвищення рівня швидкісно-силової підготовки кваліфікованих регбістів. Визначено параметри змагальної діяльності у сучасному регбі, на базі яких встановлено показники ігрових дій регбістів і модельні характеристики кваліфікованих спортсменів, необхідні для якісного підбору складу команди та повноцінного планування її учбово-тренувального процесу. Експериментальну програму розроблено на базі зміни традиційної структури та змісту фізичного тренування регбістів у підготовчому періоді шляхом застосування методики, заснованої на переважному розвитку швидкісно-силових здібностей спортсменів. Відзначено, що основними особливостями даної методики є комплексний підхід щодо впровадження фізичних вправ силового, швидкісно-силового та швидкісного напрямку, а також диференціалізація тренувальних навантажень стосовно ігрової спеціалізації регбістів. Показано, що даний підхід суттєво оптимізує процес проведення швидкісно-силової підготовки регбістів, що підтверджено результатами впровадження розробленої методики, які свідчать про підвищення рівня швидкісно-силової підготовки спортсменів експериментальної групи й ефективності учбово-тренувального процесу в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.75 + Ч516.82 +
Шифр НБУВ: РА348738

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського