Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (20)Реферативна база даних (73)Книжкові видання та компакт-диски (169)Журнали та продовжувані видання (72)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю933$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Балабанова Л.М. 
Категорія норми у дослідженні та регулюванні функціональних станів людини: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.02 / Л.М. Балабанова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Наведено концепцію дослідження категорії норми та її використання в оцінці та регулюванні функціональних станів людини. На прикладі психофізіологічних досліджень норму розглянуто як процес, який забезпечує оптимальність функціонування системи у взаємодії з середовищем. Розроблено методику й алгоритм оцінки значень показників, що характеризують психофізіологічну структуру особистості студентів та особливості функціонального стану в період їх адаптації до умов навчання у вузі в аспекті популяційної та індивідної норм. Показано специфіку адаптивного реагування студентів перших років навчання у вузі, яка визначається сукупністю індивідуально-конституційних, психофізіологічних та особистісних детермінант. Висвітлено шляхи оптимізації функціональних станів студентів на прикладі методики холотропного дихання з урахуванням сучасних підходів до психокорекційного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю933с + Ю935-213.1
Шифр НБУВ: РА313521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Вакарєв Є.С. 
Особливості міжпівкульної регуляції психомоторних дій людини: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Є.С. Вакарєв ; АПН України, Ін-т психології ім. Г.С.Костюка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості міжпівкульної регуляції психомоторних дій осіб з вираженим типом міжпівкульної асиметрії. Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено, що продуктивність психомоторних дій залежить від типу міжпівкульної асиметрії, а особливості міжпівкульної регуляції психомоторних дій, що проявляються в міжпівкульному психомоторному перенесенні, відрізняються в осіб з право-, лівопівкульним та амбілатеральним типами функціональної асиметрії. Показано вплив одно- та двобічного тренування на продуктивність психомоторних дій. Доведено, що зменшення асиметрії активності півкуль супроводжується збільшенням продуктивності психомоторних дій дюдини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю933-35 + Е70*739.177.5 +
Шифр НБУВ: РА366991

Рубрики:

      
3.

Головльова О.В. 
Особливості психічних станів осіб з вираженим типом функціональної асиметрії мозку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.В. Головльова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості психічних станів людей с вираженим типом функціональної асиметрії мозку. Проаналізовано теоретичні підходи до даної проблеми. Експериментально вивчено особливості психічних станів за особливих умов праці залежно від типу функціональної асиметрії мозку. Розроблено, апробовано та впроваджено програму розвитку фунціонального зв'язку між півкулями головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю933-35 + Ю941.1-69 +
Шифр НБУВ: РА348715

Рубрики:

      
4.

Шинкарюк А.І. 
Психомоторно-рівнева структура активності та свободи суб'єкта: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.01 / А.І. Шинкарюк ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади взаємовпливу зростання моторних можливостей й активності психіки у філо- та онтогенезі шляхом утворення нових ступенів психомоторної свободи суб'єктів активності з урахуванням рівнів побудови рухів. Розвинуто положення про участь ієрархії рівнів побудови рухів у функціонуванні психомоторики та психіки як орієнтувально-дослідницької діяльності, зростання спроможності до якої у філо- та онтогенезі є показником збільшення активності психіки. Уперше встановлено участь рівнів побудови рухів і орієнтувально-дослідницької діяльності у функціональних органах, що забезпечують реалізацію рухової функції людини, її психомоторної активності та свободи і в яких відбувається об'єктивація психіки. З'ясовано вплив ефективності орієнтувально-пошукової активності, що визначає спроможність суб'єктів до перебудови психомоторного стереотипу письма на найвищому кортикальному рівні Е на результативність виконання ними трудової та спортивної діяльності. Розвинуто уявлення про вікові особливості спроможності до перебудови психомоторного стереотипу письма, провідником якого є рівень Е. Одержано підтвердження, що довільне обмеження ступенів свободи рухів у суглобах сприяє збільшеню кількості помилок за писемного мовлення, а також ситуативної тривожності у дітей II класу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю933-302 + Ю936.1-78 +
Шифр НБУВ: РА335741

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського