Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (34)Книжкові видання та компакт-диски (131)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш141.12-22$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Абашина В.М. 
Актуальне членування російського складного речення в комунікативно-прагматичному висвітленні: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.02 / В.М. Абашина ; Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні НАН України. — К., 2009. — 39 с. — укp.

Розглянуто складне речення як один з синтаксичних засобів оформлення мовленнєвого висловлювання в акті мовної комунікації, зокрема, досліджено можливості різних структурно-семантичних розрядів складного речення у структуруванні відповідного змісту у мовленнєвій діяльності. Встановлено основні комунікативні типи висловлювань, що утворюються на його грунті. Проаналізовано засоби оформлення лінійно-динамічної структури складного речення, особливості його функціонування в тексті. Висвітлено основні положення вчення щодо актуального членування речення, що розкривають природу даного явища та його призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-221 +
Шифр НБУВ: РА369201

Рубрики:

      
2.

Курмакаєва Н.П. 
Закономірності заповнення позиції головного члена безособових речень у зв'язку з дією принципу функціональної еквівалентності: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.02 / Н.П. Курмакаєва ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено закономірності заповнення позиції головного члена (ГЧ) безособових речень (БР) спеціалізованими та неспеціалізованими словоформами у зв'язку з дією принципу функціональної еквівалентності. Системно проаналізовано репрезентанти цієї позиції та функції у межах функціонально-граматичного підходу. З'ясовано, що позиція ГЧ БР в аспекті закономірностей її заповнення в системі й узусі демонструє різні ступені спеціалізації словоформ-репрезентантів. Спеціалізованими визначено безособові форми дієслів як морфологізовані члени речення. Інші репрезентанти є функціонально вторинні. Доведено, що вони як функціональні еквіваленти спеціалізованої словоформи не змінюють своєї частиномовної належності та співвідносяться з корелятами двоскладних речень як омосинтаксеми. Ієрархію репрезентантів предикативного ядра БР структуровано за принципом функціонально-граматичного поля відповідно до ступеня їх спеціалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-221
Шифр НБУВ: РА370573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ковтун К.В. 
Мовні засоби та риторичні прийоми діалогізації сучасного публіцистичного монологу: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / К.В. Ковтун ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 22 с. — укp.

Проаналізовано мовні засоби та риторичні прийоми, що реалізують стратегію діалогізації сучасного публіцистичного монологу (СПМ). З використанням запропонованих методів дослідження текстового матеріалу виявлено критерії для типологічного (системного) опису й аналізу засобів і способів, що забезпечують інтерактивність як основну текстову категорію СПМ. Запропоновано трактувати діалогізацію як відносини з адресатом, експліковані у різнорівневих мовних одиницях і спеціальних риторичних прийомах впливу, переконання; як уведення в монологічне висловлювання іншого в різних формах - у вигляді окремих виразів і слів з тезауруса іншого (так зване "чуже слово") або у вигляді ідеї, думки, позиції, переданої від імені іншого. Одиниці діалогічності (діалогеми) становлять формально-значеннєві структури різної мовної природи, об'єднані орієнтованістю на активізацію контакту з адресатом. Виділені й описані мовні засоби та структури можуть бути кваліфіковані як інваріантні ознаки сучасного публіцистичного монологу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-227.5 +
Шифр НБУВ: РА366615

Рубрики:

      
4.

Острецова І.В. 
Описові предикати спеціальної сфери комунікації у системно-функціональному та когнітивному аспектах: автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.02.02 / І.В. Острецова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

Встановлено склад дієслівних компонентів і слів-класифікаторів, що організують описові предикати (ОП) у різних сферах спеціальної комунікації. Виявлено синтагматичний потенціал дієслівних компонентів у різних спеціальних дискурсах, надано семантичну класифікацію іменних компонентів. Проаналізовано лексичні функції найчастотніших дієслів. Виявлено лексико-семантичні групи іменників і дієслів, що сполучаються в ОП, описано характер кореляцій між іменними та дієслівними компонентами ОП. Проаналізовано пропозиційну структуру висловлювань з ОП у спеціальних текстах, встановлено найчастотніші типи конфігурацій актантів і сирконстантів, розглянуто навантаження ОП в організації тема-ремантичної структури висловлювань, обгрунтовано роль ОП у вирішенні різних комунікативних завдань у спеціальній комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-220 +
Шифр НБУВ: РА369394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського