Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (80)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч517.175.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Погодіна С.В. 
Вікові особливості реакцій кардіо-респіраторної системи плавців в умовах адаптації до специфічних фізичних навантажень: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / С.В. Погодіна ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено вікові особливості формування аеробного потенціалу та реакцій кардіо-респіраторної системи плавців у процесі адаптації до специфічних критеріїв на формування енергетичного потенціалу плавців різного віку. Показано, що для дітей і підлітків характерним є зниження частки аеробного забезпечення метаболічних реакцій під час виконання плавальних навантажень потужності, що підвищується. Установлено, що адаптація до фізичних навантажень у дітей віком 9 - 10-ти років супроводжується наявністю елементів напруженості реакції, а для дітей 11 - 16 років - формуванням гармонійної реакції підвищеної активації, що свідчить про більш високий рівень реактивності системи крові у даному віковому діапазоні. За результатами досліджень виявлено формування різних типів кровообігу спортсменів. Показано, що за низької ефективності даної системи у дітей віком 9 - 10-ти років є наявним різке зменшення числа внутрішньосистемних компонентів, які забезпечують рівень хвилинного об'єму крові за умов м'язової діяльності, що знижує можливості розробки оптимального варіанту її функціонування. Установлено, що пристосувальні реакції організму юних плавців відбувалися за респіраторним типом адаптації. Відзначено, що вікове вдосконалення функцій системи дихання взаємозв'язано зі зростанням статичних об'ємів легень, перебудовою патерну дихання, а саме: збільшенням об'ємних характеристик, збільшенням бронхіальної прохідності на всіх рівнях бронхіального дерева. Показано, що ефективність адаптації до фізичних навантажень залежить від ступеня реалізації принципу мозаїчності, що передбачає розподіл функціонального навантаження між компонентами системи зовнішнього дихання з метою досягнення максимального пристосувального ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.504 +
Шифр НБУВ: РА335944
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського