Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (77)Книжкові видання та компакт-диски (256)Журнали та продовжувані видання (148)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш171.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Карпенко Г.А. 
Лексико-граматичні та структурно-стилістичні особливості слів на позначення китайських соціально-побутових реалій: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / Г.А. Карпенко ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито суть терміна "реалія". Досліджено його походження та місце серед інших етноспецифічних лексичних утворень. Здійснено відмежування слова-реалії від близькоспоріднених лінгвістичних термінів. Виявлено шляхи походження лексики на позначення реалій і термінів у китайській мові. Визначено фонетичні, структурно-семантичні, граматичні, лексичні та стилістичні особливості слів на позначення китайських соціально-побутових реалій. Установлено можливі критерії їх класифікації та виконано розподіл значного масиву найменувань реалій за предметно-тематичними групами. Запропоновано вимоги щодо виокремлення лексики на позначення реалій з-поміж безеквівалентної лексики. Визначено специфічні структурно-побутові реалії китайської мови. Доведено доцільність класифікації корпусу реалій за предметно-тематичним принципом, а не за часовим або місцевим критеріями. Надано рекомендації щодо найкращого способу передачі лексики, яка позначає реалії, а саме - щодо їх транскрибування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш171.11-310 +
Шифр НБУВ: РА342295

      
2.

Колодко С.А. 
Прислівник у китайській мові: структура, семантика, функції: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / С.А. Колодко ; Ін-т сходознавства ім. А.Кримського НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання семантики, структури та функцій прислівників китайської мови. Досліджено проблему семантичних, структурних і функціональних характеристик прислівникових слів у даній мові. Розглянуто наявні класифікації цієї групи слів і наведено нову класифікацію. Запропоновано погляди щодо синтаксичних можливостей прислівників, а саме: врахування специфіки їх поєднання з іменниками та числівниками. Розкрито приховані семантичні зв'язки у таких сполуках. Обгрунтовано нову концепцію щодо стилістичної маркованості прислівникових слів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш171.1-212.6 + Ш171.1-212.6
Шифр НБУВ: РА363661

Рубрики:

      
3.

Демчук Т. В. 
Структурно-семантичні особливості синонімічних односкладових дієслів сучасної китайської мови: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.13 / Т. В. Демчук ; Ін-т сходознавства ім. А.Ю. Кримського. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено базовий, ключовий і допоміжний критерії ідентифікації та класифікації синонімічних лексем сучасної китайської мови, а також їх операційні одиниці. Розроблено розгорнуту типологію синонімів сучасної китайської мови. Описано класифікаційну модель, а також проведено дослідження особливостей семантичної парадигми односкладових дієслів сучасної китайської мови в контексті синонімії. З'ясовано, що визначення їх функціонально-граматичної характеристики та статусу в лексичному фонді сучасної китайської мови дає можливість створити оригінальну модель їх аналізу та класифікації. Запропоновано експериментальну таблицю, яка містить операційні одиниці базового, ключового та допоміжного критеріїв ідентифікації та класифікації синонімічних лексичних одиниць сучасної китайської мови, а також семантико-функціональні елементи значення синонімічних лексико-семантичних варіантів досліджуваних слів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш171.13-315.3 + Ш171.13-212.5
Шифр НБУВ: РА371185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Малицька В. А. 
Терміносистема галузі інформаційних технологій у сучасній китайській мові: системно-структурний та когнітивний аспекти: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.13 / В. А. Малицька ; Ін-т сходознавства ім. А.Ю.Кримського НАН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Вивчено системно-структурні та когнітивні закономірності деривації та мотивації термінів галузі інформаційних технологій у сучасній китайській мові, а також надано опис їх предметно-поняттєвих і системно-мовних зв'язків. Зазначено, що з словотвору продуктивними є способи основоскладання, транспозиція, контракція та напівфіксація, зі спорадичним використанням чистої афіксації та повною відсутністю редуплікації. Розглянуто такі типи мотивації: пропозитивно-диктумна, модусна, асоціативно-термінальна, змішана концептуально-інтеграційна мотивація та псевдомотивація. Проаналізовано значний обсяг лексики інформаційних технологій і складено словник, який є корисним під час перекладу текстів відповідної тематики. Виявлення типів мотивації дозволило виконати тезаурусне моделювання відношень між термінами інформаційних технологій у китайській мові, що також є виявом когнітивного підходу в мовознавстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш171.1-34:З9 + З970.4 в4
Шифр НБУВ: РА377020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського